Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СУ26/2018/6<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 15
Показанi документи с 1 за 15
1.


    Банадига, Н. В.
    Генотипові особливості перебігу різних фенотипів бронхіальної астми у дітей [Текст] / Н. В. Банадига // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 9-13. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (генетика, диагностика, этиология)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ
ФЕНОТИП
ПОЛИМЕРАЗНАЯ ЦЕПНАЯ РЕАКЦИЯ (методы)
ДЕТИ
Анотація: Мета: встановити провідні генотипи Arg16Gly гена ?2-адренорецепторів у дітей із різними фенотипами бронхіальної астми (БА). Матеріали і методи. Обстежено 101 дитину із БА віком старше п'яти років. Проведено повний обсяг обов'язкових та спеціальні дослідження. При визначенні поліморфізму гена ADR?2 (Arg16Gly) rs1042713 використовували модифіковані протоколи з олігонуклеотидними праймерами із застосуванням методу полімеразної ланцюгової реакції та наступним аналізом поліморфізму довжини рестрикційних фрагментів. Досліджувані ділянки генів ампліфікували за допомогою специфічних праймерів (Metabion, Німеччина). Фенотипи БА вирізняли на підставі аналізу клінічних особливостей перебігу, провідних тригерів відповідно до рекомендацій GINA-2017 та наказу МОЗ України № 868 від 08.10.2013 року. Результати. Серед обстежених пацієнтів переважали хворі з алергічною формою БА (88,11%) та персистуючим перебігом (71,29%). Комплексна оцінка клінічних особливостей перебігу, провідних тригерних факторів дозволила виділити окремі фенотипи БА. З найбільшою частотою зустрічався алергеніндукований (48,51%) та змішаний (22,27%) фенотипи; з меншою — вірусіндукований (15,84%), фізичного навантаження (7,92%) і пов'язаний з ожирінням (7,92%). У випадку алергеніндукованого (44,90%), змішаного (52,17%), пов'язаного з ожирінням (75,0%) та фізичними навантаженнями (40,0%) фенотипу захворювання маніфестувало у ранньому віці. Однак вірусіндукований фенотип БА дебютував у 50,0% випадків у молодшому шкільному віці. Серед хворих на БА без обтяженого родинного анамнезу здебільшого діагностувався гомозиготний варіант Gly16Gly гена ADR?2. За обтяженого спадкового анамнезу переважав гетерозиготний Arg16Gly генотип ADR?2 при всіх фенотипах. У хворих з інтермітуючим перебігом БА алергеніндукованим фенотипом переважає гомозиготний варіант Gly16Gly (69,23 %), з персистуючим — гетерозиготний Arg16Gly варіант гена ADR?2 (44,44%). Висновки. Поліморфізм локусу rs 1042713 Arg16Gly гена ADR?2 у дітей із БА представлений переважанням варіанту Arg16Gly при всіх фенотипах, а також у випадку раннього дебюту хвороби. Пізня маніфестація БА асоціюється з гомозиготним варіантом Gly16Gly ADR?2. Серед пацієнтів із БА з обтяженим спадковим анамнезом щодо атопії переважає генотип Arg16Gly гена ADR?2, натомість у дітей із родин, де немає випадків алергічної патології, провідне місце займає Gly16Gly генотип (53,33%). Встановлені фенотипові особливості та поліморфізм Arg16Gly гена ADR?2. У хворих на БА можуть бути використані при складанні програми профілактичних заходів у дітей з групи ризику щодо атопії.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Можливості поєднання неінвазивних методів для оцінки стадії фіброзу печінки у дітей із хронічним гепатитом С [Текст] / В. С. Березенко [та ін.] // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 14-21. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ГЕПАТИТ C ХРОНИЧЕСКИЙ (диагностика, осложнения, ультрасонография)
ЦИРРОЗЫ ПЕЧЕНИ (диагностика, ультрасонография, этиология)
ЭЛАСТИЧНОСТИ ТКАНИ ВИЗУАЛИЗАЦИИ МЕТОДЫ (методы)
СЕРОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ (методы)
ДЕТИ
Анотація: Мета: оцінити стадію фіброзу печінки у дітей з хронічним гепатитом С (ХГС) за допомогою комбінації двох неінвазивних методів — інструментального (еластографія зсувної хвилі) та серологічних маркерів фіброзу (APRI, FIB-4). Матеріали і методи. Обстежено 33 дитини віком 3–18 років з ХГС. Стадію фіброзу печінки визначали за індексом APRI, методом еластографії; 15 хворим проведено біопсію печінки. Cтадії фіброзу F2 за METAVIR відповідали показники APRI та еластографії печінки 0,42 та 6,1 кПа відповідно; F2 — 0,5 та 6,9 кПа; F4 (цироз) — 1 та 11,5 кПа. Результати. Індекс APRI у пацієнтів становив 0,67±0,27; еластографії печінки — 6,7±2,2 кПа; індексу FIB-4 — 0,31±0,2 (середнє±стандартне відхилення). Стадію фіброзу F2 діагностовано у 15% (nF2 — у 54% (n=18), у 18% (n=6) та у 60% (n=9) відповідно; F4 — у 15% (n=5), у 6% (n=2) та у 20% (n=3) відповідно. Незважаючи на те, що обрані критерії діагностики стадій фіброзу неінвазивними методами мали досить високу інформативність, при практичному застосуванні дані методи мають розбіжності у прогнозуванні стадії фіброзу печінки у дітей з ХГС. Висновки. Застосування комбінації двох неінвазивних методик для прогнозування стадії фіброзу печінки може забезпечити надійний метод неінвазивного контролю прогресування захворювання печінки у дітей та суттєво зменшити кількість проведених біопсій.


Дод.точки доступу:
Березенко, В. С.; Диба, М. Б.; Михайлюк, Х. З. ; Ткалик, О. М.; Крат, В. В.; Коробко, В. Ф.; Тарасюк, Б. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Model for predicting of the liver cirrhosis development in children with cystic fibrosis [Text] / V. A. Klymenko [et al.] // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - P22-26. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
КИСТОЗНЫЙ ФИБРОЗ (осложнения)
ЦИРРОЗЫ ПЕЧЕНИ (диагностика, этиология)
ПРОГНОЗИРОВАНИЕ
ДЕТИ
Анотація: Муковісцидоз (МВ) — це генетичне захворювання з поліорганним характером ураження. Цироз печінки посідає третє місце у загальному переліку причин смерті у хворих на МВ. Метою дослідження було удосконалення надання медичної допомоги хворим на МВ шляхом індивідуалізації терапії з урахуванням прогнозу розвитку ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту. Обстежено 42 дитини з діагнозом МВ. Пацієнти були роздподілені на дві групи: група А (із цирозом печінки) та група В (контрольна, без або з помірним ураженням паренхіми печінки). Проаналізовано 112 клініко-параклінічних показників. Після цього за допомогою методу логістичної регресії з покроковим включенням предикторів для аналізу функцій та вибору значущих критеріїв було створено математичну модель для прогнозування розвитку цирозу печінки у дітей із МВ, що дозволить своєчасно за допомогою неспецифічних методів дослідження складати індивідуальний алгоритм лікування хворого з метою попередження прогресування уражень печінки.


Дод.точки доступу:
Klymenko, V. A.; Drobova, N. M.; Piontkovska, O. V.; Pasinchyk, O. V.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Лісецька, І. С.
    Вплив комплексного лікування на мікробіоценоз тканин пародонта у підлітків з генералізованим катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом [Текст] / І. С. Лісецька, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 27-33. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ГАСТРИТ ГИПЕРТРОФИЧЕСКИЙ (осложнения)
ГИНГИВИТ (лекарственная терапия, микробиология, осложнения, этиология)
ДЕСНЫ (микробиология)
МИКРОБИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ (методы)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ПОДРОСТКИ
Анотація: Ключовими ланками етіології та патогенезу захворювань тканин пародонта за сучасною концепцією є кількісні та якісні зміни у складі мікрофлори ротової порожнини – зменшення кількості нормофлори, збільшення умовно-патогених мікроорганизмів, надмірне обсіменіння та інфікування пародонтопатогенами з одночасним погіршенням гігієни ротової порожнини, зниженням місцевого та загального імунітету, що частіше відбувається за наявності соматичних захворювань. Мета: визначення ефективності розробленого лікувально-профілактичного комплексу, спрямованого на корекцію мікробіоценозу тканин пародонта у підлітків з катаральним гінгівітом та хронічними гастродуоденітами шляхом мікробіологічного моніторингу до і після лікування та у віддалені терміни. Матеріали і методи. Під спостереженням знаходилися 38 підлітків віком від 12 до 18 років з генералізованим катаральним гінгівітом (ГКГ) та хронічним гастродуоденітом, що склали основну групу. До групи порівняння увійшли 25 підлітків аналогічного віку з діагностованим ГКГ, які на момент обстеження не мали скарг на порушення соматичного здоров'я і не перебували на диспансерному обліку у суміжних спеціалістів. Моніторинг змін мікробіоценозу ясен проводився до лікування, після лікування та через шість місяців. Результати. На тлі застосування розробленого лікувально-профілактичний комплексу для лікування дітей з ГКГ і супутнім гастродуоденітом відбулися виразні зміни мікробіоценозу ясен. Було досягнуто стійкого нормалізуючого ефекту на резидентну і транзиторну нормофлору та забезпечено зниження частки патогенних аеробних мікроорганізмів в оральних мікробіоценозах обстежених підлітків. Висновки. Запропонований лікувально-профілактичного комплексу забезпечує зниження масивності та частоти колонізації слизової оболонки ясен патогенною аеробною мікрофлорою (?-гемолітичним стрептококом, золотистим стафілококом та дріжджоподібними грибами роду Candida).


Дод.точки доступу:
Рожко, М. М.; Куцик, Р. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Мочульська, О. М.
    Клінічна ефективність та імуномодулююча дія застосування алерген-специфічної імунотерапії з пролонгованим курсом пробіотиків при атопічному дерматиті у дітей [Текст] / О. М. Мочульська, А. М. Дивак // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 34-40. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ДЕРМАТИТ АТОПИЧЕСКИЙ (лекарственная терапия, терапия)
КОМБИНИРОВАННОЕ ЛЕЧЕБНОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ
ДЕСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ ИММУНОЛОГИЧЕСКАЯ (методы)
ПРОБИОТИКИ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ДЕТИ
Анотація: Мета: оптимізувати лікування дітей з атопічним дерматитом (АД) шляхом індукції імунологічної толерантності до алергенів як комплексного методу лікування з використанням алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ) і пролонгованого курсу пробіотиків. Матеріали і методи. Проводили порівняльну оцінку ефективності традиційного і удосконаленого комплексного лікування дітей з АД старше 5 років. Традиційна терапія включала гіпоалергенну дієту і умови побуту, антигістамінний препарат другого покоління, стабілізатор мембран мастоцитів, антагоніст лейкотрієнових рецепторів, емоліенти, топічні глюкокортикоїди, топічні інгібітори кальциневрину. Удосконалена комплексна терапія включала АСІТ неінфекційними алергенами за стандартною схемою парентеральним шляхом протягом одного року з додатковим призначенням пролонгованого курсу мультипробіотика (порошок із ліофілізованих бактерій для орального розчину у дозі: віком від 5 до 12 років — по 1,95?109 КУО Lactobacillus acidophillus, Bifidobacterium два рази на день, віком від 13 до 18 років — по 3,90?109 КУО Lactobacillus acidophillus, Bifidobacterium два рази на день під час їжі) протягом восьми тижнів. Були використані клінічні, загальні клініко-лабораторні, імунологічні дослідження клітинної та гуморальної ланок імунітету з визначенням концентрації субпопуляцій лімфоцитів (CD3, CD4, CD8, CD16, CD19), імуноглобулінів (IgA, IgE, IgG), інтерлейкінів (IL-2, IL-4, IL-6, IL-10), інтерферону гамма (INF-?), гістаміну в крові, інструментальні (дерматоскопія, УЗД шкіри), міжнародна бальна шкала SCORAD, методи статистичного аналізу результатів дослідження. Результати. При дослідженні та порівнянні запропонованого комплексного методу лікування з використанням АСІТ і пролонгованого курсу пробіотиків та традиційної терапії, очевидний її кращий клінічний результат у дітей з АД. Застосування саме пролонгованого курсу пробіотиків сприяло швидкій індукції імунологічної толерантності до алергенів, що свідчить про активацію імуномодулюючих процесів при такому варіанті терапії алергенами при АД у дітей. АСІТ у поєднанні з пролонгованою пробіотикотерапією дає змогу покращити лікування АД у дітей, проявляючи імуномодулюючий вплив на клітинну і гуморальну ланки імунітету, цитокіновий статус, індукує імунологічну толерантність, що супроводжується швидкою і позитивною динамікою клінічної симптоматики, зменшенням частоти і тривалості загострень, збільшенням тривалості клінічної ремісії. Висновки. У даній роботі клінічно апробовано і продемонстровано, що АСІТ у поєднанні з пролонгованою пробіотикотерапією є ефективною в лікуванні дітей з АД віком від 5 років. Всі діти добре перенесли лікування, відмічалась швидка позитивна динаміка з боку основних клінічних проявів, лабораторних та інструментальних показників.


Дод.точки доступу:
Дивак, А. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Раус, І. В.
    Поствакцинальний імунітет у дітей з ВІЛ-інфекцією [Текст] / І. В. Раус, А. П. Волоха, Л. І. Чернишова // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 41-46. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ВИЧ ИНФЕКЦИИ (иммунология, лекарственная терапия)
АНТИ-ВИЧ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ, БОРЬБА С РАСПРОСТРАНЕНИЕМ (методы)
ИММУНИЗАЦИЯ (методы)
ДЕТИ
Анотація: Діти, інфіковані ВІЛ перинатально, схильні до важких, рецидивних або незвичних інфекцій, викликаних вакцин-керованими збудниками. Навіть в еру антиретровірусної терапії ВІЛ-інфіковані пацієнти мають вищий ризик розвитку ускладнень від захворювань, яким можна запобігти завдяки вакцинації. Мета: вивчення охоплення імунізацією та рівня серопозитивності до вакцин-керованих інфекційних захворювань у дітей з перинатальною ВІЛ-інфекцією. Матеріали і методи. Охоплення щепленнями та поствакцинальний імунітет проти дифтерії, правця, кору, епідемічного паротиту та гепатиту В досліджували у ВІЛ-інфікованих дітей, що знаходяться під спостереженням у Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. Рівень специфічного імунітету проти вакцинальних збудників порівнювали з даними дітей, не інфікованих ВІЛ (група контролю). Результати. Охоплення імунізацією ВІЛ-інфікованих дітей було нижчим, ніж у загальній популяції, і становило 63,6% для правця, дифтерії та кашлюка, 64,7% — для поліомієліту, 46,5% — для двох доз вакцини проти кору, краснухи, епідемічного паротиту та 33,8% — для гепатиту B. Більшість вакцинованих дітей не мали сироваткових антитіл до вакцинальних антигенів, включаючи дифтерію (79,4%), гепатит В (77,8%), епідемічний паротит (60,6%) та кір (42,4%). Концентрація специфічних антитіл до вакцинальних антигенів у ВІЛ-інфікованих дітей була нижчою, ніж у неінфікованих дітей. Висновки. Ранній початок АРТ і проведення щеплення після початку лікування дозволяє зберегти імунний захист проти вакцин-керованих інфекцій у дітей з ВІЛ-інфекцією. У дітей, що отримали імунізацію до початку АРТ, існує необхідність контролю поствакцинального імунітету і введення бустерних доз вакцини.


Дод.точки доступу:
Волоха, А. П.; Чернишова, Л. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Шевлюк, П. П.
    Возможности тимпанометрии в определении функции среднего уха у недоношенных новорожденных детей [Текст] / П. П. Шевлюк, А. Д. Гусаков, Т. И. Курочкина // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 47-52. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ
УШНЫЕ БОЛЕЗНИ (диагностика, этиология)
УХО СРЕДНЕЕ
АКУСТИЧЕСКОГО ИМПЕДАНСА ТЕСТЫ (методы)
Анотація: Однією з частих причин передчасних пологів є внутрішньоутробна інфекція, яка може спричиняти розвиток запальних захворювань у новонароджених дітей, зокрема запалення в середньому вусі. Одним з об'єктивних методів оцінки стану середнього вуха у дітей є акустична імпедансометрія, що допомагає виявити наявність ексудату в барабанній порожнині, який досить часто клінічно нічим себе не проявляє. Мета: за даними тимпанометрії вивчити стан середнього вуха у новонароджених різного гестаційного віку для виявлення патологічного ексудату і провести порівняльну характеристику показників тимпанограм на частотах 226 і 1000 Гц між доношеними і недоношеними дітьми. Матеріали і методи. У відділенні патології новонароджених на другому етапі виходжування проведено обстеження функціонального стану середнього вуха у 102 новонароджених дітей. Дослідження проводили за допомогою акустичної імпедансометрії з використанням частоти 226 і 1000 Гц. Результати. При проведенні тимпанометрії з частотою 1000 Гц було виявлено більшу кількість патологічнх типів тимпанограм порівняно з частотою 226 Гц. Також при проведенні височастотної тимпанометрії вдалося позбутися патологічних типів «D» і «E», які досить часто виявлялися при використанні тону 226 Гц. За результатами статистичної обробки кількісних даних тимпанометрії встановлені нормативні показники для доношених і недоношених дітей. Висновки. Для виявлення патології середнього вуха у доношених і недоношених дітей доцільно використовувати високочастотну тимпанометрію, яка допомагає виявити приховані процеси у середньому вусі. Функціональні характеристики середнього вуха у недоношених новонароджених, постконцептуальний вік яких досяг 36 тижнів гестації, не відрізняються від таких у доношених дітей.


Дод.точки доступу:
Гусаков, А. Д.; Курочкина, Т. И.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Клиническое наблюдение синдрома Вильямса-Кемпбелла в разрезе современных методов диагностики и лечения [Текст] / М. А. Гончарь [и др.] // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 53-58. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ДЫХАТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ АНОМАЛИИ (диагностика, терапия)
БРОНХОМАЛЯЦИЯ (диагностика, терапия)
ДЕТИ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Наведено клінічне спостереження за дитиною раннього віку з тривалим перебігом синдрому бронхіальної обструкції, який супроводжувався відділенням великої кількості гнійного мокротиння (до 10 мл при одноразовій аспірації, ~ 140–200 мл/добу). У процесі диференціальної діагностики виявлено вроджену аномалію трахеобронхіального дерева — синдром Вільямса—Кемпбелла. У статті проведено порівняння комбінації мальформацій і особливостей перебігу синдрому Вільямса—Кемпбелла, виявлених у дитини, із даними літератури, а також надані рекомендації щодо моніторингу та менеджменту пацієнтів з кістозним бронхоектазісом.


Дод.точки доступу:
Гончарь, М. А.; Логвинова, О. Л.; Пушкарь, Е. М.; Помазуновская, Е. П.; Тельнова, Л. Г.; Петренко, Е. К.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Бережной, В. В.
    Персистенция герпесвирусной инфекции у детей и ее роль при ювенильном ревматоидном артрите (обзор литературы) [Текст] / В. В. Бережной, Ю. И. Бондарец // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 59-69. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
АРТРИТ ЮВЕНИЛЬНЫЙ (иммунология, лекарственная терапия, осложнения, этиология)
HERPESVIRIDAE ИНФЕКЦИИ (диагностика, иммунология, классификация, осложнения, этиология)
ВИРУСА ЛАТЕНТНОСТЬ (действие лекарственных препаратов)
ВИРУСА АКТИВАЦИЯ (действие лекарственных препаратов)
ПРОТИВОРЕВМАТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ДЕТИ
ОБЗОР
Анотація: У статті наведено дані щодо персистенції герпесвірусної інфекції (ГВІ) у дітей та її впливу на імунну систему у пацієнтів з ювенільним ревматоїдним артритом (ЮРА). Аналіз публікацій доводить несприятливий вплив ГВІ на імунний статус хворих на ЮРА. Показано значення різних видів ГВІ і ризик її виникнення при лікуванні ЮРА базисними та імунобіологічними препаратами.


Дод.точки доступу:
Бондарец, Ю. И.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Марушко, Ю. В.
    Ефективність екстракту ісландського моху при сухому кашлі у дітей [Текст] / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 71-77. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Гербион сироп исландского мха
MeSH-головна:
КАШЕЛЬ (диагностика, лекарственная терапия, этиология)
ПРОТИВОКАШЛЕВЫЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ДЕТИ
Анотація: У статті показано причини виникнення та механізми розвитку сухого кашлю у дітей. Кашель супроводжує досить багато захворювань, що потребує проведення диференційної діагностики для вибору раціональної терапії. Рослинні препарати можуть застосовуватись при сухому кашлі тривало і без побічних ефектів. Наведено дані досліджень, які свідчать про ефективність сиропу, що містить екстракт ісландського моху, у лікуванні сухого кашлю у дітей.


Дод.точки доступу:
Гищак, Т. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Абатуров, О. Є.
    Ефективність пробіотичних бактерій Bacillus subtilis для лікування гострого простого бронхіту у дітей [Текст] / О. Є. Абатуров, Н. М. Токарєва // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 78-82. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Субалин
MeSH-головна:
БРОНХИТ (лекарственная терапия)
ПРОБИОТИКИ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
БАЦИЛЛЫ
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ДЕТИ
Анотація: Пробіотичні бактерії Bacillus subtilis мають противірусну та імуномодулюючу дію, у зв'язку з чим препарати, що містять дані бактерії, можуть мати достатній терапевтичний потенціал при лікуванні гострих простих бронхітів у дітей. Мета: вивчення клініко!імунологічної ефективності пробіотичних бактерій Bacillus subtilis при лікуванні гострого простого бронхіту у дітей. Матеріали і методи. Під спостереженням перебувало 40 дітей віком від двох до шести років. 14 дітей у комплексній терапії гострого бронхіту отримували препарат «Субалін», що містить бактерії Bacillus subtilis, решта дітей отримували лише стандартну терапію. Важкість стану хворого оцінювалася за шкалою BSS (Bronchitis severity score). Лабораторне дослідження включало: загальний аналіз крові, сечі, назоцитологічні, імуноферментні методи. Етіологічний діагноз встановлювався на підставі вірусологічних методів дослідження. При визначенні концентрації інтерферону гамма використовувався набір «Гамма-Інтерферон – ІФА-БЕСТ А-8752» фірми «Вектор-Бест»; лактоферину — набір Нuman Lactoferrin NK 329 Edition 06–16 виробництва компанії Hycult Biotech (USA), нейтрофільних ?-дефензінів (1-3) — реактиви Нuman HNP NK317 Edition 08-16 виробництва компанії Hycult Biotech (USA). Результати. У всіх дітей захворювання почалося гостро і проявлялося катаральним і загальнозапальним синдромами. Застосування в терапії препарату, що містить бактерії Bacillus subtilis, сприяло скороченню тривалості симптомів захворювання, підвищенню вмісту лактоферину у ротоглотоковій рідині до періоду реконвалесценції захворювання і поєднанню продукції IFN-g та антимікробних факторів. Висновки. Застосування «Субаліну», що містить бактерії Bacillus subtilis, є патогенетичним методом лікування гострого простого бронхіту у дітей.


Дод.точки доступу:
Токарєва, Н. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Кривопустов, С. П.
    Профілактичні стратегії у педіатрії при респіраторних інфекціях [Текст] / С. П. Кривопустов // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 84-86
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (профилактика и контроль)
ДЕТИ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Макарова, Е. Г.
    Олигосахариды грудного молока: история открытия, структура и защитные функции [Текст] / Е. Г. Макарова, О. К. Нетребенко, С. Е. Украинцев // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 87-96. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЛОКО ЧЕЛОВЕЧЕСКОЕ (химия)
ОЛИГОСАХАРИДЫ
Анотація: У статті представлений огляд літератури по олігосахаридам грудного молока (ОГМ). Відповідно до сучасних даних, ОГМ має важливі захисні властивості: перешкоджають адгезії патогенів і токсинів, знижують рівень протизапальних цитокинів, покращують цілісність стінки кишечника. Важливим фактором захисту є імуномодулююча дыя ОГМ, яка здійснюється через зв’язки ОГМ із рецепторами — лектинами. Наведені дані про механізми зв’язку галектинів із ОГМ і дію галектинів на стан імунних клітин і функцій.


Дод.точки доступу:
Нетребенко, О. К.; Украинцев, С. Е.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Марушко, Ю. В.
    Засоби місцевої терапії при гострих запальних захворюваннях ротоглотки у дітей [Текст] / Ю. В. Марушко, А. О. Асонов // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 98-102. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Лисобакт
   Стоматидин

MeSH-головна:
ФАРИНГИТ (лекарственная терапия, этиология)
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия, осложнения)
ПРОТИВОИНФЕКЦИОННЫЕ СРЕДСТВА ЛОКАЛЬНЫЕ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
МУРАМИДАЗА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ГЕКСЕТИДИН (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Респіраторні захворювання залишаються найпоширенішою патологією людини. У дітей причиною частих респіраторних інфекцій є незрілість імунної системи, зокрема місцевого імунітету, знижена здатність організму до вироблення інтерферону, знижений вміст sIgA, лізоциму. Застосування лізоцимвмісного препарату «Лісобакт»® та препарату «Стоматидин»® є ефективним засобом місцевої терапії гострих запальних захворювань ротоглотки різної етіології у дітей, що часто хворіють.


Дод.точки доступу:
Асонов, А. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Цимбаліста, О. Л.
    Синдром Швахмана-Даймонда: клініка, діагностика, принципи лікування (лекція) [Текст] / О. Л. Цимбаліста, З. В. Вовк // Современная педиатрия. - 2018. - N 6. - С. 103-107. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ГЕНЕТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ ВРОЖДЕННЫЕ (диагностика, терапия)
ДЕТИ
Анотація: Синдром ШвахманаДаймонда (ShwachmanDiamond Syndrome, SDS) — рідкісне спадкове захворювання з автосомнорецесивним типом успадкування. Клінічна маніфестація захворювання спостерігається в неонатальному віці і проявляється симптомами ураження шлунковокишкового тракту, кістко вого скелету і системи крові. Впродовж першого року життя у клінічній картині домінує синдром мальасиміляції, в основі якого лежить екзокринна недостатність підшлункової залози. Із віком прогресує затримка психомоторного розвитку. Рідко спостерігається кардіоміопатія. Характерною є затримка статевого дозрівання. Система крові: абсолютна нейтропенія, зниження хемотаксису нейтрофілів; анемія нормохромна, нормо або макроцитарна; часто тромбоцитопенія; мієлобластні форми лейкемії. Із віком зростає частота і важкість перебігу локальних і системних інфекцій. Системні ураження кісткового скелету, остеопороз призводять до формування різноманітної ортопедичної патології. При цьому окрім патології фагоцитозу має значення недостатність клітинної і гуморальної ланок імунної системи. Лікування синдрому Швахмана—Даймонда є посиндромним. Синдром мальасиміляції: дієта, замісна ферментотерапія як при муковісцидозі. Нейтропенія: для лікування застосовуються препарати гранулоцитарно-колонієстимулюючого фактора. За показаннями — противірусні, протимікробні препарати. Протипоказані антибіотики, які призводять до мієлосупресії. При важкій нейтропенії протипоказані пробіотики. Дискусійним є питання трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку.


Дод.точки доступу:
Вовк, З. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)