Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Попов, М. М.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 15
Показанi документи с 1 за 15
1.


    Попов, М. М.
    Імунологічна реактивність дітей, які перенесли перинатальне ураження ЦНС [Текст] / М. М. Попов, В. Б. Оленич // Соврем. педиатрия : научно-практический педиатрический журнал. - 2013. - N 5. - С. 220
MeSH-головна:
ДЕТИ
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (иммунология, осложнения)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ЦЕНТРАЛЬНОЙ БОЛЕЗНИ (иммунология, осложнения, этиология)


Дод.точки доступу:
Оленич, В.Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Дія антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання на добові біоплівки S. Aureus та E. Coli [Текст] / М. М. Попов [и др.] // Клінічна фармація = Клиническая фармация = Clinical pharmacy. - 2014. - т. 18, № 4. - С. 52-57. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1562-725х
MeSH-головна:
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
СВЕТОЛЕЧЕНИЕ (методы)
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Оцінюючи результати щодо визначення дії антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання на добові біоплівки S. aureus і E. coli було встановлено, що під комплексним впливом із застосуванням оптичного випромінювання помаранчевого спектра та бета-лактамних антимікробних препаратів щільність біоплівок була у 1,5 рази вища за контрольні значення, препарату з групи фторхінолонів левофлоксацину і світлодіодного випромінювання помаранчевого спектра зниження щільності добової біоплівки S. aureus у 42,8 рази а E. coli - у 18,9 рази порвіняно з контролем. При визначенні впливу випромінювання зеленого спектра разом з бета- лактамними антимікробними препаратами на добові біоплівки полірезистентних штамів спостерігається пригнічення щільності біоплівки ізолятів як S. aureus, так і E. coli порівняно з контролем. А при комплексному застосуванні левофлоксацину і світлодіодного випромінювання зеленого спектра встановлено руйнування добових біоплівок полірезистентних ізолятів S. aureus у 2,4 рази, а E. col у 3,1 рази порівняно з контролем. Застосування антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання фіолетового спектра призвело до зниження щільності добових біоплівок S. aureus у 17,4 рази при застосуванні амоксиклаву, у 13,4 рази при застосуванні цефтриаксону та у 42,8 рази в комплексі з левофлоксацином. Аналогічні результати були зафіксовані при вивченні здатності опромінених планктонних клітин утворювати вторичні біоплівки: найменша щільність вторинної біоплівки зареєстрована при застосуванні оптичного випромінювання фіолетового спектра комплексно з левофлаксацином: щільність вторинної біоплівки S. aureus знижена у 52,4 та у 39,3 рази - знижена щільність вторинної біоплівки E. coli порівняно з контролем. У результаті цього дослідження обгрунтовано можливістьзастосування у комплексній терапії гнійно-запальних процесів низькоінтенсивного некогерентного оптичного випромінювання фіолетового спектра з левофлоксацином, який є фотосенсибілізатором та сприяє пригніченню проліферативної активності і здатності до формування біоплівок полірезистентних ізолятів S. aureus та E. coli і підвищенню їх антибіотикочутливості.


Дод.точки доступу:
Попов, М.М.; Коробов, A.M.; Маланчук, С.Г.; Філімонова, Н.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.
Шифр: КУ27/2017/XVI/3
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, 2002 - . - ISSN 1727-4338. - Виходить кожного кварталу
2017р. Т. XVI № 3
Зміст:
Авраменко, А. А. Механизм формирования симптома "Тяжесть в желудке после еды" у больных хроническим неатрофическим гастритом / А. А. Авраменко. - С.3-6. - Библиогр. в конце ст.
Показники інвалідності внаслідок розсіяного склерозу у Вінницькій області. - С.7-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Бумбар, З. О. Комплексне лікування пародонтиту у хворих на сечокам'яну хворобу / З. О. Бумбар. - С.12-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Voloshyna, L. O. Features of development and progression of comorbid lesions in the hepatobiliary system and the pancreas in patients with osteoarthrosis: age and gender aspects / L. O. Voloshyna. - С.19-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Мельник, О. Б. Патогенетичне обгрунтування застосування L-аргініну в комплексному лікуванні бронхіальної астми, поєднаної з ожирінням, з урахуванням поліморфізму генів / О. Б. Мельник. - С.26-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Корекція когнітивних порушень у хворих на хворобу Паркінсона. - С.31-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Вивчення впливу нового похідного тіазолідону на біохімічні показники крові. - С.36-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Попов, М. М. Фагоцитарна активність моноцитів периферичної крові у хворих на HBV-інфекцію / М. М. Попов, А. І. Скляр. - С.42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Свінціцький, І. А. Каротидний атеросклероз як предиктор обструктивних змін вінцевих артерій у хворих на стабільну ішемічну хворобу серця / І. А. Свінціцький. - С.48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Сопова, І. Ю. Стан системи протеолізу в базальних ядрах головного мозку за гіпофункції епіфізу / І. Ю. Сопова. - С.54-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Фаліон, Р. І. Інсульт у жінок молодого віку: патоморфологічні зміни судин і тканини головного мозку (ретроспективний аналіз за період 2004-2015 рр.) / Р. І. Фаліон. - С.57-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Цинтар, Т. П. Патогенетичне обгрунтування застосування L-аргініну при поєднаному перебігу неалкогольного стеатогепатиту та хронічного обструктивного захворювання легень з урахуванням поліморфного варіанту G894T гена ендотеліальної NO-синтази / Т. П. Цинтар. - С.62-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Черепій, Н. В. Ефективність методів групової психокорекційної роботи по формуванню мотивації до припинення тютюнопаління в осіб із вперше виявленим хронічним обструктивним захворюванням легень / Н. В. Черепій, О. П. Мостова, Л. В. Распутіна. - С.70-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Шорікова, Д. В. Блокатори інтерлейкіну-1 у лікуванні хворих на остеоартрит на фоні хронічної серцевої недостатності / Д. В. Шорікова, Є. І. Шоріков. - С.77-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Сливка, В. І. Роль похідник арахідонової кислоти при захворюваннях органів дихальної системи / В. І. Сливка, Ю. В. Сливка. - С.82-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Авраменко, А. А. Случай ложноотрицательного результата хелик-теста у больного хроническим неатрофическим гастритом С анацидностью / А. А. Авраменко. - С.86-88. - Библиогр. в конце ст.
Досвід та методика проведення випускного іспиту з фармацевтичної опіки з клінічною фармакологією у ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет" в умовах зміни парадигми вищої освіти. - С.89-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Дейнека, С. Є. INTERNET - новини клінічної та експериментальної патології. Частина LVI / С. Є. Дейнека, К. І. Яковець, М. М. Тураш. - С.94-96

Знайти схожі
Перейти до описів статей

4.


    Попов, М. М.
    Фагоцитарна активність моноцитів периферичної крові у хворих на HBV-інфекцію [Текст] / М. М. Попов, А. І. Скляр // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology = Klinichna ta eksperimental'na patologiya : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2017. - Т. XVI, № 3. - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1727-4338
MeSH-головна:
МОНОЦИТЫ (ультраструктура)
ФАГОЦИТЫ (ультраструктура)
ГЕПАТИТ B ХРОНИЧЕСКИЙ (кровь)
Анотація: Елімінацію HBV не можливо досягнути без ефективної противірусної імунної відповіді. Одним із досягнень у області імунології стало відкриття взаємодії між резидентними макрофагами - клітинами Купфера (КК) і макрофагами, що трансформуються з моноцитів. Моноцити відіграють критичну роль у вродженій та адаптивній імунній системі, здійснюють фагоцитоз, представляють антиген і продукують цитокіни. Вчасна реакція мононуклеарних клітин на HBV є запорукою розвитку наступних адекватних імунних процесів. Мета роботи - вивчення динаміки показників фагоцитарної активності моноцитів у крові хворих на HBV-інфекцію. Матеріали та методи. Під наглядом знаходилися 108 хворих на ГГВ, від 18 до 69 років, з них 56 чоловіків і 52 жінок, середній вік хворих становив 34±1,88 роки. Контрольну групу склали 17 здорових осіб. Для оцінки фагоцитарної активності моноцитів (ФАМ) визначали фагоцитарний індекс моноцитів (ФІМ) і фагоцитарне число моноцитів (ФЧМ) з періодами інкубації 30, 60 і 180 хвилин. Результати. Показники ФІМ при ГГВ знижені у 1,1-3,2 рази порівнюючи з групою контролю, можливо за рахунок зменшення кількості фагоцитуючих моноцитів у крові хворих на HBV-інфекцію. Інтенсивність пониження фагоцитарних реакцій моноцитів корелює з ступенем тяжкості ГВ. Можливо припустити, що значне зменшення кількості фагоцитів у периферичній крові інфікованих осіб пов'язано з перерозподілом фенотипів моноцитів та рекрутуванні цих імунних клітин у вогнище запалення. Підвищення рівня ФЧМ до 1,8 разів у хворих на ГГВ може вказувати на значні компенсаторні можливості моноцитів за рахунок збільшення їх поглинаючої спроможності. Висновки. Використання симбіотика у комплексній терапії хворих на ГГВ підвищує інтенсивність фагоцитозу, що підтверджується збільшенням кількості моноцитів, які вступають у фагоцитоз, втім їх рівень не досягає значень контрольної групи.


Дод.точки доступу:
Скляр, А.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.
Шифр: ГУ12/2017/2
   Журнал

Гепатологія [Текст] : науково-практичний медичний журнал. - Львів, 2008 - . - ISSN 2070-8904. - Виходить кожного кварталу
2017р. № 2
Зміст:
Попов, М. М. Особливості вродженої імунної відповіді на HBV-інфекцію / М. М. Попов, А. І. Скляр. - С.6-17
Герасун, Б. А. Оригінальний спосіб впливу на рівень активності прозапального цитокіну фактора некрозу пухлин - альфа / Б. А. Герасун [та ін.]. - С.18-25
Інші автори: Зінчук О. М., Голубовська О. А., Грицко Р. Ю., Герасун О. Б., Задорожний А. М.
Гаврилюк, О. М. Особливості популяції ЕрСАМ+ гепатоцитів при хронічному стеатогепатиті та вірусному гепатиті С / О. М. Гаврилюк. - С.26-33
Коваль, Т. І. Епідеміологічна характеристика когорти ВІЛ/ВГС-коінфікованих пацієнтів Полтавської області / Т. І. Коваль [та ін.]. - С.34-43
Інші автори: Дубинська Г. М., Даниленко О. В., Сабініна О. В., Ізюмська О. М., Кириченко Т. С.
Няньковський, С. Л. Характеристики нутрітивної забезпеченості дітей з функціональними розладами жовчовивідних шляхів / С. Л. Няньковський, П. А. Лабінський, Т. С. Зазуляк. - С.44-51
Заремба, Є. X. Статини та гепа-мерц у лікуванні хворих з нестабільною стенокардією / Є. X. Заремба, О. В. Смалюх. - С.52-59

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.


    Попов, М. М.
    Особливості вродженої імунної відповіді на HBV-інфекцію / М. М. Попов, А. І. Скляр // Гепатологія. - 2017. - N 2. - С. 6-17
MeSH-головна:
ГЕПАТИТ B (иммунология, патофизиология)
ИММУННОЙ СИСТЕМЫ РАССТРОЙСТВА (диагностика, этиология)


Дод.точки доступу:
Скляр, А. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.
Шифр: ІУ5/2017/3
   Журнал

Інфекційні хвороби [Текст] : всеукраїнський науково-практичний медичний журнал. - Тернопіль, 1994 - . - ISSN 1681-27272414-9969. - Виходить кожного кварталу
2017р. № 3
Зміст:
Климнюк, C. І. Сучасні уявлення про гранулоцитарний анаплазмоз людини / C. І. Климнюк, Л. Б. Романюк, М. І. Шкільна. - С.4-9
Подаваленко, А. П. Характеристика епідемічної ситуації ВІЛ-інфекції у різних областях України / А. П. Подаваленко, Д. В. Кущ, О. Д. Петровська. - С.10-17
Шостакович-Корецька, Л. Р. Рівень сироваткового бета-2-мікроглобуліну і його зв'язок з імунологічними та гематологічними показниками при прогресуванні ВІЛ-інфекції / Л. Р. Шостакович-Корецька [та ін.]. - С.18-23
Інші автори: Литвин К. Ю., Волікова О. О., Губар І. О., Суременко М. С., Кушнєрова О. А., Шевельова О. В.
Шагінян, В. Р. Досвід визначення інтратекального синтезу антитіл у пацієнтів з ураженнями центральної нервової системи / В. Р. Шагінян [та ін.]. - С.24-31
Інші автори: Фільчаков І. В., Матяш В. І., Руденко А. О., Дьяченко П. А., Парфенюк Ю. В., Клюс В.Ю., Панасюк О. Л., Березіна Л. В.
Прокопів, О. В. Ураження нервової системи у дітей, асоційовані з вірусом Varicella-Zoster / О. В. Прокопів, Н. М. Прикуда. - С.32-37
Ilina, V. V. Clinical and epidemiological features of infectious mononucleosis in the north-eastern region of Ukraine / V. V. Ilina [et al.]. - С.38-44
Інші автори: Chemych M. D., Ilina N. I., Kusi V.
Попов, М. М. Фагоцитарна активність нейтрофілів у хворих на гострий гепатит В / М. М. Попов, А. І. Скляр. - С.45-51
Мельник, Л. П. Поєднаний перебіг туберкульозу та лямбліозу / Л. П. Мельник [та ін.]. - С.52-58
Інші автори: Грищук Л. А., Васильєва Н. А., Шкільна М. І.
Шуляк, В. І. Генетичне забезпечення міжнейронних взаємодій у хворих на менінгіт / В. І. Шуляк. - С.59-72
Пипа, Л. В. Сучасні уявлення про патогенез і діагностику гнійно-септичних станів у дітей. (Частина 2) / Л. В. Пипа, М. М. Мургіна. - С.73-80
Покровська, Т. В. Правець - актуальна проблема сьогодення / Т. В. Покровська, В. В. Гнатюк. - С.81-87
Андрейчин, М. А. Століття від народження св. пам. Людмили Іванівни Богачик / М. А. Андрейчин. - С.88-89

Знайти схожі
Перейти до описів статей

8.


    Попов, М. М.
    Фагоцитарна активність нейтрофілів у хворих на гострий гепатит В / М. М. Попов, А. І. Скляр // Інфекційні хвороби. - 2017. - N 3. - С. 45-51
MeSH-головна:
ГЕПАТИТ B (иммунология)
ФАГОЦИТОЗ (иммунология)
НЕЙТРОФИЛЫ (метаболизм)
Анотація: Виявлено значні компенсаторні можливості нейтрофілів, які здатні в умовах інтенсивного HBV навантаження підтримувати загальний баланс у фагоцитарній системі. Включення симбіотика до спільної схеми терапії підвищує як інтенсивність фагоцитозу, так і регулює поглинаючі можливості нейтрофілів у хворих на HBV-інфекцію різного ступеня тяжкості.
Выявлены значительные компенсаторные возможности нейтрофилов, которые способны в условиях интенсивной HBV нагрузки поддерживать общий баланс в фагоцитарной системе. Включение симбиотика в общую схему терапии повышает как интенсивность фагоцитоза, так и регулирует поглощающие возможности нейтрофилов у больных HBV-инфекцией различной степени тяжести.


Дод.точки доступу:
Скляр, А. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.
Шифр: ЕУ3/2017/3
   Журнал

Експериментальна і клінічна медицина [Текст] : науково-практичний журнал. - Х. : ХНМУ, 1998 - . - Виходить кожного кварталу
2017р. № 3
Зміст:
Давидова, Т. В. Перекисне окиснення ліпідів і білків після введення ліпосомальних вакцин / Т. В. Давидова. - С.4-8
Моїсеєнко, Т. М. Перспективи розробки протимікробних засобів на основі рослинної сировини для лікування вугрової хвороби / Т. М. Моїсеєнко ; Т. М. Мойсеєнко. - С.9-14
Сорокіна, О. Г. Дослідження цитокінового профілю у хворих на хронічну вірусну інфекцію Епштейна-Барр з різними генотипами інтерлейкіну-28 / О. Г. Сорокіна, М. М. Попов, Т. І. Лядова. - С.15-20
Строна, В. И. Вплив кріоекстракту плаценти різних видів тварин на склад периферійної крові при гострій нирковій недостатності / В. И. Строна [та ін.]. - С.21-25
Інші автори: Рєпін М. В., Марченко Л. М., Говоруха Т. П., Васькович А. М.
Христян, Г. Є. Нанокомпозитні покриття на основі гідроксилапатиту та хітозану для медичних імплантів / Г. Є. Христян. - С.26-34
Говардовська, О. О. Можливість оцінки ступеня небезпеки вогнища туберкульозної інфекції генотиповим методом / О. О. Говардовська, О. С. Шевченко, М. Ф. Новохатська. - С.35-39
Овчаренко, І. А. Динаміка рівнів тканинних факторів фіброзу у хворих на вперше діагностований туберкульоз легенів з різною чутливістю мікобактерій туберкульозу / І. А. Овчаренко, О. С. Шевченко. - С.40-46
Погорєлов, В. В. Структурно-функціональні та судинні зміни при формуванні компресійно-ішемічної радикуломієлопатії / В. В. Погорєлов, І. Ю. Багмут, В. І. Жуков. - С.47-52
Починнская, М. В. Прогностически значимые гемодинамические показатели эффективности медикаментозной терапии в классах пульсового артериального давления у пациентов с имплантированными электрокардиостимуляторами / М. В. Починнская, А. В. Мартыненко, Н. И. Яблучанский. - С.53-57
Пугачова, К. А. Фактори ризику трансформації реактивних артритів в ювенільний ревматоїдний артрит: дані регресійного аналізу / К. А. Пугачова. - С.58-63
Шушляпина, Н. О. Энергетические характеристики носового дыхания при нарушении обонятельной функции / Н. О. Шушляпина. - С.64-69
Хартанович, М. В. Биохимические маркёры повреждения миокарда пациентов с острым коронарным синдромом при аортокоронарном шунтировании в периоперационном периоде / М. В. Хартанович [и др.]. - С.70-79
Інші автори: Хижняк А. А., Тодуров Б. М., Волкова Ю. В.
Шарлай, К. Ю. Тяжка черепно-мозкова травма: фактори ризику та прогноз виживання / К. Ю. Шарлай. - С.80-85
Волосовець, А. О. Оптимізація профілактики повторного ішемічного інсульту з урахуванням генетичних факторів ризику / А. О. Волосовець. - С.86-89
Бойко, В. В. Билиарная декомпрессия у пациентов с доброкачественными заболеваниями гепатикохоледоха, осложнёнными механической желтухой / В. В. Бойко, Ю. В. Авдосьев, А. Л. Сочнева. - С.90-97
Пасичный, Д. А. Контракция раны как проявление тканевой эндо- и экзоэкспансии / Д. А. Пасичный. - С.98-103
Возіанов, С. О. Комплексна діагностика та лікування гіперактивного сечового міхура й гіперрефлексії дистального відділу товстої кишки / С. О. Возіанов [и др.]. - С.104-107
Інші автори: Захараш М. П., Захараш Ю. М., Севастьянова Н. А., Чабанов П. В., Угаров В. Ю., Репринцева А. С.
Негодуйко, В. В. Изменения в мышечной ткани при взаимодействии магнита и ферромагнитного инородного тела / В. В. Негодуйко. - С.108-112
Коробчанський, В. О. Урівноваженість нервової системи - важливий фактор формування професійної придатності до робіт з підвищеною небезпекою / В. О. Коробчанський, О. В. Григорян. - С.113-116
Ольга Вікторівна Ніколаєва - взірець жіночності та прфесіоналізму. - С.117-118

Знайти схожі
Перейти до описів статей

10.


    Сорокіна, О. Г.
    Дослідження цитокінового профілю у хворих на хронічну вірусну інфекцію Епштейна-Барр з різними генотипами інтерлейкіну-28 / О. Г. Сорокіна, М. М. Попов, Т. І. Лядова // Експерим. і клініч. медицина. - 2017. - N 3. - С. 15-20
MeSH-головна:
ЭПШТЕЙНА-БАРРА ВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ (патофизиология)
ЦИТОКИНЫ (иммунология)
ГЕНОТИП
ИНТЕРЛЕЙКИНЫ (иммунология)
Анотація: В результаті проведених досліджень було виявлено кореляційний зв'язок між генотипом IL-28 та формуванням дисоціативного або гіпореактивного типу імунного реагування. Це може бути корисним при прогнозуванні перебігу захворювання у пацієнтів з хронічною ВЕБ-інфекцією та дозволить оптимізувати терапію шляхом введеня в схему лікування певної групи пацієнтів імунокоригуючої терапії.
В результате проведенных исследований была выявлена корреляционная связь между генотипом IL-28 и формированием диссоциативного или гипореактивного типа иммунного реагирования. Это может быть полезным при прогнозировании течения заболевания у пациентов с хронической ВЭБ-инфекцией и позволит оптимизировать терапию путем введения в схему лечения определенной группы пациентов иммунокорригирующей терапии.


Дод.точки доступу:
Попов, М. М.; Лядова, Т. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.
Шифр: ЖУ3н/2018/24/1/2
   Журнал

Журнал Національної академії медичних наук України [Текст] : науковий журнал Президії НАМН України. - Киiв : Президія НАМН України, 1995 - . - Виходить кожного кварталу
2018р. Т. 24 № 1/2
Зміст:
Бухтіарова, Т. А. Актуальні питання інноваційних досліджень у фармакології / Т. А. Бухтіарова. - С.7-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Тронько, М. Д. Досягнення й стратегічні напрями розвитку фундаментальної та клінічної ендокринології в Україні (до 25-річчя НАМН України) / М. Д. Тронько, Ю. І. Караченцев. - С.14-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Радіаційна медицина України - чверть сторіччя прогресу та пріоритети на майбутнє. - С.26-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Антипкін, Ю. Г. Внесок науковців в охорону здоров'я дітей і жінок та перспективи вирішення існуючих проблем / Ю. Г. Антипкін, Г. М. Даниленко. - С.43-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Безруков, В. В. Огляд наукових досліджень ДУ "Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова Національної академії медичних наук України" / В. В. Безруков. - С.61-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Здобутки вітчизняної терапевтичної школи Національної академії медичних наук України. - С.81-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Основні досягнення в галузі фтизіатрії та пулмонології в Україні за останні 25 років. - С.96-104. - Бібліогр. в кінці ст.
До ключових проблем психоневрології (власні клінічні та експериментальні дослідження). - С.105-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Усенко, О. Ю. Здобутки вчених наукових установ Національної академії медичних наук України в галузі лікування хірургічних захворювань / О. Ю. Усенко, В. В. Бойко, С. О. Возіанов. - С.114-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Педаченко, Є.Г. Нейрохірургія України: сьогодення і перспективи (до 25-річчя Національної академії медичних наук України) / Є.Г. Педаченко. - С.125-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Лазоришинець, В. В. Актуальні проблеми кардіохірургії в Україні: сучасність та майбутнє / В. В. Лазоришинець. - С.141-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Гайко, Г. В. Ортопедія-травматологія - сьогодення, здобутки та перспективні напрями / Г. В. Гайко, С. С. Страфун. - С.148-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Пасечникова, Н. В. Державна установа "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України" / Н. В. Пасечникова. - С.158-169. - Бібліогр. в кінці ст.
Заболотний, Д. І. Внесок вчених ДУ "Інститут отоларингології ім проф. О. С. Коломійченка НАМН України" в розвиток оториноларингології / Д. І. Заболотний, М. Б. Самбур, Т. Ю. Холоденко. - С.170-179. - Бібліогр. в кінці ст.
Задорожна, В. І. Внесок інситутів НАМН України у розвиток сучасної інфектології (епідеміології, інфекційних хвороб, мікробіології, вірусології, паразитології, імунології) / В. І. Задорожна, М. М. Попов, Я. Ф. Кутасевич. - С.180-195. - Бібліогр. в кінці ст.
Сердюк, А. М. Досвід та досягення профілактичної медицини України (до 25-річчя НАМН України) / А. М. Сердюк, В. І. Чернюк. - С.196-206. - Бібліогр. в кінці ст.
Члену-коресподенту НАМН України В. Г. Бебешку - 80 років. - С.215-216
Члену-коресподенту НАМН України В.С. Бітенському - 75 років. - С.216-217
Члену-коресподенту НАМН України Л.В. Харькову - 75 років. - С.217-218
Члену-коресподенту НАМН України В.З. Нетяженку - 75 років . - С.218-219
Члену-коресподенту НАМН України В. І. Чернюку - 80 років. - С.221

Знайти схожі
Перейти до описів статей

12.


    Задорожна, В. І.
    Внесок інситутів НАМН України у розвиток сучасної інфектології (епідеміології, інфекційних хвороб, мікробіології, вірусології, паразитології, імунології) [Текст] / В. І. Задорожна, М. М. Попов, Я. Ф. Кутасевич // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2018. - Т. 24, № 1/2. - С. 180-195. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ (вирусология, иммунология, микробиология, паразитология)
ЭПИДЕМИОЛОГИЯ (история, организация и управление, тенденции)
ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
АКАДЕМИИ И ИНСТИТУТЫ (история, организация и управление, тенденции)
Анотація: У статті проаналізовано фундаментальні та прикладні здобутки вчених НАМН України в галузях епідеміології, вірусології, мікробіології, імунології, інфекційних хвороб, паразитології та інфектології загалом, показано їх вплив на розвиток цих наук та місце серед світових досягнень. Показано практичне значення наукових розробок, що супроводжувалися впровадженням в охорону здоров’я, зокрема великий обсяг нормативної документації. Останній був підґрунтям для належного функціонування системи охорони здоров’я як за зазначеними галузями, так і з позиції забезпечення біобезпеки країни. Також наголошується на розробці та науковому супроводі Загальнодержавних програм, що спрямовані на боротьбу з інфекційними хворобами.


Дод.точки доступу:
Попов, М.М.; Кутасевич, Я.Ф.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.
Шифр: МУ86/2020/26/3
   Журнал

Міжнародний медичний журнал [Текст] : щоквартальний науковий журнал. - Харків, 1995 - . - Виходить кожного кварталу
2020р. Т. 26 № 3
Зміст:
Филенко, Я. М. Клінічне і терапевтичне значення адипокінів у пацієнтів із хронічною хворобою нирок / Я. М. Филенко. - С.5-9
Філик, О. В. Зміни показників оксигенації у дітей із дихальною недостатністю / О. В. Філик. - С.10-13
Бойко, В. В. Застосування ентеросорбції для профілактики ендотоксемії при гострій непрохідності кишечника / В. В. Бойко [та ін.]. - С.14-17
Інші автори: Лихман В. М., Шевченко О. М., Меркулов А. О., Ткач С. В., Мирошниченко Д. О., Волченко І. В., Білодід Є. О., Яцько К. М., Гордієнко П. О.
Велигоцький, М. М. Показання до панкреатодуоденальної резекції у лікуванні ускладнених форм хронічного панкреатиту / М. М. Велигоцький [та ін.]. - С.18-22
Інші автори: Арутюнов С. Е., Клименко М. В., Шамун К. Е. А.
Бойко, В. В. Причини несприятливих наслідків хірургічного лікування пацієнтів зі стенозуючими захворюваннями стравоходу / В. В. Бойко [та ін.]. - С.23-27
Інші автори: Савві С. О., Королевська А. Ю., Битяк С. Ю., Жидецький В. В., Старікова А. Б., Новіков Є. А.
Бойко, В. В. Морфологічна оцінка ефективності некрофасціотомії та інфільтрації озонованим фізіологічним розчином ділянки глибокого циркулярного опіку шкіри з підлеглими тканинами, ускладненого компартмент-синдромом / В. В. Бойко [та ін.]. - С.28-33
Інші автори: Курбанов Т. А., Кравцов О. В., Мирошниченко М. С., Ісаєв Ю. І.
Кузьміна, І. Ю. Сучасні принципи ведення жінок з аномальними матковими кровотечами з урахуванням стану системи згортання крові / І. Ю. Кузьміна, О. А. Кузьміна. - С.34-39
Доленко, О. В. Етіопатогенетичні аспекти, клініко-діагностичні критерії та комплексний підхід до лікування метаболічного синдрому у жінок репродуктивного віку / О. В. Доленко. - С.40-44
Літовченко, Т. А. Особливості клінічних проявів посттравматичних нейропатій і плексопатій внаслідок вогнепальних та невогнепальних ушкоджень кінцівок / Т. А. Літовченко, О. М. Бородай, Ю. В. Кас. - С.45-48
Черненко, М. Є. Про необхідність створення персоналізованих програм реабілітації пацієнтів із демієлінізуючою патологією / М. Є. Черненко. - С.49-52
Шушляпіна, Н. О. Особливості швидкості капілярного кровообігу у пацієнтів із патологією внутрішньоносових структур та порушенням носового дихання / Н. О. Шушляпіна, А. В. Лупир, О. Є. Чернякова. - С.53-59
Сердюк, О. І. Захворюваність дітей України на хвороби верхніх дихальних шляхів, вуха та соскоподібного відростка: сучасні аспекти / О. І. Сердюк, С. О. Самусенко, І. В. Філатова. - С.60-66
Болотна, Л. А. Порівняльна оцінка рівня ?-дефензину у хворих на хронічну екзему різної тяжкості / Л. А. Болотна, К. І. Лисенко. - С.67-71
Малий, В. П. Клініка та ускладнення коронавірусної хвороби COVID-19 з елементами патогенезу / В. П. Малий, І. В. Андрусович. - С.72-78
Сорокіна, О. Г. Вікові особливості перебігу деяких форм герпесвірусної інфекції / О. Г. Сорокіна [та ін.]. - С.79-82
Інші автори: Лядова Т. І., Попов М. М., Дорош Д. М., Маланчук С. Г., Гололобова О. В., Гречишкіна Ю. О., Сорокіна А. В.
Шевченко-Макаренко, О. П. Клінічне значення рівня експресії мікроРНК-29А у хворих на хронічний вірусний гепатит С / О. П. Шевченко-Макаренко. - С.83-86
Новікова, А. С. Сучасні аспекти ультразвукової діагностики ендометріоїдних гетеротопій органів порожнини малого тазу / А. С. Новікова, І. Ю. Кузьміна. - С.87-92

Знайти схожі
Перейти до описів статей

14.


   
    Вікові особливості перебігу деяких форм герпесвірусної інфекції [Текст] / О. Г. Сорокіна [та ін.] // Міжнародний медичний журнал. - 2020. - Т. 26, № 3. - С. 79-82. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДНК ВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
HERPESVIRIDAE ИНФЕКЦИИ
ЭПШТЕЙНА-БАРРА ВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
ПАТОФИЗИОЛОГИЯ
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ
ИММУННАЯ СИСТЕМА
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ


Дод.точки доступу:
Сорокіна, О. Г.; Лядова, Т. І.; Попов, М. М.; Дорош, Д. М.; Маланчук, С. Г.; Гололобова, О. В.; Гречишкіна, Ю. О.; Сорокіна, А. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.
Шифр: СУ26/2013/5
   Журнал

Современная педиатрия [Текст] : научно-практический педиатрический журнал. - К. : Експерт ЛТД, 2003 - . - ISSN 1992-5913. - Виходить 8 раз на рік
2013р. № 5
Зміст:
Международный обмен опытом: как помочь детям с церебральным параличом, проживающим в различных экономических и социальных условиях. - С.12-15
Соціальний проект "Картка киянина" набирає обертів. - С.16
В Киевской городской клинической больнице №5 открыли отделение гемодиализа самого современного образца. - С.17-18
Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із хронічним гастритом. - С.19-23
Моісеєнко, Р. О. Окремі питання розвитку соціальної педіатрії в Україні / Р. О. Моісеєнко. - С.24-28
Бобкова, О. В. Обізнаність підлітків щодо проблеми ВІЛ/СНІДу / О. В. Бобкова. - С.29-31
Метод кваліметричного дослідження організації медичного забезпечення учнів загальноосвітнього навчального закладу. - С.32-36
Марушко, Ю. В. Ефективність застосування Магне-B6 при астенічному синдромі і порушеннях нічного сну у дітей / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак. - С.37-44
Эффективность различных вариантов антибактериальной терапии микробно-воспалительных заболеваний ротоглотки у детей. - С.45-50
Возможности применения препарата Тантум Верде® в практике врача-отоларинголога. - С.51-55
Корнева, В. В. Пароксизмальная вегетативная недостаточность у детей - пути профилактики / В. В. Корнева. - С.56-60
Особливості мікробіоти та експресія генів TLR2 та TLR4 клітинами слизової оболонки порожнини рота у дітей раннього віку - пасивних курців. - С.61-65
Писарєв, А. О. Специфічні зміни центральної нервової системи новонароджених від матерів, інфікованих герпесвірусами / А. О. Писарєв. - С.70-74
Юлиш, Е. И. Противовирусная терапия в лечении острых респираторных заболеваний у детей / Е. И. Юлиш. - С.75-79
Марушко, Ю. В. Ефективність сиропу первоцвіту в лікуванні гострих бронхітів у дітей / Ю. В. Марушко, О. Д. Московенко, Т. С. Брюзгіна. - С.80-84
Стриж, В. А. Азитромицин - препарат выбора в терапии обострений бронхиальной астмы и рецидивирующего острого обструктивного бронхита у детей / В. А. Стриж. - С.85-90
Юрочко, Ф. Рецидивуючі респіраторні інфекції у дітей / Ф. Юрочко. - С.91-96
Системные кортикостероиды (Ректодельт 100) в неотложной терапии острого обструктивного бронхита у детей раннего возраста. - С.97-98
Корнева, В. В. Эффективное решение проблемы аллергии в практике детского гастроэнтеролога / В. В. Корнева, В. В. Бережной. - С.100-104
Бурбела, Е. І. Конституційні особливості дітей шкільного віку з контрольованою бронхіальною астмою / Е. І. Бурбела. - С.105-109
Марушко, Ю. В. Ефективність та безпечність застосування цефподоксиму проксетилу в складі ступінчастої антибіотикотерапії позалікарняної пневмонії у дітей із обтяженим алергічним анамнезом та супутньою алергічною патологією / Ю. В. Марушко, Г. Г. Шеф, О. С. Мовчан. - С.110-115
Аряев, Н. Л. Результаты клинической апробации препарата Fluvir® у детей дошкольного и школьного возраста с рецидивирующими заболеваниями верхних дыхательных путей / Н. Л. Аряев, Л. И. Сеньковская, И. М. Шевченко. - С.116-119
Современные возможности профилактики респираторных инфекций в образовательных дошкольных учреждениях. - С.120-122
Ермакова, И. Н. Карбоцистеин (Флюдитек) в комплексной терапии рецидивирующих респираторных инфекций нижних дыхательных путей у детей / И. Н. Ермакова, Ю. Л. Мизерницкий. - С.123-128
Симптоматическая терапия круглогодичного ринита у детей. - С.129-132
Що відомо про ізольований некомпактний міокард?. - С.133-139
Симпатико-вагальный баланс у детей с вегето-сосудистой дисфункцией и возможность его коррекции. - С.140-146
Каладзе, Н. Н. Состояние стресс-реализующей системы у детей с артериальной гипертензией / Н. Н. Каладзе, И. Б. Зюкова. - С.147-150
Юлиш, Е. И. Метод восстановления микробиоты кишечника при диареях у детей / Е. И. Юлиш. - С.151-155
Чернега, Н. В. Динаміка якості життя у дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит B, під впливом оптимізованої терапії / Н. В. Чернега, М. Ф. Денисова. - С.156-161
Марушко, Ю. В. Корекція порушень моторно-евакуаторної функції шлунка у дітей / Ю. В. Марушко, Ю. І. Тодика, Л. М. Полковниченко. - С.162-166
Козакевич, В. К. Використання сучасних функціональних адаптованих молочних сумішей вітчизняного виробництва при закрепах та дисбіозі кишечника у дітей першого року життя / В. К. Козакевич. - С.167-171
Применение Биоспорина при лечении кишечных инфекций. - С.172-174
Бережний, В. В. Сучасний підхід до корекції порушень травлення у дітей раннього віку з функціональними розладами шлунково-кишкового тракту / В. В. Бережний, В. Г. Козачук. - С.175-179
Взаимосвязи между показателями "белой" периферической крови и маркерами клеточного иммунитета у ВИЧ-инфицированных детей. - С.180-185
Иммунокорригирующая терапия при хроническом пиелонефрите в детском возрасте. - С.186-191
Экспрессия дифференцировочных маркеров иммунокомпетентных клеток при хроническом гломерулонефрите у детей. - С.192-197
К вопросу иммунотропной терапии при ведении детей с микробно-воспалительными заболеваниями мочевой системы. - С.198-202
Хурасева, А. Б. Лечебно-профилактические мероприятия у девочек с маточными кровотечениями пубертатного периода / А. Б. Хурасева. - С.203-208
"Питання імунології в педіатрії". - С.209-230
Чернишова, Л. І. Основні досягнення та проблеми в розвитку дитячої імунології в Україні / Л. І. Чернишова. - С.209-211
Абатуров, О. Є. Фактори ризику формування HP-асоційованих захворювань у дітей з поліморфізмом ASP299GLY гена TLR4 / О. Є. Абатуров, О. М. Герасименко. - С.211
Абатуров, О. Є. Молекулярно-генетичні та імунологічні аспекти повторних гострих обструктивних бронхітів у дітей перших трьох років життя / О. Є. Абатуров, О. О. Русакова. - С.211
Абатуров, О. Є. Значення медико-соціальних факторів у формуванні ставлення батьків до імунопрофілактики / О. Є. Абатуров, О. В. Сєдунова. - С.211
Абатуров, О. Є. Роль фекального кальпротектіну в перебігу ротавірусної інфекції у дітей / О. Є. Абатуров, Ю. Ю. Степанова. - С.212
Банадига, Н. В. Особливості гуморальної відповіді у дітей в умовах залізодефіцитної анемії / Н. В. Банадига, Я. В. Рогальська. - С.212
Иммунологические нарушения у детей с хроническими увеитами. - С.212-213
Бондаренко, А. В. Якість життя у пацієнтів з первинними імунодефіцитами / А. В. Бондаренко, Л. І. Чернишова. - С.213
Боярчук, О. Р. Імунологічні зміни у дітей з хронічною ревматичною хворобою серця на фоні реактивації вірусу Епштейна-Барр / О. Р. Боярчук, І. Р. Сагаль, В. О. Свінціцький. - С.213-214
Вантюх, Н. В. Характеристика показників клітинного імунітету у дітей з рецидивуючим бронхітом у фазі ремісії / Н. В. Вантюх, С. В. Лукащук, О. І. Лемко. - С.214
Вертегел, А. А. Влияние приема иммуностимуляторов на состояние костной ткани у детей / А. А. Вертегел, Л. С. Овчаренко. - С.214
Волянська, Л. А. Особливості перебігу правця у дітей / Л. А. Волянська. - С.214-215
Виговська, О. В. Клініко-імунологічні порушення при інфекційному мононуклеозі Епштейна-Барр вірусної етіології в гострому періоді захворювання та в періоді реконвалесценції / О. В. Виговська, С. О. Крамарьов, Н. М. Тарадій. - С.215-217
Габор, М. Л. Особливості окислювального гомеостазу у дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт із вторинною імунною недостатністю / М. Л. Габор, Н. В. Вантюх, С. В. Лукащук. - С.217
Гаріян, Т. В. Характеристика клітинної ланки імунітету у дітей з атопічним дерматитом та супутньою патологією гепатобіліарного тракту / Т. В. Гаріян, Н. В. Банадига, О. Р. Боярчук. - С.217
Герасименко, О. М. TLR-4 - NF-KB-асоційований шлях запалення при хелікобактерній інфекції у дітей / О. М. Герасименко. - С.218
Дука, К. Д. До питання імунокорекції у дітей з повторними респіраторними захворюваннями в умовах реформування охорони здоров'я / К. Д. Дука. - С.218
Стан імунної системи та мікробіоценоз кишечника у дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій. - С.218
Костюченко, Л. В. Сімейний випадок синдрому Ніймегена, ускладненого EBV-лімфопроліферативним захворюванням та лімфомою / Л. В. Костюченко. - С.218-219
Крючко, Т. О. Імуно-генетичні методи дослідження в практиці лікаря-алерголога / Т. О. Крючко, Ю. О. Вовк, О. Я. Ткаченко. - С.219
Ліхачова, А. С. Клініко-імунологічні особливості перебігу внутрішньоутробних вірусних інфекцій у новонароджених / А. С. Ліхачова, І. І. Редько. - С.219-220
Аутоімунний лімфопроліферативний синдром. - С.220
Попов, М. М. Імунологічна реактивність дітей, які перенесли перинатальне ураження ЦНС / М. М. Попов, В. Б. Оленич. - С.220
Розлади імунітету у дітей з недиференційованою дисплазією сполучної тканини. - С.221
Макрофагальная активность у детей с перитонитом. - С.221
Антиэндотоксиновый иммунитет у детей с перитонитом. - С.222
Клініко-генетична характеристика 9 пацієнтів з синдромом Віскота-Олдріча. - С.222
Савчак, І. Я. Дефіцит Artemis - рідкісна форма важкого комбінованого імунодефіциту / І. Я. Савчак, Л. В. Костюченко. - С.222-223
Самарін, Д. В. Особливості рецидивуючого бронхообструктивного синдрому у дітей дошкільного віку / Д. В. Самарін, О. О. Юхименко. - С.223
Сандуляк, Т. В. Особливості вродженої ланки імунітету у новонароджених з недиференційованою дисплазією сполучної тканини на тлі внутрішньоутробної інфекції / Т. В. Сандуляк. - С.223-224
Імунодефіцитні стани у дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій. - С.224
Степановський, Ю. С. Клініко-імунологічні предиктори швидкого прогресування ВІЛ-інфекції у перинатально інфікованих дітей / Ю. С. Степановський, Л. І. Чернишова. - С.224-225
Тяжка, О. В. Вітамін Д - дефіцит - один із факторів розвитку алергічних захворювань у дітей / О. В. Тяжка, З. В. Сельська. - С.225
Субпопуляційний склад B-лімфоцитів периферичної крові у дітей. - С.226
Зміни функціональної активності лімфоцитів периферичної крові дітей зі злоякисними новоутвореннями м'яких тканин. - С.226
Цимбаліста, О. Л. Динаміка інтерлейкіну-6 в процесі лікування ускладненої пневмонії у дітей / О. Л. Цимбаліста, О. І. Гаврилюк. - С.227
Цимбаліста, О. Л. Динаміка активності запалення ускладненої пневмонії у дітей раннього віку у поєднанні із залізодефіцитною анемією / О. Л. Цимбаліста, Л. І. Гаріджук. - С.227
Чернишова, Л. І. Ефективність та безпечність проведення замісної терапії внутрішньовенним імуноглобуліном "Октагам" при первинних імунодефіцитах / Л. І. Чернишова, А. В. Бондаренко, О. В. Рабош. - С.227-228
Чернишов, В. П. Цитокінові біомаркери при різних варіантах перебігу ювенільного ідіопатичного артриту / В. П. Чернишов, Я. Є. Бойко, Л. І. Омельченко. - С.228
Прогностичне значення генотипування новонароджених при перинатальному шляху ВІЛ-інфікування. - С.228-229
Стан імунної системи у дітей зі злоякісними новоутвореннями м'яких тканин та вплив на неї протипухлинного лікування. - С.229
Мікробіологічний моніторинг у відділенні інтенсивної терапії новонароджених як складова прогнозування розвитку та наслідків критичних станів у новонароджених з перинатальною патологією. - С.230
Трудные, потому что тяжелые. - С.232-233

Знайти схожі
Перейти до описів статей

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)