Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:К Н И Г И (3)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Гудима, А. А.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 76
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-76 
1.

Назва журналу :Буковинський медичний вісник -2023р. т.27,N 3
Цікаві статті :
Кулаєць Н.М. Якість життя у хворих на фібриляцію передсердь із урахуванням фенотипу серцевої недостатності/ Н. М. Кулаєць, В. М. Кулаєць (стр.3-9)
Токар П.Ю. Дисбаланс гормонів фетоплацентарного комплексу як фактор розвитку передчасних пологів/ П. Ю. Токар, І. В. Каліновська (стр.10-14)
Вікові та анатомо-функціональні нюанси черепно-мозкової травми у дітей (стр.15-20)
Комариця О.Й. Тригліцеридоглюкозний індекс як критерій стеатозу печінки/ О. Й. Комариця (стр.21-24)
Kramarchuk V.V. Risk factors of recurrent respiratory infections in early school-age children/ V. V. Kramarchuk, I. L. Vysochyna (стр.25-29)
Динаміка морфологічних змін у клітинних шарах сітківки у віддалені періоди експериментального опіоїдного впливу (стр.30-40)
Покровська Н.К. Рівень адропіну та фактора фон Віллебранда при артеріальній гіпертензії у пацієнтів з надмірною масою тіла та ожирінням/ Н. К. Покровська, Є. Я. Скляров (стр.41-45)
Оцінка психосоматичного стану пацієнтів, які перенесли гострий панкреатит (стр.46-49)
Сафонов Р.А. Лікування генітального пролапсу у жінок літнього віку з інфекцією сечостатевих органів/ Р. А. Сафонов, В. В. Лазуренко (стр.50-56)
Роль запалення у патології яєчників, як предиктор розвитку безпліддя, та корекція його препаратами інозитолу (стр.57-64)
Хронічний біль та рівень задоволеності результатами лікування у пацієнтів після мінно-вибухових поранень (стр.65-68)
Хміль С.В. Особливості гормонального профілю у пацієнток із безпліддям на тлі лейоміоми матки та хронічного ендометриту/ С. В. Хміль, Н. Я. Петришин (стр.69-74)
Іванчук І.М. Морфологічні зміни кори головного мозку за умов ДМГ-індукованої аденокарциноми та коригувального впливу композиції наночастинок Au/Ag/Fe/ І. М. Іванчук, З. М. Небесна (стр.75-79)
П'ятночка В.І. Вибір способу алогерніопластики у хворих на первинні вентральні грижі в поєднанні з діастазом прямих м'язів живота за умов метаболічного синдрому/ В. І. П'ятночка, І. І. Довга (стр.80-86)
Денисюк Ю.А. Динаміка антиоксидантно-прооксидантного балансу нирки при гострій крововтраті різного ступеня та його корекція/ Ю. А. Денисюк, А. А. Гудима (стр.87-92)
Поліщук Т.В. Поліморфізм кодуючого гена LGALS-3, rs2274273 як ендогенний фактор прогностичної ефективності плазмової концентрації галектину-3 відносно ризику розвитку хронічної серцевої недостатності на тлі гіпертонічної хвороби у жінок/ Т. В. Поліщук, В. М. Жебель (стр.93-100)
Загоєння ран та регенерація м'яких тканин. Літературний огляд (стр.101-104)
Діагностика венозної протоки у плодів раннього періоду онтогенезу людини (стр.105-114)
Історія розвитку вчення про імунну систему (стр.115-121)
Імуногістохімічні особливості раку яєчників (стр.122-125)
Міждисциплінарний підхід до підготовки фахівця-стоматолога на кафедрі терапевтичної стоматології Полтавського державного медичного університету (стр.126-131)
Каліновська І.В. Сучасне акушерство: наука, практика, аспекти викладання/ І. В. Каліновська, К. М. Лісова (стр.132-134)
Степан Григорович Федорук: лікар, учитель, особистість - до 100-річчя від дня народження завідувача кафедри госпітальної терапії (стр.135-137)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Денисюк Ю.А., Гудима А.А.
Назва : Динаміка антиоксидантно-прооксидантного балансу нирки при гострій крововтраті різного ступеня та його корекція
Місце публікування : Буковинський медичний вісник: український науково-практичний журнал. - Чернівці: БДМУ, 2023. - Т. 27, № 3. - С. 87-92. - ISSN 1684-7903 (Шифр БУ5/2023/27/3). - ISSN 1684-7903
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПОЧКИ
ГЕМОРРАГИИ
Анотація: Мета роботи – з’ясувати динаміку антиоксидантно-прооксидантного балансу нирки при гострій крововтраті різного ступеня та оцінити ефективність корекції розчином Рінгера лактату в комбінації з 2-етил-6-метил-3-оксипіридину сукцинатом. Матеріал і методи. Для експерименту випадковим методом відібрали 126 щурів-самців лінії Вістар з масою 0,16-0,18 кг. Виділили 4 дослідних групи і 1 контрольну. У дослідній групі 1 моделювали гостру крововтрату в об’ємі 1 % від маси тіла, у дослідній групі 2 моделювали гостру крововтрату в об’ємі 2 % від маси тіла, у дослідній групі 3 моделювали гостру крововтрату в об’ємі 2 % від маси тіла і через 1 год у суміжну вену однократно вводили розчин Рінгера лактату у співвідношенні 1:1 до об’єму втраченої крові, у дослідній групі 4 після моделювання гострої крововтрати в об’ємі 2 % від маси тіла в суміжну вену однократно вводили розчин Рінгера лактату в комбінації з 2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинатом у дозі 100 мг/·кг-1. Контрольну групу щурів тільки вводили в тіопенталонатрієвий наркоз. Через 1, 3 та 7 діб у нирці визначали каталазну активність, вміст реагентів до тіобарбітурової кислоти, розраховували їх співвідношення – антиоксидантно-прооксидантний індекс (АПІ). Результати. Встановлено, гостра крововтрата протягом 1-7 діб експерименту супроводжується накопиченням у нирці реагентів до тіобарбітурової кислоти, зниженням каталазної активності та величини АПІ. Порушення залежать від об’єму крововтрати і суттєво більші за умов гострої крововтрати в об’ємі 2 % від маси. Застосування з метою корекції розчину Рінгера лактату в комбінації з 2-етил-6-метил-3-оксипіридину сукцинатом порівняно з монотерапією розчином Рінгера лактату зумовлює істотне зниження в нирці вмісту реагентів до тіобарбітурової кислоти, збільшення каталазної активності та величини АПІ, починаючи з 3-ї доби експерименту. Отриманий результат вказує на перспективність застосування антиоксидантів у комплексній інфузійній терапії гострої крововтрати. Висновки. Гостра крововтрата протягом 1-7 діб експерименту супроводжується зміщенням антиоксидантно-прооксидантного балансу в нирці в бік домінування прооксидантних механізмів і залежить від об’єму крововтрати. Застосування розчину Рінгера лактату в комбінації з 2-етил-6-метил-3 оксипіридину сукцинатом, починаючи з 3-ї доби експерименту, викликає суттєве зменшення ступеня порушень антиоксидантно-прооксидантного балансу в нирці порівняно з монотерапією розчином Рінгера лактату.
Знайти схожі

3.

Назва журналу :Медична та клінічна хімія -2020р. т.22,N 2
Цікаві статті :
Kholodniak O. V. Directed search for compounds that affect the excretory function of rat kidneys, among new cycloalkylcarbonyl thioureas and thiosemicarbazides derivatives/ O. V. Kholodniak [et al.] (стр.5-16)
Гнатюк М.С. Ендогенна інтоксикація експериментальних тварин при пошкодженні сім’яників кадмію хлоридом/ М. С. Гнатюк, С. О. Коноваленко, Л. В. Татарчук (стр.17-20)
Горбань І. І. Динаміка показників цитолізу за умов гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, та їх корекція карбацетамом/ І. І. Горбань, А. А. Гудима, Р. В. Максимів (стр.23-30)
Yavorska N. Y. Seasonal variation in the ascorbic and organic acids content in shoots of highbush blueberry cultivars during vegetation stages/ N. Y. Yavorska, N. M. Vorobets (стр.31-36)
Качур О. І. Ендогенна інтоксикація в щурів з експериментальним канцерогенезом після застосування цитостатика на тлі сорбційної терапії/ О. І. Качур, Л. С. Фіра, П. Г. Лихацький (стр.39-46)
Макаренко О. А. Ефективність профілактичного комплексу при карієсі за умов статевого дозрівання: експериментальне дослідження/ О. А. Макаренко, М. І. Веліков (стр.47-53)
Дмухальська Є. Б. Динаміка змін показників цитокінового профілю у тварин, уражених важкими металами і фосфорорганічними пестицидами/ Є. Б. Дмухальська (стр.54-60)
Peleshok K. Ye. Youden’s test of the chromatographic determination of atenolol in pharmaceuticals/ K. Ye. Peleshok, D. B. Koval (стр.61-65)
Яворська С. І. Динаміка змін біохімічних показників крові та структур кіркової речовини нирок білих щурів за умов токсичного ураження печінки/ С. І. Яворська [та ін.] (стр.66-71)
Іосипенко О. О. Вивчення амінокислотного складу листя кабачків/ О. О. Іосипенко, В. С. Кисличенко, З. І. Омельченко (стр.72-80)
Савич А. О. Аналіз мінерального складу рослинних антидіабетичних зборів/ А. О. Савич, С. М. Марчишин (стр.81-86)
Грицик Р. А. Дослідження протизапальної активності екстрактів полину гіркого та полину звичайного за умови патології різного генезу/ Р. А. Грицик [та ін.] (стр.87-93)
Зарівна Н. О. Розробка спектрофотометричної методики визначення суми флавоноїдів в екстрактах чебрецю повзучого/ Н. О. Зарівна (стр.94-99)
Попова Т. М. Інноваційні методи навчання при вивченні біологічної хімії/ Т. М. Попова, Р. О. Бачинський, Т. В. Поліщук (стр.100-104)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Галей М. М., Гудима А. А., Дзюбановський І. Я., Дзюбановський О. І.
Назва : Аналіз періопераційного стресу в пацієнтів після симультанних лапароскопічних операцій
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2020. - N 4. - С. 15-23 (Шифр ШУ1/2020/4)
MeSH-головна: ГРЫЖА ДИАФРАГМАЛЬНАЯ
ЛАПАРОСКОПИЯ
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ
Анотація: Мета роботи: на основі варіативності серцевого ритму оцінити ступінь періопераційного стресу в пацієнтів з лапароскопічним лікуванням грижі стравохідного отвору діафрагми та симультанними операціями. Проведено обстеження 332 пацієнтів, які лікувалися з приводу грижі стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) із 2015 до 2019 р. Усім хворим виконано лапароскопічну крурорафію з фундоплікацією за Тупе. Сформовано дві групи: першу групу – основну – склали пацієнти, які проходили симультанне лапароскопічне операційне лікування ГСОД і жовчнокам’яної хвороби (ЖКХ) – 126 осіб. Другу – контрольну групу – пацієнти, яким виконували тільки лапароскопічну крурорафію і фундоплікацію – 206 осіб. Для оцінки операційного стресу за день до операції та через 1, 2, 3, 6, 12 год та 1, 2 і 3 доби післяопераційного періоду здійснювали реєстрацію варіаційної пульсограми з використанням кардіокомплексу “CardioLab+” з подальшим визначенням основних статистичних характеристик за методикою Р. М. Баєвського. Оцінку вірогідності відмінностей між контрольною та основною групами проводили з використанням непараметричного критерію Манна–Уїтні. Моновтручання з приводу грижі стравохідного отвору діафрагми та симультанні втручання за умов розробленої техніки лапароскопічних операцій у післяопераційному періоді у всі терміни спостереження супроводжуються практично однаковими відхиленнями статистичних показників варіабельності серцевого ритму. Відсутність у динаміці післяопераційноого періоду статистично значущих відмінностей досліджуваних показників між групами хворих із моно- і симультанними втручаннями за рівнем симпатикотонії та ступенем централізації регуляції серцевого ритму свідчить про однаковий рівень післяопераційного стресу і вказує на безпечність і перспективність одномоментних симультанних операцій.Цель работы: на основе вариативности серцевого ритма оценить степень периоперационного стресса у пациентов с лапароскопическим лечением грыжи пищеводного отверстия диафрагмы и симультаннымы операциями. Проведено обследование 332 пациентов, лечившихся по поводу грыж пищеводного отверстия диафрагмы (ГПОД) с 2015 по 2019 г. Всем была выполнена лапароскопическая крурорафия с фундопликацией по Тупэ. Сформировано две группы: в первую – основную группу – включили пациентов, которые проходили симультанное лапароскопическое операционное лечение ГПОД и желчнокаменной болезни (ЖКБ) – 126 человек. Во второй – контрольной группе – пациентам выполняли только лапароскопическую крурорафию и фундопликацию – 206 человек. Для оценки операционного стресса за день до операции и через 1, 2, 3, 6, 12 ч и 1, 2 и 3 суток послеоперационного периода осуществляли регистрацию вариационной пульсограммы с использованием кардиокомплекса “CardioLab +” с последующим определением основных статистических характеристик по методике Р. М. Баевского. Оценку достоверности различий между контрольной и основной группами прово-дили с использованием непараметрического критерия Манна–Уитни. Моноинткервенция по поводу грыжи пищеводного отверстия диафрагмы и симультанных операций в условиях разработанной нами техники лапароскопических операций в послеоперационном периоде во все сроки наблюдения сопровождаются практически одинаковыми отклонениями статистических показателей вариабельности сердечного ритма. Отсутствие в динамике послеоперационного периода статистически значимых различий исследуемых показателей между группами больных с моно- и симультанными вмешательствами по уровню симпатикотонии и степенью централизации регуляции сердечного ритма свидетельствует об одинаковом уровне послеоперационного стресса и указывает на безопасность и перспективность симультанных операций.
Знайти схожі

5.

Назва журналу :Шпитальна хірургія -2020р.,N 4
Цікаві статті :
Іоффе О. Ю. Особливості хірургічного лікування спортивної грижі у футболістів/ О. Ю. Іоффе [та ін.] (стр.5-14)
Галей М. М. Аналіз періопераційного стресу в пацієнтів після симультанних лапароскопічних операцій/ М. М. Галей [та ін.] (стр.15-23)
Гнатюк М. С. Морфометрична оцінка структурної перебудови венозного русла товстої кишки при резекціях різних об'ємів паренхіми печінки/ М. С. Гнатюк [та ін.] (стр.24-28)
Морар І. К. Морфологічні особливості грануляційної тканини лапаротомної рани при внутрішньочеревній гіпертензії в експерименті/ І. К. Морар (стр.29-35)
Костюк О. А. Порушення регуляторних механізмів серцевої діяльності при етаноловому пошкодженні печінки у щурів із різною емоційністю/ О. А. Костюк, О. В. Денефіль, В. Є. Пелих (стр.36-46)
Польовий В. П. Індивідуалізована хірургічна тактика при синдромі діабетичної стопи/ В. П. Польовий [та ін.] (стр.47-51)
Trofimov M. V. Optimization of treatment of patients with acute bleeding syndrome in the lumen of the digestive duct/ M. V. Trofimov [et al.] (стр.52-57)
Солтані Р. Е. Патофізіологічні особливості системної гемодинаміки та кисневого забезпечення тканин у хворих на синдром обструктивного апное-гіпопное сну вдень/ Р. Е. Солтані (стр.58-63)
Гощинський В. Б. Про деякі тактичні аспекти застосування радіочастотної абляції в лікуванні варикозної хвороби нижніх кінцівок в амбулаторних умовах/ В. Б. Гощинський, Ю. Ю. Свідерський, Ю. М. Герасимець (стр.64-70)
Вергун А. Р. Деструктивний поліоніхомікоз із вторинною інкарнацією нігтів: аналіз клінічних спостережень, авторські погляди на комплексне лікування/ А. Р. Вергун [та ін.] (стр.71-78)
Бенедикт В. В. Ендометріоз як хірургічна проблема: діагностично-лікувальна тактика, невирішені питання/ В. В. Бенедикт [та ін.] (стр.79-83)
Валовіна Ю. Д. Характеристика структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих похилого та старечого віку з переломами вертлюгової ділянки стегнової кістки/ Ю. Д. Валовіна, З. Я. Витвицький, Н. Ю. Валовіна (стр.84-88)
Бойко В. В. Пролонгована місцева анестезія при інгвінальній герніопластиці/ В. В. Бойко, К. Ю. Пархоменко (стр.89-93)
Футуйма Ю. М. Клінічний випадок складності діагностики та хірургічного лікування позакишкових ускладнень при неспецифічному виразковому коліті, асоційованому з цукровим діабетом типу 2/ Ю. М. Футуйма [та ін.] (стр.94-98)
Запорожан С. Й. Абдомінальна травма (огляд літератури)/ С. Й. Запорожан, В. С. Хоменко (стр.99-107)
Романюк Т. В. Діагностика та лікування клінічно значущої портальної гіпертензії. Огляд проблеми/ Т. В. Романюк, І. К. Венгер, І. Я. Дзюбановський (стр.108-112)
Дзюбановський І. Я. Дистанційне навчання у вищій медичній школі: за і проти/ І. Я. Дзюбановський, В. Б. Гощинський, В. І. П'ятночка (стр.113-116)
Цікаві статті :
Знайти схожі


6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Горбань І. І., Гудима А. А., Максимів Р. В.
Назва : Динаміка показників цитолізу за умов гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, та їх корекція карбацетамом
Паралельн. назви :The dynamics of cytolysis markers under conditions of acute blood loss complicated by limb ischemia-reperfusion and their correction by carbacetam
Місце публікування : Медична та клінічна хімія. - Тернопіль, 2020. - Том 22, N 2. - С. 23-30 (Шифр МУ92/2020/22/2)
MeSH-головна: КРОВОПОТЕРЯ ХИРУРГИЧЕСКАЯ
ЦИТОТОКСИНЫ
КОНЕЧНОСТИ
РЕПЕРФУЗИОННОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сікіринська Д. О., Гудима А. А., Походун К. А.
Назва : Особливості активації процесів ліпідної пероксидації в ранній період краніоскелетної травми, ускладненої крововтратою, у щурів з різною резистентністю до гіпоксії
Паралельн. назви :Peculiarities of activation of lipid peroxidation processes in the early period of cranioskeletal injury complicated by blood loss in rats with different resistance to hypoxia
Місце публікування : Медична та клінічна хімія. - Тернопіль, 2020. - Том 22, N 3. - С. 107-113 (Шифр МУ92/2020/22/3)
MeSH-головна: ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ
ШОК ГЕМОРРАГИЧЕСКИЙ
АНОКСИЯ
КРЫСЫ
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стахів О. В., Гудима А. А., Корда І. В., Угляр Ю. В.
Назва : Порушення вмісту відновленого глутатіону в легенях щурів на тлі гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, та їх корекція карбацетамом
Паралельн. назви :Disturbance of the content of restorated glutation in the lungs of rats on the background of acute blood loss complicated by ischemia-reperfusion of the limbs and their correction with carbacetam
Місце публікування : Медична та клінічна хімія. - Тернопіль, 2020. - Том 22, N 3. - С. 74-80 (Шифр МУ92/2020/22/3)
Предметні рубрики: Карбацетам
MeSH-головна: КРЫСЫ
ШОК ГЕМОРРАГИЧЕСКИЙ
ГЛУТАТИОН
ЛЕГКИЕ
РЕПЕРФУЗИОННОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ
ИШЕМИЯ
КОНЕЧНОСТИ
Знайти схожі

9.

Назва журналу :Медична та клінічна хімія -2020р. т.22,N 3
Цікаві статті :
Комісаренко С. В. Поєднана дія піразоловмісних бісфосфонатів і вітаміну D3 у корекції порушень мінерального обміну за аліментарного остеопорозу в щурів/ С. В. Комісаренко [та ін.] (стр.5-16)
Matkovska N. R. Сhanges in carbohydrate metabolism and adipocytokines under the influence of treatment of patients with alcoholic cirrhosis of the liver in combination with obesity using adamethioninum and arginine glutamate/ N. R. Matkovska (стр.17-25)
Татарчук Л. В. Особливості змін жирнокислотного складу фосфоліпідів та структур печінки при резекції різних об'ємів її паренхіми/ Л. В. Татарчук, Н. Я. Монастирська, М. С. Гнатюк (стр.26-31)
Рахимова М. Э. Оценка биохимических показателей крови и почечной дисфункции у больных с хронической сердечной недостаточностью/ М. Э. Рахимова [и др.] (стр.32-37)
Koval D. B. Development and methodology for the estimation of lisinopril and atorvastatin in pharmaceuticals/ D. B. Koval, N. S. Shulyak, L. S. Logoyda (стр.38-42)
Салига Н. О. Детоксикаційні й антиоксидантні властивості амінокислот у щурів, інтоксикованих нітритом натрію/ Н. О. Салига (стр.43-47)
Пінкевич В. О. Дослідження амінокислотного складу сировини матіоли дворогої (Matthiola bocornis (Sibth. & Sm) DC.) сорту цариця ночі/ В. О. Пінкевич, І. О. Журавель, Н. Є. Бурда (стр.48-53)
Герасимець І. І. Показники окиснювального стресу в щурів з парацетамоловим гепатитом та їх корекція густим екстрактом із грибів майтаке/ І. І. Герасимець, Л. С. Фіра, І. І. Медвідь (стр.54-60)
Нечипорук В. М. Корекція вітамінами групи В порушень транссульфуразного шляху утилізації гомоцистеїну при гіпер- і гіпофункції щитоподібної залози/ В. М. Нечипорук, М. М. Корда (стр.61-67)
Маркін О. М. Визначення фенольних сполук у горобини плодах/ О. М. Маркін, О. В. Криворучко (стр.68-73)
Стахів О. В. Порушення вмісту відновленого глутатіону в легенях щурів на тлі гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, та їх корекція карбацетамом/ О. В. Стахів [та ін.] (стр.74-80)
Опрошанська Т. В. Кількісний вміст суми органічних кислот у серіях сировини деяких представників родин Polygonaceae, Rosaceae та Asteraceae/ Т. В. Опрошанська, О. П. Хворост, В. В. Кудря (стр.81-86)
Чукур О. О. Особливості вуглеводного та ліпідного обміну в жінок пременопаузального віку з гіпотиреозом автоімунного генезу/ О. О. Чукур (стр.87-93)
Пєткова І. Б. Дослідження амінокислот Centaurea cyanus L./ І. Б. Пєткова, Л. М. Унгурян, Л. М. Горяча (стр.94-98)
Стравський Я. С. Доклінічне дослідження наночастинок купруму/ Я. С. Стравський [та ін.] (стр.99-106)
Сікіринська Д. О. Особливості активації процесів ліпідної пероксидації в ранній період краніоскелетної травми, ускладненої крововтратою, у щурів з різною резистентністю до гіпоксії/ Д. О. Сікіринська, А. А. Гудима, К. А. Походун (стр.107-113)
Цікаві статті :
Знайти схожі


10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шацький В. В., Гудима А. А., Близнюк Р. В.
Назва : Вплив експериментальної гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, на діурез і швидкість клубочкової фільтрації
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2019. - N 4. - С. 50-58 (Шифр ШУ1/2019/4)
MeSH-головна: ГЕМОРРАГИИ
РЕПЕРФУЗИОННОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ
ДИУРЕЗ
ПОЧЕЧНЫХ КЛУБОЧКОВ ФИЛЬТРАЦИИ СКОРОСТЬ
ЭУКАРИОТЫ
Анотація: Встановлено, що реперфузія після двогодинної ішемії супроводжується істотним порушенням функціонального стану нирок, що виявляється зниженням діурезу та ШКФ, величина яких до першої доби досягає мінімального рівня, проте до 14 доби – нормалізується. На тлі гострої крововтрати досліджувані показники знижувалися ще більше. У всі терміни спостереження діурез і ШКФ були статистично вірогідно меншими, ніж у тварин з ішемією-реперфузією кінцівки. За умов моделювання гострої крововтрати та ішемії-реперфузії кінцівки у всі терміни реперфузійного періоду величина діурезу виявилася істотно меншою, ніж за умов самої крововтрати. У свою чергу, ШКФ за цих умов статистично вірогідно знижувалася через 4 год і 7 діб реперфузійного періоду. Дослідження впливу карбацетаму показало, що його застосування в реперфузійному періоді вже через 7 діб привело до статистично значущого зростання діурезу та ШКФ у тварин з гострою крововтратою, ускладненою ішемією-реперфузією кінцівки. Ефект ставав ще більшим через 14 діб. Отже, карбацетам нівелює патогенні прояви гострої крововтрати та ішемії-реперфузії кінцівки і знижує прояви ниркової дисфункції, що свідчить про його перспективність як засобу системної корекції.Установлено, что реперфузия после двухчасовой ишемии сопровождается существенным нарушением функционального состояния почек, что проявляется снижением диуреза и СКФ, величина которых в течении первых суток достигает минимального уровня, однако до 14 суток - нормализуется. На фоне острой кровопотери исследуемые показатели снижались еще больше. Во все сроки наблюдения диурез и СКФ были статистически достоверно меньше, чем у животных с ишемией-реперфузией конечности. В условиях моделирования острой кровопотери и ишемии-реперфузии конечности во все сроки реперфузионного периода величина диуреза оказалась существенно меньше, чем при самой кровопотери. В свою очередь, СКФ при этих условиях статистически достоверно снижалась через 4 часа и 7 дней реперфузионного периода. Исследование влияния карбацетама показало, что его применение в реперфузионном периоде уже через 7 суток привело к статистически значимому росту диуреза и СКФ у животных с острой кровопотерей, осложненной ишемией-реперфузией конечности. Эффект становился еще больше через 14 дней. Итак, карбацетам нивелирует патогенные проявления острой кровопотери и ишемии-реперфузии конечности и снижает проявления почечной дисфункции, свидетельствует о его перспективности как средства системной коррекции.
Знайти схожі

11.

Назва журналу :Шпитальна хірургія -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Русин В. І. Доопераційна діагностика синдрому Міріззі/ В. І. Русин, К. Є. Румянцев, Ф. М. Павук (стр.5-11)
Лупальцов В. И. Панкреатобилиарная монометрия в профилактике постманипуляционного панкреатита после эндоскопической ретроградной холангиопанкреатографии/ В. И. Лупальцов [и др.] (стр.12-16)
Гюльмамедов П. Ф. Шляхи оптимізації лазерної та хімічної абляції вен при варикозній хворобі з коморбідним цукровим діабетом/ П. Ф. Гюльмамедов [та ін.] (стр.17-23)
Каніковський О. Є. Вибір способу біліарної декомпресії у хворих на обтураційну жовтяницю непухлинного генезу/ О. Є. Каніковський [та ін.] (стр.24-29)
Балицький В. В. Застосування сучасних хірургічних технологій у лікуванні поєднаної патології анального каналу і прямої кишки/ В. В. Балицький, М. П. Захараш, О. Г. Курик (стр.30-36)
Гнатюк М. С. Особливості ремоделювання судин гемомікроциркуляторного русла яєчок при пострезекційній портальній гіпертензії/ М. С. Гнатюк, С. О. Коноваленко, Л. В. Татарчук (стр.37-41)
Гаріян С. В. Стан системи антиоксидантного захисту в піддослідних тварин внаслідок модельованої поєднаної абдоміно-скелетної травми та ішемії-реперфузії нижніх кінцівок/ С. В. Гаріян (стр.42-49)
Шацький В. В. Вплив експериментальної гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, на діурез і швидкість клубочкової фільтрації/ В. В. Шацький, А. А. Гудима, Р. В. Близнюк (стр.50-58)
Грабчак С. О. Структурні зміни мікроциркуляторного русла дванадцятипалої кишки при обтураційному холестазі/ С. О. Грабчак [та ін.] (стр.59-62)
Заремба В. С. Деякі аспекти діагностики та лікування синдрому діабетичної стопи/ В. С. Заремба [та ін.] (стр.63-66)
Керничний В. В. Застосування фізичної радіомодифікації в неоад'ювантному лікуванні раку прямої кишки/ В. В. Керничний [та ін.] (стр.674-72)
Ничитайло М. Ю. Обгрунтування термінів виконання лапароскопічної холецистектомії на основі темпу декомпресії жовчних шляхів при обтураційній жовтяниці, зумовленій холецистохоледохолітіазом/ М. Ю. Ничитайло, О. І. Дзюбановський (стр.73-77)
Венгер І. К. Повторна реваскуляризація рецидиву хронічної артеріальної недостатності після реконструкції аорто/клубово-стегнового сегмента/ І. К. Венгер [та ін.] (стр.78-84)
Польовий В. П. Ендоваскулярні оперативні втручання для корекції критичної ішемії нижніх кінцівок при синдромі стопи діабетика/ В. П. Польовий [та ін.] (стр.85-88)
Кобза І. І. Віддалені результати хірургічного лікування синдрому аорто-мезентеріальної компресії/ І. І. Кобза [та ін.] (стр.89-94)
Шапринський Є. В. Сучасні методи реконструкції стравоходу при його резекції та екстирпації/ Є. В. Шапринський (стр.95-99)
Лутковський Р. А. Операція Ліхтенштейна з використанням модифікованої сітки у хворих на пахові грижі/ Р. А. Лутковський (стр.100-104)
Галей М. М. Оцінка доцільності симультанних лапароскопічних втручань при лікуванні жовчнокам'яної хвороби з хірургічною коморбідністю органів черевної порожнини/ М. М. Галей [та ін.] (стр.105-113)
Василюк С. М. Хірургічна тактика у пацієнтів з поліпами жовчного міхура/ С. М. Василюк [та ін.] (стр.114-118)
Беденюк А. Д. Хірургічне лікування пацієнта з критичною ішемією нижніх кінцівок на фоні цукрового діабету: клінічний випадок/ А. Д. Беденюк [та ін] (стр.119-122)
Постернак Г. І. Оцінка ефективності внутрішньовенного введення лідокаїну гідрохлориду в інтраопераційному періоді/ Г. І. Постернак [та ін.] (стр.123-125)
Смачило І. І. Дренування рідинних скупчень заочеревинного простору при лікуванні гострого некротичного панкреатиту/ І. І. Смачило [та ін. (стр.126-128)
Цікаві статті :
Знайти схожі


12.

Назва журналу :Здобутки клінічної і експериментальної медицини -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Шідловський В. О. Медикаментозне лікування первинного гіперальдостеронізму/ В. О. Шідловський [та ін.] (стр.6-14)
Азизова Р. Б. Фармакотерапія когнітивного дефіциту при епілепсії/ Р. Б. Азизова, Н. Н. Абдуллаева (стр.15-20)
Бабінець Л. С. Формування алгоритму амбулаторного ведення пацієнта з інфекцією сечовивідних шляхів з урахуванням потреб профілактики можливих ускладнень/ Л. С. Бабінець, Ю. Я. Коцаба (стр.21-26)
Беденюк О. С. Патоморфологічні особливості розвитку ліпополісахаридного пародонтиту на фоні хронічного атрофічного гастриту/ О. С. Беденюк, М. М. Корда (стр.27-35)
Белов О. О. Клінічна характеристика сучасних ендогенних депресивних розладів на симптоматологічному рівні/ О. О. Белов, Н. Г. Пшук (стр.36-40)
Вадзюк С. Н. Вплив вестибулярного навантаження на психомоторні особливості молодих осіб/ С. Н. Вадзюк, Р. М. Шмата (стр.41-47)
Волков Р. К. Ефективність використання компресійного одягу та силіконових пластин для профілактики та лікування патологічних рубців шкіри у пацієнтів після травм та операцій/ Р. К. Волков (стр.48-57)
Воронкіна І. А. Характеристика складу мікрофлори кишечника у хворих з діареєю та підозрою на clostridium difficile-інфекцію/ І. А. Воронкіна [та ін.] (стр.58-63)
Гнатюк, М. С. Морфометрична оцінка особливостей ремоделювання гемомікроциркуляторного русла сім’яників при дії на організм рубоміцину гідрохлориду/ М. С. Гнатюк, С. О. Коноваленко, Л. В. Татарчук (стр.64-68)
Жарінова В. Ю. Особливості використання та ефективність основних класів препаратів в лікуванні ішемічної хвороби серця в осіб старших вікових груп/ В. Ю. Жарінова, Г. П. Войнаровська (стр.69-77)
Кадырова Ф. Ш. Клиническое течение хронической сердечной недостаточности с сохраненной и промежуточной фракцией выброса левого желудочка/ Ф. Ш. Кадырова, М. Э. Рахимова (стр.78-81)
Малютіна Н. В. Актуальність симуляційних методів навчання на етапі післядипломної освіти випускників вищих медичних навчальних закладів/ Н. В. Малютіна [та ін.] (стр.82-88)
Мацькевич В. М. Випадок унілатерального шилопід’язикового синдрому, поєднаного з гіпоплазією вертебральної артерії/ В. М. Мацькевич [та ін.] (стр.89-93)
Мисула Ю. І. Сучасні особливості клінічної феноменології первинного епізоду біполярного афективного розладу/ Ю. І. Мисула (стр.94-99)
Набока Ю. М. Морфологічне вивчення суглобових тканин щурів із експериментальним остеоартритом під впливом фітокомпозиції на основі препарату «артритан»/ Ю. М. Набока [та ін.] (стр.100-105)
Регеда-Фурдичко М. М. Динаміка змін процесів ліпопероксидації та антиоксидантної системи в легенях у патогенезі розвитку експериментального контактного дерматиту/ М. М. Регеда-Фурдичко (стр.106-110)
Сміян С. І. Особливості клінічного перебігу ревматоїдного артриту, асоційованого з borrelia burgdorferi/ С. І. Сміян, В. В. Юськевич (стр.111-116)
Стойкевич Г. В. Вплив політравми на гістофункціональні зміни у тканинах міокарда в динаміці посттравматичного періоду при поєднаній травмі на фоні гіпокінетичного остеопорозу в експерименті/ Г. В. Стойкевич [та ін.] (стр.117-122)
Телев'як А. Т. Ультраструктурні зміни судин гемомікроциркуляторного русла задніх кінцівок щурів при гострій ішемії, викликаній накладанням артеріального турнікета/ А. Т. Телев'як [та ін.] (стр.123-128)
Федченкова Ю. А. Встановлення ефективної дози рідкого екстракту ліщини звичайної листя та дослідження його антиоксидантної активності/ Ю. А. Федченкова [та ін.] (стр.129-135)
Хіміон Л. В. Традиційні фактори ризику та інтерлейкін-10 у розвитку запалення та атеросклерозу в хворих на псоріатичний артрит/ Л. В. Хіміон, А. В. Бойко (стр.136-143)
Шацький В. В. Динаміка антиоксидантно-прооксидантного балансу кіркового і мозкового шарів нирки після гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, та його корекція карбацетамом/ В. В. Шацький, А. А. Гудима, Л. Я. Федонюк (стр.144-153)
Шевченко-Бітенський К. В. Клінічні особливості медикаментозного комплаєнсу пацієнтів із галюцинаторно-параноїдними розладами при судинній деменції/ К. В. Шевченко-Бітенський (стр.154-160)
Шевчук О. О. Структурна реорганізація печінки, спричинена мелфаланом, та при корекції препаратами гранулоцитарного колонієстимулюючого фактора і ентеросорбцією/ О. О. Шевчук (стр.161-166)
Яремчук О. З. Дослідження вмісту каспази-3 у тканині печінки за умов антифосфоліпідного синдрому та при застосуванні модуляторів синтезу оксиду азоту/ О. З. Яремчук, К. А. Посохова, Н. Я. Летняк (стр.167-175)
Мандзій З. П. Клінічні випадки хвороби гоше у дорослих/ З. П. Мандзій, О. Є. Самогальська (стр.176-180)
Цікаві статті :
Знайти схожі


13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зачепа О.А., Гудима А.А., Сушко Ю.І., Ярошенко Т.Я.
Назва : Порушення біохімічного складу жовчі за умов поєднаної травми живота і грудної клітки в період ранніх проявів травматичної хвороби та його корекція тіотриазоліном
Місце публікування : Медична та клінічна хімія: науково-практичний журнал. - Тернопіль, 2019. - Т. 21, № 4. - С. 74-82. - ISSN 1681-2557 (Шифр МУ92/2019/21/4). - ISSN 1681-2557
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ ТРАВМЫ
ГРУДНОЙ КЛЕТКИ ТРАВМЫ
ЖЕЛЧЬ
АНТИОКСИДАНТЫ
Анотація: Вступ. Травми продовжують залишатися найпоширенішою причиною смертності в цілому світі. У структурі бойової травми тупі й проникні ушкодження грудної клітки і живота займають третє місце, поступаючись пораненням кінцівок та голови. Мета дослідження – з?ясувати характер порушення жовчоутворювальної функції печінки за умов поєднаної травми живота і грудної клітки щурів у ранній період травматичної хвороби та оцінити ефективність його корекції тіотриазоліном. Методи дослідження. Експерименти проведено на 86-ти нелінійних білих щурах-самцях масою 200–220 г, яких поділили на п?ять груп: контрольну та чотири дослідних. Травми наносили за умов тіопентал-нат­рієвого наркозу в дозі 40 мг/кг маси тварини. До контрольної групи ввійшли інтактні тварини, яких тільки вводили в наркоз. У 1-й дослідній групі щурам моделювали травму грудної клітки, у 2-й – тупу травму живота, в 3-й – ці травми поєднували, в 4-й – тваринам з поєднаною травмою внутрішньочеревно вводили тіотриазолін у дозі 9,1 мг·кг-1. Через 1, 3 і 7 діб після нанесення травм за умов тіопентал-натрієвого наркозу в щурів катетеризували загальну жовчну протоку та протягом 60 хв збирали жовч, в якій визначали концентрацію сумарних жовчних кислот і холестеролу, розраховували холато-холестероловий коефіцієнт. Результати й обговорення. При нанесенні ізольованих травм грудної клітки, живота та їх поєднанні суттєво порушувалась жовчоутворювальна функція печінки, що проявлялось зниженням синтезу холатів і зростанням холато-холестеролового коефіцієнта. За тяжкістю розвитку печінкової дисфункції їх можна розподілити так: ізольована травма грудної кліткиізольована травма животапоєднана травма. Унаслідок виявлених порушень істотно підвищувався холато-холестероловий коефіцієнт, який домінував за умов ізольованої травми живота та поєднаної травми. Зміщення балансу в бік накопичення холестеролу посилювало літогенні властивості жовчі. Семиденне застосування тіотриазоліну в групі тварин з поєднаною травмою сприяло істотному збільшенню вмісту в жовчі сумарних жовчних кислот, зростанню холато-холестеролового коефіцієнта, не впливало на концентрацію холестеролу в жовчі. Висновки. Поєднана травма живота і грудної клітки сприяє більшому зниженню функціональної спроможності печінки порівняно з ізольованими ураженнями. В його основі лежить пригнічення синтетичних процесів у мікросомальній системі гепатоцитів. Тіотриазолін здатен знизити негативний вплив патогенних чинників травми на функціональну спроможність гепатоцитів, що слід враховувати в комплексній інтенсивній терапії поєднаної травми живота і грудної клітки.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шацький В. В., Гудима А. А., Федонюк Л. Я.
Назва : Динаміка антиоксидантно-прооксидантного балансу кіркового і мозкового шарів нирки після гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, та його корекція карбацетамом
Паралельн. назви :Dynamics of antioxidant-prooxidant balance of renal cortex and medulla after acute blood loss complicated by ischemia-reperfusion of the extremity, and its correction with carbacetam
Місце публікування : Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - Тернопіль, 2019. - N 4. - С. 144-153 (Шифр ЗУ17/2019/4)
MeSH-головна: РЕПЕРФУЗИОННОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ
ГЕМОСТАЗ
КОНЕЧНОСТИ
Анотація: Відомо, що хворі на псоріаз мають підвищений ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ) та серцево-судинної смерті, але взаємозв’язок цих подій із впливом традиційних факторів ризику (ФР), запального процесу та розвитку атеросклерозу чітко не встановлено. Мета – вивчення ролі ФР, запалення, рівня IL10 на розвиток атеросклерозу у хворих на псоріатичний артрит (ПсА). Матеріал і методи. Дослідження включало 42 пацієнти з ПсА, які не мали атеросклеротичних ССЗ, діабету, хронічної хвороби нирок та інших серйозних захворювань, не приймали статини; порівняльну групу складали 20 пацієнтів із шкірним псоріазом (ПС); у групу контролю увійшли 20 практично здорових осіб, які не мали ознак ревматичних, інфекційних та інших запальних захворювань. Результати. Встановлено більшу вираженість атеросклеротичного процесу у хворих на ПсА,порівняно з пацієнтами із ПС та особами контрольної групи (профілі ФР були однаковими). Найвищі рівні С-реактивного білка, фібриногену, IL10, сечової кислоти, найбільша товщина комплексу інтима-медіа, частота атеросклеротичних бляшок були виявлені у пацієнтів з групи ПсА, що може підтверджувати патогенетичний зв’язок хронічного аутоімунного запального процесу з атерогенезом. Висновки. У розвитку атеросклеротичного процесу в пацієнтів із ПсА, крім традиційних факторів ризику, важливу роль відіграють імунозапальні фактори (СРБ, ІL10) і додаткові фактори ризику (CK).
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волотовська Н. В., Гудима А. А.
Назва : Особливості реакції глутатіонової системи внутрішніх органів на тлі експериментальної політравми
Паралельн. назви :Features of glutathyon system reaction of internal organs on the background of experimental polytrauma
Місце публікування : Вісник наукових досліджень. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 141-144 (Шифр ВУ9/2018/2)
MeSH-головна: ВНУТРЕННИЕ ОРГАНЫ
КРЫСЫ
ГЛУТАТИОН
Анотація: В умовах сучасної гібридної війни, коли зупинка кровотечі та боротьба з її наслідками визначає подальший успіх у виживанні та реабілітації постраждалого, надзвичайно актуальним є пошук способів, які б покращили метаболізм ішемізованих унаслідок накладання турнікета тканин. Ферменти глутатіонової системи беруть активну участь у боротьбі з наслідками гіпоксії, тому експериментальне виявлення критичних періодів депресії цієї ланки захисту є підґрунтям для подальшого пошуку ефективних методів корекції та стабілізації стану ураженого організму. Мета дослідження – з’ясувати роль глутатіонової системи печінки та нирок у патогенезі експериментальної ішемії – реперфузії (ЕІР) в ранньому та віддаленому післятравматичному періодах. Матеріали і методи. Об’єктом дослідження стали 196 білих щурів-самців із масою тіла 220–240 г, яких поділили на 4 групи по 10 особин в кожній. Тварини контрольної групи були виведені з дослідження без оперативних втручань, тоді як у дослідних групах було змодельовано травми: накладання кровоспинного джгута на стегно (Дж) протягом двох годин; ізольована крововтрата зі стегнової вени (40 %) – (К); двогодинна ішемія, поєднана з крововтратою (Дж+К), та двогодинна ішемія, поєднана з крововтратою та механічною травмою (Дж+К+П). Тварин виводили з експерименту на 1; 3; 7 та 14 доби після втручань шляхом тотального кровопускання з серця. Результати досліджень та їх обговорення. На тлі активації пероксидного окиснення, що було представлено за показниками зростанням концентрації малонового діальдегіду, дієнових та трієнових кон’югатів, було зафіксовано активну відповідь з боку глутатіонової системи, яка полягала в активації глутатіонпероксидазної активності, незначне підвищення глутатіонредуктазної активності на тлі вираженого зниження концентрації відновленого глутатіону. В тканині нирки активність ферментів глутатіонової системи є дещо нижчою, при цьому в певні періоди, навпаки, перевищують показники печінки. Можна припустити, що причиною такого розподілу показників є тотальне виснаження глутатіонової системи в найбільш критичний щодо відновлення період – на 1 та 3 доби, що визначалося тяжкістю травми. При цьому навіть ізольоване накладання кровоспинного джгута призводило до значних зрушень з боку глутатіонової системи у відповідь на активізацію пероксидного окиснення ліпідів, що підтверджує необхідність продовження серії дослідів. Висновки. Отримані результати експериментів встановили суттєве пригнічення концентрації відновленого глутатіону (ВГ) – у печінці й дещо слабше – в нирках, а також зростання глутатіонпероксидазної та глутатіонредуктазної активності. Особливо виражена депресія активності була на тлі кровотечі, поєднаної з ішемією, та кровотечі, поєднаної з ішемією та механічною травмою. Що стосується ГП та ГР, то їхня активність знижувалася відповідно до наростання показників пероксидного окиснення ліпідів.
Знайти схожі

16.

Назва журналу :Здобутки клінічної і експериментальної медицини -2018р.,N 3
Цікаві статті :
Бібінець Л. С. Рекомендації фінського клінічного протоколу щодо медикаментозної терапії артеріальної гіпертензії у викладанні сімейної медицини на додипломному рівні/ Л. С. Бібінець, Ю. Я. Коцаба (стр.6-12)
Бондаренко О. О. Метаболічний синдром: довгий шлях еволюції - від повного заперечення до всесвітнього визнання проблеми/ О. О. Бондаренко, М. І. Сорочка (стр.13-19)
Христич Т. М. Етіологічні фактори, що формують хронічний панкреатит/ Т. М. Христич, Д. О. Гонцарюк (стр.20-27)
Вацик М. О. Особливості структурно-просторової організації кровоносного русла легень щурів у нормі та його реорганізація при загальному зневодненні/ М. О. Вацик (стр.28-35)
Герман О. М. Структурна реакція легеневої тканини та судин малого кола кровообігу в термінальній стадії моделювання гострого перитоніту/ О. М. Герман [та ін.] (стр.36-40)
Гнатюк М. С. Особливості локальних імунних реакцій у дванадцятипалій кишці при пострезекційній портальній гіпертензії/ М. С. Гнатюк, Л. В. Татарчук (стр.41-46)
Гудима А. А. Вікові особливості активації процесів ліпідної пероксидації в нирці в умовах експериментальної краніоскелетної травми/ А. А. Гудима, Ю. І. Сушко (стр.47-51)
Джус М. Б. Динамічне спостереження за дорослими пацієнтами з ювенільним ревматоїдним артритом/ М. Б. Джус (стр.52-60)
Заремба Є. Х. Оптимальний метод лікування артеріальної гіпертензії, поєднаної з дисплазією сполучної тканини/ Є. Х. Заремба [та ін.] (стр.61-66)
Короленко Н. В. Клініко-функціональні аспекти відновного лікування дітей молодшого шкільного віку з цервікогенним головним болем на тлі нестабільності в шийному відділі хребта/ Н. В. Короленко, О. В. Горша (стр.69-74)
Кривенко В. І. Стан оксидативного стресу у хворих з поєднаним перебігом цукрового діабету 2 типу та остеопорозу/ В. І. Кривенко, О. І. Бородавко (стр.75-80)
Максимець Т. А. Тригліцерид-глюкозний індекс як опосередкований маркер інсулінорезистентності у пацієнтів з ішемічною хворобою серця та ожирінням/ Т. А. Максимець, О. О. Бондаренко, Є. Я. Скляров (стр.81-85)
Маланчук Л. М. Оцінка перинатальних наслідків у жінок із синдромом втрати плода/ Л. М. Маланчук, Г. О. Кривицька, С. Л. Маланчук (стр.86-90)
Мартинюк Л. П. Вплив кетлікану та поляризуючого світла на показники перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту у хворих на цукровий діабет 2 типу з діабетичною полінейропатією та дисліпідемією/ Л. П. Мартинюк, Н. Р. Макарчук (стр.91-98)
Марункевич Я. Ю. Особливості суїцидальної поведінки хворих на параноїдну шизофренію з різними клініко-психопатологічними та соціально-психологічними характеристиками/ Я. Ю. Марункевич (стр.99-105)
Пасєчко Н. В. Досвід проведення ерадикаційної терапії helicobacter pylori у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки/ Н. В. Пасєчко [та ін.] (стр.107-111)
Пасєчко Н. В. Деякі аспекти модифікації способу життя на основі дієтичних підходів при кардіореабілітації хворих на ішемічну хворобу серця та після операцій на серці/ Н. В. Пасєчко [та ін.] (стр.112-116)
Подпрятов С. С. Порівняльне випробування органної моделі для дослідження електрозварного міжкишкового анастомозу в лабораторному експерименті/ С. С. Подпрятов [та ін.] (стр.117-124)
Сердулець Ю. І. Зміни показників перокидації ліпідів, глутатіонової ланки протиоксидантного захисту, ІЛ-18, ІЛ-10 та матриліну 3 у хворих на остеоартроз, поєднаний з цукровим діабетом 2 типу, ожирінням, артеріальною гіпертензією/ Ю. І. Сердулець (стр.125-131)
Телев'як А. Т. Динаміка показників перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту в м'язовій тканині задніх кінцівок щурів при розвитку ішемічно-реперфузійного синдрому (експериментальне дослідження)/ А. Т. Телев'як (стр.132-139)
Терновська Т. О. Використання методу внутрішньовенного введення розчину перекису водню для лікування пацієнтів з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок/ Т. О. Терновська, А. А. Бондаренко, П. А. Терновський (стр.140-145)
Чорненька Г. М. Морфологічні особливості ендометрія у жінок репродуктивного віку: аналіз морфометричних показників/ Г. М. Чорненька, М. В. Логаш (стр.146-150)
Яценко К. В. Вплив транскраніальної мікрополяризації на мозкову гемодинаміку у пацієнтів з перинатальною гіпоксійно-ішемічною енцефалопатією/ К. В. Яценко (стр.151-156)
Коваленко О. М. Фактори серцево-судинного ризику та прояви персистуючого системного запалення у хворих з коморбідністю хронічного обструктивного захворювання легень та артеріальної гіпертензії/ О. М. Коваленко, В. В. Родіонова (стр.157-162)
Цимбалюк Г. Ю. Стан добового діурезу нирок в умовах ішемічно-реперфузійного синдрому кінцівок, травми органів черевної порожнини, ускладненої гіповолемічним шоком, та їх поєднання у ранньому періоді травматичної хвороби/ Г. Ю. Цимбалюк (стр.163-169)
Ковальов В. В. Вплив скелетної травми різної тяжкості, ускладненої крововтратою, та антиоксидантно-прооксидантний баланс кіркового шару нирки/ В. В. Ковальов, Д. В. Попович (стр.170-175)
Кузьмінський І. В. Вплив ішемічно-реперфузійного синдрому кінцівок на відхилення показників цитолітичного синдрому/ І. В. Кузьмінський (стр.176-181)
Боднар Я. Я. Пам'яті учителя. До 115-річчя з дня народження та 25-річчя з дня смерті професора Онисима Тимофійовича Хазанова/ Я. Я. Боднар (стр.182-184)
Цікаві статті :
Знайти схожі


17.

Назва журналу :Вісник наукових досліджень -2018р.,N 2
Цікаві статті :
Боднар Л. П. Фактори ризику професійних захворювань медичних працівників (огляд літератури)/ Л. П. Боднар [та ін.] (стр.6-10)
Четайкіна А. В. H. pylori-інфекція у пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень у поєднанні з гастропатіями/ А. В. Четайкіна, Є. Я. Скляров (стр.11-13)
Петрунів В. Б. Діагностична інформативність саліварних показників гомеостазу ротової порожнини при стоматологічній та супутній патологіях у дітей (огляд літератури)/ В. Б. Петрунів (стр.14-16)
Радчук В. Б. Характеристика реактивних змін слизової оболонки ясен за умов різних видів одонтопрепарування під металокерамічні конструкції/ В. Б. Радчук, Н. В. Гасюк (стр.17-20)
Shevchuk M. M. Clinical aspects of parodontal tissue diseases (literature review)/ M. M. Shevchuk (стр.21-23)
Корильчук Н. І. Ожиріння як передумова метаболічного синдрому (огляд літератури)/ Н. І. Корильчук (стр.24-28)
Сміян С. І. Застосування квінаприлу та L-аргініну з метою корекції ендотеліальної дисфункції у пацієнтів із анкілозивним спондилоартритом та в поєднанні з гіпертонічною хворобою/ С. І. Сміян, Б. О. Кошак, У. С. Слаба (стр.29-33)
Міхалєва Т. В. Фенотипові ознаки і поліморфізм RS 10465885 гена конексину-40 як предиктори виникнення рецидиву аритмії у пацієнтів із фібриляцією передсердь неклапанного генезу після відновлення синусового ритму при однорічному спостереженні: результати нейромережевого аналізу/ Т. В. Міхалєва [та ін.] (стр.34-45)
Чайковська М. І. Феритин, запалення та ФРФ-23 при хронічній хворобі нирок/ М. І. Чайковська (стр.46-49)
Бойко В. В. Метаболітотропна терапія в лікуванні пацієнтів із гіпертонічною хворобою ІІ стадії у поєднанні з стабільною ішемічною хворобою серця/ В. В. Бойко, С. В. Білецький (стр.50-53)
Левчик О. І. Коморбідність та її вплив на прихильність до подальшого лікування у пацієнтів з інфарктом міокарда/ О. І. Левчик (стр.54-58)
Романюк П. Б. Предиктори зростання ризику смерті від усіх причин у пацієнтів із постійною формою фібриляції передсердь неклапанної етіології/ П. Б. Романюк (стр.59-65)
Vergun A. R. Destructive complicated polyonychomycosis and nail incarnation: clinical and biochemical parallels (case series)/ A. R. Vergun [et al.] (стр.66-73)
Маланчук Л. М. Порівняльні відмінності просторової реорганізації плацент у жінок із синдромом втрати плода без корекції та на фоні медикаментозного лікування/ Л. М. Маланчук [та ін.] (стр.74-76)
Корнієнко В. Г. Порушення варіабельності ритму як метод оцінювання адаптаційних реакцій організму вагітних при наявності шкідливих звичок/ В. Г. Корнієнко, О. С. Фітькало (стр.77-80)
Погорєлов В. В. Ендотеліальні й імунологічні зміни при компресійно-ішемічній радикуломієлопатії та їх енергетична корекція/ В. В. Погорєлов, І. Ю. Багмут, В. І. Жуков (стр.81-84)
Марункевич Я. Ю. Деякі особливості суїцидальної поведінки хворих на параноїдну шизофренію/ Я. Ю. Марункевич (стр.85-91)
Гудименко О. О. Використання методу скінченних елементів для лікування ангулярних переломів нижньої щелепи/ О. О. Гудименко [та ін.] (стр.92-95)
Гавалешко В. П. Роль спеціальної ортопедичної підготовки пацієнтів із деформаціями зубних рядів на фоні ревматоїдного артриту (огляд літератури)/ В. П. Гавалешко, О. Є. Кошкін, В. І. Рожко (стр.96-99)
Лебідь О. І. Аналіз стоматологічного статусу школярів міста Стрия залежно від режиму та раціону харчування/ О. І. Лебідь, К. М. Дуда, Г. В. Стойкевич (стр.100-102)
Паталаха О. В. Комплексне лікування генералізованого пародонтиту в наркозалежних, хворих на токсичний гепатит/ О. В. Паталаха, І. В. Лоскутова (стр.103-109)
Савельєва Н. М. Імунологічні аспекти генералізованого пародонтиту (огляд літератури)/ Н. М. Савельєва [та ін.] (стр.110-115)
Гнатюк М. С. Порушення всмоктувальної функції тонкої кишки при пострезекційній портальній гіпертензії/ М. С. Гнатюк, Л. В. Татарчук (стр.116-119)
Григор’єва О. А. Динаміка клітинного складу печінки щурів після внутрішньоутробного введення дексаметазону в ранньому післянатальному періоді/ О. А. Григор’єва, П. В. Богданов (стр.120-124)
Григор’єва О. А. Особливості внутрішньої будови яєчників потомства щурів після введення прогестерону під час вагітності/ О. А. Григор’єва, К. С. Ковальчук (стр.125-128)
Григор’єва О. А. Морфометричні особливості стінок шлуночків та міжшлуночкової перегородки серця щурів у нормі та після внутрішньоплідної дії антигену/ О. А. Григор’єва, А. В. Чернявський (стр.129-132)
Регеда М. С. Особливості імунного гомеостазу в динаміці розвитку експериментальної бронхіальної астми/ М. С. Регеда, Л. А. Любінець, Б. Ф. Щепанський (стр.133-135)
Беський В. О. Субмікроскопічні зміни компонентів аерогематичного ураження хлоридною кислотою/ В. О. Беський [та ін.] (стр.136-140)
Волотовська Н. В. Особливості реакції глутатіонової системи внутрішніх органів на тлі експериментальної політравми/ Н. В. Волотовська, А. А. Гудима (стр.141-144)
Крилюк В. О. Розвиток синдрому ендогенної інтоксикації за умов поєднаної травми органів черевної порожнини на фоні гіповолемічного шоку та реперфузійного синдрому кінцівки/ В. О. Крилюк, Г. Ю. Цимбалюк (стр.145-149)
Кривокульський Б. Д. Вивчення впливу віку та індексу коморбідності на ризик тромботичних ускладнень у хворих на рак ендометрія на доопераційному етапі/ Б. Д. Кривокульський [та ін.] (стр.150-154)
Франчук В. В. Особливості дефектів медичної допомоги в анестезіології-реаніматології (за матеріалами судово-слідчих справ)/ В. В. Франчук (стр.155-160)
Цибульська Т. Є. Вплив місцевої та загальної метаболічної терапії на стан аналізатора в дітей із набутою міопією, асоційованою з синдромом недиференційованої дисплазії сполучної тканини/ Т. Є. Цибульська, О. Є. Пашкова (стр.161-164)
Литвин К. Ю. Асоціації алелів HLA-DRB1 з розвитком ВІЛ-інфекції та коморбідністю у пацієнтів зі СНІД/ К. Ю. Литвин, Л. Р. Шостакович-Корецька, О. О. Волікова (стр.165-169)
Цікаві статті :
Знайти схожі


18.

Назва журналу :Шпитальна хірургія -2018р.,N 2
Цікаві статті :
Антонюк-Кисіль В. М. Особливості хірургічного лікування варикозного розширення вен пахового каналу у вагітних/ В. М. Антонюк-Кисіль [та ін.] (стр.5-10)
Грубник В. В. Выбор метода лечения рецидивных паховых грыж/ В. В. Грубник, З. Д. Бугридзе, К. О. Воротынцева (стр.11-15)
Стець М. М. Прояви семіотики гострого апендициту залежно від його розташування та триместру у вагітних/ М. М. Стець, В. М. Черненко (стр.16-23)
Максименко А. В. Реінтервенції в пацієнтів з атрезією легеневої артерії та інтактною міжшлуночковою перегородкою після перфорації клапана легеневої артерії/ А. В. Максименко [та ін.] (стр.24-30)
Пилипчук В. І. Спосіб оперативного втручання у хворих на хронічний панкреатит із біліарною гіпертензією/ В. І. Пилипчук (стр.31-37)
Татарчук Л. В. Особливості місцевих імунних реакцій у порожній кишці при пострезекційній портальній гіпертензії/ Л. В. Татарчук (стр.38-42)
Гудима А. А. Особливості активації процесів ліпідної пероксидації в умовах краніоскелетної травми в щурів різного віку/ А. А. Гудима, Ю. І. Сушко (стр.43-49)
Мельник О. І. Вплив величини внутрішньочеревного тиску та ішемічно-реперфузійних порушень на прояви цитолітичного синдрому та його корекція тіоцетамом в експерименті/ О. І. Мельник (стр.50-55)
Подпрятов С. С. Встановлення первинних вимог до експериментальних засобів дослідження та умов створення електрозварного з'єднання стінок кишечнику/ С. С. Подпрятов [та ін.] (стр.56-60)
Шевчук І. М. Аналіз результатів лікування хворих із пошкодженнями стравоходу, ускладненими гострим гнійним медіастинітом/ І. М. Шевчук, С. С. Сніжко (стр.61-66)
Малиновский А. В. Первый опыт лапароскопической холедохолитотомии с флюоресцентной холангиографией/ А. В. Малиновский, М. Н. Майоренко, А. С. Сергеева (стр.67-72)
Терлецький О. М. Проблема діагностики малосимптомного холедохолітіазу в пацієнтів із гострим калькульозним холециститом/ О. М. Терлецький, В. І. Коломійцев (стр.73-77)
Кривокульський Б. Д. Ризикадаптовані підходи до профілактики тромботичних ускладнень при гістеректомії/ Б. Д. Кривокульський, І. В. Жулкевич (стр.78-83)
Шульга Д. Ф. Клінічний випадок защемленої ретростернальної грижі/ Д. Ф. Шульга, О. А. Ткачук, І. В. Чепіль (стр.84-86)
Крижевський В. В. Обгрунтування вибору малоінвазивних оперативних втручань при врослому нігті у хворих на цукровий діабет/ В. В. Крижевський [та ін.] (стр.87-90)
Горолюк А. Ю. Післяін'єкційна медикаментозна гранульома/ А. Ю. Горолюк, Д. Ю. Ботвінніков (стр.91-92)
Дронов О. І. Інноваційна діяльність та педагогічна комунікація викладача загальної хірургії/ О. І. Дронов [та ін.] (стр.93-96)
Цікаві статті :
Знайти схожі


19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гудима А. А., Сушко Ю. І.
Назва : Особливості активації процесів ліпідної пероксидації в умовах краніоскелетної травми в щурів різного віку
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 43-49 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ
КОСТНО-МЫШЕЧНАЯ СИСТЕМА
КОМОРБИДНОСТЬ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
Анотація: Моделювання краніоскелетної травми супроводжується активацією процесів ліпідної пероксидації в печінці в особин різного віку, яка тривала в часі і не досягає рівня контролю впродовж 28 діб. У статевонезрілих особин внаслідок краніоскелетної травми до 3 доби вміст ТБК-активних продуктів ПОЛ у печінці наростає повільніше, ніж в особин інших вікових груп, проте через 7 діб настає виснаження механізмів антиоксидантного захисту й ступінь приросту показника стає найбільшим. У подальшому, завдяки вмиканню механізмів довгострокової адаптації, показник знижується більш інтенсивно і стає вірогідно нижчим, ніж в інших вікових груп. Динаміка вмісту ТБК-активних продуктів ПОЛ у печінці у статевозрілих і старих щурів протягом перших 14 діб посттравматичного періоду є подібною зі стрімким зростанням показника протягом однієї доби експерименту і досягненням ним максимуму через 7 діб, який практично не змінювався до 14 доби. В подальшому показник знижується, проте у статевозрілих тварин більш інтенсивно, ніж у старих. Отримані результати слід враховувати при розробці експериментальних методів корекції травматичної хвороби із врахуванням віку.Моделирование краниоскелетной травмы сопровождается активацией процессов липидной пероксидации в печени у особей разного возраста, которая продолжалась во времени и не достигает уровня контроля в течение 28 суток. У неполовозрелых особей вследствие краниоскелетной травмы до 3 суток содержание ТБК-активных продуктов ПОЛ в печени нарастает медленнее, чем у особей других возрастных групп, однако через 7 суток наступает истощение механизмов антиоксидантной защиты и степень прироста показателя становится наибольшей. В дальнейшем, благодаря включению механизмов долговременной адаптации, показатель снижается более интенсивно и становится достоверно меньше, чем в других возрастных группах. Динамика содержания ТБК-активных продуктов ПОЛ в печени у половозрелых и старых крыс в течение первых 14 суток посттравматического периода практически не отличается. Отмечается стремительный рост показателя в течение первых суток эксперимента с достижением максимума через 7 суток, который практически не менялся до 14 суток. В дальнейшем показатель снижается, однако у половозрелых животных более интенсивно, чем у старых. Полученные результаты следует учитывать при разработке экспериментальных методов коррекции травматической болезни с учетом возраста.
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гудима А. А., Сушко Ю. І.
Назва : Вікові особливості активації процесів ліпідної пероксидації в нирці в умовах експериментальної краніоскелетної травми
Паралельн. назви :Age peculiarities of activation of lipid peroxidation processes in the kidney in experimental cranioskeletal injury conditions
Місце публікування : Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - Тернопіль, 2018. - N 3. - С. 47-51 (Шифр ЗУ17/2018/3)
MeSH-головна: ПОЧКИ
РАНЫ И ТРАВМЫ
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ
Анотація: Проблема політравми є актуальною в Україні і світі. З кожним роком зростає частота висококінетичних уражень, які супроводжуються тяжкою множинною і поєднаною травмою, що належить до основних причин смерті в осіб працездатного віку. За прогнозами ВООЗ, травматизм, як основна причина смертності, невдовзі торкатиметься людей усіх вікових груп. Тому відтепер актуальним завданням сучасної медицини є поглиблення знань про патогенез політравми у віковому аспекті. Мета – з’ясувати вміст ТБК-активних продуктів ПОЛ у нирці в динаміці ранніх проявів краніоскелетної травми в особин різних вікових груп. Матеріали і методи. Експерименти проведено на нелінійних білих щурах-самцях трьох вікових груп (100–120 днів, 6–8 міс. і 19–23 міс.). У дослідних групах під тіопенталонатрієвим неболюванням моделювали краніоскелетну травму, еквівалентну для тварин різних вікових груп. Контрольну групу склали 7 тварин кожної вікової групи, яких тільки вводили в тіопенталонатрієвий наркоз. Через 1, 3 і 7 діб після нанесення травми у нирці піддослідних тварин оцінювали активність процесів ліпідної пероксидації за вмістом ТБК-активних продуктів. Результати. Встановлено, що у контролі інтенсивність процесів ліпідної пероксидації в нирці переважала в молодих щурів. Після нанесення травми в гострий період (1 доба) у молодих тварин вміст ТБК-активних продуктів не змінювався, тоді як у дорослих і старих тварин суттєво зростав. Через 3 доби у тварин усіх вікових груп рівень ПОЛ зростав, проте явно домінував у старих тварин, далі дорослих і молодих. Однак через 7 діб вміст у нирці ТБК-активних продуктів у молодих щурів різко зростав, тоді як у старих – знижувався. Отримані результати дозволяють стверджувати, що інтенсифікація ПОЛ у нирці є важливим фактором патогенезу її вторинного ураження в умовах гострого періоду та періоду ранніх проявів травматичної хвороби, вираженість якої залежить від віку, що вимагає розробки адекватних до вікових реакцій патогенетично обґрунтованих методів корекції. Висновок. У нормі за інтенсивністю процесів ліпідної пероксидації в нирці домінують молоді щури. Після нанесення травми в гострий період (1 доба) у молодих тварин вміст ТБК-активних продуктів ПОЛ практично не змінюється, тоді як у дорослих і старих тварин суттєво зростає. До 3 доби показник зростає у всіх вікових групах, проте явно переважає у старих тварин, далі у дорослих і молодих. Через 7 діб вміст у нирці ТБК-активних продуктів ПОЛ у молодих і дорослих щурів продовжує зростати з явним переважанням в молодшій віковій групі, в той час як у старих – знижується.
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-76 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)