Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СУ66/2019/8<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 13
Показанi документи с 1 за 13
1.


   
    Щодо потенційної небезпеки використання електронних сигарет дітьми та підлітками [Текст] / М. Маменко [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 6-8. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
КУРЕНИЕ
ЗДОРОВЬЯ СОСТОЯНИЯ ПОКАЗАТЕЛИ
ДЕТИ
ПОДРОСТКИ
Анотація: На даний момент вся світова медична спільнота обговорює проблеми ураження легень у споживачів електронних сигарет (е-сигарет) та вейпінг-продуктів. Ці продукти із самого початку позиціонувались як безпечні, але отримані результати останніх досліджень вказують на існування несподіваної проблеми загрози здоров'ю. Нетривалі спостереження свідчать про те, що медичні ризики існують і при вживанні е-сигарет також. Це викликає суттєве занепокоєння, враховуючи, що е-сигарети набули великого поширення серед підлітків та молодих людей, в тому числі в Україні. Найбільш небезпечним ускладненням є розвиток ураження легень, пов'язаного з вживанням е-сигарет або вейпінг-продуктів (e-cigarette or vaping product use associated lung injury, EVALI). Ще одним негативним наслідком вживання е-сигарет у підлітків є підвищення ризику паління традиційних сигарет. На основі сучасних наукових даних було сформульовано 7 рекомендацій ГС «Українська Академія Педіатричних спеціальностей» щодо регулювання вживання е-сигарет та вейпінг-продуктів.


Дод.точки доступу:
Маменко, М.; Романкевич, І.; Раковська, Л.; Лапій, Ф.; Катілов, О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Особливості клініко-електроенцефалографічної діагностики судом у передчасно народжених дітей [Текст] / Д. М. Костюкова [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 9-18. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ (диагностика)
ПРИПАДКИ (диагностика)
ЭЛЕКТРОЭНЦЕФАЛОГРАФИЯ (методы)
Анотація: Неонатальні судоми є найбільш розповсюдженими невідкладними пароксизмальними станами у пацієнтів відділень інтенсивної терапії та виходжування передчасно народжених дітей. Мета: визначити клінічні та електроенцефалографічні ознаки судом у передчасно народжених дітей з пароксизмальними станами з урахуванням гестаційного віку при народженні та постменструального віку у динаміці лікування. Матеріали і методи. Проведено комплексне клініко-нейрофізіологічне обстеження 90 передчасно народжених дітей (І група — 29 дітей з гестаційним віком 24–28 тижнів, ІІ група — 45 дітей з гестаційним віком 29–32 тижні, ІІІ група — 16 дітей з гестаційним віком 33–36 тижнів). Результати. Передчасно народжені діти груп дослідження мали прояви поєднаної перинатальної патології, серед якої частота гіпоксично-ішемічної енцефалопатії склала у І групі 24,1%, у ІІ групі — 33,3%, у ІІІ групі — 37,5%, р0,05. За даними нейромоніторингу у дітей груп дослідження превалювали електрографічні (відповідно 31%, 42% та 43,6%, р0,05), клонічні (24,1%, 20% та 25%, р0,05) та секвенційні (10,3%, 9% та 12,5%, р0,05) судоми. Динаміка клініко-електроенцефалографічного обстеження передчасно народжених дітей відповідно до зростання постментруального віку показала поступове зменшення частоти електроклінічних судом (у І групі — з 89,7% до 3,4%, р0,0001; у ІІ групі — з 60% до 7%, р0,0001; у ІІІ групі — з 75% до 6,3%, р0,05; з 6,3% до 44%, р0,05). У скоригованому віці 1,5–3 місяці судоми зберігалися лише у 24,1% дітей І групи, у 15,5% дітей ІІ групи та у 25% ІІІ групи (р0,05) з превалюванням електрографічних судом. Динамічний комплексний нейромоніторинг дав змогу своєчасно провести корекцію протисудомної терапії, що сприяло збільшенню частки дітей без проявів судом. Висновки. Висока частота судом, як одного з основних проявів пароксизмальних станів у передчасно народжених дітей, та тривале збереження електрографічних судом впродовж перших місяців постнатального життя визначають необхідність проведення комплексного нейромоніторингу з включенням стандартної електроенцефалографії впродовж перших трьох місяців скоригованого віку для об'єктивної оцінки неврологічного статусу та своєчасної діагностики судомного синдрому, призначення або корекції терапевтичного комплексу. Діти обстежені після отримання письмової згоди батьків з дотриманням основних етичних принципів проведення наукових медичних досліджень та схвалення програми дослідження Комісією з питань біомедичної етики НМАПО імені П.Л. Шупика.


Дод.точки доступу:
Костюкова, Д. М.; Шунько, Є. Є.; Бабінцева, А. Г.; Кончаковська, Т. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Клименко, Т. М.
    Прогнозування перебігу раннього неонатального сепсису у передчасно народжених дітей [Текст] / Т. М. Клименко, К. О. Косенко // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 19-23. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ (диагностика)
СЕПСИС (кровь)
ТРАНСМЕМБРАННОГО АКТИВАТОРА И CAML ИНТЕРАКТОРА БЕЛОК (кровь)
Анотація: Ранній неонатальний сепсис (РНС) залишається провідною причиною захворюваності і смертності, особливо серед передчасно народжених дітей. Тому розробка та впровадження в практику ефективної мультимаркерної моделі прогнозування несприятливих наслідків РНС є пріоритетним напрямком підвищення якості надання медичної допомоги даній категорії дітей. Мета: удосконалення виходжування передчасно народжених дітей з РНС на основі визначення предикторних властивостей сироваткового рівня sTREM-1 та розробки ефективного комплексного алгоритму прогнозування несприятливих наслідків. Матеріали і методи. Був проведений аналіз клініко-лабораторних спостережень 42 новонароджених з гестаційним віком 26–36 тижнів (33 дитини з РНС без шоку та 9 дітей із септичним шоком та/або летальним наслідком) з визначенням вмісту sTREM-1 сироватки крові. При використанні неоднорідної послідовної процедури Вальда–Генкіна встановлені рангові структури показників та розроблена прогностична модель. Результати. У новонароджених з шоком та/або летальним наслідком було відзначено підвищення сироваткового рівня sTREM-1 125,1 пг/мл. При розробці моделі прогнозу негативних наслідків РНС встановлено, що серед клініко-лабораторних показників найвищу прогностичну значущість мають sTREM-1 (I=3,03) та лейкоцитарний індекс інтоксикації (I=2,97). Висновки. Визначено, що вміст sTREM-1 в сироватці крові новонароджених з РНС 125,1 пг/мл у першу добу життя асоціюється з подальшим розвитком шоку та/або летальним наслідком. Висока (95,5%) надійність розробленого прогностичного мультимаркерного алгоритму дозволяє рекомендувати його для клінічного застосування. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів).


Дод.точки доступу:
Косенко, К. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Банадига, Н. В.
    Анемічний синдром у дітей: крізь призму педіатричних та гематологічних проблем [Текст] / Н. В. Банадига // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 24-32. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
АНЕМИЯ (диагностика)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
ДЕТИ
Анотація: У статті наведений діагностичний алгоритм анемічного синдрому у дітей з позицій диференційного діагнозу. Детально охарактеризовані сутність, фактори ризику, особливості клінічної картини анемії у дітей різного віку, обсяг додаткових лабораторних та інструментальних методів дослідження. Наведені клінічні випадки, що ілюструють практичні аспекти у діагностиці, диференційній діагностиці дефіцитних станів, гемолітичної анемії, гострого лейкозу. Окрема увага приділена ґенезу та особливостям діагностики анемій у дітей із хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Показано послідовність діагностичних заходів лікаря первинної ланки за наявності анемічного синдрому у дитини. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Клінічні "маски" соматоформних розладів кардіореспіраторної системи і больових та неспецифічних соматоформних розладів, асоційованих з афективними станами, у дітей [Текст] / Ю. М. Лисиця [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 33-40. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
СОМАТОФОРМНЫЕ РАССТРОЙСТВА (диагностика, этиология)
НАСТРОЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (диагностика, этиология)
БОЛИ (диагностика, осложнения)
ДЕТИ
Анотація: Мета: дослідити особливості клінічних проявів соматоформних розладів (СР) з боку кардіореспіраторної системи (КРС) і больових та неспецифічних СР (БНСР), а також зв'язок їх виникнення з афективними станами у дітей підліткового віку. Матеріали і методи. Обстежено 48 дітей з СР з боку КРС та 41 дитину з СР з БНСР. Середній вік дітей становив 14,1±4,72 року (M±σ); хлопців було 52,8% (n=47), дівчат — 47,2% (n=42). Для дослідження тривоги використовували тест Спілбергера. Для діагностики депресії використовували запитальник дитячої депресії M. Kovacs (1992). Достовірність оцінювали за допомогою t-критерію Стьюдента. Результати. СР з боку КРС найчастіше виявлявся у хлопців (58,3%) (p0,039) переважно сільської місцевості (62,5%) (p0,01). Найчастіше СР з боку КРС у хлопців проявлявся транзиторним підвищенням АТ (100%), головним болем (75%) та серцебиттям із переважанням тахікардії (75%), тоді як у дівчат достовірно частіше зустрічалась стомлюваність (71,4%) та гіпотензія із синкопальними станами (57,1%) (p0,05). У 29,2% дітей з СР з боку КРС виявлено депресію і в 87,5% дітей виявлено клінічно виражену тривогу. БНСР хворіли переважно діти раннього підліткового віку — 23 (56,1%), які найчастіше (82,9%) проявлялись неспецифічними стійкими больовими синдромами (головним болем, артралгіями, синдромом фіброміалгії, болем у спині тощо), друге рангове місце посіли терморегуляторні порушення (43,9%) та астенічний синдром (34,2%). Серед хворих на БНСР у 48,8% дітей була діагностована депресія і у 95,1% — виразна тривога. Висновки. Депресивні порушення, а також тривожні розлади можуть бути одним з ключових факторів виникнення СР у дітей і проявлятись різноманітними соматичними «масками» у вигляді функціональних розладів органів і систем, стійкими больовими синдромами, ускладнюючи діагностику та ефективність лікування. Найчастішим проявом депресії у хворих на СР з боку КРС та БНСР була ангедонія (64,3% та 65,0% відповідно). Рідше ключовим симптомом депресії був знижений настрій (7,1% та 5,0% відповідно). Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів).


Дод.точки доступу:
Лисиця, Ю. М.; Пипа, Л. В.; Свістільнік, Р. В.; Одарчук, І. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Кушніренко, С. В.
    Ренопротекція у дітей із вродженими вадами розвитку нирок і сечових шляхів [Текст] / С. В. Кушніренко, Д. Д. Іванов // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 41-47. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ПОЧКИ (аномалии, действие лекарственных препаратов)
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ АНОМАЛИИ (терапия)
БОЛЕЗНИ ПРОГРЕССИРОВАНИЕ
ДЕТИ
Анотація: Мета: оцінити вплив 5-річної ренопротекторної терапії на сповільнення прогресування хронічної хвороби нирок (ХХН) у дітей з вродженими вадами розвитку нирок і сечових шляхів (ВВРНС). Матеріали і методи. У дослідженні взяли участь 69 пацієнтів з ВВРНС і з ХХН 1–3 ст. (3a і 3b) віком від 2 до 17 років (8,3±0,5). Ренопротекторна терапія пацієнтам з ВВРНС призначалась з урахуванням і під контролем швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ), сироваткового рівня цистатину С, рівня екскреції альбуміну (РЕА), співвідношення альбумін/креатинін (САК), рівня сироваткового калію, відповідно до запропонованого алгоритму застосування антагоністів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС) у пацієнтів з ХХН. Пацієнтам з ХХН 1–2 ст. призначали монотерапію еналаприлом із розрахунку 0,2–0,4 мг/кг/добу, а з ХХН 3 ст. (3а і 3b ст.) — монотерапію еналаприлом або фозиноприлом із розрахунку 0,1–0,2 мг/кг/добу. Результати. 5-річний досвід застосування ренопротекції у дітей з ВВРНС дозволив сповільнити прогресування ХХН у 96,4% хворих з ХХН 1 ст., у 91,2% хворих з ХХН 2 ст. і у 71,4% хворих з ХХН 3 ст. (3а і 3b). Висновки. У пацієнтів з ВВРНС з ХХН 1–3 ст.(3a і 3b) антиРААС_терапія довела ренопротекторну ефективність і безпеку. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів).


Дод.точки доступу:
Іванов, Д. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Клінічні особливості патології органів травлення у дітей Вінницької та Житомирської областей [Текст] / А. П. Конопліцька [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 48-51. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ДЕТИ
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ (эпидемиология, этиология)
УКРАИНА
Анотація: Мета: проаналізувати структуру захворюваності, особливості клінічних проявів та ендоскопічної картини захворювань органів травлення у дітей. Матеріали і методи. Проведено ретроспективний аналіз 230 історій хвороб дітей (96 хлопчиків (40,5%) та 134 дівчинки (59,5%)), які пройшли стаціонарне обстеження та лікування у педіатричному відділенні №1 ВОДКЛ та у педіатричному відділенні №2 ЖОДКЛ у період 2018–2019 рр. Результати. У структурі захворюваності дітей, що перебували на лікуванні з гастроентерологічними захворюваннями, перше місце з ураженням верхніх відділів ШКТ посідає гастродуоденіт (ГД) — 35,2%, функціональна диспепсія — 19,5%, виразкова хвороба шлунка і ДПК — 7,7%, ГЕРХ — 2,7%, езофагіт — 1,8% випадків; інші захворювання ШКТ склали 51,1%. За допомогою ФЕГДС було виділено ендоскопічні форми ГД, що посідає перше місце у структурі захворюваності обстежуваних дітей: еритематозний — 61,2%, нодулярний — 22,6%, ерозивний — 16,2% випадків. У обстежених дітей переважав больовий синдром — понад 90,0% випадків. Диспептичний синдром виявлено у понад 50,0% випадків, астеновегетативний — у третині випадків. Висновки. Встановлено, що захворювання органів травлення частіше зустрічаються у дітей віком від 12 до 17 років (62,7%). Серед синдромів ураження ШКТ у дітей домінує больовий синдром — понад 90,0% випадків, а захворювання у них часто асоційовані з Н. pylori-інфекцією (56,0% випадків), у понад 15,9% випадків виявляли повторне інфікування. Подальше вивчення особливостей клінічного перебігу захворювань органів травлення у дітей різних вікових груп сприятиме удосконаленню профілактичних, діагностичних та лікувальних заходів у педіатрії. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом всіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів).


Дод.точки доступу:
Конопліцька, А. П.; Антонець, В. А.; Руденко, Г. М.; Оніськова, О. В.; Чорнопищук, Н. П.; Русак, С. О.; Маланіна, Т. Л.; Ковальчук, К. П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Климено, Х. П.
    Синдром тонзиліту у дітей з гострою Епштейн-Барр вірусною інфекцією [Текст] / Х. П. Климено, О. Б. Надрага // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 52-56. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ЭПШТЕЙНА-БАРРА ВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ (диагностика, осложнения)
ТОНЗИЛЛИТ (диагностика, этиология)
РИСКА ОЦЕНКА
ДЕТИ
Анотація: Гостра Епштейн–Барр вірусна (ЕБВ) інфекція – інфекційний мононуклеоз (ІМ) – характеризується гарячкою, спленомегалією, збільшенням лімфатичних вузлів, гепатитом. У 85,8% пацієнтів з ІМ виявляється тонзиліт, етіологія і клінічне значення якого тривалий час дискутуються. Мета: встановити клінічні і лабораторні особливості перебігу ІМ, спричиненого ЕБВ, що супроводжувався тонзилітом та колонізацією слизової піднебінних мигдаликів патогенними мікроорганізмами; з'ясувати чинники, пов'язані з цим процесом. Матеріали і методи. Під спостереженням перебувало 67 дітей віком від 1 до 18 років з діагнозом ІМ. До групи 1 увійшло 43 дитини, у яких посів слизу із зіва виявив патогенну факультативно аеробну мікрофлору; до групи 2 було включено 24 пацієнти, у яких результати бактеріологічних досліджень слизу зіва були негативними або виявлено мікроорганізми, що відносять до резидентної нормофлори. Результати. Перебіг ІМ у групі пацієнтів з гострим тонзилітом бактеріальної етіології був важчим, переважно внаслідок виразного гіпертермічного синдрому. Вміст у крові С-реактивного протеїну, антистрептолізину О та аланінамінотрансферази у цих пацієнтів був достовірно вищим. Статистичний аналіз підтвердив пріоритетний внесок у процес колонізації слизової оболонки піднебінних мигдаликів у пацієнтів з ІМ таких чинників, як жіноча стать, пора року, вік та перебіг хвороби з виразною гепатомегалією, гіпертермією та високим вмістом атипових мононуклеарів у периферичній крові. Висновки. Встановлено важчий перебіг ІМ у групі пацієнтів з гострим тонзилітом бактеріальної етіології. Чинниками, які пов'язані з колонізацією слизової оболонки піднебінних мигдаликів патогенними мікроорганізмами, є жіноча стать, пора року, вік, гепатомегалія, гіпертермія та високий вміст мононуклеарів у крові. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Комісією з питань біоетики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів).


Дод.точки доступу:
Надрага, О. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Буднік, Т. В.
    Мікробно-запальні захворювання органів сечової системи у дітей [Текст] / Т. В. Буднік // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 57-70. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МОЧЕВЫХ ПУТЕЙ ИНФЕКЦИИ (диагностика, классификация, лекарственная терапия, микробиология, этиология)
ПИЕЛОНЕФРИТ (диагностика, классификация, лекарственная терапия, микробиология, этиология)
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ УРОЛОГИЧЕСКИЕ
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ
ДЕТИ
Анотація: Стаття є результатом компіляції сучасних вітчизняних та іноземних джерел стосовно визначальних аспектів мікробно-запальних захворювань сечовивідних шляхів у дітей: поширеність, етіологія, патогенез, діагностичні та терапевтичні алгоритми, рівень їх доказовості. Увагу також приділено питанням профілактики рецидивів інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ), реабілітації та диспансеризації пацієнтів. Відзначено, що ІСШ досить часто зустрічається у дитинстві: 8% дівчаток та 2% хлопчиків мають принаймні один епізод до семирічного віку. Пік віку ІСШ є бімодальним: один пік у грудному віці, а інший — у віці від 2 до 4 років (на момент навчання туалету). Найпоширенішим збудником залишається кишкова паличка, яка становить приблизно 85% у структурі уропатогенів усіх вікових груп дітей. Клінічні ознаки та симптоми ІСШ залежать від віку дитини, але всіх дітей із неясною лихоманкою віком від 2 до 24 місяців слід оцінювати на ІСШ. Оцінка дітей старшого віку може залежати від клінічної картини та лабораторних симптомів, як, наприклад, позитивна лейкоцитарна естераза та/або нітритний тест за результатами дипстик-тесту; піурія щонайменше 10 лейкоцитів у полі зору при мікроскопії; бактеріурія при культуральному дослідженні. Фізіологічні механізми, що протистоять ІСШ, включають кислотність і вільний пасаж сечі, своєчасне спорожнення сечового міхура, неушкоджені сечостатеві та уретральні сфінктери, а також повноцінні імунологічні та слизові бар'єри. Порушення будь-якого з цих механізмів формує схильність до ІСШ. Ниркові паренхіматозні дефекти діагностують у 3-15% дітей протягом одного-двох років від першої діагностованої ІСШ. Останнім часом більшість авторів схиляються думки, що рубцювання паренхіми унаслідок ІСШ відбувається у пацієнтів із дисплазією ниркової тканини та на тлі міхурово-сечоводного рефлюксу (МСР). Підвищена швидкість формування резистентності кишкової палички зробила амоксицилін неприйнятним для емпіричного лікування ІСШ у більшості дітей. Препаратами вибору на сьогодні є цефалоспорини та нітрофурани для нижніх відділів урологічного тракту. Профілактичні курси антибіотиків не знижують ризик наступних епізодів ІСШ, навіть у дітей із легким та помірним МСР.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Хвороба Кікучі—Фуджимото: особливості діагностики та клінічного перебігу [Текст] / О. І. Дорош [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 71-82. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ЛИМФАДЕНИТ ГИСТИОЦИТАРНЫЙ НЕКРОТИЗИРУЮЩИЙ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: У статті повідомляється про випадок хвороби Кікучі–Фуджимото (ХКФ) в Україні, індукованої Епштейн–Барр вірусом (EBV), у однорічної дівчинки із розповсюдженим лімфопроліферативним синдромом (ЛПС), ентеропатією, запальними проявами ЛОР-органів, гіпертермією, лейкопенією із нейтропенією та тромбоцитопенією, з високими маркерами запалення, із вторинним транзиторним гемофагоцитарним лімфогістіоцитозом (ГФЛГ). Емпірично розпочата терапія антибіотиками широкого спектра виявилася неефективною. Проводилася диференціація із гострою лейкемією (ГЛ), мієлодиспластичним синдромом (МДС), інфекційним процесом та лімфомою. Виконувались аспіраційна, трепанаційна біопсія кісткового мозку (КМ), молекулярно-генетичні дослідження КМ та крові. Діагноз ХКФ верифікований у двох незалежних гістологічних лабораторіях із проведенням гістологічного дослідження та ІГХД ЛВ. У відбитках ЛВ виявлено помірну кількість атипових лімфоїдних клітин переважно великого розміру з інтенсивно-базофільною вакуолізованою цитоплазмою та великим поліморфним ядром, схожих на клітини Годжкіна, двоядерні клітини, схожі на клітини Ріда–Штемберга, макрофаги, півмісячні гістіоцити. У гістологічних препаратах ЛВ виявлялася значна кількість макрофагів, ознаки виразного каріорексису та значні некрози без присутності неийтрофільних гранулоцитів, дуже характерні для некротизуючого лімфаденіту. За результатами ІГХД клітини з морфологією імунобластів виявилися позитивними на CD20, PAX-5. Між клітинами пухлини виявлялася велика кількість Т-лімфоцитів (CD3+) та макрофагів (CD163, CD68). Також ці клітини були гетерогенно позитивними до CD30, bcl-2, негативними до CD15, CD10, tdt, CD38, CD246, bcl-6, c-myc. У клітинах пухлини виявлена експресія CD44, MUM1 та CD43. При молекулярному дослідженні більшість імунобластоподібних клітин, особливо великих атипових, була позитивною до вірусних білків EBER EBV. При забарвленні на Кі-67 позитивною була більшість цих клітин та майже всі великі атипові клітини. При забарвленні на р53 виявлено «дикий» тип експресії. За результатами КТ у дитини виявлялися вогнища некрозу у частині ЛВ та в паренхімі селезінки. Позитивного клінічного ефекту (регресія ЛПС, нормалізація гемограми, відсутність лабораторних критеріїв запалення) досягнуто через місяць від початку застосування у лікуванні кортикостероїдів (КС). Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом всіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дитини.


Дод.точки доступу:
Дорош, О. І.; Стегніцька, М. В.; Петрончак, О. А.; Селезньов, О. О.; Мих, А. М.; Мелько, І. П.; Скалецька, Н. М.; Середич, Л. П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Рецидивний перихондрит як дебютна "маска" гострого лімфобластного лейкозу у дитини раннього віку (клінічний випадок) [Текст] / Н. Г. Чумаченко [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 83-88. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
УШНАЯ РАКОВИНА (патология)
ЛЕЙКОЗ-ЛИМФОМА ПРЕ-КЛЕТОЧНЫЙ ЛИМФОБЛАСТНЫЙ
ДЕТИ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: У статті наведено опис клінічного випадку гострого лімфобластного лейкозу у дворічної дитини, що перебігав під «маскою» рецидивного перихондриту вушної раковини. Показано особливості даного випадку. Єдиним клінічним проявом захворювання був гіперпластичний синдром: протягом перших 3-х місяців — тільки рецидивний перихондрит, з 4-го місяця хвороби — гіперплазія лімфовузлів, з 5-го місяця — лейкеміди шкіри, артрит, ураження другої вушної раковини. Протягом перших 3-х місяців показники периферичної крові були в межах вікової норми, з 4-го місяця захворювання дитина мала помірний лейкоцитоз, без анемії, тромбоцитопенії та змін з боку лейкоцитарної формули. Гіперлейкоцитоз та бластні форми лейкоцитів були виявлені на 6-му місяці захворювання. Повільне прогресування хвороби, недостатня настороженість лікарів у зв`язку з нетиповим перебігом захворювання та відсутністю ефекту від лікування призвели до пізнього встановлення діагнозу та значного відтермінування початку лікування. Наголошується на важливості настороженості як лікарів загального профілю, так і вузьких спеціалістів щодо онкогематологічних захворювань з метою забезпечення максимально ранньої діагностики та призначення адекватної терапії. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дитини.


Дод.точки доступу:
Чумаченко, Н. Г.; Марушко, Т. Л.; Головченко, О. В.; Фисун, В. М.; Марушко, Р. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Булат, Л. М.
    Клінічний випадок ниркового ускладнення інфекції верхніх дихальних шляхів у передчасно народженої дитини грудного віку [Текст] / Л. М. Булат, О. В. Лисунець, Н. В. Дідик // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 89-93. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ (диагностика, этиология)
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (диагностика, осложнения)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Причини дитячої захворюваності та віддалені наслідки є важливим питанням сучасної педіатричної науки. Зважаючи на анатомічні та функціональні особливості недоношених немовлят, вони потребують мультидисциплінарного підходу до догляду та лікування. Діти, народжені передчасно або маловагові щодо терміну гестації, мають зростаючий ризик ураження нирок у наступні періоди життя, оскільки отримують лікарські засоби, що здатні потенціювати пошкодження ниркових тканин. У статті описаний клінічний випадок хвороби сечовидільної системи у 8-місячної дитини, народженої в терміні гестації 32–33 тижні з малою масою тіла. Період новонародженості у неї асоціювався із розвитком характерних ниркових транзиторних станів, короткостроковим природним вигодовуванням, також вона потребувала респіраторної підтримки та теплового захисту на етапі постнатальної реанімаційної допомоги. Фізичний розвиток за кривими зростання Фентона до 50 тижнів скорегованого віку коливався в межах 10-го та 90-го перцентиля. У віці 8-ми місяців, після перенесеної інфекції верхніх дихальних шляхів, у дитини з'явилися блювання, лихоманка, порушення харчування, олігоурія. При об'єктивному обстеженні було виявлено стигми дизембріогенезу, затримку психомоторного та порушення фізичного розвитку. Дані лабораторно-інструментальних досліджень засвідчили наявність анемії першого ступеня, лейкоцитоз із зсувом лейкоцитарної формули вліво, дизелектролітні зміни у крові; порушень первинного та вторинного гемостазу не виявлено. У загальному аналізі сечі були зміни мікроскопії осаду та фізико-хімічних властивостей. За даними ультразвукового дослідження нирок у дитини діагностовано збільшення розмірів лівої нирки та підвищення ехогенності ниркової тканини, також у дитини виявлено гіперплазію тимусу. Сукупність клінічних та додаткових досліджень дала можливість діагностувати інфекцію сечовивідних шляхів — гострий пієлонефрит, з приводу чого дитина отримувала лікування. З метою скорочення термінів верифікації клінічного діагнозу сімейними лікарями у недоношених дітей слід акцентувати увагу на наявність стигм дизембріогенезу, порушень фізичного та психомоторного розвитку, особливості перебігу неонатального та грудного періодів життя, клінічні симптоми та дані додаткових методів досліджень. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дитини.


Дод.точки доступу:
Лисунець, О. В.; Дідик, Н. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Визначення, класифікація, діагностика та лікування гострої кропив'янки у дітей [Текст] : клінічна настанова, заснована на доказах // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - N 8. - С. 94-111. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
КРАПИВНИЦА (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, этиология)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)