Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Клигуненко, Е. Н.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 57
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-57 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Усенко Л. В., Клигуненко Е. Н., Ехалов В. В., Площенко Ю. А., Кравец О. В., Сединкин В. А., Кущ Е. А.
Назва : Возрастные особенности когнитивных функций врачей-анестезиологов Днепровского района
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 6. - С. 109-114 (Шифр МУ66/2018/6)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА
ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ ВЫГОРАНИЕ
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ
ВРАЧИ БОЛЬНИЧНЫЕ
АНЕСТЕЗИОЛОГИЯ
Анотація: Досліджено вікові особливості когнітивних функцій лікарів-анестезіологів Дніпровського регіону. Показано кореляційний зв’язок віку та когнітивного статусу із подальшим аналізом і рекомендаціями щодо післядипломної освіти.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волков А. О., Клигуненко Е. Н., Луценко В. В., Браила П. А.
Назва : Послеоперационная боль у пациенток после лапароскопических операций в гинекологии
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 6. - С. 78-83 (Шифр МУ66/2018/6)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ЦИСТЭКТОМИЯ
ЛАПАРОСКОПИЯ
ПНЕВМОПЕРИТОНЕУМ ИСКУССТВЕННЫЙ
АНЕСТЕЗИЯ ОБЩАЯ
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ
БОЛЕЙ ИССЛЕДОВАНИЕ
ЖЕНЩИНЫ
Анотація: Актуальність. Пневмоперитонеум з інсуфляцією вуглекислого газу є найбільш значущою причиною післяопераційного болю. Зниження тиску пневмоперитонеуму може погіршити хірургічну візуалізацію. Метою дослідження було визначення впливу тиску пневмоперитонеуму на витрату анестетиків й опіоїдів, відновлення пацієнток після лапароскопічного втручання і ранній післяопераційний біль. Матеріали та методи. У дослідження включені 34 жінки (планова лапароскопічна цистектомія), які були рандомізовані в 2 групи: N (n = 18) — пневмоперитонеум із нормальним тиском (12 мм рт.ст.) і H (n = 16) — з високим тиском (15 мм рт.ст.). Біль оцінювали за візуально-аналоговою шкалою через 1, 5 і 24 години після операції. Хворі обох груп були подібні за віком, зростом, вагою, фізичним статусом. Дані представлені як М ± SD або % пацієнток із параметрами. Тест Манна — Уітні використовувався для статистичного аналізу, p 0,05 вважався статистично значущим. Результати. Інтенсивність післяопераційного болю була вірогідно меншою в групі N як через 5, так і через 24 години, проте не відрізнялася через 1 годину після операції. Споживання фентанілу, севофлурану й атракуріуму не відрізнялося між групами (р
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чебанов К. О., Клигуненко Е. Н., Новиков С. П., Площенко Ю. А., Дубова В. М., Байда Ю. Б., Лапкин И. В.
Назва : Опыт применения различных методик проведения комбинированной спинально-эпидуральной анестезии при реконструктивных операциях на артериях нижних конечностей
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 6. - С. 115-118 (Шифр МУ66/2018/6)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: СОСУДИСТЫЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ
АНЕСТЕЗИЯ СПИННОМОЗГОВАЯ
АНЕСТЕЗИЯ ЭПИДУРАЛЬНАЯ
Анотація: Актуальність. Останнім часом регіонарні методи знеболювання зробили крок на декілька сходинок вгору. Крім появи нових препаратів для введення в епідуральний і субарахноїдальний простір, на сьогодні існує ціла низка комбінованих методів регіонарної анестезії й аналгезії, що включають усі переваги використовуваних методів одночасно. У нашій клініці на базі міського судинного центру реконструктивні операції на артеріях нижніх кінцівок проводяться переважно в умовах комбінованої спінально-епідуральної анестезії (КСЕА), що може технічно виконуватися за одно- і дворівневою методикою. Мета дослідження: порівняти ефективність анестезії та післяопераційної аналгезії при застосуванні одно- і дворівневої комбінованої спінально-епідуральної анестезії. Матеріали та методи. Проаналізовано 2 групи пацієнтів із 39 осіб, яким було показано оперативне втручання на артеріях нижніх кінцівок. У першій групі проводилася однорівнева КСЕА, у другій — дворівнева КСЕА. Премедикація в обох групах за 40 хвилин до операції включала інфулган 100 мл внутрішньовенно, дексалгин 2,0 внутрішньом’язово, осетрон 4 мг внутрішньовенно. Питання про преінфузію вирішувалося індивідуально. Оцінку результатів ми здійснювали за ознаками ефективності інтраопераційної анестезії, часом дозволу рухового блоку, ефективністю післяопераційної аналгезії за візуально-асоціативною шкалою, а також адекватністю перфузії. Результати. Інтраопераційно в групі однорівневої КСЕА 8 (20,5 %) пацієнтам знадобилося додаткове введення анестетика в епідуральний простір із метою анестезії, у другій — 10 пацієнтам (26 %), проте дані показники не досягали ступеня статистичної вірогідності (р 0,05) і дана похибка не є значущою. Повне зменшення рухового блока в післяопераційному періоді в обох групах наставало через 4,0 ± 0,5 години. Подальше знеболювання в обох групах проводилося через епідуральний катетер з інтервалом кожні 4 години і не досягало за візуально-асоціативною шкалою більше 4 балів, відповідно, не потребувало додаткового призначення наркотичних анальгетиків як у першій, так і в другій групі. Висновки. Техніка одно- та дворівневої КСЕА дозволяє рівною мірою досягти належного ефекту інтраопераційної анестезії, своєчасного вирішення рухового блоку, а також усіх позитивних ефектів подовженої епідуральної аналгезії в післяопераційному періоді.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волков О. А., Клигуненко Е. Н., Луценко В. В.
Назва : Выбор инфузионных сред при периоперационной волемической поддержке
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 3. - С. 11-15 (Шифр МУ104/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ
РЕГИДРАТАЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ
РЕГИДРАТАЦИОННЫЕ РАСТВОРЫ
ОБЗОР
Анотація: У цьому огляді наводяться дані щодо підходів до рідинної ресусцитації і впливу на результати в періопераційному періоді. Вибір типу рідини є ключовою позицією у зв’язку з високою частотою гіперхлоремії, гіперкаліємії і метаболічного ацидозу, пов’язаного з використанням великих об’ємів фізіологічного розчину, і повідомленнями про зв’язок гідроксіетилкрохмалів із порушенням згортання крові й нирковими ускладненнями. Жодне з досліджень не було здатне виявити різницю в гострому пошкодженні нирок між гідроксіетилкрохмалем сучасного покоління і кристалоїдами у хірургічних пацієнтів. Якість і рівень доказовості доступної літератури дуже низькі, щоб зробити висновок про те, мають гідроксіетилкрохмалі сприятливий або несприятливий профіль при лікуванні гострої періопераційної гіповолемії. Коли використовуються гідроксіетилкрохмалі, рекомендована доза не повинна бути перевищена, і її використання повинно бути обмежено несептичними пацієнтами без попередньої ниркової недостатності.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Площенко Ю. А., Новиков С. П., Карась Р. К., Гавриш К. В., Кириллова Л. А., Бородина И. А., Лапкин И. В., Бородай Л. В.
Назва : Клинический случай успешного периоперационного ведения пациента религиозной группы "Свидетели Иеговы" с интраоперационной кровопотерей ІІ степени
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 6. - С. 136-139 (Шифр МУ66/2018/6)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ПРОСТАТЭКТОМИЯ
КРОВОПОТЕРЯ ХИРУРГИЧЕСКАЯ
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ
КРОВЕЗАМЕНИТЕЛИ
СВИДЕТЕЛИ ИЕГОВЫ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: У статті надано клінічний випадок періопераційного менеджменту та корекції гематологічних показників у пацієнта з інтраопераційною крововтратою без проведення переливання крові та її компонентів.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сединкин В. А., Клигуненко Е. Н.
Назва : Роль и место экзогенных факторов свертывания крови при акушерских кровотечениях
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 6. - С. 52-60 (Шифр МУ66/2018/6)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: АКУШЕРСКИЕ КРОВОТЕЧЕНИЯ
ГЕМОСТАТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА
СВЕРТЫВАНИЯ КРОВИ ФАКТОРЫ
Анотація: Робота присвячена обговоренню актуального місця і перспектив клінічного застосування в інтенсивній терапії масивної акушерської крововтрати гемостатичних препаратів — концентратів факторів згортання крові. Гостра масивна акушерська крововтрата залишається однією з основних причин розвитку синдрому поліорганної недостатності в перипартальному періоді, що призводить до значного підвищення 42-денної летальності та тривалості госпіталізації у відділенні інтенсивної терапії. Наведено досвід застосування в акушерській практиці концентрату протромбінового комплексу та рекомбінантного активованого фактора згортання VII. Застосування екзогенних факторів згортання для профілактики і лікування коагулопатії при масивній акушерській крововтраті дозволяє швидко відновити дефіцит прокоагулянтних чинників, підтримати баланс між системами згортання та протизгортання крові та в кінцевому підсумку — знизити частоту і кількість проявів синдрому поліорганної недостатності, збільшити виживаність пацієнток, мінімізувати ризик трансфузійних ускладнень, зберегти репродуктивну функцію.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Кравец О. В., Площенко Ю. А., Сединкин В. А., Халимончик В. В.
Назва : Современный подход к образованию врачей: концепция непрерывного медицинского образования и непрерывного профессионального развития
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 5. - С. 191-194 (Шифр МУ66/2018/5)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
Анотація: За сучасними вимогами медична освіта становить собою нерозривність і спадкоємність трьох етапів. Перші два — академічні, або традиційні, — це навчання у вищій школі та післядипломна освіта. Третій компонент медичної освіти становить собою безперервну медичну освіту. За результатами систематизованих аналізів отримання тільки академічної освіти (рівень 3) не призводить до досягнення клінічних компетентності (рівень 4) й ефективності (рівень 5), у той час як якісне оволодіння останніми дозволяє поліпшити здоров’я пацієнтів (рівень 6). Кафедра анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ДЗ «Дніпропетровська медична академія» МОЗ України протягом 30 років здійснює післядипломне навчання лікарів-інтернів та лікарів — фахівців за спеціальностями «анестезіологія» і «дитяча анестезіологія» для Дніпропетровського регіону і всієї України. Ми продовжуємо проводити навчання за структурованими програмами, акредитованими МЗ України, одночасно проводячи вузькотематичні курси, що враховують потреби охорони здоров’я регіону. Для підвищення якості й ефективності навчання ми використовуємо гібридно-змішане навчання (біля ліжка хворого, лекції-дискусії, обговорення анонімних клінічних випадків у закритих групах соціальних мереж, застосування рольових ігор, симуляторів і тренажерів із комп’ютерними програмами віртуальної реальності). Поєднання нами двох освітніх систем (безперервна медична освіта/безперервний професійний розвиток) дозволило підняти результативність навчання з 4-го рівня (компетентність) до 6-го рівня (здоров’я пацієнта) знань у піраміді безперервної медичної освіти, що підтвердилося підвищенням ефективності акредитації лікарів-анестезіологів, яка проводиться 1 раз у 5 років МОЗ України на регіонарному і національному рівнях.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Баранов И. В., Площенко Ю. А., Новиков С. П., Фролов К. Б., Василишин А. В., Кириллова Л. А.
Назва : Опыт применения имплантационных венозных порт-систем для пациентов, требующих длительной химиотерапии в отделении интенсивной терапии
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 5. - С. 154-156 (Шифр МУ66/2018/5)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ
ИНФУЗИИ ВНУТРИВЕННЫЕ
СОСУДИСТОГО ДОСТУПА УСТРОЙСТВА
КАТЕТЕРЫ ПОСТОЯННЫЕ
Анотація: У статті описано ускладнення, побічні реакції і проблеми при проведенні тривалої хіміотерапії, а також варіант вирішення одних з найбільш поширених труднощів — забезпечення довгострокового венозного доступу. За світовими стандартами установка імплантаційної венозної порт-системи є рутинною процедурою, однак в Україні такий метод поки на етапі становлення. У нашій практиці установка венозних порт-систем — це повсякденна реальність, і проведення імплантації проходить згідно з відповідними стандартами в стерильних умовах операційної, з обов’язковим ультразвуковим контролем і навігацією, відповідним обстеженням і підготовкою пацієнта до імплантації. За 8 місяців встановлено 32 імплантаційні порт-системи, і позитивні сторони такого венозного доступу незаперечні.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е.Н., Максимова Е.В., Дудас А. Б., Сединкин В. А.
Назва : Особенности анестезиологического пособия у роженицы со спинальной амиотрофией Верднига-Гоффмана: клинический случай
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 5. - С. 204-209 (Шифр МУ66/2018/5)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
МЫШЕЧНЫЕ СПИНАЛЬНЫЕ АТРОФИИ У ДЕТЕЙ
КЕСАРЕВО СЕЧЕНИЕ
АНЕСТЕЗИЯ МЕСТНАЯ
АНЕСТЕЗИЯ ВНУТРИВЕННАЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Наведено опис анестезіологічного забезпечення у породіллі, яка страждає від спінальної м’язової атрофії Вердніга — Гоффмана. Розродження проведено шляхом операції кесаревого розтину. Враховуючи наявність вираженої екстрагенітальної патології та анатомічних змін, був обраний метод знеболення: тотальна внутрішньовенна анестезія з допоміжною штучною вентиляцією легень в комбінації з інфільтраційною анестезією тканин. При анестезіологічній допомозі міорелаксанти не використовувалися. Новонароджена дитина чоловічої статі з масою тіла 2800 г і довжиною 49 см, оцінка 9/9 балів за шкалою Апгар. Післяпологовий період протікав без ускладнень, стан породіллі при виписці задовільний.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Ехалов В. В., Кравец О. В., Кущ Е. Я., Сединкин В. А.
Назва : Клиническое и клиповое мышление в процессе обучения врачей-интернов
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 6. - С. 22-33 (Шифр МУ66/2018/6)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
ИНТЕРНАТУРА И РЕЗИДЕНТУРА
Анотація: Кліпове мислення — це відповідь на зростання об’єму відомостей. За результатами тестової методики, проведеної серед лікарів-інтернів різних спеціальностей, ми не відмічали статистично вірогідної залежності діагностованого кліпового мислення від бюджетної або контрактної форми навчання. Категорія тривалого мислення у інтернів, які навчаються на бюджетній основі, удвічі перевищувала цей показник в контрактній групі. Кліпове мислення у системі медичної освіти відтісняє клінічне, а також принципи медичної деонтології, сприяє розвитку фельдшеризма та ін. Сучасна медична освіта вимагає формування якісно нового підходу до учбового процесу, ґрунтованого на формуванні і розвитку клінічного мислення, з урахуванням психологічних особливостей сучасної молоді. На сучасному етапі розвитку освіти в Україні тестовий контроль інтенсивно розвивається і поширюється, а використання тестових технологій посідає особливе місце у розробці і впровадженні в учбовий процес нових підходів до оцінки досягнень студентів і виявлення рівня знань. Неможливість для студента систематизувати отримані знання з кожним роком викликає все більше невдоволення та веде до зниження професійної підготовки. Застосування тестів в освіті знижує критичні, аналітичні можливості студентів, знову-таки примушуючи вловлювати лише фрагменти того або іншого явища, без з’ясування його причин, закономірностей, без побудови логічних схем. У зв’язку з вищевикладеним ми бачимо необхідність створення альтернативних освітніх програм, зміни структури надання інформації, переведення підручників в цифрову форму з багаторівневою структурою.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кущ Е. А. , Клигуненко Е. Н.
Назва : Влияние нейрометаболической терапии на уровень нейроспецифической энолазы в остром периоде ишемического инсульта
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 5. - С. 237 (Шифр МУ66/2018/5)
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кравец О. В., Клигуненко Е. Н.
Назва : Оптимальный режим периоперационной инфузии: за и против
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 3. - С. 16-22 (Шифр МУ104/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: БРЮШНАЯ ПОЛОСТЬ
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ
РЕГИДРАТАЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ
РЕГИДРАТАЦИОННЫЕ РАСТВОРЫ
ОБЗОР
Анотація: Лікування абдомінальної патології у 80 % випадків виконується хірургічно. За даними Національного конфіденційного комітету розрахунку результатів лікування та смертності (NCEPOD, 2016), післяопераційна летальність при планових оперативних втручаннях становить 4 %, в умовах ургентної хірургії коливається між 19,7 та 23,1 %. Періопераційна інфузійна терапія є динамічним процесом доопераційного усунення гіповолемії, інтраопераційної підтримки об’єму циркулюючої крові та його післяопераційної стабілізації. Пошук літературних джерел здійснено за ключовими словами у базах даних Scopus, Web of Science, MedLine, The Cochrane Library.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Площенко Ю. А., Новиков С. П., Василишин А. В., Байда Ю. Б., Бородай Л. В., Бородина И. К.
Назва : Клинический случай успешного лечения больного с разрывом аневризмы дистального отдела аорты и массивной кровопотерей
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 3. - С. 176-181 (Шифр МУ104/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: АОРТЫ БРЮШНОЙ АНЕВРИЗМА
АОРТЫ РАЗРЫВ
ГЕМОРРАГИИ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: У статті наведений клінічний випадок успішного лікування масивної крововтрати, що перевищувала смертельну в 2 рази при оперативному втручанні з приводу розриву аневризми дистального відділу черевної аорти. Останнім часом при розвитку масивної кровотечі широкого поширення набула стратегія Damage control resuscitation, суть якої полягає у швидкій зупинці кровотечі хірургічним шляхом, до зупинки кровотечі в дотриманні рестриктивної стратегії заміщення об’єму з метою досягнення цільового рівня тиску до систолічного 80–90 мм рт.ст., що забезпечує мінімально безпечний рівень перфузії тканин, раннє застосування протоколу масивної трансфузії в співвідношенні «еритроцити — плазма — тромбоцити — кріопреципітат» 1 : 1 : 1 : 1 у ефективних лікувальних дозах (свіжозаморожена плазма — 20 мл/кг, еритроцитарна маса — 15–20 мл/кг), в ранній профілактиці коагулопатії із застосуванням інгібіторів фібринолізу. У статті наведені проведений об’єм та склад інфузійно-трансфузійної терапії, вплив її на показники гемодинаміки, діурезу, водного балансу та лабораторні дані. В результаті проведених комплексних дій лікарів-анестезіологів відділення дотримання тактики Damage control resuscitation випадок лікування хворого був успішний.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Корпусенко В. Г., Болтянский С. В., Матушак А. М., Корнеева Е. В., Медведев А. А.
Назва : Клинический случай успешного консервативного лечения тромбоза воротной и верхней брыжеечной вен
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 3. - С. 172-175 (Шифр МУ104/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ТРОМБОЗ ВЕНОЗНЫЙ
ПОРТАЛЬНАЯ ВЕНА
БРЫЖЕЕЧНЫХ СОСУДОВ ОККЛЮЗИЯ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Гострий тромбоз воротної вени є потенційно небезпечним для життя станом, що має значні труднощі в діагностиці та виборі тактики лікування пацієнта. Єдиних рекомендацій з надання невідкладної допомоги при даній патології не існує. У статті наведено клінічний випадок успішної та своєчасної діагностики й лікування цього захворювання.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Ехалов В. В., Станин Д. М., Кравец О. В., Кущ Е. А.
Назва : Обновленные принципы обучения врачей-интернов разных специальностей по модулю "Неотложные состояния"
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 3. - С. 186-191 (Шифр МУ104/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: НЕОТЛОЖНЫЕ СОСТОЯНИЯ
ИНТЕРНАТУРА И РЕЗИДЕНТУРА
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
Анотація: Підготовка лікарів-інтернів різних спеціальностей до ліцензійного іспиту «Крок-3» є важливою проблемою сучасної післядипломної освіти. З метою оптимізації цього процесу переглянуто та оновлено низку педагогічних принципів. Введення цих принципів у навчальний процес дозволило значно покращити результати ліцензійного іспиту.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Кравец О. В., Сединкин В. А.
Назва : Оптимизация восстановления функции кишечника у хирургических пациентов среднего риска с неотложными состояниями брюшной полости с использованием различных режимов инфузионной терапии
Місце публікування : Запорож. мед. журн. - Запорожье, 2020. - Том 22, N 6. - С. 784-790 (Шифр ЗУ1/2020/22/6)
MeSH-головна: КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
ВНУТРИБРЮШНАЯ ГИПЕРТЕНЗИЯ
НЕОТЛОЖНЫЕ СОСТОЯНИЯ
Анотація: Цель работы – оценка эффективности либерального и рестриктивного режимов инфузионной терапии на основании сравнительного анализа разрешения послеоперационных моторных нарушений кишечника у больных среднего хирургического риска с неотложной патологией органов брюшной полости. Материалы и методы. В проспективном исследовании методом рандомизации обследовали 70 больных с неотложной патологией органов брюшной полости, оперированных ургентно в объеме лапаротомии. Инфузионная терапия в периоперационном периоде проведена в либеральном (n = 35) и рестриктивном (n = 35) режимах. Определяли объем водных секторов организма реографически и рассчитывали объем интерстиция. Функцию кишечника оценивали физикально, измерением остаточного объема желудка, внутрибрюшного давления и визуализацией состояния кишечной стенки сонографически. Результаты. У больных с неотложной патологией органов брюшной полости при проведении либерального режима периоперационной инфузионной терапии установлено формирование интерстициального отека (p 0,001). Это коррелировало с увеличением диаметра (R
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Криштафор Д. А.
Назва : Тромбопрофилактика при ожирении: обзор современных рекомендаций
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2019. - Т. 2, № 3. - С. 8-11 (Шифр УУ13/2019/2/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ОЖИРЕНИЕ
ВЕНОЗНАЯ ТРОМБОЭМБОЛИЯ
ГЕПАРИН НИЗКОМОЛЕКУЛЯРНЫЙ
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Клигуненко Е. Н., Корпусенко Е. Г., Болтянский С. В., Рудейченко С. В., Олейник В. И., Медведев А. А.
Назва : Клинический случай успешного лечения злокачественного нейролептического синдрома на фоне острой токсико-аллергической реакции IV степени
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 3. - С. 169-171 (Шифр МУ104/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: СТИВЕНСА-ДЖОНСОНА СИНДРОМ
НЕЙРОЛЕПТИЧЕСКИЙ ЗЛОКАЧЕСТВЕННЫЙ СИНДРОМ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Гострий тромбоз воротної вени є потенційно небезпечним для життя станом, що має значні труднощі в діагностиці та виборі тактики лікування пацієнта. Єдиних рекомендацій з надання невідкладної допомоги при даній патології не існує. У статті наведено клінічний випадок успішної та своєчасної діагностики й лікування цього захворювання.
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дудас А. Б., Максимова О. В., Клигуненко Е. Н.
Назва : Купирование мышечной дрожи в перипартальном периоде
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 3. - С. 119-123 (Шифр МУ104/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ДРОЖАНИЕ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
ПОСЛЕРОДОВЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
НЕФОПАМ
Анотація: Актуальність. М’язове тремтіння — досить поширене ускладнення післяопераційного періоду. Частота виникнення досягає 20 % [1]. Первинною причиною інтра- або післяопераційного м’язового тремтіння є інтраопераційна гіпотермія, що обумовлена порушенням терморегуляції на тлі дії анестетиків. Розвиток гіпотермії в інтраопераційному періоді перш за все пов’язаний зі збоєм в роботі фізіологічних механізмів терморегуляції, на які впливають як загальні, так і місцеві анестетики. Розуміння особливостей впливу анестетиків на існуючі механізми терморегуляції служить ключем до вирішення проблеми періопераційних коливань температури, оскільки безпосередня дія анестетиків (у набагато більшому ступені, ніж холод в операційній) стає причиною більшості температурних порушень, з якими ми стикаємося у хірургічних пацієнтів. Мета: оцінити ефективність застосування препарату нефопам для купірування м’язового тремтіння в перипартальному періоді. Матеріали та методи. Дослідження проведено в КЗ «Дніпропетровський обласний перинатальный центр зі стаціонаром» ДОР. У дослідження включено 120 вагітних, схожих за антропометричними даними, віком (18–40 років), загальносоматичним статусом, характером основної патології. Результати. При болюсному внутрішньовенному (в/в) введенні 10 мг нефопаму (підгрупа 1А) тривалість м’язового тремтіння скорочувалася до 45 секунд — 1 хвилини. При оперативному розродженні синдром м’язового тремтіння розвивався в середньому через 8 ± 2 хвилини після вилучення плода. У породіль підгрупи 2Б синдром м’язового тремтіння самостійно купірувався в середньому через 45 ± 5 хвилин. Після введення 20 мг нефопаму (підгрупа 2А) клінічні прояви ознобу припинялися в середньому через 30 секунд — 1 хвилину. У жодної жінки, яка отримувала нефопам, не спостерігалося повторних епізодів м’язового тремтіння, нудоти або блювання, пітливості або тахікардії. Висновки. Введення нефопаму дозволяє купірувати м’язове тремтіння у 100 % породіль незалежно від способу розродження. Одноразова болюсна доза нефопаму, достатня для швидкого купірування м’язового тремтіння, залежить від способу розродження і становить 10 мг для вагінальних пологів, 20 мг — для оперативних пологів. При оперативному розродженні введення нефопаму в дозі 20 мг в/в в кінці операції кесарева розтину дозволяє якісно зменшити вираженість післяопераційного больового синдрому.
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Станин Д. М., Клигуненко Е. Н., Сединкин В. А.
Назва : Кардиомиопатии у беременных: особенности анестезиологического обеспечения в родах
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 3. - С. 30-33 (Шифр МУ104/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ
КАРДИОМИОПАТИИ
РОДОВСПОМОЖЕНИЕ
АНЕСТЕЗИЯ В АКУШЕРСТВЕ
Анотація: У статті розглядаються особливості проведення анестезіологічного забезпечення у вагітних із кардіоміопатіями. Наведено патофізіологічні зміни, що відбуваються при гіпертрофічній, дилатаційній і рестриктивній кардіоміопатії на тлі вагітності. Анестезіологічна тактика при кардіоміопатії у вагітних, які потребують розродження, вирішальним чином визначається ступенем компенсації кровообігу. Однією з головних вимог до анестезіологічного забезпечення при пологах у даній ситуації є максимально можлива стабільність параметрів гемодинаміки. Епідуральна анестезія є методом вибору при розродженні вагітних із кардіоміопатією.
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-57 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)