Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Егорова, М. С.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 16
Показанi документи с 1 за 10
 1-10    11-16 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кондратюк B. Е., Егорова М. С., Кононенко Е. А.
Назва : Взаимосвязь между вариабельностью ритма и структурно-функциональным состоянием сердца у пациентов с церебральным атеросклерозом
Місце публікування : Сімейна медицина. - К., 2019. - № 3. - С. 74-80 (Шифр СУ21/2019/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
СЕРДЦА ОБЪЕМ
АРТЕРИОСКЛЕРОЗ ГОЛОВНОГО МОЗГА
Анотація: Мета дослідження: виявлення наявності взаємозв’язків між показниками варіабельності ритму серця (ВРС) та структурно-функціонального стану серця у пацієнтів з церебральним атеросклерозом (ЦА) 1–3-го ступеня залежно від півкульної локалізації ішемічного вогнища. Матеріали та методи. У комплексному дослідженні взяли участь 229 пацієнтів з ЦА 1–3-го ступеня. Пацієнти були розподілені на 4 групи: І група – перенесли ішемічний інсульт (ІІ) у правій півкулі (ПП); ІІ група – перенесли ІІ у лівій півкулі (ЛП); ІІІ група із ЦА 1–2-го ступеня (без ІІ – група порівняння); ІV група – загальна група пацієнтів, які перенесли ішемічний атеротромботичний інсульт. Вік пацієнтів обстежуваних груп становив від 55 до 75 років. Усі пацієнти проходили трансторакальну ехокардіографію та ЕКГ з оцінкою ВРС. Статистичний аналіз проводили за допомогою непараметричних методів (критерій Манна–Уїтні, коефіцієнт рангової кореляції Спірмена). Результати представлені у вигляді медіани і 25%, 75% квартилей. Для виявлення взаємозв’язків між показниками структурно-функціонального стану серця і ВРС було проведено кореляційний аналіз з розрахунком коефіцієнта рангової кореляції Спірмена. Результати. У загальній групі пацієнтів, які перенесли ІІ, встановлений один зворотній кореляційний зв’язок між показниками індексу маси міокарда лівого шлуночка (ІММЛШ) і НЧ/ВЧ% (r=-0,298), а в групі пацієнтів без ІІ з ЦА 1–2-го ступеня встановлені зв’язок індексу відносної товщини стінки ЛШ (ІОТСЛЖ) з індексами HRV і НЧ/ВЧ (r=-0,196 і r=0,183 відповідно) і два зв’язки показника діастолічної функції міокарда ЛШ з HRV і триангулярним індексом (r=0,202 і r=0,217 відповідно). При порівнянні груп пацієнтів з різною локалізацією ІВ було встановлено, що для пацієнтів з ІВ в ЛП характерна наявність трьох зв’язків ММЛЖ і ІММЛШ з PNN50% і НЧ/ВЧ% (0,322, -0,304 і -0,373 відповідно), тоді як для пацієнтів з локалізацією ІВ в ПП зв’язків встановлено не було. Заключення. У пацієнтів з церебральним атеросклерозом без ІІ зниження варіабельності ритму серця (ВСР) з активацією симпатичної нервової системи пов’язане з концентричним ремоделюванням лівого шлуночка (ЛШ) і більш вираженою діастолічною дисфункцією ЛШ. Наявність ішемічного вогнища у лівій півкулі головного мозку, на відміну від правої півкулі, визначає більш виражені зміни ВСР у хворих у міру збільшення ступеня гіпертрофії ЛШ, що визначає високий ризик розвитку повторних судинних подій.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Егорова М. С., Гармаш Ю. Ю.
Назва : Современные цитопротекторы (антигипоксанты, антиоксиданты): в чем феномен популярности в кардиологии и неврологии?
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2017. - № 1. - С. 72-76 (Шифр УУ13/2017/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Цитофлавин
MeSH-головна: КЛЕТКИ ЗАЩИТА
АНТИОКСИДАНТЫ
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Егорова М. С., Кондратюк B. Е., Кузнецова С. М., Комиссарова О. С.
Назва : Атеросклероз и структурно-функциональное состояние сосудов каротидного и вертебро-базиллярного бассейнов
Місце публікування : Сімейна медицина. - К., 2019. - № 4. - С. 83-89 (Шифр СУ21/2019/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА
КРОВОТОКА СКОРОСТЬ
СОННОЙ АРТЕРИИ СТЕНОЗ
ПОЖИЛЫЕ
Анотація: У зв’язку із сучасними патогенетичними уявленнями про механізми розвитку ішемічного інсульту рання діагностика цього захворювання набуває ще більшої значущості. Актуальним на сучасному етапі стає питання про інформативність неінвазивних ультразвукових методів дослідження, що використовуються для вивчення стану мозкових артерій, які беруть участь у кровопостачанні головного мозку. Мета дослідження: вивчення структурно-функціонального стану судин каротидного і вертебро-базилярного басейнів у пацієнтів похилого віку з церебральним атеросклерозом (ЦА) 1–3 стадії, у тому числі залежно від півкульної локалізації ішемічного вогнища. Матеріали та методи. У комплексному клініко-інструментальному дослідженні взяли участь 229 пацієнтів із ЦА 2–3-го ступеня. Пацієнти були розділені на 4 групи: І – загальна група пацієнтів, які перенесли ішемічний атеротромботичний інсульт у басейні середньої мозкової артерії (ІІ); ІІ група – у правій півкулі (ПП); ІІІ група – перенесли ІІ у лівій півкулі (ЛП); ІV група – з ЦА 1–2-го ступеня (без ІІ – група порівняння). Надалі у порівнянні груп брали участь пацієнти літнього віку – від 55 до 75 років. Результати. При хронічних цереброваскулярних захворюваннях неухильно прогресуючий атеросклеротичний процес супроводжується зменшенням швидкості кровотоку у магістральних артеріях голови. При цьому зміни лінійної систолічної швидкості кровотоку (ЛСШК) виявляються під час проведення транскраніальної допплерографії на більш ранніх стадіях як на екстра-, так і на інтракраніальних рівнях, причому депресія кровотоку спочатку виникає і в артеріях вертебро-базилярного басейну, і в каротидному руслі. Виявлення змін під час допплерівського дослідження загалом передує наростання симптомів органічного ураження нервової системи. Пацієнти, які перенесли ІІ, порівняно з пацієнтами з початковими проявами ЦА характеризуються високою частотою гемодинамічно значущих стенозів, потовщенням комплексу інтима-медіа, статистично значущим зниженням ЛСШК і підвищенням пульсаторного і індексу периферичного опору в окремих судинах каротидного і вертебро-базилярного басейнів з обох боків. Заключення. Структурно-функціональні особливості церебральних судин у пацієнтів, які перенесли ішемічний атеротромботичний інсульт, у пізньому відновлювальному періоді мають півкульні особливості. При цьому статистично значуща різниця у швидкості церебрального кровотоку спостерігалася тільки у судинах каротидного басейну справа, а індекси судинного периферичного опору і пульсатівності були підвищені в різних судинах обох басейнів з двох боків.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Егорова М. С., Красненков Д. С., Гурьянов В.Г., Кондратюк В. Е.
Назва : Исследование диагностической значимости длины теломер у пациентов с церебральным атеросклерозом
Місце публікування : Запорож. мед. журн. - Запорожье, 2020. - Том 22, N 3. - С. 296-302 (Шифр ЗУ1/2020/22/3)
MeSH-головна: АРТЕРИОСКЛЕРОЗ ГОЛОВНОГО МОЗГА
ТЕЛОМЕР ГОМЕОСТАЗ
РЕГРЕССИОННЫЙ АНАЛИЗ
Анотація: Цереброваскулярные заболевания – одна из важнеи?ших причин заболеваемости и смертности среди взрослого населения. Цель работы – определение взаимосвязи длины теломер с показателями липидного спектра, структурно-функционального состояния сердца и церебральных сосудов и вариабельности ритма сердца у пациентов с церебральным атеросклерозом (ЦА) 1–3 стадий. Материалы и методы. В комплексном клинико-инструментальном исследовании приняли участие 161 пациент с ЦА 1–3 степени. Теломеразную активность определяли с помощью протокола амплификации тандемных повторов с детекцией в реальном времени. Относительные длины теломер измеряли с помощью мультиплексной количественной полимеразой цепной реакции в реальном времени. Результаты. Пациентов поделили на 2 группы: І – с ЦА 1–2 степени, ІІ – с ЦА 3 степени (перенесшие ишемический атеротромботический инсульт – ИИ). Средний возраст – 65,1 ± 10,5 и 65,4 ± 9,1 года соответственно. Доля мужчин составила 21,2 % в первой группе, 52 % – во второй. Для определения факторов, влияющих на размер теломер как маркера раннего старения, использовали метод построения логистических моделей регрессии. При построении моделей использовали такие категории: более короткая длина теломер – T/S ‹2,61 (низкий и средний тертили); более длинная длина теломер — T/S выше 2,61. Для отбора совокупности значимых факторов риска использовали метод пошагового включения/исключения признаков (Stepwise при пороге исключения p › 0,15 и пороге включения p ‹ 0,03). На выделенных значимых факторах риска построена многофакторная модель логистической регрессии. Установлена статистически значимая положительная связь длины теломер с показателем диастолической функции сердца Е/А и ЛПОНП, а также отрицательные связи с ФВ и комплексом интима-медиа (КИМ) справа. Выводы. Длина теломер сопоставима у пожилых пациентов с ЦА 1–2 стадий и перенесших ишемический атеротромботический инсульт. На основании многофакторного регрессионного анализа отмечено наличие связи длины теломер с ЛПОНП, КИМ, ФВ и диастолической функцией левого желудочка у пациентов на разных стадиях ЦА, в том числе с СД 2 типа (AUC = 0,79 (CI 0,69–0,87)).
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Егорова М. С., Красненков Д. С., Гурьянов В. Г., Кондратюк В. Е., Тронько Н. Д.
Назва : Исследование диагностической значимости длины теломер и активности теломеразы у пациентов с церебральным атеросклерозом и сахарным диабетом 2-го типа
Місце публікування : Клін. ендокринологія та ендокринна хірургія. - київ, 2019. - N 4. - С. 62-72 (Шифр КУ28/2019/4)
MeSH-головна: АРТЕРИОСКЛЕРОЗ ГОЛОВНОГО МОЗГА
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2
Анотація: Цереброваскулярні захворювання — одна з найважливіших причин захворюваності і смертності серед дорослого населення. Мета роботи — визначити взаємозв’язок довжини теломер (ДТ) і активності теломерази з показниками ліпідного спектра, структурно-функціонального стану серця, церебральних судин та варіабельності ритму серця у пацієнтів із церебральним атеросклерозом (ЦА) 1—3-го ступеня і цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу. Матеріали та методи. У комплексному клініко-інструментальному дослідженні узяв участь 161 пацієнт з ЦА 1—3-го ступеня. Теломеразну активність визначали за допомогою протоколу ампліфікації тандемних повторів з детекцією в режимі реального часу. Відносні ДТ вимірювали за допомогою мультиплексної кількісної полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі. Результати та обговорення. Пацієнтів розділили на дві групи: 1-шу — з ЦА 1—2-го ступеня, 2-гу — з ЦА 3-го ступеня (які перенесли ішемічний атеротромботичний інсульт — ІІ). Середній вік хворих — (65,1 ± 10,5) і (65,4 ± 9,1) року відповідно. У 1-й групі частка чоловіків становила 21,2 %, у 2-й — 52 %. Для виявлення чинників, що впливають на розмір ДТ як маркер раннього старіння, використовували метод побудови логістичних моделей регресії із застосуванням таких категорій: коротша ДТ — T/S 2,61 (низький і середній тертилі); довша ДТ — T/S 2,61. Для відбору сукупності значущих чинників ризику використовували метод покрокового включення/виключення ознак (Stepwise при порозі виключення p 0,15 і порозі включення p 0,03). На виділених значущих чинниках ризику побудована багатофакторна модель логістичної регресії. Встановлений статистично значущий позитивний зв’язок ДТ з показником діастолічної функції серця Е/А і рівнем ліпопротеїдів дуже низької щільності (ЛПДНЩ), а також негативний — із фракцією викиду (ФВ) і комплексом інтима — медіа (КІМ) праворуч. Для виявлення чинників, що впливають на активність теломерази, використовували метод побудови логістичних моделей регресії за такими категоріями: більш низька активність теломерази — T/S 3,16 (низький і середній тертилі); більш висока активність теломерази — T/S 3,16. Виявлено ​статистично значущий позитивний зв’язок активності теломерази з індексом загального напруження вегетативної регуляції (HRV), а також негативний зв’язок з індексом атерогенності (ІА). Висновки. ДТ і активність теломерази можна порівняти у пацієнтів літнього віку з ЦА 1—2-го ступеня, які перенесли ІІ, у тому числі з ЦД 2-го типу. На підставі багатофакторного регресійного аналізу виявлено наявність зв’язку ДТ з ЛПДНЩ, КІМ, ФВ та діастолічною функцією ЛШ у пацієнтів з ЦА різного ступеня, у тому числі з ЦД 2-го типу (AUC 0,79; CI 0,69—0,87). На підставі багатофакторного регресійного аналізу встановлено наявність зв’язку активності теломерази з ІА і HRV у пацієнтів з ЦА різного ступеня, у тому числі з ЦД 2-го типу (AUC 0,73; 95 % CI 0,63—0,83).
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кузнецов В.В., Егорова М.С., Шульженко Д.В.
Назва : ГАМКергические препараты в терапии начальных форм дисциркуляторной энцефалопатии
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - Донецк, 2017. - N 6. - С. 105-111 (Шифр МУ64/2017/6)
Примітки : Библиогр.: с. 110-111
Предметні рубрики: Гамалате B6
MeSH-головна: МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ
НООТРОПНЫЕ СРЕДСТВА
ГАММА-АМИНОМАСЛЯНАЯ КИСЛОТА
ГЛУТАМИНОВАЯ КИСЛОТА
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кузнецова С.М., Егорова М.С.
Назва : Нейрометаболическая коррекция кардиоцеребральных нарушений при дисциркуляторной энцефалопатии
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - Донецк, 2016. - N 6. - С. 41-48 (Шифр МУ64/2016/6)
Примітки : Библиогр.: с. 47-48
MeSH-головна:
Знайти схожі

8.

Назва журналу :Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Кузьмич М. Б. Гюртле-клітинна карцинома щитоподібної залози: огляд літератури та власне дослідження/ М. Б. Кузьмич (стр.7-13)
Паламарчук В. О. Обгрунтування можливості застосування стимульованого тиреоглобуліну як додаткового критерію для визначення доцільності радіойодтерапії диференційованого раку щитоподібної залози/ В. О. Паламарчук [та ін.] (стр.14-21)
Глоба Є. В. Генетичний спектр порушень розвитку статі у дітей в Україні/ Є. В. Глоба [та ін.] (стр.22-35)
Крушинська З. Г. Ожиріння у хворих на цукровий діабет 2-го типу: медичні та соціальні аспекти/ З. Г. Крушинська, Т. Ю. Юзвенко, С. М. Ткач (стр.36-44)
Pankiv I. V. Vitamin B12 levels in metformin-treated type 2 diabetes patients/ I. V. Pankiv (стр.45-50)
Зябліцев С. В. Зв'язок сироваткових рівнів маркерів ендотеліальної дисфункції з ускладненнями цукрового діабету 2-го типу/ С. В. Зябліцев [та ін.] (стр.53-61)
Егорова М. С. Исследование диагностической значимости длины теломер и активности теломеразы у пациентов с церебральным атеросклерозом и сахарным диабетом 2-го типа/ М. С. Егорова [и др.] (стр.62-72)
Кушнарева Н. Н. Механизмы противодиабетического действия агониста дофаминовых рецепторов бромокриптина и опыт его применения у больных сахарным диабетом 2-го типа/ Н. Н. Кушнарева, О. В. Зиныч, В. В. Корпачев (стр.73-80)
Алудван М. Б. Вплив статусу D3 на основні клініко-лабораторні показники пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки/ М. Б. Алудван, Н. М. Кобиляк, Ю. І. Комісаренко (стр.83-93)
Кондратюк В. Є. Характеристика мелатонінутворювальної фукції епіфіза у пацієнтів з хронічною хворобою нирок у термінальній стадії/ В. Є. Кондратюк, А. С. Петрова, О. В. Карпенко (стр.94-102)
Романенко І. Ю. Поширеність синдрому гіпервентиляції у жінок із загрозою переривання вагітності та прогестероновою недостатністю в ранні терміни вагітності/ І. Ю. Романенко (стр.103-108)
Кирилюк М. Л. Дайджест. Пролактинома у детей и подростков/ подгот. М. Л. Кирилюк (стр.109-110)
Рыбаков С. И. Радиоактивный йод против рака щитовидной железы/ С. И. Рыбаков (стр.111-119)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Назва журналу :Міжнародний неврологічний журнал -2017р.,N 6
Цікаві статті :
Віничук С.М. Патогенез транзиторних ішемічних атак: проблема підтипів/ С. М. Віничук, О. Є. Фартушна (стр.11-16)
Карабань И.Н. Применение эндотелийстабилизирующих препаратов (Капикор) в комплексной патогенетической терапии больных болезнью Паркинсона (клинико-экспериментальное исследование)/ И. Н. Карабань [и др.] (стр.19-26)
Пипа Л.В. Клініко-епідеміологічна характеристика мігрені та епізодичних синдромів, що можуть бути асоційовані з мігренню, у дітей у Хмельницькій області на основі ретроспективного дослідження/ Л. В. Пипа [та ін.] (стр.27-32)
Коршняк В.О. Вплив сенсорної депривації на вегетативні показники та динаміку катехоламінів у хворих із наслідками легкої черепно-мозкової травми/ В. О. Коршняк, Б. А. Насібуллін (стр.35-39)
Шаленко О.В. Влияние курсового приема Ривастигмина Орион на мнестические функции пациентов с когнитивным дефицитом, ассоциированным с болезнью Паркинсона/ О. В. Шаленко, С. А. Крижановский, И. Н. Карабань (стр.40-44)
Товажнянская Е.Л. Препарат мельдоний у пациентов с ишемическим инсультом в раннем восстановительном периоде/ Е. Л. Товажнянская, И. А. Лапшина, Е. Т. Соловьева (стр.47-50)
Черній Т.В. Нейрофізіологічні предиктори відношень "кровотік - метаболізм" за умов хронічної ішемії мозку/ Т. В. Черній [та ін.] (стр.51-62)
Czlonkowska A. Клинический профиль Церебролизина: новые методы в исследованиях по инсульту. Комментарий к исследованию CARS/ A. Czlonkowska (стр.63-67)
Головач І.Ю. Кардіоваскулярна безпека як важливий критерій вибору нестероїдних протизапальних препаратів/ І. Ю. Головач (стр.68-74)
Копчак О.О. Оборотний церебральний вазоконстрикторний синдром: клініка, діагностика та лікування/ О. О. Копчак (стр.77-83)
Хасенова Г.П. Алфлутоп® в практике врача/ Г. П. Хасенова (стр.84-92)
Нейротропные эффекты магния в лечении патологии нервной системы (стр.93-102)
Кузнецов В.В. ГАМКергические препараты в терапии начальных форм дисциркуляторной энцефалопатии/ В. В. Кузнецов, М. С. Егорова, Д. В. Шульженко (стр.105-111)
Пічкур Н.О. Оптимізація клініко-лабораторної діагностики хвороби Помпе серед інших спадкових нервово-м'язових захворювань (літературний огляд, власні спостереження)/ Н. О. Пічкур (стр.112-119)
Коваленко О.Є. Сучасні погляди на субстрат та механізми дії акупунктури/ О. Є. Коваленко, М. Є. Чіжикова (стр.120-126)
Черненко І.І. Медико-соціальне значення та організація психологічної допомоги та соціальної адаптації учасників бойових дій та членів їх сімей у сучасних умовах/ І. І. Черненко, І. А. Чухно (стр.127-131)
Новакович К.С. Радіочастотні інтервенційні методи під контролем УЗД у лікуванні абдомінального гіпогастрального болю. Клінічний випадок/ К. С. Новакович, Б. Б. Павлов (стр.132-135)
Ювілей у професора Н.В. Литвиненко (стр.137-138)
К 60-летию профессора Шаанвара Шамурадовича Шамансурова (стр.139-140)
Сиделковский А.Л. Три незабываемых дня с академиком Александром Анисимовичем Скоромцом/ А. Л. Сиделковский (стр.141-143)
Цікаві статті :
Знайти схожі


10.

Назва журналу :Запорожский медицинский журнал -2020р. т.22,N 3
Цікаві статті :
Kanishcheva O. V. Some features of blood pressure variability in patients with arterial hypertension in various modes of antihypertensive therapy/ O. V. Kanishcheva [et al.] (стр.290-295)
Егорова М. С. Исследование диагностической значимости длины теломер у пациентов с церебральным атеросклерозом/ М. С. Егорова [и др.] (стр.296-302)
Nykonenko O. S. The evaluation of the coronary arteries calcification degree by the method of cardiovascular MSCT in patients with vitamin D and homocysteine metabolism disturbance/ O. S. Nykonenko [et al.] (стр.303-308)
Орленко В. Л. Клінічні та біохімічні маркери ураження суглобів у хворих на цукровий діабет/ В. Л. Орленко, M. Д. Тронько (стр.309-314)
Fedorenko S. М. Quality of life using the EQ-5D-5L and the features of its dynamics among the orthopedic profile patients in outpatient program of physical therapy/ S. М. Fedorenko [et al.] (стр.315-322)
Фищенко Я. В. Метод эпидурального адгезиолиза в лечении нейрокомпрессионного болевого синдрома пояснично-крестцового отдела позвоночника/ Я. В. Фищенко [и др.] (стр.323-328)
Швець А. В. Особливості відновлення функціонального стану військовослужбовців після черепно-мозкової травми, що поєднана з акубаротравмою/ А. В. Швець, Ю. В. Подолян, М. І. Голінько (стр.329-337)
Милиця М. М. Вплив інсулінорезистентності на перебіг післяопераційного періоду у хворих після накладання товстокишкового анастомозу/ М. М. Милиця, В. В. Стеблянко, Т. В. Олійник (стр.338-343)
Кебало Д. И. Диагностика предопухолевых заболеваний молочной железы/ Д. И. Кебало [и др.] (стр.344-349)
Марушко Ю. В. Клініко-інструментальні та морфологічні паралелі при поєднанні хронічного гастродуоденіту й первинної артеріальної гіпертензії в дітей/ Ю. В. МАрушко [та ін.] (стр.350-355)
Mykhaliuk Ye. L. Association of ECG early repolarization phenomena and “T-infantile” with autonomic regulation of the heart rhythm in young athletes/ Ye. L. Mykhaliuk [et al.] (стр.356-362)
Гребенюк Л. В. Забезпеченість вітаміном D у дітей із назофарингеальними проявами гастроезофагеальної рефлюксної хвороби/ Л. В. Гребенюк (стр.363-370)
Горбатюк О. М. Повторні хірургічні втручання в лікуванні гострого апендициту в дітей/ О. М. Горбатюк [та ін.] (стр.371-377)
Аряєв М. Л. Оцінювання та вибір режимів високочастотної осциляції грудної клітки в дітей із позалікарняною пневмонією на основі пульсоксиметрії/ М. Л. Аряєв, Д. В. Усенко (стр.378-383)
Voznyi O. V. Prevalence and intensity study of dental caries in children with bronchial asthma/ O. V. Voznyi, T. Yе. Shumna, Ye. S. Lepetchenko (стр.384-388)
Afanasieva І. О. The prevalence of posture pathology in school-aged children (results of a population-based study with the use of the computerized photo-geometric program “Posture”)/ І. О. Afanasieva [et al.] (стр.389-394)
Громова А. М. Акушерські й антенатальні фактори ризику затримки внутрішньоутробного росту плода (ретроспективний аналіз)/ А. М. Громова, В. А. Бережна (стр.395-401)
Лінська К. І. Час реакції респондентів на окремі пункти опитувальника Derogatis як діагностичний маркер депресивних розладів/ К. І. Лінська (стр.402-410)
Солейко Д. С. Сучасні принципи діагностики хвороби Крона в дітей/ Д. С. Солейко [та ін.] (стр.411-419)
Матейко Г. Б. Лікування пацієнтів із герпетичною інфекцією за принципами доказової медицини/ Г. Б. Матейко, Т. В. Веприк, Н. Б. Горбаль (стр.420-430)
Кухтенко Г. П. Сравнительный анализ карбомерных полимеров для фармацевтической и косметической практики/ Г. П. Кухтенко [и др.] (стр.431-436)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-10    11-16 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)