Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Егудина, Е. Д.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 101
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-101   101-101 
1.


    Егудина, Е. Д.
    Кардиоваскулярная патология у больных анкилозирующим спондилитом: обзор литературы и собственные наблюдения [Текст] / Е. Д. Егудина, И. Ю. Головач // Український ревматологічний журнал. - 2018. - № 3. - С. 44-53. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СПОНДИЛИТ АНКИЛОЗИРУЮЩИЙ (диагностика, осложнения)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ (диагностика, этиология)
Анотація: Анкілозивний спондиліт (AС) належить до групи спондилоартритів, у патологічний процес в основному залучаються хребет і крижово-клубові суглоби з можливим розвитком також і периферичних артритів. Позасуглобові ураження при АС представлені офтальмологічними, серцево-судинними, легеневими або неврологічними проявами. Ураження серцево-судинної системи спостерігається у 2–10% пацієнтів, суттєво впливаючи на смертність і перебіг захворювання в цілому. У представленій роботі проаналізовані властиві АС кардіальні ускладнення, такі як аортит, періаортит, аортальна регургітація, атріовентрикулярна блокада, потовщення стулок аортального та мітрального клапанів, перикардит і дисфункція лівого шлуночка. Найчастішими клінічними проявами ураження серцево-судинної системи є порушення провідності й аортальна недостатність. Ураження серцево-­судинної системи найчастіше відзначають у пацієнтів із тривалим анамнезом АС, HLA-B27-асоційованим перебігом, залученням до патологічного процесу периферичних суглобів. Субклінічні зміни серцево-судинної системи при AС слід диференціювати і спостерігати для визначення їх прогностичного значення та клінічного перебігу. Електрокардіографія і оцінка показників ехокардіографії повинні бути частиною рутинного менеджменту пацієнтів з АС.


Дод.точки доступу:
Головач, И. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Головач, И. Ю.
    Трудности дифференциальной диагностики склеродермоподобного паранеопластического синдрома и системной склеродермии как фактора онкологического риска [Текст] = Difficul tiets in diferential diagnosis of scleroderma-like paraneoplastic syndrome and systemic scleroderma as a factor of cancer risk / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина // Вісник наукових досліджень. - 2018. - N 3. - С. 13-18
MeSH-головна:
СКЛЕРОДЕРМИЯ СИСТЕМНАЯ
ПАРАНЕОПЛАСТИЧЕСКИЕ СИНДРОМЫ
КАРЦИНОМА
Анотація: Системна склеродермія (ССД) – автоімунне захворювання сполучної тканини, що характеризується прогресуючим фіброзом шкіри та внутрішніх органів. Характерні клінічні ознаки ССД можуть маскувати онкологічні захворювання, а паранео­пластичний процес, у свою чергу, маскується симптомами ССД. Мета дослідження – показати необхідність диференційної діагностики склеродермоподібного паранеопластичного синдрому та ССД як фактора онкологічного ризику. Матеріали і методи. Проведено огляд та аналіз даних науково-медичної літератури. Результати досліджень та їх обговорення. Імунні реакції, що беруть участь у патогенезі ССД, можуть сприяти розвитку онкологічної патології; тому пацієнти з факторами ризику розвитку захворювання вимагають спостереження за можливим розвитком неопластичного процесу. Пацієнти з ССД і аутоантитілами до РНК-полімерази III мають значний ризик розвитку раку. Ризик канцерогенезу найвищий у перший рік після постановки діагнозу ССД. З іншого боку, симптоми ССД можуть бути маскою різних видів раку. Паранеопластичний склеродермоподібний синдром, безпосередньо не пов’язаний з первинною пухлиною і її метастазами, а зумовлений складними вторинними запально-дегенеративними змінами системного, локального або дистантного характеру, часто перебігають у вигляді проявів “перехрещення” (overlap) ревматичного та пухлинного захворювань. Передбачається, що ракові клітини можуть індукувати синтез речовини, що ініціює фіброз шкіри і внутрішніх органів. Диференціація між ідіопатичною формою ССД, склеродермоподібним паранеопластичним синдромом і розвитком раку на тлі ССД спричиняє безліч труднощів. У статті представлено аналіз диференційно-діагностичних заходів, пропонується схема скринінгу для ведення пацієнтів із діагнозом ССД, які перебувають у групі ризику розвитку малігнізації. Висновки. Результати аналізу джерел літератури доводять актуальність поглибленого вивчення пацієнта із вперше виявленими склеродермоподібним синдромом, особливо в похилому віці.


Дод.точки доступу:
Егудина, Е. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Егудина, Е. Д.
    Медикаментозная терапия пациентов с легочной артериальной гипертензией на фоне системной склеродермии (часть 1) [Текст] / Е. Д. Егудина, О. С. Калашникова // Медичні перспективи. - 2018. - Т. 23, № 3. - С. 67-78. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ ЛЕГОЧНАЯ (генетика, лекарственная терапия)
СКЛЕРОДЕРМИЯ СИСТЕМНАЯ (генетика, лекарственная терапия)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ (использование)
Анотація: Легенева артеріальна гіпертензія (ЛАГ) ? тяжке захворювання, зумовлене ураженням судин легеневого мікроциркуляторного русла, що призводить до підвищення в них тиску, збільшення легеневого судинного опору, правошлуночкової серцевої недостатності та смерті. ЛАГ належить до актуальних проблем сучасної медицини через низьке виживання, швидку інвалідизацію пацієнтів та велику вартість лікування. ЛАГ є одним з основних чинників смертності при системній склеродермії (ССД). ЛАГ, асоційована зі склеродермією (ССД-ЛАГ), є унікальним фенотипом, який поєднує ССД та ЛАГ, патогенетичні механізми котрого модифікують клінічну картину цих станів. Сучасна діагностика та лікування ЛАГ значно впливає на показник виживання, однак раннє виявлення ЛАГ все одно викликає труднощі при ССД через декілька факторів. Перш за все, це обмеження сучасних діагностичних методів скринінгу та поліорганність ураження при ССД. Порівняно з іншими підгрупами ЛАГ, пацієнти з ССД-ЛАГ погано реагують на звичайні форми терапії ЛАГ. ССД-ЛАГ та ідіопатична легенева артеріальна гіпертензія (ІЛАГ) належать до I групи за класифікацією легеневої гіпертензії та відповідно до сучасного уявлення мають схожии? патогенез та клінічну картину, однак клінічні відмінності відповіді на терапію демонструють, що в патогенетичних побудовах ССД-ЛАГ можуть брати участь різні механізми. Недавні результати показують, що такі фактори, як аутоімунні, більш виражене ремоделювання судин та безпосереднє ураження міокарда при ССД, можуть пояснити ці відмінності. Медикаментозна терапія ЛГ при ССД аналогічна такій при ІЛАГ та включає простагландини, антагоністи рецепторів до ендотеліну, блокатори кальцієвих каналів, які призначаються у випадках позитивного вазореактивного тесту, інгібітори ФДЕ-5. У цьому літературному огляді ми розглянули традційні методи лікування ЛАГ та їх актуальність при ССД-ЛАГ відповідно до рандомізованих клінічних досліджень та показали нові методи лікування ССД-ЛАГ.


Дод.точки доступу:
Калашникова, О. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Головач, И. Ю.
    Проблема сосуществования системного склероза, склеродермоподобного паранеопластического синдрома и неопластического процесса: обзор литературы и разбор клинических случаев [Текст] / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина, О. С. Калашникова // Український ревматологічний журнал. - 2018. - № 3. - С. 3-13. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СКЛЕРОДЕРМИЯ СИСТЕМНАЯ (диагностика, осложнения)
ПАРАНЕОПЛАСТИЧЕСКИЕ СИНДРОМЫ (диагностика, осложнения)
НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика)
КОМОРБИДНОСТЬ (тенденции)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: У представленій статті описано три клінічних випадки діагностики системної склеродермії та злоякісних новоутворень, а також проведено аналіз співіснування системної склеродермії, паранеопластичних реакцій та злоякісних пухлин. Імунні реакції, які беруть участь у патогенезі системної склеродермії, можуть зумовити розвиток онкологічної патології; тому пацієнти з факторами ризику цього захворювання потребують ретельного спостереження за можливим неопластичним процесом. З іншого боку, симптоми системного склерозу можуть бути маскою різних видів злоякісних новоутворень. Диференціація між ідіопатичною формою системної склеродермії, склеродермоподібним паранеопластичним синдромом і розвитком раку на тлі аутоімунної патології викликає безліч труднощів. У першому описаному клінічному випадку був встановлений діагноз «ідіопатична системна склеродермія» у пацієнтки похилого віку. Незважаючи на глибокий діагностичний пошук і нетиповий перебіг хвороби злоякісне новоутворення не було виявлено. У другому випадку склеродермоподібний паранеопластичний синдром дебютував на тлі колоректального раку і випереджав його за клінічними проявами. У третьому клінічному випадку описано розвиток неходжкінської лімфоми на тлі перебігу первинної системної склеродермії. Крім того, у статті представлений аналіз диференційних діагностичних процедур, які були проведені та привели до остаточного діагнозу, згадуються типи злоякісних новоутворень, що асоціюються із системним склерозом, пропонується алгоритм спостереження пацієнтів для раннього виявлення онкологічної патології. Пацієнти із системною склеродермією, особливо старшого віку, при високій активності захворювання, із швидко прогресуючим і атиповим перебігом, при високому титрі антитіл до аутоантитіл, нетиповою капіляроскопічною картиною потребують більш ретельного діагностичного пошуку і контролю з приводу онкологічної патології, особливо якщо пацієнт проявляє ознаки й симптоми обох станів.


Дод.точки доступу:
Егудина, Е. Д.; Калашникова, О. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Головач, И. Ю.
    Васкулитная нейропатия: проблемы клинико-диагностической верификации при системных и несистемных васкулитах [Текст] / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина // Український ревматологічний журнал. - 2019. - № 1. - С. 20-29. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ВАСКУЛИТЫ (осложнения)
СИСТЕМНЫЙ ВАСКУЛИТ (осложнения)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ПЕРИФЕРИЧЕСКОЙ БОЛЕЗНИ (диагностика, патофизиология, этиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
Анотація: Ураження периферичних нервів може виникати при системних васкулітах середніх і/чи дрібних судин або несистемного васкуліту, обмеженого периферичною нервовою системою. Зазвичай васкулітні нейропатії мають тенденцію до переважної локалізації патології нервів в нижніх кінцівках і викликають дистальні симптоми й ознаки, які включають біль, слабкість і порушення чутливості в місці іннервації з подальшим поступовим залученням додаткових нервів протягом тижнів або місяців. Діагностична оцінка повинна бути сфокусована на ознаках та симптомах, які вказують на основне захворювання — системний васкуліт, однак, якщо нейропатія маніфестує проявом васкуліту за відсутності інших його діагностичних ознак, існує необхідність у проведенні біопсії нерва. Швидке розпізнавання цих клінічних і патологічних особливостей важливе для ефективнішого лікування пацієнтів з васкулітами периферичних нервів. В оглядовій статті наведено критерії діагностики васкулітної нейропатії, а також перелік діагностичних і лабораторних заходів, необхідних для диференційного діагнозу. Існуюча гетерогенність етіопатогенезу, клінічних проявів васкулітних нейропатій потребує тісної співпраці між лікарями загальної практики, неврологами, ревматологами для своєчасної діагностики зазначеної нозології та вибору адекватної тактики лікування.


Дод.точки доступу:
Егудина, Е. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Головач, И. Ю.
    Недавние перспективные разработки биологической фармакотерапии пациентов с системной красной волчанкой — многообещающее будущее [Текст] = Recent perspective biological pharmacotherapy in patients with systemic lupus erythematosus - promising future / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина // Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2019. - N 4. - С. 5-14. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Ритуксимаб
   Белимумаб

MeSH-головна:
ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ (иммунология, терапия)
БИОЛОГИЧЕСКАЯ ТЕРАПИЯ (использование, методы)
АНТИТЕЛА МОНОКЛОНАЛЬНЫЕ (действие лекарственных препаратов, иммунология, метаболизм)
РЕЦЕПТОРЫ ИНТЕРФЕРОНА (антагонисты и ингибиторы, действие лекарственных препаратов, иммунология, метаболизм)
ЛЕКАРСТВА СОЗДАНИЕ
Анотація: Системний червоний вовчак — це прототип запального автоімунного захворювання, що характеризується мультисистемністю і мінливим перебігом. Симптоми варіюють від досить легких проявів, таких як висип або артрит, до загрозливих для життя. Незважаючи на схвалення белімумабу Управлінням з контролю за продуктами і ліками США і широке використання ритуксимабу, було багато невдалих спроб лікування системного червоного вовчака з використанням нових біологічних агентів. Розвиток захворювання характеризується широким спектром імунологічних порушень, що лежать в основі надзвичайної клінічної гетерогенності цієї патології, що дало поштовх до пошуку потенційно нових підходів до лікування, що охоплюють деплецію і модуляцію функції В-клітин, індукцію Т-клітинної толерантності, пригнічення активації Т-клітин, інгібування синтезу і біологічної активності широкого спектру цитокінів. Низка нових агентів. у тому числі повністю гуманізовані анти-CD20, пегільованих анти-CD40L, інгібітори інтерферонів дають нову надію на те, що незабаром у нас буде чимало варіантів біологічної терапії, щоб запропонувати нашим пацієнтам з системним червоним вовчаком такий вибір лікування, який існує для пацієнтів з ревматоїдним і псоріатичним артритом, забезпечуючи майбутні перспективи для продовження розробки біологічної терапії системного червоного вовчака
Systemic lupus erythematosus is a prototypic inflammatory autoimmune disorder characterized by multisystem involvement and fluctuating dis¬ease activity. Symptoms range from rather mild manifestations such as rash or arthritis to life-threatening endorgan manifestations. In spite of be- limumab being approved by the US Food and Drug Administration and the widespread use of rituximab, there have been many failed attempts to treat systemic lupus erythematosus successfully using biologic agents. Systemic lupus erythematosus has a complex pathogenesis, and multiple therapeutic targets have been discovered in recent years. The development of systemic lupus erythematosus is characterized by a wide range of immunological disorders underlying the extreme clini¬cal heterogeneity of this pathology, which has led to the search for potentially new treatment approaches, including the depletion and modula¬tion of В-cell function, the induction of T-cell tolerance, the suppression of T-cell activation, and inhibition of synthesis and the biological activ¬ity of a wide range of cytokines. A number of new agents, including fully humanized anti-CD20, PEGylated anti-CD40L, IFN-? inhibitors, give a new hope that soon we will have a number of options for biological therapy in order to offer our patients with systemic lupus erythematosus such treatment options, which is for patients with rheumatoid and psoriatic arthritis, providing further prospects for continuing the development of bi¬ological therapy for systemic lupus erythematosus


Дод.точки доступу:
Егудина, Е. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Метастазы рака в головной мозг как первичное проявление основного заболевания [Текст] / Ю. В. Думанский [и др.] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 4. - С. 137-141. - Библиогр.: с. 140
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, осложнения, терапия)
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ
МОЗГА ГОЛОВНОГО НОВООБРАЗОВАНИЯ (вторичный, диагностика, терапия, этиология)
Анотація: Мета: визначити частоту та характер метастатичного ураження головного мозку при раку легені (РЛ), зв’язки з іншими клінічними ознаками захворювання (локалізація, форма, гістологічний варіант, ступінь диференціації й стадійність пухлинного процесу, метастазування в інші ділянки тіла), виділити прогностичні критерії можливих метастазів в головний мозок (МГМ), вивчити побічні дії протипухлинної терапії та оцінити вплив МГМ на виживаність хворих. Матеріали та методи. Під наглядом знаходився 1071 хворий на рак легені віком від 24 до 86 років. Жодна з обстежених осіб з приводу основного захворювання раніше не була прооперована, а після встановлення діагнозу усі пацієнти отримували променеву терапію, 3/4 з них — комбіновану радіохіміотерапію. Результати. МГМ виникають у 8 % від числа хворих на РЛ (у 2,2 раза частіше у жінок), на що впливають периферійна форма, гістологічний варіант (плоско- й крупноклітинна карциноми) та інтегральна тяжкість пухлинного процесу, наявність ексудативного канкрозного плевриту, проростання пухлини в середостіння і супутній цукровий діабет типу 2. Ступінь тяжкості МГМ при РЛ прямо корелює з метастазуванням в надключичні, пахові й зачеревні лімфатичні вузли, перикард, надниркові залози, черевну стінку, печінку та підшлункову залозу. Прогностичними критеріями МГМ у хворих на РЛ можуть бути підвищені параметри в крові трансформуючого фактора зростання ?1, судинного ендотеліального фактора зростання і остеопонтину. У 6 % випадків ускладнень радіохіміотерапії спостерігається різна за ступенем тяжкість гострого порушення мозкового кровообігу, щільно пов’язаного з артеріальною гіпертензією й цукровим діабетом, формою РЛ, кількістю метастазів в лімфатичних вузлах (але не в головному мозку) та з використанням в комплексному лікуванні протипухлинних алкілуючих засобів. Висновки. Так звана мозкова форма РЛ відрізняється більшим ступенем тяжкості перебігу захворювання, вимагає корекції медикаментозної хіміотерапії, визначає виживаність хворих, яка у пацієнтів з МГМ менше.


Дод.точки доступу:
Думанский, Ю. В.; Столярова, О. Ю.; Синяченко, О. В.; Егудина, Е. Д.; Степко, Ф. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Клинико-патогенетическое значение кремния при ревматоидном артрите [Текст] / О. В. Синяченко [и др.] // Український ревматологічний журнал = Украинский ревматологический журнал = Ukrainian Journal of Rheumatology : науково-практичний журнал. - 2016. - № 3. - С. 43-49. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1607-2669
MeSH-головна:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ (кровь, патофизиология, этиология)
КРЕМНИЙ (вредные воздействия, фармакокинетика)
Анотація: К факторам риска развития и последующего неблагоприятного течения ревматоидного артрита (РА) относятся высокие концентрации в атмо­сфере соединений кремния (Si). Цель и задачи работы — оценка клинико-патогенетической значимости кремниевого микроэлементоза при РА, роль его в развитии вторичного остеопороза и воздействии на состояние маркеров костного метаболизма, изучение влияния уровня загрязнения атмосферы регионов проживания людей кремнийсодержащими поллютантами на распространенность и характер течения заболевания, а также на баланс в организме больных Si. Материалы и методы. Обследованы 83 больных РА (22% мужчин и 78% женщин в возрасте от 22 до 75 лет; в среднем — 45 лет). Длительность заболевания от первых признаков его манифестации составила 9 лет. Системная форма болезни диагностирована в 19% случаев, серопозитивный РА по ревматоидному фактору установлен в 68% наблюдений, по антицитруллиновым антителам — в 80%. Результаты. РА сопровождается уменьшением накопления Si в волосах, что наблюдается у ? больных, при отсутствии достоверных изменений уровня кремниемии, что связано с клиническими, рентгенологическими и сонографическими признаками течения заболевания, степенью активности и тяжестью артрита, а кремниевый дисбаланс участвует в патогенетических построениях суставного синдрома, поражения скелетных мышц, периферической нервной системы и внутренних органов (легких, сердца, почек), причем, показатели Si в крови и волосах могут обладать прогностической значимостью. Системный остеопороз сопровождается уменьшением на 43% параметра кремниемии, что тесно связано с показателями плотности кости, а те, в свою очередь, с концентрацией в крови остеокальцина, при этом существует дисперсионное влияние и корреляционные связи кремниевого баланса с содержанием в крови остеоассоциированного стронция, обладающего определенной прогностической значимостью в отношении нарушений параметров в организме Si. Высокий уровень в атмосфере регионов проживания больных РА кремнийсодержащих соединений оказывает влияние на накопление в организме Si, что является дополнительным патогенетическим фактором поражений верхнечелюстных суставов и крупных костных сочленений (плечевых, коленных, тазобедренных), на возникновение системных признаков заболевания (энтезопатии, дигитального артериита), асептического остео­некроза, интраартикулярных тел Гоффа и Штайди, а загрязнение вдыхаемого воздуха кремнеземом может изменять плотность кости, влияя на уровень в крови остеоассоциированных макроэлементов (Ca, Mg).


Дод.точки доступу:
Синяченко , О.В.; Егудина, Е.Д.; Гейко, И.А. ; Ермолаева, М.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Патогенетическое значение маркеров кардиопатии при поражении сердца у животных с экспериментальной системной красной волчанкой [Текст] / О. В. Синяченко [и др.] // Український ревматологічний журнал. - 2017. - № 4. - С. 24-30
MeSH-головна:
ЖИВОТНЫЕ ЛАБОРАТОРНЫЕ
ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ (ветеринария, осложнения)
КАРДИОМИОПАТИИ (диагностика, этиология)
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ


Дод.точки доступу:
Синяченко, О. В.; Бреславец, А. В.; Егудина, Е. Д.; Головач, И. Ю.; Ермолаева, М. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Связь реологических свойств сыворотки крови с состоянием вегетативной нервной системы при ревматоидном артрите / О. П. Сокрут [и др.] // Боль. Суставы. Позвоночник. - 2016. - N 4. - С. 12-17
MeSH-головна:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ (патофизиология)
ГЕМОРЕОЛОГИЯ
НЕРВНАЯ СИСТЕМА ВЕГЕТАТИВНАЯ (патофизиология)


Дод.точки доступу:
Сокрут, О. П.; Егудина, Е. Д.; Перепада, А. В.; Синяченко, О. В.; Сокрут, В. Н.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Поражение суставов при пурпуре Шенлайна-Геноха / О. В. Синяченко [и др.] // Боль. Суставы. Позвоночник. - 2016. - N 4. - С. 31-36
MeSH-головна:
ПУРПУРА ШЕНЛЕЙНА-ГЕНОХА (осложнения, патофизиология)
СУСТАВОВ БОЛЕЗНИ (этиология)


Дод.точки доступу:
Синяченко, О. В.; Герасименко, В. В.; Егудина, Е. Д.; Чернышова, О. Е.; Помазан, Д. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Головач, И. Ю.
    Офтальмологические проявления системных васкулитов [Текст] / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина, Т. Б. Бевзенко // Український ревматологічний журнал. - 2018. - № 2. - С. 46-57. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СИСТЕМНЫЙ ВАСКУЛИТ (осложнения, патофизиология)
ГЛАЗНЫЕ БОЛЕЗНИ (диагностика, этиология)
КОГАНА СИНДРОМ (диагностика, этиология)
Анотація: Системні васкуліти належать до гетерогенної групи рідкісних захворювань із запаленням стінок кровоносних судин, що призводять до порушення перфузії та ішемії органа з некрозом. Залучення в патологічний процес очей є частим симптомом як у дебюті захворювання, так і в розгорнутій стадії хвороби. У цій роботі представлено огляд літератури, присвячений характерним офтальмологічним проявам системних васкулітів. Описано найхарактерніші ознаки ураження оболонок очей, поширеність ураження та окремі очні симптоми при різних системних васкулітах. Детально проаналізовано можливі офтальмологічні симптоми та ураження, властиві різним васкулітам та пов’язані з ураженням різних структур очей. Консультація та обстеження в окуліста часто є необхідним етапом у діагностиці та підтвердженні діагнозу системного васкуліту. Незважаючи на розширення технологічних можливостей в офтальмології, часто необхідні лише дослідження щілинною лампою чи огляд очного дна для підтвердження або спростування офтальмологічних проявів системного васкуліту. З підвищенням доступності та використання біологічних агентів у лікуванні при системних васкулітах останнім часом прогноз для пацієнтів із тяжкими очними ускладненнями системних васкулітів суттєво покращився. Співпраця офтальмологів і ревматологів має важливе значення для своєчасної діагностики та успішного лікування пацієнтів із васкулітами.


Дод.точки доступу:
Егудина, Е. Д.; Бевзенко, Т. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Морфология ревматоидного гломерулонефрита и клинико-лабораторные сопоставления [Текст] / О. В. Синяченко [и др.] // Український терапевтичний журнал. - 2018. - № 1. - С. 32-38
MeSH-головна:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ (диагностика, осложнения)
ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТ (диагностика, осложнения, этиология)
ПОЧКИ (патология)
Анотація: Мета роботи - визначити у хворих з мезангіальним гломерулонефритом при різних клініко-лабораторних варіантах перебігу ревматоїдного артриту прижиттєвий характер ураження структур нирок й частоту в них імунних депозитів, оцінити взаємозв’язок iз суглобовим синдромом та екстраартикулярними проявами захворювання. Матеріали та методи. Проаналізовано нефробіоптати 17 хворих (5 чоловіків і 12 жінок у віці від 32 до 68 років) на мезангіальний ревматоїдний гломерулонефрит. Хронічну хворобу нирок I, II, III і IV стадій виявлено у співвідношенні 9 : 5 : 2 : 1, у двох випадках констатовано нефротичний синдром. Результати та обговорення. У хворих на ревматоїдний артрит розвивається мезангіопроліферативний або мезангіокапілярний гломерулонефрит у співвідношенні 2 : 1, а характер ураження окремих ниркових структур залежить від ступеня активності й рентгенологічної стадії захворювання, його серопозитивності за ревматоїдним фактором та антитілами до циклічного цитрулінового пептиду, від параметрів у крові С-реактивного протеїну й циркулюючих імунних комплексів, темпів прогресування суглобового синдрому, наявності периферичної нейропатії, тендовагінітів і ентезопатії, при цьому структурні зміни судин нирок щільно пов’язані з клініко-інструментальними проявами системної ревматоїдної ангіопатії. Тяжкість гломерулярних змін корелює з рівнем нітритурії, тубулярних - з вмістом бета2-мікроглобулінурії, судинних - з показником фібронектинурії. Висновки. Ревматоїдний мезангіальний гломерулонефрит протікає із закономірним тубулоінтерстиціальним компонентом, депозицією імуноглобулінів, C3- і C1q- компонентів комплементу (в стромі клубочках канальцях судинах), причому існує спільність у патогенетичних побудовах суглобової й ниркової патології.


Дод.точки доступу:
Синяченко, О. В.; Егудина, Е. Д.; Бреславец, А. В.; Ермолаева, М. В. ; Чистяков, Д. А. ; Дядык, Е. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Ангиопатия при системной склеродермии [Текст] / О. В. Синяченко [и др.] // Український ревматологічний журнал. - 2017. - № 1. - С. 5-12. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СКЛЕРОДЕРМИЯ СИСТЕМНАЯ (осложнения, патофизиология, эпидемиология)
КРОВЕНОСНЫХ СОСУДОВ БОЛЕЗНИ (диагностика, патофизиология, этиология)


Дод.точки доступу:
Синяченко, О. В.; Егудина, Е. Д.; Микукстс, В. Я.; Ермолаева, М. В.; Кетинг, Е. В.; Дядык, Е. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Геморрагический васкулит Шенляйна-Геноха, начавшийся в детском и взрослом возрасте [Текст] / О. В. Синяченко [и др.] // Український ревматологічний журнал. - 2017. - № 1. - С. 44-51. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПУРПУРА ШЕНЛЕЙНА-ГЕНОХА (диагностика, патофизиология)
ВОЗРАСТ НАЧАЛА БОЛЕЗНИ


Дод.точки доступу:
Синяченко, О. В.; Егудина, Е. Д.; Чернышова, О. Е.; Герасименко, В. В.; Ермолаева, М. В.; Суярко, В. И.; Дядык, Е. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Сосудисто-реологические свойства крови при геморрагическом васкулите, начавшемся в детском и взрослом возрасте [Текст] / В. В. Герасименко [и др.] // Здоровье ребенка. - 2016. - № 8. - С. 62-67. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПУРПУРА ШЕНЛЕЙНА-ГЕНОХА (диагностика, кровь, осложнения, патофизиология)
КОЖНЫЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (патология)
ГЕМОРЕОЛОГИЯ (физиология)
ДЕТИ
ВЗРОСЛЫЕ


Дод.точки доступу:
Герасименко, В. В.; Егудина, Е. Д.; Чернышова, О. Е.; Синяченко, О. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Клинико-патогенетическая значимость состояния вегетативной нервной системы при ревматоидном артрите [Текст] / О. В. Синяченко [и др.] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2016. - N 7. - С. 41-46. - Библиогр.: с. 45-46
MeSH-головна:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ (диагностика, кровь, осложнения, патофизиология, рентгенография, ультрасонография)
НЕРВНАЯ СИСТЕМА ВЕГЕТАТИВНАЯ (патофизиология)


Дод.точки доступу:
Синяченко, О.В.; Сокрут, О.П.; Егудина, Е.Д.; Сокрут, В. Н.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Головач, И. Ю.
    Менеджмент пациентов с системной красной волчанкой на этапе первичной медицинской помощи: ответы на часто задаваемые вопросы [Текст] / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина // Сімейна медицина. - 2019. - № 2. - С. 31-42. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ (вирусология, диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, патофизиология, профилактика и контроль, терапия, уход, этиология)
ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ (использование, классификация, обучение, стандарты, тенденции, этика)
КОМОРБИДНОСТЬ (тенденции)
УХОДА ЗА БОЛЬНЫМ МЕНЕДЖМЕНТ (использование, методы, стандарты, статистика, тенденции, этика)
ДИАГНОСТИКА
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ ПЕРВИЧНАЯ (использование, методы, стандарты, статистика, тенденции, этика)
Анотація: Системний червоний вовчак (СЧВ) є аутоімунним захворюванням, при якому уражаються багато систем і органів, у тому числі шкіра, опорно-руховий апарат, нирки, кров, легені, серцево-судинна, нервова і репродуктивна системи. Сімейні лікарі повинні знати клінічні маніфестуючи прояви СЧВ для його ранньої і своєчасної діагностики, спостерігати за пацієнтами з легким перебігом захворювання, розпізнавати насторожуючі ознаки загострення, що вимагають скерування пацієнта до ревматолога, і допомогти в моніторингу активності і лікування захворювання у пацієнтів з помірним і тяжким перебігом. Американський коледж ревматологів пропонує 11 класифікаційних критеріїв для діагностики СЧВ. При наявності у пацієнта принаймні чотирьох із запропонованих критеріїв, СЧВ може бути діагностований з 95% специфічністю і 85% чутливістю. Усі пацієнти з СЧВ повинні отримувати інформацію щодо захворювання, регулярні консультації і лікарську підтримку. Гідроксихлорохін є наріжним каменем лікування, зменшуючи частоту загострень хвороби та інші загальні симптоми. Низькі дози глюкокортикоїдів можуть бути використані для лікування більшості проявів СЧВ. Застосування імунодепресантів і цитотоксичних агентів залежить від того, яка саме система органів залучена у патологічний процес. Для оптимізації лікування, для поліпшення хронічної допомоги, профілактики та скринінгу наявності коморбідних станів важлива тісна співпраця ревматолога, пацієнта і сімейного лікаря. У даному огляді ми узагальнюємо практичні рекомендації для сімейних лікарів і надаємо оновлену інформацію щодо ранньої діагностики та менеджменту пацієнта з СЧВ, обговорюємо основні супутні захворювання, що ускладнюють перебіг захворювання, і рекомендовані профілактичні заходи.


Дод.точки доступу:
Егудина, Е. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Егудина, Е. Д.
    Нейтрофильные дерматозы: Свит-синдром и гангренозная пиодермия. Обзор литературы и собственные клинические наблюдения [Текст] / Е. Д. Егудина, С. А. Триполка, И. Ю. Головач // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2020. - N 1. - С. 103-117. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СВИТА СИНДРОМ (диагностика, лекарственная терапия, эпидемиология, этиология)
ПИОДЕРМИЯ ГАНГРЕНОЗНАЯ (диагностика, лекарственная терапия, этиология)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
ОБЗОР


Дод.точки доступу:
Триполка, С. А.; Головач, И. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Егудина, Е. Д.
    Менеджмент пациентов с псориатическим артритом - анализ и обсуждение основных положений рекомендаций EULAR 2019 года [Текст] / Е. Д. Егудина, С. А. Триполка // Сімейна медицина. - 2020. - № 4. - С. 15-27. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
АРТРИТ ПСОРИАТИЧЕСКИЙ (иммунология, кровь, микробиология, ультрасонография)
ПАЛЬЦЫ КИСТИ (аномалии, кровоснабжение, патология, ультрасонография, физиология)
СВЯЗКИ СУСТАВНЫЕ (действие лекарственных препаратов, патология, повреждения, рентгенография, физиология)
КОНГРЕССЫ
ПРОТИВОРЕВМАТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА (диагностическое применение, классификация, метаболизм, прием и дозировка, терапевтическое применение)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (вредные воздействия, выделение и очистка, метаболизм, прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакология)


Дод.точки доступу:
Триполка, С.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-101   101-101 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)