Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Hrytsyk, R. A.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 2
Показанi документи с 1 за 2
1.
Шифр: МУ92/2019/21/4
   Журнал

Медична та клінічна хімія [Текст] : науково-практичний журнал. - Тернопіль, 1999 - . - ISSN 2410-681Х. - Виходить кожного кварталу
2019р. Т. 21 № 4
Зміст:
Заічко, К. О. Добова варіабельність рівня розчинних тол-подібних рецепторів 2 в сироватці крові жінок, хворих на ревматоїдний артрит: зв'язок з перебігом захворювання / К. О. Заічко, М. А. Станіславчук, Н. В. Заічко. - С.5-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Безкоровайна, Г. О. Статеві відмінності вільнорадикальних процесів у міокарді при ушкодженні адреналіном на тлі світлової депривації / Г. О. Безкоровайна, І. М. Кліщ, М. Р. Хара. - С.13-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Сушко, О. О. Вплив цитратів ванадію та хрому на стан про/антиоксидантної системи в підшлунковій залозі щурів з алоксановим цукровим діабетом / О. О. Сушко, Р. Я. Іскра. - С.20-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Гнатюк, М. С. Особливості змін цитокінового профілю при пошкодженні сім'яників рубоміцином гідрохлоридом / М. С. Гнатюк, С. О. Коноваленко, Л. В. Татарчук. - С.26-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Гапоненко, Я. Ю. Наночастинки оксиду цинку посилюють гепатотоксичний ефект гербіциду гліфосату / Я. Ю. Гапоненко, Н. Я. Летняк, М. М. Корда. - С.32-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Федосєєва, О. В. Вплив реперфузії нижніх кінцівок на динаміку змін показників ендогенної інтоксикації за умов поєднаної травми органів черевної порожнини та масової крововтрати / О. В. Федосєєва. - С.37-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Порівняльний аналіз кардіопротекторних властивостей корвітину та сухого екстракту з хости ланцетолистої листя за умов адреналінового ушкодження серця. - С.44-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Дослідження антиексудативної активності екстрактів з листя Salvia officinalis. - С.54-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Динаміка змін показників цитокінового профілю у тварин з гострим поширеним перитонітом на тлі цукрового діабету. - С.61-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Експериментальне дослідження медіаторних механізмів антиноцицептивної дії 4-[4-оксо-(4Н)-хіназолін-3-іл] бензойної кислоти (сполуки ПК-66). - С.67-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Порушення біохімічного складу жовчі за умов поєднаної травми живота і грудної клітки в період ранніх проявів травматичної хвороби та його корекція тіотриазоліном. - С.74-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Боднар, П. Я. Оцінка біохімічних показників і стану згортальної системи крові щурів за умов хронічної неопластичної інтоксикації / П. Я. Боднар, Н. Є. Лісничук. - С.83-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Вівчар, Р. Я. Кореляційні зв'язки рівнів інтерлейкінів та показників цитокінового, гуморального та клітинного імунітету у хворих на розсіяний склероз із різними типами перебігу / Р. Я. Вівчар, Т. Я. Ярошенко. - С.89-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Герасимець, І. І. Дослідження гепатопротекторних властивостей густого екстракту грибів шиїтаке / І. І. Герасимець, Л. С. Фіра, І. І. Медвідь. - С.97-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Яремчук, О. З. Вплив L-аргініну та аміногуанідину на рівень синтезу оксиду азоту в мозочку і великих півкулях головного мозку за умов експериментального антифосфоліпідного синдрому / О. З. Яремчук, К. А. Посохова, І. П. Кузьмак. - С.105-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Шевчук, O. О. Визначення деяких показників гострої токсичності мелфалану в щурів / O. О. Шевчук. - С.113-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Гаріян, С. В. Особливості змін біохімічних показників крові піддослідних тварин внаслідок поєднаної абдоміно-скелетної травми та ішемії-реперфузії нижніх кінцівок / С. В. Гаріян. - С.119-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Шацький, В. В. Особливості проксимального і дистального транспорту натрію за умов гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, та їх корекція в експерименті / В. В. Шацький. - С.127-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Нечипорук, В. М. Корекція вітамінами групи В порушень обміну сірковмісних амінокислот при гіпер- і гіпофункції щитоподібної залози / В. М. Нечипорук, М. М. Корда. - С.134-139. - Бібліогр. в кінці ст.
Зарівна, Н. О. Вивчення режимів згущення при одержанні густого екстракту чебрецю повзучого / Н. О. Зарівна. - С.140-146. - Бібліогр. в кінці ст.
Hrytsyk, R. A. Investigation of the effect of Artemisial L. herb extracts on the progress of the toxic tetrachloromethane liver damage / R. A. Hrytsyk, O. A. Struk, V. M. Ivanochko. - С.147-155. - Бібліогр. в кінці ст.
Будняк, Л. І. Вплив ступеня подрібнення на вилучення біологічно активних речовин із примули дрібнозубчастої листків / Л. І. Будняк, М. М. Васенда. - С.156-161. - Бібліогр. в кінці ст.
Дослідження впливу фітокомпозицій на процеси неферментативного глікозилювання, активність цитолітичних процесів, показники ліпідного обміну та баланс пероксидного окиснення ліпідів в організмі тварин при експериментальному цукровому діабеті. - С.162-168. - Бібліогр. в кінці ст.
Meteormin exerts cardioprotection in isoproterenol-induced cardiomyopathy in rars. - С.169-177. - Бібліогр. в кінці ст.
Horyn, M. M. Analisis of approaches to the development and validation of the methods of analysis of meldonium in drugs and biological liquids / M. M. Horyn, L. S. Logoyda. - С.178-183. - Бібліогр. в кінці ст.
Мусієнко, В. А. Генетичні маркери цукрового діабету 2 типу / В. А. Мусієнко, М. І. Марущак. - С.184-191. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Hrytsyk, R. A.
    Investigation of the effect of Artemisial L. herb extracts on the progress of the toxic tetrachloromethane liver damage [Text] / R. A. Hrytsyk, O. A. Struk, V. M. Ivanochko // Медична та клінічна хімія = Medical Chemistry : науково-практичний журнал. - 2019. - Т. 21, № 4. - P147-155. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1681-2557
MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ (патофизиология, этиология)
УГЛЕРОДОМ ЧЕТЫРЕХХЛОРИСТЫМ ОТРАВЛЕНИЕ (осложнения)
ПОЛЫНЬ
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ (выделение и очистка)
Анотація: Вступ. Одним з перспективних джерел створення лікарських препаратів із гепатопротекторною активністю є види роду Полин, які застосовують як апетитні, глистогінні, бактерицидні, жовчогінні та протизапальні засоби, дія яких зумовлена наявністю різних груп біологічно активних сполук. Мета дослідження – вивчити гостру токсичність та вплив водно-спиртових екстрактів з трави полину гіркого і полину звичайного на перебіг токсичного тетрахлорметанового ураження печінки. Методи дослідження. Для визначення гострої токсичності використовували методику доклінічного вивчення безпечності лікарських засобів. Гепатозахисну активність екстрактів з трави полину гіркого та полину звичайного вивчали на моделі гострого тетрахлорметанового гепатиту. Як препарат порівняння застосовували гепатопротектор вітчизняного виробництва – таблетки “Силібор”. Результати й обговорення. У результаті проведеного дослідження встановлено, що внутрішньошлункове введення екстрактів з трави полину гіркого та полину звичайного в дозі 6000 мг/кг не призводило до загибелі тварин, змін зі сторони інтегральних, гематологічних, біохімічних показників та морфологічної структури внутрішніх органів піддослідних тварин не виникало, що вказувало на відсутність токсичної дії екстрактів у цій дозі та характеризувало їх як практично нетоксичні (V клас токсичності, LD505000 мг/кг) відповідно до класифікації речовин за токсичністю. Результати вивчення гепатопротекторної активності екстрактів з трави полину гіркого та полину звичайного свідчили про те, що при гострому токсичному ураженні печінки вони проявляли виражену гепатопротекторну активність, пригнічуючи пероксидні деструктивні процеси та зменшуючи розвиток синдрому цитолізу, і практично не поступалися за гепатопротекторною активністю препарату порівняння “Силібор”. Висновки. Гостра токсичність після внутрішньошлункового введення екстрактів з трави полину гіркого та полину звичайного в дозі 6000 мг/кг не призводила до загибелі тварин, вони були охайними, мали задовільний апетит, нормально реагували на звукові й світлові подразники, процеси сечовиділення і дефекації були в нормі, порушень дихання та судом не спостерігали. Досліджувані екстракти з трави полину гіркого та полину звичайного проявляють при гострому токсичному ураженні печінки гепатопротекторну активність, про що свідчать зниження інтенсивності процесу пероксидного окиснення ліпідів і зменшення токсичності дії тетрахлорметану, доводячи біохімічні показники крові тварин та гомогенату печінки до рівня інтактних тварин.


Дод.точки доступу:
Struk, O.A.; Ivanochko, V.M.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)