Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Дисертації та автореферати (1)Нововведення у сфері охорони здоров'я (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Жабченко, І. А.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 53
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-53 
1.
Шифр: РУ6/2021/3
   Журнал

Репродуктивна ендокринологія [Текст] : научно-практический медицинский журнал. - Киев : ООО "Трилист", 2011 - . - ISSN 2309-4117. - Виходит раз на два місяця
2021р. № 3
Зміст:
Reznikov, A. G. Estrogens and developing female brain: two sides of the coin / A. G. Reznikov. - С.8-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Жабченко, І. А. COVID-19: гендерні особливості перебігу, перинатальні впливи та можливі шляхи профілактики ускладнень / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, Н. В. Геревич. - С.14-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Efficiency evaluation of the improved treatment and prevention complex in pregnant women after assisted reproductive technologies. - С.26-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Оптимізація моніторингу скоротливої діяльності матки та стану плода в жінок із загрозою передчасних пологів. - С.32-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Шурпяк, С. О. Оцінка ефективності корекції дефіциту вітаміну D на етапі прегравідарної підготовки та під час вагітності засобом ДевіСол Стронг / С. О. Шурпяк, В. І. Пирогова, М. Й. Малачинська. - С.35-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Лоскутова, І. В. Нові аспекти в патогенезі невиношування вагітності в жінок із екстрагенітальною патологією / І. В. Лоскутова, Р. Г. Бічевська, Н. Г. Корнієць. - С.40-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості перебігу постковідного періоду в породіллі. - С.46-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Комплексний підхід до лікування больового синдрому при аденоміозі. - С.53-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Григоренко, А. М. Ендометріоз, гормональна терапія та онкологічні ризики / А. М. Григоренко. - С.61-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Проблеми діагностики первинного раку маткових труб під час і після операції. - С.66-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Калугіна, Л. В. Бактеріальний вагіноз. Сучасне бачення проблеми та її стан в Україні / Л. В. Калугіна, Т. Ф. Татарчук, І. В. Шмулян. - С.72-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Метаболічна регуляція в мітохондріях як перспективних шлях омолодження організму. - С.78-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Сфери застосування сучасних автоматизованих методів визначення антимюллерового гормону. - С.85-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Суханова, А. А. Альтернативні можливості лікування генітоуринарних симптомів із застосуванням препаратів гіалуронової кислоти / А. А. Суханова, В. В. Суменко, Р. Р. Ткачук. - С.92-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Clinical and diagnostic aspects of abnormal uterine bleeding in perpoductive aged women with extragenital pathology. - С.101-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Вринчану, Н. О. Вплив Дістрептази Дістрепт на специфічну активність флуконазолу щодо біоплівок Candida spp / Н. О. Вринчану, Н. І. Гринчук, В. В. Самсонова. - С.105-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Бойко, М. І. Ін'єкційні методи збільшення статевого члена / М. І. Бойко, М. С. Ноцек. - С.110-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Метаболічний зсув, індукований екстрактом Cimicifuga racemosa, запобігає пошкодженню мітохондрій та окислювальній загибелі клітин. - С.116-126
Рекомендації з діагностики та лікування серцево-судинних захворювань під час вагітності - 2018. - С.127-148

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Жабченко, І. А.
    COVID-19: гендерні особливості перебігу, перинатальні впливи та можливі шляхи профілактики ускладнень [Текст] / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, Н. В. Геревич // Репродуктивна ендокринологія = Reproductive Endocrinology : научно-практический медицинский журнал. - 2021. - № 3. - С. 14-24. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2309-4117
MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ (осложнения)
БЕРЕМЕННОСТЬ
Анотація: У статті наведено сучасні дані щодо особливостей розвитку, перебігу та впливу на стан здоров’я вагітної, породіллі, плода і новонародженого хвороби, що викликана вірусом SARS-CoV-2. Наведено дані фахівців з різних країн світу щодо наслідків коронавірусної хвороби в залежності від расових, етнічних, вікових відмінностей і терміну розродження. Відзначено особливості імунологічного та гормонального захисту організму вагітних від вірусних впливів. В умовах пандемії достовірно збільшилась кількість передчасних пологів (з різних причин) та народження дітей з малою масою тіла, але не доведено їх зв’язок з інфікуванням COVID-19. Чинниками ризику щодо необхідності госпіталізації вагітних, інфікованих COVID-19, слід вважати надмірну масу тіла або ожиріння; наявність супутніх захворювань (цукровий діабет, артеріальна гіпертензія). Частіше також потребують госпіталізації жінки старшого репродуктивного віку. Під час вагітності вроджені та адаптивні імунні реакції переміщуються із запального фенотипу на протизапальний, щоб запобігти відторгненню плода та сприяти пасивній передачі йому материнських антитіл. Ці ефекти, що належать до захисту від COVID-19, значною мірою опосередковуються естрадіолом та прогестероном. Наведено нові дані щодо впливу COVID-19 на еритропоез, гемоглобін та феритин і визначено групи ризику щодо розвитку більш важкого перебігу захворювання: люди похилого віку, з артеріальною гіпертензією, ожирінням та цукровим діабетом, вагітні жінки, пацієнти з первинним та набутим імунодефіцитом, з пригніченням функції кровотворення, ВІЛ-інфіковані та онкохворі. Розглянуто питання щодо особливостей амбулаторного спостереження за вагітними в період пандемії (самооцінка стану, дистанційний нагляд тощо). Проаналізовано деякі з наявних на сьогодні в світі протоколів щодо профілактики інфікування та лікування COVID-19 і запропоновано адаптовану для українських вагітних модифікацію. Запропоновано методику профілактики одного з найбільш частих та небезпечних ускладнень COVID-19 у вагітних – невиношування вагітності та корекції нутрітивних дефіцитів.


Дод.точки доступу:
Ліщенко, І.С.; Геревич, Н.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Вагітність у період пандемії: перинатальні впливи тривалого стресу та шляхи корекції [Текст] / Ю. Г. Антипкін [та ін.] // Репродуктивна ендокринологія = Reproductive Endocrinology : научно-практический медицинский журнал. - 2021. - № 4. - С. 8-14. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2309-4117
MeSH-головна:
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (осложнения)
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ (осложнения)
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ (психология)
Анотація: У статті представлено сучасні дані щодо перинатальних впливів тривалого стресу на вагітних в умовах пандемії COVID-19. Визначено відомі на сьогодні особливості постковідного синдрому взагалі та в жіночого населення зокрема. Розглянуто особливості перебігу вагітності та перинатальні наслідки після перенесеної коронавірусної інфекції, а також прояви постковідного синдрому в цього контингенту жінок. Відмічено підвищення частоти тривожно-депресивних розладів у вагітних і породіль у період пандемії та їхній вплив на розвиток мозку плода і його подальший психічний стан. Визначено специфічні наслідки довготривалого стресу: стало відомо, що вагітні жінки в період пандемії зазнають впливу тривалого стресу, що позначається на перебігу гестації. Серед найбільш поширених станів під дією стресогенних чинників (хвороба самої жінки або її близького оточення, втрата рідних і знайомих, існування в обмеженому фізичному та комунікаційному просторі, погіршення матеріального стану тощо) слід відзначити зростання частоти загрози переривання вагітності, передчасних пологів та їх реалізації до 17-28%; загострення під час вагітності хронічних соматичних захворювань (артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, метаболічного синдрому, хронічного панкреатиту, неврологічних та психічних хвороб тощо); збільшення індексу маси тіла напередодні вагітності та патологічну прибавку маси тіла під час неї; посилення нутритивних дефіцитів (фолати, залізо, магній, вітамін D, йод тощо). Розглянуто питання щодо своєчасного виявлення та можливих шляхів корекції зазначених станів, зважаючи на перехід на дистанційні методи спостереження за вагітними в умовах карантину. Запропоновано також організаційні та лікувально-профілактичні заходи з включенням препаратів мікронізованого прогестерону, цитрату магнію, фолатів (метафоліну) і вітаміну D, а також методів психопрофілактики та психотерапії. Особливе значення для організму вагітних має магній, який володіє нейропротективними і метаболічними властивостями, зокрема при його використанні у вигляді цитрату в розчинній формі. Сформульовано основні напрями реабілітаційних заходів для вагітних і породіль після перенесеного COVID-19.


Дод.точки доступу:
Антипкін, Ю.Г.; Жабченко, І.А.; Коваленко, Т.М.; Ліщенко, І.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.
Шифр: РУ6/2020/1
   Журнал

Репродуктивна ендокринологія [Текст] : научно-практический медицинский журнал. - Киев : ООО "Трилист", 2011 - . - ISSN 2309-4117. - Виходит раз на два місяця
2020р. № 1
Зміст:
Резолюция І Международного форума экспертов по вопросам менопаузы : 8-9 ноября 2019 г., г. Тбилиси, Грузия. - С.8-12
Педаченко, Н. Ю. Хронічні аномальні маткові кровотечі та якість життя жінки. Як суттєво покращити результат? / Н. Ю. Педаченко, Т. М. Тутченко, Р. А. Тухтарян. - С.14-22
Бурка, О. А. Сучасні підходи до вибору антибактеріальних препаратів при запальних процесах тазових органів: роль інноваційних мікробіологічних методів / О. А. Бурка [та ін.]. - С.25-31
Інші автори: Тутченко Т. М., Педаченко Н. Ю., Кудлай О. М.
Романенко, Т. Г. Профілактика та лікування бактеріального вагінозу у вагітних із істміко-цервікальною недостатністю / Т. Г. Романенко, О. М. Суліменко. - С.32-36
Жабченко, І. А. Особливості обміну сполучної тканини та деяких мікроелементів у вагітних із ризиком переношування / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, В. В. Буран. - С.37-41
Ковида, Н. Р. Морфологічні особливості спроможності рубця на матці після попереднього кесаревого розтину / Н. Р. Ковида, Н. П. Гончарук, О. О. Дядик. - С.42-46
Савченко, С. Є. Стан фібринолітичної системи у ВІЛ-інфікованих вагітних та породіль із факторами ризику розвитку тромбогеморагічних ускладнень / С. Є. Савченко [та ін.]. - С.47-50
Інші автори: Гервазюк О. І., Онищик Л. М., Мудра Ю. С., Бойко Г. Б.
Кравченко, О. В. Диференційовані підходи до профілактики перинатальних ускладнень у вагітних із невиношуванням на ранніх термінах гестації / О. В. Кравченко. - С.51-54
Hychka, N. M. Modern possibilities of preterm birth prediction / N. M. Hychka [et al.]. - С.56-59
Інші автори: Benyuk V. O., Goncharenko V. M., Dyndar O. A., Oleshko V. F.
Гончарова, О. А. Ассоциативные связи между гипофункцией щитовидной железы различного генеза и железодефицитной анемией / О. А. Гончарова. - С.60-64
Manasova, G. S. Role of the hormonal system "Vitamin D/vitamin D receptors" in the formation of some pregnancy complications / G. S. Manasova [et al.]. - С.65-68
Інші автори: Andrievsky A. G., Didenkul N. V., Shpak I. V., Turchyn M. I., Kuzmin N. V.
Новини ТОП 5 / рубрику веде Т. Тутченко. - С.70-71
Чи дозволять лабораторні дослідження точніше визначати наближення менопаузи?. - С.70
Природний спосіб профілактики цукрового діабету в жінок із гестаційним діабетом в анамнезі. - С.70
ЄС обмежує високодозовані препарати ципротерону через ризик розвитку менінгіоми. - С.71
Розвиток способів збереження фертильності в жінок із онкологічними захворюваннями. - С.71
Як працює прогестерон і чому він не завжди працює: результати нових досліджень. - С.71
Єфіменко, О. О. Менопауза. Проблема, що не втрачає актуальності : коментарій фахівця та оновлені дані "Національного консенсусу щодо ведення пацієнток у клімактерії" / О. О. Єфіменко. - С.72-88

Знайти схожі
Перейти до описів статей

5.


    Жабченко, І. А.
    Гормонально-метаболічні особливості фетоплацентарного комплексу у вагітних-переміщених осіб [Текст] / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, С. В. Тертична-Телюк // Запорож. мед. журн. - 2020. - Том 22, N 1. - С. 79-85
MeSH-головна:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, психология, этиология)
ПЛАЦЕНТАРНЫЕ ГОРМОНЫ (физиология)
МАГНИЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (диагностика)
Анотація: Важные факторы, определяющими физиологическое течение беременности, – психоэмоциональное состояние, нутритивный статус беременной и фетоплацентарный комплекс. Сложные социально-экономические условия, экологические проблемы, пребывание в условиях персистирующего стресса в результате военного конфликта на востоке Украины негативно отражаются на показателях здоровья беременных и их детей. Цель работы определение особенностей психоэмоционального состояния и связанных с ним изменений в продукции гормонов плаценты и микронутриентов у беременных-перемещенных лиц для совершенствования программы антенатального наблюдения. Материалы и методы. Проведено динамическое проспективное клинико-параклиническое обследование 96 беременных (основная группа) – вынужденных переселенцев, а также 39 беременных (контрольная группа), постоянно проживающих на территории, находящейся под контролем Украины. Беременные включены в исследование в произвольном порядке в сроке гестации более 22 недель. Все женщины проходили обследование (клинико-лабораторное и специальное акушерское) по требованиям стандартов качества в соответствии с приказом Министерства здравоохранения Украины от 15.07.2011 г. № 417. Психоэмоциональное состояние обследованных беременных оценивали с помощью скрининга путем проведения клинических интервью параллельно с рутинным опросом. Анкеты, которые содержали вопросы теста Спилбергера в модификации Ханина, составлены заранее. Концентрацию кальция, магния в сыворотке крови определяли колориметрическим методом, плацентарные (эстрадиол, прогестерон, плацентарный лактоген) гормоны определяли методом твердофазного иммуноферментного анализа. Результаты. Установлено увеличение концентрации эстрадиола и снижение прогестерона и плацентарного лактогена, смещение эстроген-прогестеронового равновесия в сторону относительной гиперэстрогении; микроэлементный дисбаланс при значительном смещении кальциево-магниевого равновесия в сторону кальция на фоне значительных изменений концентрации магния в сыворотке крови и тревожно-депрессивных состояний с высоким уровнем реактивной и личностной тревожности выше средних статистических показателей в контрольной группе в 3,9 и 2,2 раза соответственно. Выводы. Гормональные и метаболические нарушения у беременных среди вынужденных переселенцев – биохимические маркеры плацентарной дисфункции, которые указывают на целесообразность комплексного предконцепционного наблюдения с привлечением психолога и включением профилактических мероприятий в виде длительной прогестероновой и магниевой поддержки во время беременности в программы антенатального мониторинга.


Дод.точки доступу:
Корнієць, Н. Г.; Тертична-Телюк, С. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.
Шифр: ЗУ1/2020/22/1
   Журнал

Запорожский медицинский журнал [Текст] : всеукраинский научно-практический журнал. - Запорожье : Ледум, 2000 - . - Виходит раз на два місяця
2020р. т.22 № 1
Зміст:
Руденко, К. В. Результати алкогольної септальної абляції в пацієнтів із гіпертрофічною кардіоміопатією та артеріальною гіпертензією / К. В. Руденко [та ін.]. - С.4-10
Інші автори: Невмержицька Л. О., Дудник О. Ю., Фанта С. М., Данченко П. А., Курпаяніді І. М., Лазоришинець В. В.
Сиволап, В. В. Вплив статинотерапії на показники добового моніторування артеріального тиску у хворих на гіпертонічну хворобу, що поєднана з субклінічним гіпотиреозом / В. В. Сиволап, Є. В. Новіков, М. С. Потапенко. - С.11-18
Nemtsova, V. D. Impact of prooxidant-antioxidant imbalance on the biological age and the rate of aging in arterial hypertension with type 2 diabetes mellitus / V. D. Nemtsova. - С.19-24
Петелицька, Л. Б. Клінічне значення визначення маркерів ураження судинної стінки при АНЦА-асоційованих васкулітах і вузликовому поліартеріїті / Л. Б. Петелицька, О. Б. Яременко. - С.25-30
Kuzmina, H. P. Relationship between hyperferritinemia and clinical manifestations of gout / H. P. Kuzmina, O. M. Lazarenko. - С.31-34
Недельська, С. М. Психологічна характеристика дітей, які хворі на бронхіальну астму, залежно від рівня контролю та обсягу терапії / С. М. Недельська, О. Д. Кузнєцова. - С.35-41
Гордіна, М. А. Забезпеченість вітаміном D і показники фізичної активності, м'язової сили та маси в осіб старше за 60 років із саркопенією / М. А. Гордіна [та ін.]. - С.42-47
Інші автори: Орловський В. Ф., Жаркова А. В., Руденко Т. М., Левченко Д. В.
Zemlianitsyna, O. V. Non-invasive fibrosis markers and elastography in diagnosis of fibrosis severity in patients with type 2 diabetes mellitus and non-alcoholic fatty liver disease / O. V. Zemlianitsyna [et al.]. - С.48-53
Інші автори: Sinaiko V. M., Savenkov V. I., Kravchun P. P., Kravchun N. O., Goncharova O. A.
Pylypenko, H. S. Surgical management of battle gunshot injuries to the dural venous sinuses, combined with brain injury: an analysis of series of observations / H. S. Pylypenko, A. H. Sirko, V. V. Botikov. - С.54-59
Полковникова, К. Ю. Возрастзависимые особенности параметров специализированных шкал при субарахноидальном кровоизлиянии нетравматического генеза / К. Ю. Полковникова. - С.60-65
Onishchenko, N. V. The role of interleukin-10 and its encoding gene polymorphism influence on the course of infections caused by varicella-zoster virus / N. V. Onishchenko, Yu. Yu. Riabokon, A. V. Abramov. - С.66-71
Мірчук, Б. М. Біометричний аналіз зубних рядів і положення зубів у пацієнтів iз частковими дефектами зубних рядів / Б. М. Мірчук, Я. В. Максимов. - С.72-78
Жабченко, І. А. Гормонально-метаболічні особливості фетоплацентарного комплексу у вагітних-переміщених осіб / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, С. В. Тертична-Телюк. - С.79-85
Хоміцький, М. Є. Характеристики соціально-комунікативної поведінки пацієнтів з ендогенними психозами у станах ремісії / інтермісії в контексті постманіфестних патоперсонологічних трансформацій / М. Є. Хоміцький. - С.86-90
Белов, О. О. Гендерні та вікові особливості клініко-психопатологічної феноменології депресивних розладів на сучасному етапі / О. О. Белов, Н. Г. Пшук. - С.91-95
Шевяков, О. В. Особливості соціально-психологічної реабілітації спортсменів-паралімпійців, які спеціалізуються в пауерліфтингу / О. В. Шевяков [та ін.]. - С.96-102
Інші автори: Дорошенко Е. Ю., Михалюк Є. Л., Приходько В. В., Ляхова І. М., Ніканоров О. К., Малахова С. М., Гурєєва А. М.
Chornyi, V. M. Antibacterial properties of a modified magnesium alloy in vitro with clinical strains of non-fermentative gram-negative microorganisms / V. M. Chornyi. - С.103-106
Носівець, Д. С. Вплив диклофенаку натрію на спонтанну поведінкову активність щурів в умовах остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі / Д. С. Носівець, В. Й. Мамчур, В. І. Опришко. - С.107-111
Шевчук, О. О. Дослідження мієлопротекторної активності препаратів гранулоцитарного колонієстимулювального фактора та ентеросорбції в щурів із перещепленою карциномою Герена / О. О. Шевчук [та ін.]. - С.112-121
Інші автори: Тодор І. М., Родіонова Н. К., Посохова К. А., Ніколаєв В. Г.
Пупін, Т. І. Сучасні аспекти лікування генералізованого пародонтиту в осіб із соматичною патологією / Т. І. Пупін [та ін.]. - С.122-128
Інші автори: Немеш О. М., Гонта З. М., Шилівський І. В., Мороз К. А., Бумбар О. І.
Чорномидз, А. В. Використання бактерійних препаратів у лікуванні алергічних захворювань: аргументи "за" та "проти" / А. В. Чорномидз [та ін.]. - С.129-137
Інші автори: Боярчук О. Р., Олещук О. М., Чорномидз І. Б.
Raznatovska, O. M. Comorbidity in phthisiatric practice: multidrug-resistant tuberculosis and laryngeal cancer (2 case reports) / O. M. Raznatovska [et al.]. - С.138-144
Інші автори: Noreiko S. B., Fedorets A. V., Potapenko M. S., Hrekova T. A.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

7.


    Жабченко, І. А.
    Особливості обміну сполучної тканини та деяких мікроелементів у вагітних із ризиком переношування [Текст] / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, В. В. Буран // Репродуктивна ендокринологія. - 2020. - N 1. - С. 37-41
MeSH-головна:
БЕРЕМЕННОСТЬ ПЕРЕНОШЕННАЯ (патофизиология)
СОЕДИНИТЕЛЬНАЯ ТКАНЬ (метаболизм)
МИКРОЭЛЕМЕНТЫ (метаболизм)


Дод.точки доступу:
Ліщенко, І. С.; Буран, В. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Пізній репродуктивний вік та ожиріння як підгрунтя для акушерських та перинатальних ускладнень (Огляд літератури та результати власних досліджень) [Текст] / І. А. Жабченко [та ін.] // Здоровье женщины = Здоров' я жінки : всеукраинский научно-практический журнал. - 2020. - № 5/6. - С. 93-98. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1992-5921
MeSH-головна:
РЕПРОДУКТИВНОСТИ АНАЛИЗ
ОЖИРЕНИЕ (осложнения, патофизиология)
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ (патофизиология, этиология)
Анотація: За останні роки у світовій науковій літературі все частіше можна зустріти повідомлення про вагітність і перші пологи у жінок віком понад 40 років і навіть 50 років. Сьогодні бажання і можливість вперше або знову народити дитину з’явилися у пацієнток, чий вік раніше не залишав їм шансу. Тенденція до збільшення числа пізніх вагітностей і пологів, що стала об’єктивною реальністю сучасного акушерства, значно змінила ставлення до цієї проблеми серед лікарів і в суспільстві в цілому. Загальновизнаним є факт, що зі збільшенням біологічного віку зростає кількість захворювань репродуктивної системи. Це безпосередньо негативно впливає на можливість настання та виношування вагітності. На підставі проведених ретроспективних досліджень перебігу вагітності та пологів у жінок старшого репродуктивного віку на базі ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» виявлено, що 60% вагітних пізнього репродуктивного віку мають екстрагенітальну патологію, яка ускладнює перебіг вагітності та пологів. У них переважали порушення жирового обміну, особливо у групі жінок 40–46 років (51,8%), порівняно з вагітними групи 35–39 років (27,4%). Також у вагітних 40–46 років переважали захворювання травного тракту (28%), сечовивідної системи (22%), що разом із порушенням жирового обміну, гіперліпідемією обтяжує перебіг гестації та призводить до підвищення частоти прееклампсії у таких вагітних. Частота оперативного розродження у цього контингенту жінок є стабільно високою і становить у середньому 68,4%, що збігається з даними світової літератури. На тлі зменшення загальної кількості пологів за останні 5 років та збільшення кількості вагітних, які народжують після 35 років, актуальною залишається необхідність оптимізувати антенатальний догляд за цією категорією вагітних, враховуючи соматичну патологію і високу частоту у них акушерських та перинатальних ускладнень.


Дод.точки доступу:
Жабченко, І.А.; Сюдмак, О.Р.; Бондаренко , О.М.; Коваленко, Т.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Жабченко, І. А.
    За кілька кроків до., або як вберегти вагітну від залізодефіциту й анемії / І. А. Жабченко // Репродуктивна ендокринологія = Reproductive endocrinology. - 2020. - N 4. - С. 46-54
MeSH-головна:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ ГЕМАТОЛОГИЧЕСКИЕ (профилактика и контроль)
АНЕМИЯ ЖЕЛЕЗОДЕФИЦИТНАЯ (профилактика и контроль)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.
Шифр: РУ6/2020/4
   Журнал

Репродуктивна ендокринологія [Текст] : научно-практический медицинский журнал. - Киев : ООО "Трилист", 2011 - . - ISSN 2309-4117. - Виходит раз на два місяця
2020р. № 4
Зміст:
Цимбалюк, В. І. Цукровий діабет і COVID-19: актуальні питання патогенезу, клініки та терапії / В. І. Цимбалюк [та ін.]. - С.8-21
Інші автори: Тронько М. Д., Антипкін Ю. Г., Попова В. В.
Дунаевская, В. В. Фотодинамическая терапия в лечении пациенток с предопухолевыми заболеваниями вульвы / В. В. Дунаевская [и др.]. - С.22-26
Інші автори: Татарчук Т. Ф., Захаренко Н. Ф., Церковский Д. А., Сольский В. С.
Корнацька, А. Г. Особливості гормонального гомеостазу в жінок репродуктивного віку з лейоміомою матки в динаміці лікування / А. Г. Корнацька, О. В. Трохимович, М. А. Флаксемберг. - С.27-31
Dubossarska, Z. M. Concept of communication 0f reproductive aging in women for anti-aging therapy (Literature review) / Z. M. Dubossarska [et al.]. - С.32-38
Інші автори: Dubossarska Y. O., Grek L. P., Radchenko V. V.
Рожковська, Н. М. Імуногістохімічні особливості доброякісної гіперплазії ендометрія в жінок у пременопаузі / Н. М. Рожковська, І. С. Ломакіна. - С.39-41
Rozhkovska, N. M. Immunohistochemical features of benign endometrial hyperplasia in premenopausal women / N. M. Rozhkovska, I. S. Lomakina. - С.42-45
Жабченко, І. А. За кілька кроків до., або як вберегти вагітну від залізодефіциту й анемії / І. А. Жабченко. - С.46-54
Коньков, Д. Г. Особливості комплексної терапії бактеріального вагінозу у вагітних із порушенням затульної функції шийки матки / Д. Г. Коньков, Н. В. Адамчук, В. В. Кливак. - С.55-62
Zagorodnia, O. S. Vomiting of first pregnancy trimester: how to estimate? / O. S. Zagorodnia, I. B. Ventskivska, A. V. Kazak. - С.63-66
Лакатош, П. В. Компресія нижньоматкового сегмента (КОНИС) - нова методика зупинки кровотечі під час кесаревого розтину на фоні передлежання плаценти / П. В. Лакатош [та ін.]. - С.67-71
Інші автори: Лакатош В. П., Купчик В. І., Костенко О. Ю., Антонюк М. І.
Жук, С. І. Мікронізований прогестерон у комплексній прегравідарній підготовці та веденні вагітності в жінок зі звичним невиношуваннгям на фоні хронічного ендометриту / С. І. Жук, С. Б. Чечуга, О. А. Ночвіна. - С.72-78
Калугіна, Л. В. Ускладнений хронічний сальпінгоофорит у молодих. Можливості консервативної терапії / Л. В. Калугіна [та ін.]. - С.79-84
Інші автори: Юско Т. І., Чайківська Е. Ф., Плаксієва К. Д., Сіліна Н. К.
Романенко, Т. Г. Терапія вульвагінального кандидозу в жінок репродуктивного віку / Т. Г. Романенко, О. М. Суліменко. - С.86-88
Жабіцька, Л. А. Синдром полікістозних яєчників: індивідуалізований підхід до лікування (огляд літератури) / Л. А. Жабіцька. - С.89-94
Сафонов, З. А. Профілактика рецидиву генітального пролапсу в жінок похилого віку після хірургічного втручання / З. А. Сафонов [та ін.]. - С.95-98
Інші автори: Лазуренко В. В., Черняк О. Л., Лященко О. А., Овчаренко О. Б.
Тутченко, Т. М. Зміна акцентів у структурі пренатальних інфекцій, або що таке SCORTCH? / Т. М. Тутченко [та ін.]. - С.101-109
Інші автори: Бурка О. А., Коломієць О. В., Іщенко Г. І., Харченко В. М.
Пробиотики в кушерстве и гинекологии (Обзор литературы). - С.110-117
Эндометриоз: время сделать больше. - С.118-119
Краткий обзор результатов исследования "Орхидея". - С.120-122
Торшин, И. Ю. Систематический анализ состава и механизмов молекулярного воздействия стандартизированных экстрактов VITEX AGNUS-CASTUS (обзор литературы) / И. Ю. Торшин, О. А. Громова, О. А. Лиманова. - С.123-129

Знайти схожі
Перейти до описів статей

11.


    Жабченко, І. А.
    Особливості перебігу пологів та стану новонароджених у вагітних із пролонгованою та переношеною вагітністю (дані ретроспективного аналізу) [Текст] / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко // Перинатологія та педіатрія. - 2019. - № 1. - С. 21-24. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
БЕРЕМЕННОСТЬ ПЕРЕНОШЕННАЯ (патофизиология)
ПЛОДА ДИСТРЕСС (патофизиология, эпидемиология, этиология)
РОДОВЫЕ ТРАВМЫ (патофизиология, эпидемиология, этиология)
ФАКТОРЫ РИСКА
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ КОНТРОЛИРУЕМЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
Анотація: Мета - ретроспективно оцінити перебіг пологів і стан новонароджених у жінок із пролонгованою та переношеною вагітністю, з метою визначення значущості цієї патології для перинатальних наслідків. Пацієнти та методи. Проведено ретроспективний клініко-статистичний аналіз 197 історій вагітності й пологів жінок, які перебували на лікуванні та розродженні у відділенні патології вагітності і пологів ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук'янової НАМН України» за 2011-2015 рр. Вивчено перебіг пологів і стан новонароджених у жінок із пролонгованою та переношеною вагітністю. Основну групу становили 156 жінок. З них пологи в 41 тиж. - 110 (70%), 41-42 тиж. - 33 (21%), у 42 тиж. - 13 (9%). Групу контролю становила 41 вагітна, розроджена своєчасно. Результати. Наведені дані свідчать про значні перинатальні ризики в жінок із пролонгованою та переношеною вагітністю. Так, фізіологічні пологи відбулися лише в 58,9% жінок (контрольна група - 80,5%; р0,05). Відповідно, патологічними були 41,1% пологів в основній групі. Оперативно розроджено 32,7% вагітних, що майже втричі більше, ніж у контрольній групі (12,2%). Достовірно вищим було значення показника дистресу плода в жінок основної групи (23,7%) порівняно з вагітними контрольної групи (9,7%, р0,05). Пологовий травматизм спостерігався у 37,2% вагітних основної групи та у 17,0% жінок контрольної групи. Усього обстежені жінки основної групи народили 157 новонароджених - 80 хлопчиків і 77 дівчаток. Випадків перинатальної смертності не було. Висновки. У жінок із пролонгованою та переношеною вагітністю значно зростають перинатальні й акушерські ризики. Запізнілі пологи призводять до необхідності оперативних втручань при розродженні, а також до високого рівня неонатальної захворюваності та пологового травматизму. На підставі виявлених ускладнень слід формувати групи ризику щодо переношеної вагітності.


Дод.точки доступу:
Ліщенко, І. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.
Шифр: РУ6/2019/1
   Журнал

Репродуктивна ендокринологія [Текст] : научно-практический медицинский журнал. - Киев : ООО "Трилист", 2011 - . - ISSN 2309-4117. - Виходит раз на два місяця
2019р. № 1
Зміст:
Tatarchuk, T. F. Morphofunctional changes of the pelvic organs under conditions of stress urinary incontinence and experimental vaginal prolapse / T. F. Tatarchuk, O. O. Yefimenko, V. S. Shkolnikov. - С.8-13
Черенько, М. С. Менеджмент патології щитоподібної залози під час та після вагітності : за матеріалами настанов Американської тиреоїдної асоціації та Ендокринного товариства США / М. С. Черенько, С. М. Черенько. - С.14-18
Маньковский, Б. Н. Влияние патологии щитовидной железы на структуру костной ткани / Б. Н. Маньковский. - С.20-21
Ночвіна, О. А. Роль мікробіоценозу піхви в генезі невиношування вагітності / О. А. Ночвіна. - С.22-28
Жабченко, І. А. Перинатальні аспекти збереження вагітності на тлі хронічного стресу / І. А. Жабченко [та ін.]. - С.29-33
Інші автори: Тертична-Телюк C. B., Корнієць Н. Г., Коваленко Т. М.
Ошовський, В. І. Резус-конфлікт під час вагітності: що потрібно знати / В. І. Ошовський. - С.34-36
Комбинированные гормональные контрацептивы : руководство Факультета сексуального и репродуктивного здоровья Королевского колледжа акушеров и гинекологов Великобритании (2019). - С.37-50
Чечуга, С. Б. Гормональная фармакотерапия при синдроме поликистозных яичников / С. Б. Чечуга. - С.52-56
Архипкина, Т. Л. Эффективность применения D-хиро-инозитола при синдроме поликистозных яичников / Т. Л. Архипкина, Л. П. Любимова. - С.57-62
Тутченко, Т. Новини. ТОП 5. Гінекологія / Т. Тутченко. - С.64-65
Гормональна контрацепція для жінок із супутніми захворюваннями та особливими станами. - С.64
Не алопеція, а втрата волосся за жіночим типом: звіт мультидисциплінарного комітету. - С.64
Аналіз ефективності сучасних безопераційних методів лікування міоми матки. - С.64
Чи збігаються наші дії з потребами жінок із ендометріозом? - відповідь у вигляді офіційного документа. - С.65
Втрати вагітності як фактор ризику серцево-судинних захворювань. - С.65
Зайдлова-Вуттке, Д. Общие корни предменструального синдрома, предменструальной мастодинии, фиброзно-кистозной мастопатии и бесплодия : действие экстрактов Витекса священного (Vitex agnus-castus) в виде раствора / Д. Зайдлова-Вуттке, В. Вуттке. - С.66-74

Знайти схожі
Перейти до описів статей

13.


   
    Перинатальні аспекти збереження вагітності на тлі хронічного стресу / І. А. Жабченко [та ін.] // Репродуктивна ендокринологія. - 2019. - N 1. - С. 29-33
MeSH-головна:
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (осложнения)
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ (профилактика и контроль)
Анотація: Мета дослідження - виявлення специфічних ускладнень, пов'язаних із психоемоційним станом, стресс-асоційованими гормонами та мікроелементами у вагітних, які є переміщеними особами, з метою подальшого вдосконалення програм антенатального спостереження. Проведено проспективне динамічне клініко-параклінічне обстеження 96 вагітних (основна група) - тимчасово переміщених осіб з терміном вагітності понад 22 тижні, які пройшли лікування і народжували у Центральній міській лікарні м. Рубіжне та перинатальному центрі м. Сєвєродонецьк Луганської області. Контрольну групу склали 39 вагітних, узятих у довільному порядку, які проживали на територіях, постійно підконтрольних уряду України. Всі вагітні обстежені в повному обсязі, проведено оцінку їх психоемоційного стану шляхом клінічного інтерв'ю та рутинного анкетування. Застосовувались опитувальники, що містили питання тестів Спілбергера в модифікації Ханіна. Концентрацію стрес-асоційованих гормонів у сироватці крові, кальцію та магнію визначали методом твердофазного імуноферментного аналізу та колориметричним методом. Згідно з тестом Спілбергера, середній бал реактивної тривожності в основній групі перевищував аналогічний показник в контрольній групі в 1,6 раза. Показники особистісної тривожності в основній групі в 2,2 раза перевищували показники групи контролю. У вагітних основної групи концентрація кортизолу в сироватці крові перевищувала верхній фізіологічний показник на 5,5 % і аналогічний показник у контрольній групі на 43,4 %. Підвищення концентрації пролактину на 13,3 % в порівнянні з фізіологічною нормою спостерігалося в II триместрі вагітності, воно було більшим на 20,3 % у порівнянні з середнім показником в контрольній групі. У III триместрі рівень пролактину в обох групах був у межах норми, але в основній групі був вище на 10,5 %. Вагітним із числа переміщених осіб було притаманне підвищення концентрації кальцію в сироватці крові порівняно з фізіологічною нормою на 19,2 % і на 9,6 % порівняно з аналогічним показником у контрольній групі. Водночас у вагітних основної групи була діагностована низька концентрація магнію. З урахуванням виявлених закономірностей доцільно класифікувати вагітних жінок із числа внутрішньо переміщених осіб як групу високого ризику з розвитку акушерських і перинатальних ускладнень.


Дод.точки доступу:
Жабченко, І. А.; Тертична-Телюк, C. B.; Корнієць, Н. Г.; Коваленко, Т. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.
Шифр: МУ98/2019/1/2
   Журнал

Медичні аспекти здоров’я жінки [Текст] : видання для лікаря-практика. - Киев. - ISSN 2311-53352411-8893. - Виходить 10 раз на рік
2019р. № 1/2
Зміст:
Клінічні настанови з анестезіологічного убезпечення в акушерстві. - С.5-18
Невідкладні стани та анестезіологічне забезпечення в акушерстві, гінекології та мілітарній медицині. - С.19-23
Подольський, Вл. В. Трихомонадна та анаеробна інфекції як етіологічний чинник виникнення хронічних запальних захворювань статевих органів у жінок фертильного віку. Сучасні можливості лікування / Вл. В. Подольський, В. В. Подольський. - С.24-31. - Бібліогр.: в кінці ст.
Жабченко, І. А. Магній в акушерській практиці: відомі факти та нові можливості / І. А. Жабченко. - С.32-38. - Бібліогр.: в кінці ст.
Диагностика и лечение гирсутизма у женщин в пременопаузе. Рекомендации Эндокринологического общества 2018. - С.39-45
Получены положительные результаты внутриутробной коррекции спинномозговой грыжи плода. - С.45
Дженина, О. В. Симптоматическая терапия вульварного и промежностного варикоза у беременных / О. В. Дженина [и др.]. - С.46-51
Інші автори: Богачев В. Ю., Лобанов В. Н., Боданская А. Л.
Пасечников, С. П. Новые подходы к выбору вида специализированной медицинской помощи женщинам с острым неосложненным пиелонефритом / С. П. Пасечников. - С.52-56. - Библиогр. в конце ст.
Новикова, В. Мониторинг чувствительности клинических изолятов Candida spp. к противогрибковым препаратам / В. Новикова, С. Езов. - С.57-60. - Библиогр. в конце ст.
Виважений вибір препаратів для лікування інфекцій нижніх сечовивідних шляхів у жінок в еру антибіотикорезистентності. - С.61-63. - Бібліогр.: в кінці ст.
Горовий, В. І. Історичні аспекти вивчення проблеми нетримання сечі у жінок / В. І. Горовий. - С.64-70

Знайти схожі
Перейти до описів статей

15.


    Жабченко, І. А.
    Магній в акушерській практиці: відомі факти та нові можливості [Текст] = Magnesium in obstetric practice: known facts and new opportunities / І. А. Жабченко // Медичні аспекти здоров’я жінки. - 2019. - № 1/2. - С. 32-38. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
МАГНИЙ (метаболизм)
БЕРЕМЕННОСТИ ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕХАНИЗМЫ ПОДДЕРЖАНИЯ
ПОСЛЕРОДОВОЙ ПЕРИОД (физиология)
Анотація: У статті висвітлено роль дефіциту магнію, розглянуто патофізіологічні механізми порушення магнієвого гомеостазу в організмі. Описано роль цього макроелементу при вагітності, під час пологів, для післяпологової реабілітації, а також для профілактики гестаційного діабету і ожиріння. Розглянуто профілактичні заходи щодо запобігання дефіциту магнію як на етапі підготовки до вагітності, так і під час гестації, починаючи із самих ранніх її термінів. Наведено позитивні ефекти перорального прийому препаратів магнію на основі солей магнію з органічними кислотами, зокрема з оротовою кислотою
The article highlights the role of magnesium deficiency, examines the pathophysiological mechanisms of magnesium homeostasis in the organism. The role of this macroelement during pregnancy, during childbirth, for postpartum rehabilitation, as well as for prevention of gestational diabetes and obesity is described. Prophylactic measures to prevent deficiency of magnesium are considered at the stage of preparation for pregnancy, and during gestation, starting from the earliest of its terms. The positive effects of oral administration of magnesium preparations on the basis of magnesium salts with organic acids, in particular with orthoic acid, are given

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.
Шифр: ПУ3/2019/1
   Журнал

Перинатологія та педіатрія [Текст] : науково-практичний журнал. - К. : Експерт ЛТД, 1999 - . - ISSN 1992-5891. - Виходить кожного кварталу
2019р. № 1
Зміст:
Лазоришинець, В. В. Складна GUCH-пацієнтка в акушерській практиці: мультидисциплінарний підхід до кардіоперинатального супроводу / В. В. Лазоришинець [та ін.]. - С.5-11
Інші автори: Давидова Ю. В., Лиманська А. Ю., Сіромаха С. О.
Титаренко, Н. В. Епідуральна аналгезія в пологах. Який об’єм інформації необхідно надати жінці? / Н. В. Титаренко [и др.]. - С.12-20
Інші автори: Кукуруза І. Л., Костюченко А. В., Вознюк А. В.
Жабченко, І. А. Особливості перебігу пологів та стану новонароджених у вагітних із пролонгованою та переношеною вагітністю (дані ретроспективного аналізу) / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко. - С.21-24
Тиха, В. Г. Алгоритм надання допомоги жінкам з лейоміомою матки в післяпологовому періоді / В. Г. Тиха, Н. Я. Скрипченко. - С.25-29
Туманова, Л. Є. Особливості перебігу вагітності у жінок з безплідністю ендокринного та запального генезу в анамнезі залежно від способу запліднення / Л. Є. Туманова [та ін.]. - С.30-35
Інші автори: Коломієць О. В., Рябенко О. П., Молчанова О. О.
Слабкий, Г. О. Методологія комплексної оцінки стану перинатальної допомоги / Г. О. Слабкий, О. О. Дудіна, С. В. Дудник. - С.36-41
Ошлянська, О. А. Особливості сучасного перебігу ювенільних артритів у дітей / О. А. Ошлянська, Н. А. Меланчук. - С.42-51
Березенко, В. С. Особливості харчування та фізичного розвитку підлітків з хронічними захворюваннями гастродуоденальної зони на тлі харчової гіперчутливості / В. С. Березенко, Т. А. Киян, А. О. Горобець. - С.52-57
Гайдучик, Г. А. Характеристика спектра сенсибілізації дітей раннього віку з гастроінтестинальною харчовою алергією та коморбідними алергічними захворюваннями / Г. А. Гайдучик. - С.58-62
Плеханова, Т. М. Соматичні дисфункції у новонароджених дітей з асфікцією після системної лікувальної гіпотермії / Т. М. Плеханова, Т. І. Степаненко. - С.63-68
Бекетова, Г. В. Роль здоров’язберігаючих технологій у профілактиці ожиріння та надмірної маси тіла в дітей шкільного віку / Г. В. Бекетова [та ін.]. - С.69-73
Інші автори: Савінова К. Б., Дубогай О. Д., Міщерська Г. Д., Соколенко І. М.
Давидова, Ю. В. Метаболічний синдром: сучасні погляди та небезпека під час вагітності / Ю. В. Давидова, А. Ю. Лиманська. - С.74-78
Денисова, М. Ф. Підліткова агресія як наслідок нераціонального харчування / М. Ф. Денисова, Н. М. Музика. - С.79-84
Ошлянська, О. А. Запальні захворювання кишечника у дітей: труднощі діагностики та лікування при маніфестації позакишкових проявів (клінічний випадок) / О. А. Ошлянська [та ін.]. - С.85-91
Інші автори: Березенко В. С., Надточій Т. Г., Дорошенко А. О., Арцимович А. Г., Крат В. В.
Resuscitation in pregnancy. Clinical guidelines. - С.92-105

Знайти схожі
Перейти до описів статей

17.


    Жабченко, І. А.
    Проблеми відкладеного дітонародження: особливості фертильності в жінок старшого репродуктивного віку та методи їх корекції / І. А. Жабченко, О. Р. Сюдмак // Репродуктивна ендокринологія. - 2019. - N 5. - С. 43-49
MeSH-головна:
ЖЕНСКИЕ БОЛЕЗНИ (диагностика, патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ (диагностика, патофизиология)
РЕПРОДУКТИВНОСТИ АНАЛИЗ
ФЕРТИЛЬНОСТЬ
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ
Анотація: На сьогоднішній день у віковій структурі вагітних із розвинених країн відбувся значний зсув у бік збільшення частки жінок старшого репродуктивного віку (понад 35 років). Насамперед це зумовлено соціальними тенденціями та успіхами розвитку репродуктивної медицини, що має як позитивні, так і негативні наслідки. Жінки 35+ мають підвищений ризик підвищення артеріального тиску і діабету, що вперше виявляються саме під час вагітності; з віком жінки зростає ризик народження дитини з хромосомними порушеннями (найчастішим є синдром Дауна); зростає частота викиднів, позаматкової вагітності, передлежання плаценти, мертвонароджень, народження дітей із малою масою тіла і в стані асфіксїї, розродження шляхом кесаревого розтину. У статті представлено сучасні дані щодо особливостей оваріального резерву, менструальної функції та настання вагітності в жінок пізнього репродуктивного віку. Висвітлено основні фактори ризику, що можуть стати на заваді як настанню бажаної вагітності в даного контингенту жінок, так і нормальному перебігу вагітності, а також можуть викликати ранні репродуктивні втрати. Визначено роль нутритивних дефіцитів, психологічних та фізичних стресорних чинників, інфекційної складової, наявність абортивного анамнезу, оперативних втручань і хронічного ендометриту в причинах безпліддя жінок віком 35+. Зважаючи на виявлені чинники ризику, визначено основні напрямки корекції причин безпліддя та принципи проведення прегравідарної підготовки в жінок із репродуктивними негараздами, які рекомендовано втілювати сумісно з профільними фахівцями (сімейний лікар, ендокринолог, кардіолог, невролог). Одним із основних заходів на прегравідарному етапі є корекція гормональних зв'язків в організмі жінки та стану ендометрія (нормалізація менструального циклу із забезпеченням його двофазності, корекція недостатності лютеїнової фази для забезпечення овуляції), лікування хронічного ендометриту, дотація фолатів з урахуванням генного поліморфізму, корекція гіперпролактинемії, інсулінорезистентності, зниження маси тіла, корекція гіпертензивних розладів, психологічна підтримка подружньої пари.


Дод.точки доступу:
Сюдмак, О. Р.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.
Шифр: МУ98/2019/7/8
   Журнал

Медичні аспекти здоров’я жінки [Текст] : видання для лікаря-практика. - Киев. - ISSN 2311-53352411-8893. - Виходить 10 раз на рік
2019р. № 7/8
Зміст:
Дубоссарская, З. М. Проблемы репродуктивного старения женщин и необходимость протективной anti-aging терапии / З. М. Дубоссарская, Ю. А. Дубоссарская. - С.5-9. - Библиогр. в конце ст.
Вовк, І. Б. Скринінг та ведення тяжких менструальних кровотеч у підлітків з порушенням системи гемостазу / І. Б. Вовк, І. В. Бачинська. - С.10-20. - Бібліогр.: в кінці ст.
Застосування тиболону в період постменопаузи. - С.21-25
Буткова, О. І. Акушерські та перинатальні ризики у жінок після 35 років / О. І. Буткова, І. А. Жабченко, Т. М. Коваленко. - С.26-31. - Бібліогр.: в кінці ст.
Джораєва, С. К. Ретроспективний аналіз поширеності статевих інфекцій серед сімейних пар / С. К. Джораєва [та ін.]. - С.32-36. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Гончаренко В. В., Щербакова Ю. В., Іванцова О. К., Щеголева О. В., Бабута А. Р.
Динамічні зміни мікробіоценозу піхви в контексті діагностики та лікування захворювань, що супроводжуються вагінальними виділеннями. - С.37-41. - Бібліогр.: в кінці ст.
Подольський, Вол. В. Нові можливості лікування дисплазії шийки матки / Вол. В. Подольський, В. В. Подольський. - С.42-46. - Бібліогр.: в кінці ст.
Возіанов, С. О. Нарис історії розвитку жіночої сексології / С. О. Возіанов [та ін.]. - С.47-57. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Ромащенко О. В., Григоренко В. М., Мельников С. М., Білоголовська В. В., Бабич О. В., Яковенко Л. Ф.
Горовий, В. І. Коїтальне нетримання сечі у жінок / В. І. Горовий. - С.58-65. - Бібліогр.: в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

19.


    Буткова, О. І.
    Акушерські та перинатальні ризики у жінок після 35 років [Текст] = Obstetric and perinatal risks of women older than 35 years. The data of retrospective analysis of delivery records / О. І. Буткова, І. А. Жабченко, Т. М. Коваленко // Медичні аспекти здоров’я жінки. - 2019. - № 7/8. - С. 26-31. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
БЕРЕМЕННОСТЬ ПОВЫШЕННОГО РИСКА
МАТЕРИНСКИЙ ВОЗРАСТ
АКУШЕРСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ (использование)
ФАКТОРЫ РИСКА
Анотація: Проведено клініко-статистичний аналіз 432 історій пологів жінок, які народили після 35 років протягом 2014-2018 рр. у відділенні патології вагітності та пологів ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О. М. Лук’янової НАМН України». Аналіз показав, що за цей термін частота пологів у жінок пізнього репродуктивного віку становила 16,1%, з них у віці 36-40 років відбулось 83,3% пологів, 41-46 років – 15,9%; вперше народжували 38,2% осіб
До факторів ризику ускладненого перебігу вагітності, пологів і несприятливих перинатальних наслідків у жінок віком старших за 35 років віднесено такі: значні психоемоційні навантаження (66,3%); низький соціально-економічний статус (61,1%); інфекції дитячого віку (77,7%); хронічні екстрагенітальні інфекції (64,7%); екстрагенітальні захворювання (96,1%); гінекологічні захворювання (96,1%); обтяжений акушерський анамнез (52,8%); інфекційні захворювання під час теперішньої вагітності (72,4%). Різноманітність та численність факторів ризику у жінок віком старших за 35 років потребують індивідуального аналізу та комплексних профілактичних заходів як перед плановою вагітністю, так і під час неї
Clinico-statistical analysis of 432 delivery records of women who gave birth after the age of 35 years in the period between 2014-2018 in the department of pathology of pregnancy and childbirth SI «IPOG named of academician O. M. Lukyanova NAMS of Ukraine”, was carried out. The analysis showed that over this period the birth rate in women of late reproductive age was 16.1%, of which 83.3% of births took place at the age of 36-40 years, and 15.9% of 41-46 years old; 38.2% of patients gave birth for the first time
The risk factors for the complicated course of pregnancy, childbirth and adverse perinatal outcomes in women over the age of 35 include the following: significant psychoemotional stress (66,3%); low socio-economic status (61,1%); childhood infections (77,7%); chronic extragenital infections (64,7%); extragenital diseases (96,1%); gynecological diseases (96,1%); burdened obstetric history (52,8%); infectious diseases during current pregnancy (72,4%). The diversity and multiplicity of risk factors in women over the age of 35 require individual analysis and comprehensive preventive measures both before and during a planned pregnancy


Дод.точки доступу:
Жабченко, І. А.; Коваленко, Т. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.
Шифр: МУ10/2019/XXIV/2
   Журнал

Медичні перспективи [Текст]/ науковий журнал ДЗ "Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров'я України". - Дніпропетровськ, 1996 - . - ISSN 2307-0404. - Виходить кожного кварталу
2019р. Т. XXIV № 2
Зміст:
Pyatchanyna, T. Methodological approaches to patent research in the field of biomedical sciences / T. Pyatchanyna, A. Ogorodnyk, P. Melnik-Melnikov. - С.4-9. - Bibliogr. at the end of the art.
Новицкая-Усенко, Л. В. Дорогами памяти / Л. В. Новицкая-Усенко. - С.9-12
Пославська, О. В. Діагностичне значення маркера Р16 INK для верифікації пухлин невідомої первинної локалізації в жінок з ізольованим ураженням пахових лімфатичних вузлів / О. В. Пославська, І. С. Шпонька, Г. С. Бабій. - С.13-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Кравец, О. В. Периоперационный водный баланс больных с острой абдоминальной патологией при либеральном режиме инфузионной терапии / О. В. Кравец. - С.19-23. - Библиогр. в конце ст.
Surkov, D. Using of dexmedetomidine in term neonates with hypoxic-ischemic encephalopathy / D. Surkov. - С.24-33. - Bibliogr. at the end of the art.
Obolonskyi, A. Management of patent ductus arteriosus in premature infants / A. Obolonskyi [et al.]. - С.33-40. - Bibliogr. at the end of the art.
Інші автори: Snisar V., Surkov D., Obolonska O., Kapustina O., Dereza K.
Архіпкіна, О. Л. Особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у хворих на гіпертонічну хворобу / О. Л. Архіпкіна. - С.40-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Айварджі, О. О. Особливості змін лабораторних показників пацієнтів на фоні використання дексмедетомідину при септопластиці / О. О. Айварджі. - С.46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Жабченко, І. А. Особливості гормональної функції у вагітних - переміщених осіб / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, C. B. Тертична-Телюк. - С.52-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Чунь, Лю. Клінічна характеристика цефалгій у пацієнтів з артеріальною гіпертензією при інтервальному харчуванні / Чунь Лю, О. В. Погорєлов. - С.59-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Кротова, В. Ю. Особливості когнітивних порушень у хворих на артеріальну гіпертензію невисокого серцево-судинного ризику / В. Ю. Кротова. - С.65-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Ельцова, Л. Б. Гигиеническая оценка частоты потребления пищевых продуктов животного происхождения в рационе студентов-медиков и обоснование путей его коррекции / Л. Б. Ельцова, С. Т. Омельчук, А. А. Петросян. - С.73-82. - Библиогр. в конце ст.
Yuryeva, L. Obsessive compulsive disorder in an adult patient with Gilles de la Tourette syndrome and experessed behavioral disorders (clinical case) / L. Yuryeva [et al.]. - С.83-86. - Bibliogr. at the end of the art.
Інші автори: Shusterman T., Varshavskyi Ya., Malyshko V.
Професор Ігор Сергійович Мащенко (до 80-річчя від дня народження) / ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України", Асоціація стоматол. освіти України. - С.87-89
Рублевська, Н. І. Професор Людмила Іванівна Буряк (до 80-річчя від дня народження) / Н. І. Рублевська, О. А. Шевченко, E. M. Білецька. - С.90
Професор Микола Гаврилович Щербань (до 80-річчя від дня народження). - С.91-92
Пам'яті академіка, професора Михайла Георгійовича Шандали / ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України", Українська Асоціація громадського здоров'я. - С.93-96
Пам'яті колеги, товариша, друга! / ДУ "Ін-т громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМНУ", Українська Асоціація громадського здоров'я. - С.97-98

Знайти схожі
Перейти до описів статей

 1-20    21-40   41-53 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)