Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=УУ13/2018/1/3<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 22
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-22 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Снєгірьов П.
Назва : НАМН України - 25 років! Академія вшановує кращих із кращих
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 4-11 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: АКАДЕМИИ И ИНСТИТУТЫ
ЮБИЛЕИ И ДРУГИЕ ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Анотація: 24 квітня 2018 р. у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулися урочисті загальні збори Національної академії медичних наук (НАМН) України з нагоди 25-ї річниці її заснування. Засіданню передувало урочисте відкриття виставкової експозиції новітніх технологій та наукових досягнень у різних галузях медицини, опанованих та здійснених науковими установами НАМН України. А наступного дня урочистості фінішували вже на іншому майданчику: у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» у рамках ключової події в сфері охорони здоров’я України — IX Міжнародного медичного форуму «Інновації в медицині — здоров’я нації». Отже — про все по порядку…
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хоморецкая И.
Назва : «CEE Respiratory Expert Forum»: профилактика и лечение обострений хронического обструктивного заболевания легких
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 12-15 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ
КОНГРЕССЫ КАК ТЕМА
Анотація: 24-25 мая 2018 г. в Вене (Австрия) состоялся «CEE Respiratory Expert Forum», посвященный проблеме хронического обструктивного заболевания легких — «State of the art in preventing and treating COPD exacerbations», в ходе которого известные эксперты в лечении респираторной патологии из Австрии, Великобритании, Канады, Испании, Чехии, Словении, Румынии, Сербии, России представили результаты последних научных исследований в этой области, собственные практические наработки, обсудили наиболее важные аспекты профилактики и лечения обострений данной патологии. Модераторами форума выступили Сара Ярвис (Sara Jarvis) (Лондон), широко известный в Великобритании и за ее пределами эксперт в области общей медицинской практики, и профессор Аршанг Валипур (Arschang Valipour), главный врач отдела респираторной медицины и медицины критических состояний Больницы Отто Вагнера (Otto-Wagner-Spital), Вена, Австрия. Хорошо спланированная программа форума максимально охватила весь спектр вопросов, с которыми сталкиваются в своей работе врачи, ведущие пациентов с хроническим обструктивным заболеванием легких. Дружественная атмосфера, прекрасные ораторские способности и невероятная харизма каждого из докладчиков сделали это высоконаучное, информационно насыщенное мероприятие в то же время «живым» и нескучным. Двухдневный форум прошел буквально на одном дыхании и вызвал огромный интерес участников из разных стран, в том числе из Украины.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Препарат ОКРЕВУС® (окрелизумаб) для лечения при рецидивирующей и первично-прогрессирующей форме рассеянного склероза представлен в Украине
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 16-17 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Окревус®
Окрелизумаб
MeSH-головна: СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ
УКРАИНА
Анотація: Рассеянный склероз (РС) — хроническое заболевание, которым болеют около 2,3 млн человек во всем мире и для которого в настоящее время не существует метода полного излечения (Multiple Sclerosis International Federation, 2013; National Institute of Neurological Disorders and Stroke, 2017). РС связан c аномальной активностью иммунной системы в отношении миелиновой оболочки нервных клеток в головном и спинном мозге, а также зрительных нервах, что приводит к их воспалению и последующему повреждению. Повреждение этих нервов может проявиться спектром различных симптомов, включая мышечную слабость, утомляемость, проблемы со зрением, и в конечном итоге привести к прогрессирующей инвалидизации (Ziemssen T., 2005; Hadjimichael O. et al., 2007; Harrison’s Principles of Internal Medicine, 2012). У большинства пациентов с РС первые симптомы заболевания проявляются в возрасте 20–40 лет, что делает его ведущей, не связанной с травмами причиной инвалидности у взрослых молодых лиц (Multiple Sclerosis International Federation, 2016b).
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Нервово-м'язові захворювання: нові можливості в Україні
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 18-19 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: НЕРВНО-МЫШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ
УКРАИНА
Анотація: Для нервово-м’язових захворювань у світі та в Україні вже існує не лише діагностика, а й ефективне лікування. Саме це стало темою обговорення на ІІ Школі з нервово-м’язових захворювань та захворювань периферичної нервової системи, яка відбулася у Львові 25–26 травня 2018 р. Освітній захід відвідали неврологи та генетики з багатьох областей України, а серед доповідачів були відомі у світі та в Україні фахівці, зокрема професор Андоні Уртізбереа з Інституту міології (Франція), доктор Алекс Россор з Національного неврологічного та ней­рохірургічного госпіталю (Великобританія), професор Гаяне Акопян, заступник директора Інституту спадкової патології НАМН України та ін.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мартишин О.
Назва : Анестезіологія та інтенсивна терапія: інновації в Україні та світі
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 20-24 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: АНЕСТЕЗИОЛОГИЯ
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ
КОНГРЕССЫ КАК ТЕМА
Анотація: Анестезіологія та інтенсивна терапія в Україні як, беззаперечно, одна з найважливіших медичних наук невпинно крокує в ногу з часом і світовим прогресом. Вітчизняні фахівці активно обмінюються досвідом із закордонними колегами, долучаючись до міжнародних заходів, а також запрошуючи їх до участі в українських науково-практичних конференціях, одна з яких (далі — Конференція) відбулася 11 травня 2018 р. у стінах Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика і була присвячена 100-річчю заснування академії.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стасенко Т.
Назва : Актуальні питання клінічної практики в акушерстві та гінекології
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 25-27 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: РОДЫ ВАГИНАЛЬНЫЕ ПОСЛЕ КЕСАРЕВА СЕЧЕНИЯ
ПАПИЛЛОМАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ
Анотація: 27 квітня 2018 р. в Києві відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання збереження соматичного та репродуктивного здоров’я жінок», організована Міністерством охорони здоров’я України, Національною академією медичних наук (НАМН) України, Державною установою (ДУ) «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», Громадською організацією «Асоціація акушерів-гінекологів України».
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Снєгірьов П.
Назва : Національна стратегія охорони здоров'я: ініціативи з надр громадського сектору
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 28-34 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: НАЦИОНАЛЬНЫЕ ПРОГРАММЫ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ПЛАНИРОВАНИЕ, ОРГАНИЗАЦИИ
Анотація: Здавна увага нашої редакції не оминала фахово-експертні зусилля галузевої професійної спільноти, зокрема громадської організації «Українська асоціація сприяння охороні здоров’я населення» (УАСОЗН), зосереджені на розробці програмного документа під назвою «Засади національної стратегії охорони здоров’я України» (далі — Засади). Проектом документа передбачено, що Засади формулюють положення, принципи, способи й методи, на яких має ґрунтуватися Національна стратегія охорони здоров’я (далі — Стратегія) — як така, що, у свою чергу, формує контекст, бачення, пріоритети, цілі і ключові напрямки діяльності в секторі охорони здоров’я нашої країни. Докладніше про цілі та зміст, дух і літеру професійно-громадського маніфесту, який буде презентовано для широкого публічного обговорення вже найближчим часом, ми попросили розповісти ключових ідеологів-координаторів даної експертно-фахової громадської ініціативи — представників київського відділення УАСОЗН Святослава Ханенка (С.Х.) та Петра Клименка (П.К.).
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гузій О.
Назва : Невідкладна та екстрена медична допомога в Україні: актуальні питання
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 35-37 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ
УКРАИНА
ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКИЙ СОСТАВ УЧЕБНОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
ЮБИЛЕИ И ДРУГИЕ ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ
Анотація: Система невідкладної та екстреної медичної допомоги здійснює організаційні, діагностичні та лікувальні заходи, спрямовані на врятування і збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я. В Україні підготовкою працівників цієї системи вже протягом трьох десятиліть займається кафедра медицини невідкладних станів Національної академії післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика. На базі кафедри працюють педагоги, вчені та фахівці різних медичних спеціальностей, створена власна наукова школа, підтримуються традиції фундаторів академії, здійснюється видавнича діяльність.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Осадчий О.
Назва : Порушення ритму серця у практиці лікарів різних спеціальностей: актуальні питання
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 38-40 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: АРИТМИИ СЕРДЕЧНЫЕ
Анотація: Порушення ритму серця — це патологія, яка останнім часом трапляється все частіше, є однією з поширених причин госпіталізації та наявна у практиці лікарів різних спеціальностей. З цього приводу у Києві у конференц-залі готелю «Русь» відбулася VIII Науково-практична конференція Асоціації аритмологів України, на якій упродовж 17–18 травня 2018 р. обговорювали актуальні питання порушення ритму та провідності серця на тлі коморбідних станів, запобігання аритмогенній раптовій смерті та фатальним ускладненням. Організаторами заходу виступили Національна академія медичних наук (НАМН) України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна установа (ДУ) «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України», Громадська організація (ГО) «Асоціація кардіологів України», ГО «Асоціація аритмологів України», Європейська асоціація ритму серця (European Heart Rhythm Association — EHRA), ГО «Асоціація дослідників України» та ГО «Всеукраїнська асоціація превентивної кардіології та реабілітації». У рамках заходу відбулося спільне засідання Асоціації аритмологів України та EHRA. Науково-практична конференція мала суто практичне спрямування, перш за все — висвітлення питань, які становлять інтерес для широкого загалу фахівців: неврологів, терапевтів, педіатрів, лікарів функціональної діагностики, а також лікарів за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина».
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Снєгірьов П.
Назва : Вершки світової невроотології збиралися у Києві
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 41-44 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: НЕВРОТОЛОГИЯ
НООТРОПНЫЕ СРЕДСТВА
ХОЛИНЕРГИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА
Анотація: 23–25 травня 2018 р. у Києві відбувся 45-й Конгрес Невроотологічного та еквілібріометричного товариства (Neurootological and Equilibriometric Society; далі — НЕТ) за участю Міжнародної академії головокружіння — у поєднанні з науково-практичною конференцією з міжнародною участю «Лікування присінкових порушень». Серед почесних гостей комплексного наукового заходу були, зокрема, Консул Угорщини в Києві Петер Шаркозі (який провів апостилювання зібрання членів Товариства, оскільки Конгрес позапланово проведено в Україні) та губернатор Ротарійського дистрикту Україна-­Білорусь Сергій Завадський. Від імені українських вчених учасників вітали професор Вадим Білошицький (ДУ «Інститут нейрохірургії імені А.П. Ромоданова НАМН України), професор Наталія Свиридова (Асоціація неврологів України, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика) і, звісно ж, президент Конгресу, віце-президент НЕТ, доктор медичних наук Костянтин Трінус, який гостинно приймав зарубіжних колег і модерував роботу заходу.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гузій О.
Назва : Ліцензування лікарів і нова система екстреної медичної допомоги
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 45-46 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: ЛИЦЕНЗИРОВАНИЕ ВРАЧЕЙ
НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ
Анотація: Професійне ліцензування лікарів — це нове завдання і водночас частина проекту медичної реформи. Зміни в системі охорони здоров’я були би неповними без запровадження дієвого підходу до визначення професійного рівня лікарів. Враховуючи, що більшість звернень за медичною допомогою відбуваються на первинній ланці, професійне ліцензування разом із переформатуванням екстреної медичної допомоги мають докорінно змінити весь устрій системи охорони здоров’я в Україні. На відміну від питання екстреної медичної допомоги, проект реалізації якого вже створено, концепція професійного ліцензування нині лише виноситься на обговорення широкими колами громадськості та експертів.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Дислипидемии. Стандарты оказания медицинской помощи врачами первичного звена (по материалам Руководства Европейского общества кардиологов/Европейского атеросклеротического общества (ESC/EAS) по диагностике и лечению дислипидемии 2016 г.)
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 48-56 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ДИСЛИПИДЕМИЯ
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Маменко М.Е.
Назва : Острые респираторные инфекции: рациональный антибактериальный старт в эпоху антибиотикорезистентности
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 58-63 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Оспамокс®
MeSH-головна: РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА
ПЕНИЦИЛЛИНЫ
АМОКСИЦИЛЛИН
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Попович В. І.
Назва : Алергічний риніт: сучасні підходи до діагностики та лікування
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 64-66 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: РИНИТ АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ
ИММУНОТЕРАПИЯ
ДЕКСАМЕТАЗОН
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Иванов Д. Д., Гоженко А. И.
Назва : Нефрология «под микроскопом». Функциональный почечный резерв
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 68-69 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Канефрон®
MeSH-головна: ПОЧЕЧНЫХ КЛУБОЧКОВ ФИЛЬТРАЦИИ СКОРОСТЬ
Анотація: Что означает термин «функциональный почечный резерв»? Как его определить и правильно интерпретировать полученные данные? Каков прогноз заболевания почек у пациентов со сниженным функциональным почечным резервом? На эти и другие вопросы дают ответы постоянный ведущий рубрики «Нефрология «под микроскопом» доктор медицинских наук, профессор Дмитрий Дмитриевич Иванов, заслуженный врач Украины, заведующий кафедрой нефрологии и почечнозаместительной терапии Национальной медицинской академии последипломного образования имени П.Л. Шупика (Киев), член Европейской почечной ассоциации — Европейской ассоциации диализа и трансплантации (European Renal Association — European Dialysis and Transplant Association — ERA-EDTA), Европейского общества педиатров-нефрологов/Международной ассоциации педиатров-нефрологов (European Society for Paediatric Nephro­logy/International Pediatric Nephrology Association — EPSN/IPNA) и Международного общества нефрологов (International Society of Nephrology — ISN), и доктор медицинских наук, профессор Анатолий Иванович Гоженко, директор Государственного предприятия «Украинский научно-исследовательский институт медицины транспорта» (Одесса).
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сидорова Л. Л.
Назва : Блокаторы ?-адренорецепторов при заболеваниях сердечно-сосудистой системы и сахарном диабете: gap in knowledge?
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 71-74 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ
АДРЕНЕРГИЧЕСКИЕ БЕТА-АНТАГОНИСТЫ
Анотація: Сочетание сахарного диабета (СД) 2-го типа, артериальной гипертензии (АГ) и ишемической болезни сердца — часто отмечаемая клиническая ситуация, привлекающая внимание как эндокринологов, так и кардиологов. СД 2-го типа и АГ являются факторами риска развития сердечно-сосудистых заболеваний и взаимно отягощают друг друга. Наличие СД 2-го типа приводит к повышению сердечно-сосудистого риска в 2 и 3 раза у мужчин и женщин соответственно, а наличие АГ повышает сердечно-сосудистый риск у лиц с СД 2-го типа (Haffner S.M. et al., 1998; Mogenson C.E., 2003). Распространенность АГ среди больных СД 2-го типа выше, чем в популяции, и превышает 60% (Nillson P.M. et al., 2011). Коморбидность АГ и СД 2-го типа дает возможность отнести пациента в разряд больных очень высокого риска в соответствии со шкалой оценки риска смертельного сердечно-сосудистого заболевания в течение 10 лет SCORE (Systematic COronary Risk Evaluation). Такое сочетание существенно повышает риск поражения органов-мишеней и приводит к развитию осложнений как СД, так и сердечно-сосудистых заболеваний. Во Фремингемском исследовании наличие СД 2-го типа повышало относительный риск развития сердечной недостаточности в 2 и 6 раз у мужчин и женщин соответственно (Kengne A.P. et al., 1990).
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Микробиота. Наука, которую стоит создавать
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 75 (Шифр УУ13/2018/1/3)
MeSH-головна: МИКРОБИОТА
КИШЕЧНИКА ВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ
Анотація: Сегодня объем научных знаний о кишечной микробиоте стремительно увеличивается, еженедельно в мире появляется более 200 новых публикаций на данную тематику. Достигнуто лучшее понимание патогенеза заболеваний, в которых участвует кишечная микрофлора, — воспалительных заболеваний кишечника, метаболического синдрома, болезни Крона, психиатрических болезней. Основываясь на этих знаниях, стало возможным использовать некоторые компоненты микробиоты в качестве нового терапевтического подхода. 9 марта 2018 г. в Риме, Италия, состоялся 2-й Глобальный саммит «Микрофлора. Наука, которую стоит создавать», посвященный обсуждению современных данных о микробиоте кишечника как инструменте модуляции иммунной системы с чрезвычайно огромным метаболическим потенциалом.
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Тревожные состояния и расстройство сна: современные принципы лечения
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 77-80 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Прегабалин
MeSH-головна: ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ
СНА РАССТРОЙСТВА
ПСИХОТЕРАПИЯ
Анотація: Генералізований тривожний розлад (ГТР) як психічний патологічний стан, що характеризується загальною стійкою тривогою, не пов’язаною з певними об’єктами чи ситуаціями, значно поширений у сучасному суспільстві. Клінічно це супроводжується стійким відчуттям тривоги впродовж не менше 6 міс протягом більшості днів. Значне поширення ГТР у популяції, схильність до затяжного перебігу і висока коморбідність з іншими психічними розладами, що супроводжується у багатьох випадках істотним погіршенням працездатності та якості життя пацієнтів, роблять необхідним пошук нових ефективних засобів для лікування пацієнтів із цією патологією. Саме цьому присвячена стаття, де зроблена спроба систематизації наявних на сьогодні даних із діагностики та лікування при ГТР і супутніх коморбідних станів, зокрема розладу сну.
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Нифуроксазид: эффективность в терапии при острых кишечных инфекциях у детей
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 81 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Предметні рубрики: Нифуроксазид
MeSH-головна: КИШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ
Анотація: Острые кишечные инфекции занимают одно из лидирующих мест в структуре инфекционной патологии у детей. По данным статистики, в мире ежегодно регистрируют 68,4–275 млн заболеваний, сопровождающихся диареей, в Украине этот показатель составляет 50–60 тысяч (Крамарев С.А., 2013). У детей, особенно раннего возраста, присутствуют факторы, обусловливающие высокую распространенность и тяжелое течение острых кишечных инфекций, — недостаточно сформированная иммунная система, сниженное содержание и активность пищеварительных ферментов и др. У детей раннего возраста значительно чаще, чем у взрослых, возможна трансформация непатогенных микроорганизмов, составляющих биоценоз кишечника, в патогенные (Усачова О.В. та співавт., 2014). Проблема особенно актуальна в летний период: жаркая погода способствует созданию благоприятных условий для сохранения и размножения возбудителей кишечных инфекций в окружающей среде, пищевых продуктах, воде.
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Осадчий А. И.
Назва : Постинсультные психоэмоциональные расстройства: современная медикаментозная терапия
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 83-86 (Шифр УУ13/2018/1/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Эсциталопрам
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ
АФФЕКТИВНЫЕ СИМПТОМЫ
ДЕПРЕССИЯ
АНТИДЕПРЕССАНТЫ
Анотація: Представлено огляд літератури деяких найпоширеніших психоемоційних розладів, які відзначають після перенесеного інсульту, феноменології настрою та емоційних розладів. Наведено поширеність психоемоційних розладів, їх негативний вплив на відновлення неврологічних розладів і когнітивні функції. Обґрунтована необхідність своєчасної діагностики та корекції емоційних розладів у пацієнтів, які перенесли гостре порушення мозкового кровообігу, та ефективність комплексного підходу до лікування. Описано загальні патогенетичні ланки розвитку постінсультних психоемоційних розладів — депресії, тривожних станів, їх зв’язок із процесом реабілітації та соціальної реадаптації пацієнтів, а також можливість фармакотерапії препаратами групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, зокрема есциталопрамом.
Знайти схожі

 1-20    21-22 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)