Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Нововведення у сфері охорони здоров'я (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Беденюк, А. Д.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 60
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60  
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Футуйма Ю. М., Беденюк А. Д., Павлишин А. В., Боднар П. Я.
Назва : Методика обробки кукси після виконання високої трансметатарзальної ампутації стопи за Шопаром
Паралельн. назви :Method of cultural processing after completion of high transmetataral feet amputation by Shopar
Місце публікування : Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - Тернопіль, 2019. - N 2. - С. 162-165 (Шифр ЗУ17/2019/2)
MeSH-головна: ДИАБЕТИЧЕСКАЯ СТОПА
АМПУТАЦИОННЫЕ КУЛЬТИ
Анотація: Сьогодні у всьому світі цукровий діабет (ЦД) визнаний одним із найважливіших неінфекційних захворювань, поширення якого набуло характеру пандемії. Переважно цьому сприяють збільшення численності та віку населення планети, урбанізація території, ожиріння і малорухомий спосіб життя. Загалом на пацієнтів, хворих на цукровий діабет, ускладнений синдромом діабетичної стопи (СДС), припадає 40–70 % ампутацій нижніх кінцівок нетравматичного ґенезу, які в цій групі хворих виконуються в 10–15 разів частіше, ніж у загальній популяції. Мета – на основі запропонованої оптимізації методики «малих» ампутацій удосконалити відомий спосіб високої ампутації стопи за Шопаром шляхом зменшення кількості гострих кутів зони відпилу ураженої частини кістки. Матеріал і методи. З використанням удосконаленої нами методики прооперовано 52 пацієнти віком від 42 до 80 років, які перебували на лікуванні в хірургічному та судинному відділеннях Тернопільської університетської лікарні з гнійно-некротичними ураженнями дистального відділу стопи на ґрунті цукрового діабету. Результати порівнювали з результатами контрольної групи пацієнтів, яким проводили високу трансметатарзальну ампутацію класичним методом пилою Джиглі. Результати. Для ампутації кісткової тканини застосували відрізний металевий диск діаметром 22 мм, який за допомогою електроприводу обертається зі швидкістю до 20 000 обертів за хвилину. Місця відпиляних кісток, там де стикаються під кутом грані діафіза та відпилу кістки, обробляли шляхом поетапного шліфування корундовою кулеподібною 5-міліметровою шліфувальною насадкою впродовж 1–3 хвилини зі швидкістю обертання 10 000 за хвилину та фінішною корундовою конусоподібною 5-міліметровою насадкою впродовж 2–4 хвилин зі швидкістю 15 000–20 000 обертів за хвилину, допоки гострі кути граней діафіза та відпилу кістки не набули на максимально округлої форми. Місця відпилу і шліфовки кістки закрили м’якими тканинами, формуючи таким чином куксу. Висновки. Запропонований спосіб обробки місця відпилу кісток після виконання високої трансмететарзальної ампутації стопи за Шопаром забезпечив відсутність гострих кутів на місцях відпилу, що дозволило уникнути додаткового травмування навколишніх м’яких тканин, значно зменшило больові відчуття, скоротило строки загоєння ранових поверхонь та пришвидшило медичну і соціальну реабілітацію хворого.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Твердохліб В. В., Мисак А. І., Нестерук С. О.
Назва : Шляхи поліпшення показників сперматогенезу в комплексному лікуванні чоловічого безпліддя
Паралельн. назви :Ways to improve indicators of spermatogenesis in complex treatment of male infertility
Місце публікування : Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - Тернопіль, 2019. - N 2. - С. 83-87 (Шифр ЗУ17/2019/2)
MeSH-головна: БЕСПЛОДИЕ МУЖСКОЕ
СПЕРМОГРАММА
СПЕРМАТОГЕНЕЗ
Анотація: В роботі представлені результати дослідження змін показників спермограми у хворих із порушенням сперматогенезу і на фоні лікування харчовою добавкою Ксенодерм. У результаті дослідження виявлено, що препарат Ксенодерм має високу ефективність у лікуванні чоловіків із нетяжкими порушеннями генеративної функції. Мета – вивчення динаміки змін показників спермограми при лікуванні чоловічого безпліддя препаратом Ксенодерм. Матеріал і методи. Для оцінки клінічної ефективності та безпечності харчової добавки обстежено 21 пацієнта з хронічним неінфекційним простатитом і порушенням фертильності. В дослідження увійшли чоловіки у віці 21–40 років (середній вік 31,4 роки) з діагностованим хронічним простатитом і порушенням фертильності. Тривалість захворювання складала не менше 6 місяців. Для імунотолеративної корекції структурно-функціональних змін в органах-мішенях використовували таблетований засіб, виготовлений із подрібненого кріоліофілізованого ксенодермального субстрату свині у вигляді харчової добавки Ксенодерм виробництва Інституту біомедичних технологій (м. Тернопіль). Висновки. Результати дослідження свідчать про високу ефективність препарату Ксенодерм при лікуванні чоловіків із нетяжкими порушеннями генеративної функції, які не зумовлені захворюваннями сечостатевих органів та будь-якими формами гіпогонадизму. Широке використання препарату Ксенодерм слід рекомендувати для поліпшення репродуктивної спроможності пацієнтів із патоспермією граничного і субфертильного рівнів з нез’ясованої причини або пов’язаної з нездоровим способом життя. Також може бути доцільним включення препарату Ксенодерм у комплексне лікування чоловіків зі зниженою фертильністю різної етіології.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д. , Бурак А. Є., Гриценко С. Й.
Назва : Особливості підготовки та проведення студентської олімпіади з хірургії у Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського
Паралельн. назви :Features of training and holding student olympiad on surgery in Ternopil state medical university
Місце публікування : Медична освіта. - Тернопіль, 2019. - N 2. - С. 11-14 (Шифр МУ7/2019/2)
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
ПРОГРАММЫ КОНТРОЛЯ УРОВНЯ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ ПОДГОТОВКИ СТУДЕНТОВ
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ
ОБЩАЯ ХИРУРГИЯ
Анотація: У статті розглянуто особливості проведення олімпіади у медичному ВНЗ, аналіз здобутих результатів та перспективи подальшого розвитку. Показано особливості організації та проведення Всеукраїнської студентської олімпіади в Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського на прикладі кафедри хірургії. Доведено необхідність застосування комплексного підходу у підготовці студентів. Зокрема, особливу увагу викладачам кафедр необхідно звертати не лише на теоретичну підготовку студентів, а насамперед на вміння розв’язувати конкретні клінічні випадки біля ліжка хворого та під час операційних втручань, добру орієнтацію в топографічній анатомії та оперативній хірургії. Одним із пріоритетних завдань перед учасниками відбору до 2 етапу є відмінна теоретична та практична база для виконання навичок із надання екстренної медичної допомоги, оскільки більшість Всеукраїнських олімпіад клінічного спрямування включає в себе вищенаведену ланку невід’ємного багажу знань студента-медика. Проведення відбору студентів для участі у Всеукраїнській олімпіаді з клінічних дисциплін повинно бути багатогранним, а не лише зводитися до відповідей на теоретичні запитання. Вищенаведена підготовка дозволить краще підготувати студентів для майбутньої олімпіади та виховати фахівця високого рівня кваліфікації.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Мальований В. В., Війтович Л. Є.
Назва : Гострі абсцеси легень та їх ускладнення: особливості перебігу та лікувальна тактика
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2019. - N 2. - С. 70-73 (Шифр ШУ1/2019/2)
MeSH-головна: ЛЕГКИХ АБСЦЕСС
Анотація: Для покращення результатів лікування гострих абсцесів легень необхідна правильна організація на ранніх стадіях захворювання: рання діагностика, своєчасна госпіталізація та адекватне лікування в терапевтичних стаціонарах. Комплексне лікування гострих абсцесів із використанням сучасних консервативних та хірургічних методів дозволяє отримати задовільні безпосередні результати, повне клінічне одужання і відновити працездатність даного контингенту хворих.Для улучшения результатов лечения острых абсцессов легких необходима правильная организация на ранних стадиях заболевания: ранняя диагностика, своевременная госпитализация и адекватное лечение в терапевтических стационарах. Комплексное лечение острых абсцессов с использованием современных консервативных и хирургических методов позволяет получить удовлетворительные непосредственные результаты, полное клиническое выздоровление и восстановить работоспособность данного контингента больных.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шеремет М.І., Шідловський В. О., Шідловський О. В., Беденюк А.Д.
Назва : Антиоксидантна та лімфодренажна терапія хворих на автоімунний тиреоїдит
Місце публікування : Art of Medicine: науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ: ІФНМУ, 2018. - № 4. - С. 204-209. - ISSN 2521-1455 (Шифр AУ50/2018/4). - ISSN 2521-1455
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ТИРЕОИДИТ АУТОИММУННЫЙ
АНТИОКСИДАНТЫ
Анотація: Резюме. Зростання частоти автоімунного тиреоїдиту (АІТ) й основного його наслідку –гіпотиреозу, а також відсутність патогенетично обґрунтованих підходів до лікування ставить цю проблему в число актуальних в тиреоїдології. У лікуванні хворих на АІТ з гіпотиреозом застосували поєднання замісної терапії тироксином, антиоксидантів і лімфоміозоту. Встановлено, що таке лікування сприяє покращенню структури залози, дозволяє зменшити активність процесів пероксидного окиснення та активність прозапальних цитокінів. Разом з цим збільшується рівень ферментів антиоксидантного захисту, нормалізується кількість annexin-позитивних лімфоцитів, відновлюється лімфодренажна функція залози, покращується, або ж і нормалізується, продукція тиреоїдних гормонів.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шеремет М. І., Сидорчук Л. П., Шідловський В. О., Беденюк А. Д., Курочкин Г. С., Левицький А. В.
Назва : Частота поліморфних варіантів генів у хворих на автоімунний тиреоїдит і аденому щитоподібної залози
Паралельн. назви :Frequency of polymorphic gene variants in patients with autoimmune thyroiditis and thyroid adenoma
Місце публікування : Вісник наукових досліджень. - Тернопіль, 2017. - N 2. - С. 64-71 (Шифр ВУ9/2017/2)
MeSH-головна: ЗОБ УЗЛОВОЙ
ТИРЕОИДИТ АУТОИММУННЫЙ
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ БОЛЕЗНИ
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ
АДЕНОМА
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Доброродній В. Б., Боднар Т. В., Боднар П. Я., Шандрук Т. В.
Назва : Особистісно-орієнтований підхід як один із основоположних дидактичних принципів викладання дисципліни "Хірургія" на кафедрі хірургії № 1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені проф. Л. Я. Ковальчука Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського
Паралельн. назви :Personally-oriented approach as one of the fundamental didactic principles of study of the discipline of surgery at the L. Ya. Kovalchuk Department of Surgery No. 1 with Urology and Minimally Invasive Surgery, I. Horbachevsky Ternopil State Medical University
Місце публікування : Медична освіта. - Тернопіль, 2018. - N 3. - С. 89-94 (Шифр МУ7/2018/3)
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
ОБЩАЯ ХИРУРГИЯ
ОБУЧЕНИЕ
ЛИЧНОСТЬ
ПРОФЕССИОНАЛЬНАЯ КОМПЕТЕНТНОСТЬ
ПСИХОЛОГИЯ ПЕДАГОГИЧЕСКАЯ
Анотація: Мета роботи – поділитися досвідом організації навчального процесу на кафедрі хірургії № 1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені проф. Л. Я. Ковальчука Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського на засадах особистісно-орієнтованого підходу. Основна частина. Особистісно-орієнтований підхід у педагогіці покликаний забезпечити максимально широкі можливості для всебічного розвитку особистості студента. Виходячи із вищенаведеного, сучасна вища освіта передбачає фундаментальну практично-професійну підготовку та всебічний розвиток цілісної, соціально адаптованої особистості. Дидактичні засади організації навчального процесу в нашому закладі визначають внутрішні університетські нормативні документи. Кафедрою хірургії № 1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені проф. Л. Я. Ковальчука складено робочі програми на четвертий, п’ятий та шостий курси медичного університету, якими передбачено структурування предмета на практичну та теоретичну частини, розподіл годин на практичні заняття та самоопрацювання. Організація навчання за методикою “Єдиного дня” дозволяє приділити достатньо часу спілкуванню викладача з кожним студентом академічної групи, адже 6 годин виділені на проведення заняття з однією групою. Практична робота, проведена “біля ліжка хворого”, можливість с пілкування з пацієнтом, можливість брати участь у всіх етапах госпіталізації хворого та у всіх етапах його лікування, а також відвідування бібліотеки, комп’ютерного класу кафедри під час години самостійної роботи студентів, семінарське обговорення та контроль знань дають можливість повноцінно закріпити матеріал студенту й оцінити рівень його знань викладачем. Висновок. Дидактичні форми організації викладання дисципліни “Хірургія” кафедрою хірургії № 1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені проф. Л. Я. Ковальчука Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського відповідають принципу особистісно-орієнтованого підходу у вищій медичній освіті та не тільки забезпечують формування професійних компетенцій, передбачених чинними галузевими стандартами, але й сприяють всебічному розвитку особистості майбутнього лікаря.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Бурак А. Є.
Назва : Вплив комплексної післяопераційної терапії на стан ендогенної інтоксикації у хворих на гостру злукову тонкокишкову непрохідність у стадії декомпенсації
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2017. - N 3. - С. 87-92 (Шифр ШУ1/2017/3)
MeSH-головна: КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ
АДГЕЗИИ ТКАНЕЙ
ЭНДОТОКСЕМИЯ
Анотація: Запропонований у статті комплексний підхід до післяопераційного лікування хворих з гострою тонкокишковою непрохідністю у стадії декомпенсації позитивно впливає на зменшення проявів ендотоксикозу і пов’язану з ним поліорганну дисфункцію.Предложенный в статье комплексный подход к послеоперационному лечению больных с острой тонкокишечной непроходимостью в стадии декомпенсации положительно влияет на уменьшение проявлений эндотоксикоза и связанную с ним полиорганную дисфункциию.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Футуйма Ю. М., Беденюк А. Д., Смачило І. І. , Бурак А. Є., Павлишин А. В.
Назва : Особливості хірургічної обробки та фіксації шкірного клаптя після малих ампутацій у хворих з синдромом стопи діабетика
Місце публікування : Львів. мед. часопис. - Львів, 2018. - Том 24, N 2. - С. 28-33 (Шифр ЛУ10/2018/24/2)
MeSH-головна: ДИАБЕТИЧЕСКАЯ СТОПА
АМПУТАЦИЯ
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ЛОСКУТЫ
Анотація: Запропонований нами спосіб ампутації фаланги пальця характеризується швидким та якісним відсіченням змертвілої ділянки фаланги, відсутністю додаткової травматизації культі кістки та навколишніх тканин. Спосіб фіксації шкірного клаптя після ампутації фаланги пальця дозволяє зберегти на рановій поверхні рідкі тканини, які забезпечують живлення та фіксацію пересадженого шкірного клаптя, що закриває рану. Даний підхід до обробки гнійно-некротичних ран у хворих з синдромом ступні діабетика забезпечує значне прискорення заживання ран, знижує ризик розвитку імплантаційної інфекції, виключає додаткову травматизацію тканин під час накладання та зняття швів та, відповідно, скорочення перебування хворого на стаціонарному лікуванні до 5-10 ліжкоднів. Предложенный нами способ ампутации фаланги пальца характеризуется быстрым и качественным отсечением омертвевшего участка фаланги, отсутствием дополнительной травматизации культи кости и окружающих тканей. Способ фиксации кожного лоскута после ампутации фаланги пальца позволяет сохранить на раневой поверхности жидкие ткани, которые обеспечивают питание и фиксацию пересаженного кожного лоскута, что закрывает рану. Данный подход к обработке гнойно-некротических ран у больных с синдромом ступни диабетика обеспечивает значительное ускорение заживления ран, снижает риск развития имплантационной инфекции, исключает дополнительную травматизацию тканей при наложении и снятии швов и, соответственно, сокращение пребывания больного на стационарном лечении до 5-10 койкодней.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Мальований В. В., Доброродній В. Б., Війтович Л. Є.
Назва : Етапи практичної підготовки студентів на кафедрі хірургії № 1 з урологією, малоінвазивною хірургією та нейрохірургією імені професора Л. Я. Ковальчука
Паралельн. назви :Stages of the practical training of students at the Department of Surgery No. 1 with Urology, Minimally Invasive Surgery and Neurosurgery named after Professor L. Kovalchuk
Місце публікування : Медична освіта. - Тернопіль, 2018. - N 4. - С. 124-126 (Шифр МУ7/2018/4)
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
ОБЩАЯ ХИРУРГИЯ
НЕЙРОХИРУРГИЯ
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ МАЛОИНВАЗИВНЫЕ
Анотація: Мета роботи – акцентувати увагу на етапності практичної підготовки студентів на кафедрі хірургії. Основна частина. Належне оволодіння фундаментальними клінічними знаннями на одному етапі впливає на формування комплексного бачення проблеми на наступних. На кафедрі хірургії № 1 з урологією, малоінвазивною хірургією та нейрохірургією імені професора Л. Я. Ковальчука ДВНЗ “Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України” практичні заняття включають оволодіння студентами спеціальними навичками обстеження, постановки діагнозу та визначення лікувальної тактики у хворих з різною хірургічною патологією на основі отриманих теоретичних знань. Студенти мають змогу оволодіти практичними навичками поетапно, відповідно до рівня складності, що сприяє поліпшенню розуміння та засвоєння матеріалу, розвитку клінічного мислення та навиків. Висновки. Етапність практичної підготовки студентів на кафедрі хірургії дозволила підвищити ефективність навчального процесу. Студенти мають змогу оволодіти практичними навичками синхронно з отриманими теоретичними знаннями, що сприяє поліпшенню розуміння та комплексному засвоєнню матеріалу, розвитку клінічного мислення та навиків.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Футуйма Ю. М., Кулянда І. С., Гусак О. М., Бурак А. Є., Лойко І. І.
Назва : Клінічний випадок хірургічного лікування анаеробної неклостридіальної поширеної флегмони лівої нижньої кінцівки
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2020. - N 3. - С. 113-119 (Шифр ШУ1/2020/3)
MeSH-головна: КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ
ФЛЕГМОНА
БАКТЕРИИ АНАЭРОБНЫЕ
Анотація: У практиці хірурга трапляються клінічні ситуації, коли захворювання, об'єм його ускладнень і навіть виконання швидких, активних і радикальних дій дають усвідомлення "туманної" перспективи подальшого виживання пацієнта. Представлено власне спостереження, особливості клініки, діагностики, хірургічного лікування та подальшої тактики ведення пацієнта з поширеною флегмоною лівої нижньої кінцівки.В жизни любого хирурга бывают клинические ситуации, когда заболевание, объем его осложнений и даже выполнения быстрых, активных и радикальных действий дают осознание "туманной" перспективы дальнейшего выживания пациента. Представлены собственное наблюдение, особенности клиники, диагностики, хирургического лечения и дальнейшей тактики ведения пациента с распространенной флегмоной левой нижней конечности.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Мальований В. В., Війтович Л. Є., Довга І. І.
Назва : Травма грудної клітки: особливості перебігу, ускладнення та лікувальна тактика
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2020. - N 2. - С. 120-122 (Шифр ШУ1/2020/2)
MeSH-головна: ГРУДНОЙ КЛЕТКИ ТРАВМЫ
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Боднар Т. В., Боднар П. Я.
Назва : Інноваційні методи навчання в медичних вузах Польщі
Паралельн. назви :Innovative methods of education in medical schools of Poland
Місце публікування : Медична освіта. - Тернопіль, 2019. - N 4. - С. 113-118 (Шифр МУ7/2019/4)
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ
Анотація: Приєднання України до Болонського процесу – це планомірний інтеграційний процес вищої школи до європейського і світового освітнього та наукового простору. Сучасні процеси глобалізації, що зумовлюють кропітку роботу з адаптації основних тенденцій Болонського процесу, викликають і досі суперечки серед працівників освіти та молоді. Для виконання цих зобов’язань досить розумно та доречно було б вивчити та перейняти досвід європейських країн, які вже раніше стали на цей шлях. Саме такою країною є Польща. Маючи довгу історію розвитку вищої освіти, Польща має гарну репутацію в Європі та світі. Усе більше іноземних абітурієнтів звертають на неї увагу. Випускник медичного факультету після завершення університету вміє встановити діагноз та визначити показання до медичних процедур, розпізнати небезпечні для життя ускладнення, що вимагають невідкладної медичної допомоги, визначити план діагностики та інтерпретації їх результатів, впровадити належне і безпечне лікування і спрогнозувати його наслідок. Зваженість та прагматизм в імплементації основних положень Болонського процесу свідчать про те, що Польща йде правильним шляхом, і Україна могла б дещо в неї запозичити. Виходячи з аналізу наукових джерел, можна стверджувати, що складнощі, які Польща мала на шляху інтеграції до європейського освітнього та наукового простору, майже подолані. Обмін досвідом допоміг би Україні безболісно і швидко наблизитися до рівня європейських країн.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Гриценко С. Й., Доброродній В. Б., Бурак А. Є.
Назва : Досвід проведення дистанційних онлайн-семінарів під час карантину на кафедрі хірургії № 1 з урологією, малоінвазивною хірургією та нейрохірургією імені Л. Я. Ковальчука
Паралельн. назви :Experience of conducting distance online seminars during quarantine at the l. Ya. Kovalchuk department of surgery no. 1 with urology, minimally invasive surgery and neurosurgery
Місце публікування : Медична освіта. - Тернопіль, 2020. - N 3. - С. 21-23 (Шифр МУ7/2020/3)
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ МАЛОИНВАЗИВНЫЕ
КАРАНТИННЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Футуйма Ю. М., Беденюк А. Д., Грабчак С. О., Бурак А. Є.
Назва : Клінічний випадок складності діагностики та хірургічного лікування позакишкових ускладнень при неспецифічному виразковому коліті, асоційованому з цукровим діабетом типу 2
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2020. - N 4. - С. 94-98 (Шифр ШУ1/2020/4)
MeSH-головна: КОЛИТ ЯЗВЕННЫЙ
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
Анотація: У статті наведено випадок складності діагностики та лікування позакишкового ускладнення неспецифічного виразкового коліту та супутнього цукрового діабету 2 типу у вигляді некротичних змін тканин верхніх та нижніх кінцівок. Позакишкові ускладнення не-специфічого виразкового коліту в хірургічній практиці зустрічається в 0,1–0,3 % випадках. Об’єктивним методом діагностики на даному етапі і надалі залишається колоноскопіяВ статье приведен случай сложности диагностики и лечения внекишечного осложнения неспецифического язвенного колита и сопутствующего сахарного диабета 2 типа в виде некротических изменений тканей верхних и нижних конечностей. Внекишечные осложнения неспецифического язвенного колита в хирургической практике встречаються в 0,1-0,3 % случаях. Объективным методом диагностики на данном этапе и вдальнейшем остается колоноскопия.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Смачило І. І., Беденюк А. Д., Смачило І. В., Доброродній В. Б., Футуйма Ю. М.
Назва : Дренування рідинних скупчень заочеревинного простору при лікуванні гострого некротичного панкреатиту
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2019. - N 4. - С. 126-128 (Шифр ШУ1/2019/4)
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ ОСТРЫЙ НЕКРОТИЗИРУЮЩИЙ
MeSH-неглавная: ДРЕНАЖ
Анотація: Гострий панкреатит – одне з найтяжчих ургентних хірургічних захворювань. У близько чверті хворих розвиваються його некротичні форми з високим рівнем летальності. Тому нашою метою було покращення результатів хірургічного лікування хворих із гнійно-септичними ускладненнями некротичного панкреатиту шляхом застосування мініінвазивних (щадних) операційних втручань. Проведено аналіз комплексного лікування 37 хворих на гострий некротичний панкреатит у період гнійно-септичних ускладнень із поширенням гнійних періпанкреатичних запливів у заочеревинний простір. Після верифікації локалізації поширення запливу під контролем ультразвукового апарата методом “вільної руки” вводили троакар. Відстань до вогнища складала від 4 до 12 см. Виконували дренування рідинного утвору, гнійника з введенням у його порожнину дренажної трубки “нелотон” діаметром 12 Fr. При неефективності дренажної функції даного діаметра в 17 (46 %) пацієнтів вводили дренаж діаметром 20 Fr. При використанні даної методики спостерігали покращення її евакуаторної спроможності з відходженням секвестрів великого розміру. Це дозволило зменшити прояви інтоксикаційного синдрому, синдрому системної запальної відповіді та запобігти повторним лапаротомним операційним втручанням.Острый панкреатит - одно из самых тяжелых ургентных хирургических заболеваний. У около четверти больных развиваются его некротические формы с высоким уровнем летальности. Поэтому нашей целью было улучшение результатов хирургического лечения больных с гнойно-септическими осложнениями некротического панкреатита путем применения миниинвазивных (щадящих) операционных вмешательств. Проведен анализ комплексного лечения 37 больных острым некротическим панкреатитом в период гнойно-септических осложнений с распространением гнойных перипанкреатических заплывов в забрюшинное пространство. После верификации локализации распространения заплыва под контролем ультразвукового аппарата методом "свободной руки" вводили троакар. Расстояние до очага составляло от 4 до 12 см. Выполняли дренирование жидкостного образования, гнойника с введением в его полость дренажной трубки "нелотон" диаметром 12 Fr. При неэффективности дренажной функции данного диаметра у 17 (46%) пациентов вводили дренаж диаметром 20 Fr. При использовании данной методики наблюдали улучшение ее эвакуаторной способности с отхождением секвестров большого размера. Это позволило уменьшить проявления интоксикационного синдрома, синдрома системного воспалительного ответа и предотвратить повторные лапаротомные операционные вмешательства.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Боднар П. Я., Боднар Т. В., Футуйма Ю. М., Боднар Л. П.
Назва : Хірургічне лікування пацієнта з критичною ішемією нижніх кінцівок на фоні цукрового діабету: клінічний випадок
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2019. - N 4. - С. 119-122 (Шифр ШУ1/2019/4)
MeSH-головна: КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ
ИШЕМИЯ
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ
Анотація: У роботі наведено клінічний випадок хірургічного лікування пацієнта з критичною ішемією нижніх кінцівок на фоні цукрового діабету. Критична ішемія нижніх кінцівок залишається головним показанням до реконструкції артеріального русла, тому що відновлення магістрального кровотоку попередить ампутацію та покращить якість життя пацієнта.В работе приведен клинический случай хирургического лечения пациента с критической ишемией нижних конечностей на фоне сахарного диабета. Критическая ишемия нижних конечностей остается главным показанием к реконструкции артериального русла, так как восстановление магистрального кровотока предупредит ампутацию и улучшит качество жизни пациента.
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Бурак А. Є., Футуйма Ю. М.
Назва : Рівень та динаміка показників цитокінового профілю при лікуванні хворих на гостру спайкову кишкову непрохідність у стадії декомпенсації
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2020. - N 1. - С. 105-112 (Шифр ШУ1/2020/1)
MeSH-головна: КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ
ЦИТОКИНЫ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Беденюк А. Д., Якубенко Є. В.
Назва : Експериментально-морфологічне обгрунтування клиноподібно-трубчастої резекції шлунка
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2020. - N 2. - С. 34-38 (Шифр ШУ1/2020/2)
MeSH-головна: ПЕПТИЧЕСКАЯ ЯЗВА
ЖЕЛУДОК
ЖЕЛУДКА КУЛЬТЯ
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гриценко Й. М., Беденюк А. Д., Гриценко С. Й.
Назва : Симультанний та двохетапний підходи в пацієнтів на метастатичний колоректальний рак із синхронним ураженням печінки
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2020. - N 1. - С. 119-124 (Шифр ШУ1/2020/1)
MeSH-головна: КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ
ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)