Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ66/2018/1<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 26
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-26 
1.


    Усенко, Л. В.
    Кровезаменители с газотранспортной функцией: надежды и реалии [Текст] / Л. В. Усенко, А. В. Царев // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 9-18. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
КРОВЕЗАМЕНИТЕЛИ
ГЕМОГЛОБИНЫ (терапевтическое применение)
ФТОРУГЛЕРОДЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Робота присвячена сучасному стану проблеми створення та клінічного використання кровозамінників із газотранспортною функцією. Описано технологічні напрямки розробок кровозамінників із газотранспортною функцією. Здійснено аналіз проведених досліджень кровозамінників на основі модифікованого гемоглобіну, перфторвуглеців, а також використання молекулярних, клітинних і нанотехнологій. Надано досвід широкого клінічного застосування кровозамінника з газотранспортною функцією на основі перфторвуглеців. Продемонстровані потенційні переваги використання кровозамінників із газотранспортною функцією порівняно з алогенною кров’ю.


Дод.точки доступу:
Царев, А.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Никонов, В. В.
    Возможности применения кардиоселективных парентеральных бета-блокаторов в медицине неотложных состояний [Текст] / В. В. Никонов, А. С. Соколов, Е. И. Киношенко // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 21-25. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Эсмолол
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия)
НЕОТЛОЖНАЯ ТЕРАПИЯ
АДРЕНЕРГИЧЕСКИЕ БЕТА-АНТАГОНИСТЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакокинетика)
ИНФУЗИИ ПАРЕНТЕРАЛЬНЫЕ
Анотація: Парентеральний кардіоселективний бета-блокатор есмолол через свої унікальні фармакокінетичні та фармакологічні властивості стає привабливим на етапі екстреного надання медичної допомоги. Ультракоротка дія поряд з антигіпертензивним ефектом, що супроводжується вираженою антиішемічною, кардіопротекторною і антиаритмічною дією, дозволяють вважати його «ідеальним» бета-адреноблокатором догоспітального і раннього госпітального етапів для лікування гострого коронарного синдрому, надшлуночкової тахікардії різного генезу, гіпертонічних кризів. Практичними перевагами есмололу є можливість тривалого багатогодинного введення, індивідуального титрування доз, а також швидка (протягом 30 хвилин) оборотність ефекту та, відповідно, безпечність препарату.


Дод.точки доступу:
Соколов, А.С.; Киношенко, Е.И.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Духовно-нравственные аспекты неизлечимой болезни [Текст] / Ж. Д. Семидоцкая [и др.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 26-29. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
БОЛЕЗНЬ (психология)
ОТНОШЕНИЕ К СМЕРТИ
ДУХОВНОСТЬ
ПАЛЛИАТИВНАЯ ПОМОЩЬ
Анотація: У статті обговорюються духовні, психологічні, соціальні проблеми пацієнтів із невиліковною тяжкою хворобою та їхніх лікарів. У дискусійному дискурсі викладаються погляди на хворобу та вмирання як на стани, що відкривають нові можливості для осмислення людиною цінностей життя, усвідомлення сенсу і значення смерті, перегляду життєвих пріоритетів, для самореалізації і духовного удосконалення до останніх хвилин існування. Розвиток духовності людини розглядається в аспекті еволюційно і генетично обумовленого процесу адаптації до змін зовнішнього і внутрішнього середовища, досягнення максимально можливої якості життя в ситуаціях, що складаються. Покращення якості життя, збереження гідності пацієнта в термінальній стадії хвороби є одними з найважливіших завдань сучасної системи охорони здоров’я в цілому і паліативної медицини зокрема. Паліативна допомога об’єднує духовні, психологічні, фізичні, соціальні аспекти хвороби, забезпечує духовно-моральну підтримку людської гідності наприкінці життя. При наданні паліативної допомоги пацієнтам, які вірять у Бога, необхідно поважати їхні релігійні цінності і підтримувати віру в безсмертя душі. Охорона гідності, прийнятної якості життя є істотним правом пацієнта. Піклування про захист цього права від початку до кінця життя — найважливіший пріоритет цивілізованого суспільства.


Дод.точки доступу:
Семидоцкая, Ж.Д.; Чернякова, И.А.; Неффа, М.Ю.; Кармазина, И. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Арустамян, О. М.
    Застосування солей літію в медицині та ознаки отруєння ними [Текст] / О. М. Арустамян, В. С. Ткачишин, В. Є. Кондратюк // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 30-36. - Бібліогр.: с. 34-35
MeSH-головна:
ЛИТИЙ (кровь, отравления, терапевтическое применение)
СОЛИ (отравления, терапевтическое применение)
ПСИХОТРОПНЫЕ СРЕДСТВА (отравления, терапевтическое применение)
НЕЙРОТОКСИЧЕСКИЕ СИНДРОМЫ (диагностика, кровь, моча, терапия, этиология)
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
ДЕТОКСИКАЦИЯ СОРБЦИОННАЯ (методы)
Анотація: Препарати літію — психотропні лікарські засоби з групи нормотиміків. Їх найважливіше значення полягає в лікуванні афективних розладів, перш за все маніакальних фаз біполярного розладу, а також у профілактиці їх загострень і лікуванні тяжких і резистентних депресій, вони здатні запобігати самогубствам. В основі лікування біполярних розладів препаратами літію лежить їх властивість селективно інгібувати кіназу-3-глікогенсинтетазу шляхом конкуренції з іонами магнію. Літій — лужний метал, тому в медицині він застосовується у вигляді солей, в основному у вигляді карбонату, а також цитрату, сукцинату, оротату, хлориду й сульфату літію. Окрім галузі психіатрії, літій та його сполуки застосовуються при виробництві пластмас, органічному синтезі, у склодувній промисловості, фармацевтичній хімії. Отруєння літієм у психіатричній практиці часто має ятрогенну природу. Літій впливає на вивільнення серотоніну й чутливість рецепторів, а також модулює дію норадреналіну. На сьогодні вважається, що механізм дії літію пов’язаний з виснаженням запасів інозитолу в центральній нервовій системі (ЦНС). Неврологічний симптомокомплекс отруєння літієм складається з атаксії, погіршення зору, втрати пам’яті, запаморочення, втрати орієнтації, судом, ступору й коми. Чим довше зберігається токсичний рівень літію в крові, тим більша ймовірність необоротних змін ЦНС. При інтоксикації літієм хворий повинен бути госпіталізований. Перша допомога: всередину натрію хлорид і розчин калію хлориду. Необхідно кілька разів на день вимірювати концентрацію літію в плазмі крові. Для швидкого зниження концентрації літію часто ефективне введення фізіологічного розчину внутрішньовенно зі швидкістю 150–200 мл на годину. Перш за все проводять промивання шлунка й кишечника (особливо при отруєнні препаратами тривалої дії). Оскільки в шлунковому соку часто виявляється висока концентрація літію, показана тривала аспірація шлунка. При епілептичних нападах, пригніченні ЦНС, артеріальній гіпотонії й аритміях лікування патогенетичне. Найбільш ефективним методом є гемодіаліз. Проте потрібно відзначити, що об’єктивно позитивні зміни при літієвій терапії (якщо вона успішна) набагато перевершують негативний вплив можливих побічних ефектів.


Дод.точки доступу:
Ткачишин, В.С.; Кондратюк, В.Є.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Мальцева, Л. А.
    Интраабдоминальная инфекция в свете последних международных рекомендаций и ее роль в развитиии септической энцефалопатии [Текст] / Л. А. Мальцева, Н. Ф. Мосенцев, В. Н. Лисничая // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 37-44. - Библиогр.: с. 42-43
MeSH-головна:
ПЕРИТОНИТ (диагностика, лекарственная терапия, микробиология, осложнения, хирургия)
СЕПСИС (диагностика, лекарственная терапия, микробиология, этиология)
СЕПСИС-АССОЦИИРОВАННАЯ ЭНЦЕФАЛОПАТИЯ (диагностика, лекарственная терапия)
ВНУТРИБРЮШНЫЕ ИНФЕКЦИИ
МИКРОБИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
Анотація: Мета цих рекомендацій: представити міжнародну позицію, засновану на доказах, із питань застосування методів ведення внутрішньоабдомінальних інфекцій та вплив внутрішньоабдомінальних інфекцій на розвиток септичної енцефалопатії. Ускладнена інтраабдомінальна інфекція є важливою причиною захворюваності та смертності. В уявленні Third International Consensus Definitions for Sepsis and Septic Shock (Sepsis-3) сепсис визначається як загрозлива для життя дисфункція органа, що викликана дисрегуляторною відповіддю хазяїна на інфекцію. Дисфункція органа може бути подана як збільшення показника на більше ніж 2 бала за шкалою Sequential Organ Failure Assessment (SOFA). Раннє виявлення пацієнтів з абдомінальним сепсисом є важливим кроком для ефективного лікування з метою покращання результатів. Мікросудинна дисфункція, глобальне пошкодження тканин можуть призвести до розвитку септичної енцефалопатії, що асоціюється з поганим прогнозом. Ключовими факторами ефективної терапії внутрішньоабдомінальних інфекцій є оперативний діагноз, адекватна реанімація, ранній початок відповідної антибактеріальної терапії, ранній конт­роль джерела інфекції та постійна переоцінка клінічної відповіді на тактику ведення. Оцінка ефективності рекомендацій та якості доказів подані відповідно до Grading of Recommendations Assessment, Development and Evaluation (GRADE).


Дод.точки доступу:
Мосенцев, Н.Ф.; Лисничая, В.Н.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Роль и место декомпрессивной краниоэктомии в интенсивной терапии рефрактерной внутричерепной гипертензии при тяжелой черепно-мозговой травме [Текст] / Л. А. Мальцева [и др.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 45-52. - Библиогр.: с. 50-51
MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ (диагностика, осложнения, терапия, хирургия)
ВНУТРИЧЕРЕПНАЯ ГИПЕРТЕНЗИЯ (терапия, хирургия, этиология)
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВАЯ ТРАВМА, ГЛАЗГО ШКАЛА ОЦЕНОК ИСХОДОВ
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
КРАНИОЭКТОМИЯ ДЕКОМПРЕССИОННАЯ (методы)
Анотація: У даній роботі поданий огляд літератури, присвячений ролі і місцю декомпресивної краніектомії (ДК) в інтенсивній терапії рефрактерної внутрішньочерепної гіпертензії при тяжкій черепно-мозковій травмі. Подано визначення первинної декомпресивної і додаткової краніектомії. Показано, що дослідження ДК охоплює такі напрямки: 1) першочерговість ДК щодо медикаментозного забезпечення; 2) порівняння ДК різних розмірів; 3) порівняння ДК із краніотомією; 4) рання або пізня ДК — з точки зору їх впливу на смертність пацієнтів і функціональні результати. Резюме доказів подано 3 класами. Для оцінки якості сукупності доказів додатково рекомендовані шкала результатів Glasgow Outcome Scale (GOS) і розширена шкала результатів Glasgow Outcome Scale Extended (GOS-E), в якій позиції 3–5 GOS поділені на дві. GOS-E — це глобальна шкала результатів, що описує функціональну незалежність, роботу, соціальну та дозвільну діяльність, особисті відносини; шкали GOS і GOS-E використовують також для порівняння ефективності застосування методів інтенсивної терапії. З огляду на Guidelines for the Management of severe Traumatic Brain Injury 4th Еdition — 2016 подано рекомендації з ДК. Детально вивчено й адаптовано дослідження з рандомізованої оцінки операції ДК при неконтрольованому наростанні внутрішньочерепного тиску (RESCUEicp) для аналізу ефективності ДК як втручання останнього рівня в пацієнтів із черепно-мозковою травмою та рефрактерною внутрішньочерепною гіпертензією. Установлено, що через 6 місяців після черепно-мозкової травми в групі з ДК смертність була на 22 % нижчою, підвищувався відсоток пацієнтів у вегетативному статусі, відмічалися істотні і незначні за тяжкістю неврологічні порушення; сприятливі наслідки домінували на 13 % порівняно з медикаментозним лікуванням. Показники помірної інвалідності і добре відновлення були однаковими в обох групах.


Дод.точки доступу:
Мальцева, Л.А.; Сирко, А.Г.; Гришин, В.И.; Базиленко, Д. В. ; Пшенко, С. О. ; Островский, В.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Замена коллоидного раствора гидроксиэтилкрахмала на желатин не уменьшает степень почечной недостаточности или уровень смертности у хирургических пациентов в критическом состоянии: результаты ретроспективного когортного исследования [Текст] / F. Albrecht [et al.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 53-62. - Библиогр.: с. 61
MeSH-головна:
КРИТИЧЕСКИ БОЛЬНЫМ ПОМОЩЬ
РЕГИДРАТАЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ (вредные воздействия, методы)
РЕГИДРАТАЦИОННЫЕ РАСТВОРЫ (вредные воздействия, терапевтическое применение)
ГИДРОКСИЭТИЛОВОГО КРАХМАЛА ПРОИЗВОДНЫЕ (вредные воздействия, терапевтическое применение)
ЖЕЛАТИНА (вредные воздействия, терапевтическое применение)
ПОЧЕК ОСТРОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ (химически вызванный)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Актуальність. Застосування гідроксіетилкрохмалю (ГЕК) може скомпрометувати функцію нирок у пацієнтів в критичному стані. Як альтернативу було запропоновано желатин (Жел). В даному дослідженні вивчалося, чи має Жел (4%) переваги порівняно з ГЕК (6%, 130/0,4) щодо розвитку гострої ниркової недостатності (ГНН), тривалості перебування у відділенні інтенсивної терапії/тривалості госпіталізації і рівня смертності протягом 30 днів, а також оцінювалися дозозалежні ефекти. Матеріал і методи. Ми провели ретроспективний когортний аналіз 1552 хірургічних пацієнтів, які перебувають у відділенні інтенсивної терапії в університетській лікарні, у яких в червні 2006 року призначенння ГЕК змінили на желатин. Протягом року до цього 515 пацієнтів отримували ГЕК; рік після цього 540 пацієнтів отримували желатин. Протягом обох років 497 пацієнтів отримували кристалоїдні розчини (КР). Призначення плазмозамінних розчинів проводилося виходячи з клінічного судження і не відповідало протоколу дослідження. Результати. Не встановлено будь-яких відмінностей в частоті ГНН при застосуванні ГЕК і Жел (р =0,292), але ГНН розвивалися частіше при застосуванні цих колоїдних розчинів, ніж в групі застосування кристалоїдних розчинів (ГЕК/Жел проти КР, р 0,05). Було встановлено вірогідну кореляцію смертності та максимальної добової дози ГЕК (r


Дод.точки доступу:
Albrecht, F.; Glas, M.; Rensing, H.; Kindgen-Milles, D.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Сравнение бемипарина с кратностью применения один раз в сутки и эноксапарина с кратностью применения два раза в сутки при остром тромбозе глубоких вен: мультицентровое, открытое, рандомизированное, контролируемое исследование [Текст] / I. Suchkov [et al.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 63-71. - Библиогр.: с. 70
MeSH-головна:
ТРОМБОЗ ВЕНОЗНЫЙ (лекарственная терапия, ультрасонография)
КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ (кровоснабжение, ультрасонография)
ЭНОКСАПАРИН (вредные воздействия, прием и дозировка, терапевтическое применение)
ГЕПАРИН НИЗКОМОЛЕКУЛЯРНЫЙ (вредные воздействия, прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Актуальність. Люди з тромбозом глибоких вен (ТГВ) мають підвищений ризик розвитку тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), смерті й довгострокових тромботичних ускладнень. Метою даного дослідження була оцінка ефективності та безпеки беміпарину з кратністю застосування один раз на добу порівняно з еноксапарином із кратністю застосування два рази на добу при лікуванні гострого ТГВ і визначення терапевтичної ефективності беміпарину. Матеріали та методи. У даному мультицентровому, рандомізованому, відкритому клінічному дослідженні ІІІ фази з активним контролем брали участь пацієнти з гострим проксимальним ТГВ, підтвердженим на УЗД із застосуванням методу компресії. Пацієнти отримували беміпарин один раз на добу або еноксапарин два рази на добу підшкірно протягом 7 днів у поєднанні з варфарином у дозі 5 мг/добу. Оцінка тяжкості тромбозу проводилася сліпим методом із використанням УЗД. Первинною кінцевою точкою ефективності була частка пацієнтів із змешенням ступеня тяжкості тромбозу на 83-й день (кінець спостереження); вторинною кінцевою точкою ефективності була частота рецидивуючого ТГВ і ТЕЛА. Кінцеві точки безпеки вкючали небажані явища, що виникають при лікуванні. Результати. У дослідженні були включені 312 пацієнтів (близько 62 % - чоловіки, середній вік 55,2 року). У 26,1 і 28,7 % пацієнтів із групи беміпарину і еноксапарину відповідно був наявний як мінімум один вактор ризику ТГВ. Частка пацієнтів із зменшенням ступеня тяжкості тромбозу була подібною в групах застосування беміпарину (78,2 %) і еноксапарину (80,8 %); різниця становила - 2,66 (97,5% ДІ - 12,3), також мала місце середня зміна розміру тромбу (-8,8 і -8,6 відповідно). В обох групах не було випадків рецидивуючого ТГВ, але в кожній групі було зареєстровано по одному випадку нефатальної ТЕЛА. Не було масивних кровотеч, і не було розходжень між групами за частотою немасивних кровотеч. Висновки. Ефективність беміпарину з кратністю застосування один раз на добу не поступається ефективності еноксапарину з кратністю застосування два рази на добу при однаковому профілі безпеки.


Дод.точки доступу:
Suchkov, I.; Martinez-Gonzalez, J.; Schellong, S.M.; Garbade, T.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Черепно-мозговая травма: интенсивная терапия, мониторинг, пороговые значения целевых показателей [Текст] / Л. А. Мальцева [и др.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 72-75
MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ (диагностика, терапия)
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
МОНИТОРИНГ ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЙ (методы)
Анотація: У статті подано основні принципи інтенсивної терапії, моніторингу та порогових значень внутрішньочерепного тиску, церебрального перфузійного тиску, розширеного церебрального моніторингу при тяжкій черепно-мозковій травмі, що базуються на основі останніх рекомендацій «Керівництва з лікування тяжкої черепно-мозкової травми — 2016», в умовах реанімаційного відділення стаціонару.


Дод.точки доступу:
Мальцева, Л.А.; Гришин, В.И.; Базиленко, Д. В. ; Пшенко, С. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Определения и классификации интерстинальной недостаточности у взрослых [Текст] / Л. А. Мальцева [и др.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 76-81. - Библиогр.: с. 80-81
MeSH-головна:
КИШЕЧНИК (патофизиология)
КИШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ (классификация, патофизиология, этиология)
Анотація: У статті надано визначення та класифікації інтестинальної недостатності в дорослих, схвалені ESPEN. Розглянуто керівництво щодо визначень і класифікацій ІН, в якому еволюція поглядів на визначення і класифікацію ІН з 1981 року по теперішній час відображає думку 26 авторів або колективів. У керівництво після дискусій і узагальнень включені основні визначення та класифікації ІН, її патофізіологічні механізми, захворювання, які визначають розвиток ІН. Показано, що ІН визначається як зниження функції кишечника нижче мінімуму, необхідного для абсорбції макронутрієнтів і/або води і електролітів, коли внутрішньовенне доповнення потрібне для підтримання здоров’я і/або росту. Розглянута функціональна класифікація, що включає 3 типи; патофізіологічна, яка розглядає ІН як п’ять патофізіологічних станів, що походять із різних гастроінтестинальних або системних захворювань; і клінічна класифікація хронічної інтестинальної недостатності, яка на основі потреби в енергії й обсягу внутрішньовенного харчування розподіляється на 16 підтипів. Показані гастроінтестинальні або системні захворювання, які можуть визначати патофізіологічні стани інтестинальної недостатності. Для оцінки органної недостатності, пов’язаної з сепсисом, була розглянута об’єктивна, проста і доступна шкала SOFA (Sequential (sespsisrelated) Organ Failure Assessment). Також представлена Лозаннська шкала гастроінтестинальної недостатності, заснована на моделі SOFA, в яку включені всі форми інтестинальних порушень.


Дод.точки доступу:
Мальцева, Л.А.; Мосенцев, Н.Ф.; Гришин, В.И.; Базиленко, Д. В. ; Куник, Л. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Мазуренко, О. В.
    Організація медичної допомоги при подіях із масовими ураженнями людей [Текст] / О. В. Мазуренко, Г. Г. Рощін, І. Й. Сличко // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 82-87. - Бібліогр.: с. 86
MeSH-головна:
БЕДСТВИЯ, АВАРИИ И КАТАСТРОФЫ, ПЛАНИРОВАНИЕ ПОМОЩИ (организация и управление)
ИНФОРМАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ В ОБЛАСТИ УПРАВЛЕНИЯ
Анотація: Актуальність. Збільшення кількості надзвичайних ситуацій із масовим ураженням людей, зокрема через аварії на транспорті або терористичні напади, призводить до одночасного надходження значної кількості постраждалих осіб до закладів охорони здоров’я та потребує збільшення готовності системи охорони здоров’я до медичного реагування через постійний перегляд і опрацювання Плану реагування та взаємодії під час виникнення надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків. Під поняттям «події з масовим ураженням людей» (для закладу охорони здоров’я) у поданій статті розуміють ситуацію, через яку виникає невідповідність між одночасним надходженням значної кількості постраждалих і можливостями надання їм медичної допомоги без впровадження змін у повсякденні форми та методи роботи, на відміну від надзвичайної ситуації потреба залучення зовнішніх ресурсів закладом охорони здоров’я відсутня або мінімальна. Мета. Оптимізація інформаційного забезпечення системи управління медичною допомогою постраждалим при подіях із масовим ураженням людей. Матеріали та методи. Робота ґрунтується на власному досвіді організації та безпосередньому наданні медичної допомоги постраждалим при подіях із масовим ураженням людей і надзвичайних ситуаціях в Україні та за її межами, участі у міжнародних проектах і навчаннях, зокрема під егідою Європейської комісії гуманітарної допомоги та цивільного захисту. Під час проведення дослідження застосовано бібліографічний і семантичний методи пізнання. Узагальнено організаційні аспекти медичного забезпечення 46 випадків масового ураження людей, які відбулись у світі впродовж 1979–2015 рр., із них унаслідок терористичних нападів з використанням вибухових пристроїв — 33 (71,7 %), вогнепальної зброї проти незахищеного цивільного населення — 6 (13 %), пожежі в закладах відпочинку — 3 (6,5 %), сильнодіючих отруйних речовин — 2 (4,3 %) і внаслідок транспортних аварій — 2 (4,3 %). Результати. Організація медичної допомоги постраждалим внаслідок подій із масовим ураженням має ґрунтуватись на принципах 4С кризового менеджменту відповідно до введеного режиму функціонування органів і закладів охорони здоров’я. В системі охорони здоров’я України доцільно впровадити режими, що існують в країнах Європейського Союзу: 1) готовність до можливого надходження значної кількості постраждалих («зелений рівень»); 2) часткова мобілізація («жовтий рівень»); 3) повна мобілізації («червоний рівень»). Первинне медичне сортування постраждалих на догоспітальному етапі передбачає розподіл на дві основні групи: термінові та нетермінові. Нетермінових постраждалих слід доставити до лікарень, які географічно розташовано недалеко від місця події, але не до найближчого закладу, який має бути готовим до надання екстреної медичної допомоги терміновим хворим і тим, хто звернувся самостійно (самозвернення), кількість яких може суттєво перевищувати тих, кого доставлено бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги. До групи управління закладу охорони здоров’я включають відповідальних чергових — лікаря-хірурга та лікаря-анестезіолога. До форм інформаційного забезпечення системи управління надання медичної допомоги на догоспітальному етапу належать: 1) сили та засоби на місці події; 2) розподіл постраждалих на місці події; 3) потреба підсилення догоспітального етапу. На госпітальному етапі визначають можливості проведення хірургічних операцій та кількість вільних лікарняних ліжок: 1) операційний блок; 2) лікарняні ліжка. Висновки. В систему охорони здоров’я України при подіях із масовим ураженням людей доцільно впровадити відповідні рівні функціонування, що використовують в країнах Європейського Союзу. Перерозподіл наявних ресурсів охорони здоров’я при наданні медичної допомоги постраждалим при подіях із масовим ураженням людей на догоспітальному та госпітальному етапах критично важливе для збереження життя та здоров’я постраждалих. Управління надання медичної допомоги при масовому ураженні людей потребує відповідного інформаційного забезпечення догоспітального та госпітального етапів, впровадження галузевої та міжвідомчої взаємодії.


Дод.точки доступу:
Рощін, Г.Г.; Сличко, І.Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


   
    Эффективность применения мультимодального обезболивания у пациентов офтальмохиргического профиля при антиглаукомных операциях [Текст] / Ю. Ю. Кобеляцкий [и др.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 88-92. - Библиогр.: с. 91
Рубрики: Мелоксикам
MeSH-головна:
ГЛАУКОМА (хирургия)
ХИРУРГИЯ ГЛАЗА ФИЛЬТРАЦИОННАЯ
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ
АНЕСТЕЗИЯ (методы)
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
АНАЛГЕЗИЯ (методы)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
Анотація: Актуальність. У роботі висвітлюються результати проведення багатокомпонентного загального знеболювання при офтальмологічних оперативних втручаннях з метою поліпшення якості інтраопераційного і післяопераційного знеболювання, зниження кількості ускладнень, пов’язаних з анестезіологічною допомогою у післяопераційному періоді. Матеріали та методи. Дослідження було проведено у пацієнтів віком від 19 до 42 років, яким виконувалися антиглаукомні оперативні втручання. Для проведення порівняльного аналізу хворі були розподілені на групи з урахуванням виду обраного знеболювання: 1-ша група (n = 20) — пацієнти, у яких була застосована тактика профілактичного введення мелоксикаму під час премедикації, проводилася анестезія шляхом ретробульбарної блокади і седації пропофолом, знеболювання мелоксикамом продовжували в післяопераційному періоді за схемою запобіжної аналгезії; 2-га група (n = 24) — пацієнти, знеболювання яких здійснювалося за раніше прийнятою в нашій клініці схемою (премедикація сибазон + фентаніл), внутрішньовенний наркоз пропофолом зі збереженим спонтанним диханням і болюсним введенням фентанілу під час потенційно хворобливих етапів втручання. Післяопераційне знеболювання на вимогу пацієнтів внутрішньом’язовим введенням кетопрофену. Результати. Вираженість больового синдрому менше 3 балів за візуально-аналоговою шкалою в 1-й групі пацієнтів становила 90 і 85 %, у 2-й групі — 45,8 і 58,3 % на 6 і 12 годинах післяопераційного періоду відповідно. Розвиток післяопераційної нудоти і блювання в 1-й групі пацієнтів з використанням схеми мультимодального використання становив 5 % порівняно з 33,3 % в контрольній групі пацієнтів. Розвиток артеріальної гіпертензії в післяопераційному періоді в 1-й групі відзначався у 15 % пацієнтів порівняно з 45,8 % пацієнтів у 2-й групі. Розвиток артеріальної гіпотензії відзначався тільки у пацієнтів контрольної групи, і частота даного ускладнення становила 37,5 %. Не було зареєстровано жодного випадку гіпотензії у пацієнтів 1-ї групи. Висновки. Використання запропонованої схеми мультимодального знеболювання дозволяє підвищити ефективність і керованість анестезіологічного знеболювання у вигляді забезпечення адекватного знеболювання в післяопераційному періоді без застосування наркотичних анальгетиків, зниження ризику розвитку післяопераційних ускладнень (післяопераційної нудоти і блювання, артеріальної гіпертензії і гіпотензії).


Дод.точки доступу:
Кобеляцкий, Ю.Ю.; Сердюк, В.Н.; Алексеев, В.П.; Мынка, Н.В.; Дорофеева, А.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Криштафор, А. А.
    Коррекция когнитивных функций в остром периоде политравмы с помощью холина альфосцерата [Текст] / А. А. Криштафор // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 93-98. - Библиогр.: с. 97
MeSH-головна:
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ (диагностика, осложнения, психология, терапия)
СТРЕССОВЫЕ РАССТРОЙСТВА ПОСТТРАВМАТИЧЕСКИЕ (диагностика, осложнения, психология, терапия)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (диагностика, лекарственная терапия, этиология)
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
НЕЙРОЗАЩИТНЫЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ХОЛИНЕРГИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
Анотація: Мета дослідження: вивчити вплив холіну альфосцерату на стан когнітивних функцій у гострому періоді у хворих з політравмою, що не обтяжена тяжким внутрішньочерепним пошкодженням. Матеріали та методи. Обстежено 52 постраждалих (по 26 у контрольній і основній групі, хворі якої отримували холіну альфосцерат). Тяжкість травми і вихідного стану при надходженні оцінювали за шкалами ISS, EmTraS, SAPS II. Рівень когнітивних функцій до травми оцінювався за опитувальником CFQ на 2-гу — 3-тю добу після травми і в телефонному режимі через 3 місяці після виписки; шкалу MMSE застосовували на 2-гу добу у відділенні інтенсивної терапії, при переведенні із відділення і перед випискою. Виразність реакції на травматичний стрес оцінювали за шкалою IES-R. Дані оброблялися з використанням методів параметричної та непараметричної статистики. Результати. В обох групах вихідний рівень когнітивних функцій був у межах вікової норми. За віком і тяжкістю травми групи були порівнянні. У ранньому посттравматичному періоді відзначено вірогідне зниження когнітивних функцій в обох групах щодо вихідного рівня. Протягом лікування пригнічення когнітивних функцій зменшувалося. При цьому показники когнітивних функцій в групі, що одержувала холіну альфосцерат, були трохи вище і на етапі виписки досягали статистичної значущості відмінностей p = 0,01. Через 3 місяці показники когнітивних функцій в обох групах дещо знижувалися щодо рівня, який був під час виписки з лікарні. Психологічна реакція на травму і стрес на момент знаходження у відділенні інтенсивної терапії була низькою в обох групах. Через 3 місяці реакція на стрес в обох групах посилилася. Крім того, виявлено зворотний кореляційний зв’язок рівня реакції на стрес, обумовлений травмою, зі ступенем пригнічення когнітивних функцій.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Количественные изменения перфузионного индекса при различных патологических состояниях [Текст] / С. В. Курсов [и др.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 99-102. - Библиогр.: с. 101
MeSH-головна:
ПЕРФУЗИЯ
МИКРОЦИРКУЛЯЦИЯ
КРИТИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ
ШОК (диагностика)
ФОТОПЛЕТИЗМОГРАФИЯ (методы)
Анотація: У статті подано результати дослідження периферичного об’ємного капілярного кровообігу шляхом фотоплетизмометричного визначення величини перфузійного індексу (ПІ) у більше ніж 600 пацієнтів, які перебували в стані шоку та інших станах, що асоційовані з тяжким стресом. Відмічено, що величина ПІ зменшувалася при всіх різновидах шоку незалежно від їх походження. Показано, що для компенсованого гіповолемічного шоку характерною величиною ПІ є 0,5–1,5 %, тоді як при декомпенсації ПІ сягає 0,5 % і менше. Значно зниженою була величина ПІ при кардіогенному шоці. Здебільшого вона не перевищувала 0,5 %. При різних варіантах дистрибутивного шоку, коли периферичний спазм артеріол відсутній, проте існує значна невідповідність між нормальним об’ємом внутрішньосудинної рідини та розширеним судинним руслом, величина ПІ сягає 3,0 %. Таким чином, величина ПІ може бути додатковим діагностичним інструментом для виявлення провідного гемодинамічного механізму зниження серцевого викиду при шоці. Для нешокогенної крововтрати характерні коливання ПІ в межах 1,75–3,0 %, для передопераційного психоемоційного стресу — 2,5–4,0 %, а для хірургічного стресу — 2,0–3,5 % залежно від травматичності хірургічного втручання та якості знеболювання. Моніторування ПІ при різних критичних станах, а також в умовах планових та ургентних хірургічних втручань надає додаткову інформацію про динаміку тяжкості стану пацієнтів та спроможність обраного шляху корекції.


Дод.точки доступу:
Курсов, С.В.; Никонов, В.В.; Белецкий, А.В.; Лизогуб, К.И.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Айварджи, А. А.
    ANI-мониторинг в оценке эффективности вариантов анестезиологического обеспечения пластической хирургии носа [Текст] / А. А. Айварджи, Ю. Ю. Кобеляцкий // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 103-107. - Библиогр.: с. 106
MeSH-головна:
НОСА ПЕРЕГОРОДКА (патология, хирургия)
НОСА ХИРУРГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕДУРЫ (методы)
АНЕСТЕЗИЯ (методы)
НОЦИЦЕПЦИЯ (действие лекарственных препаратов)
ИНТРАОПЕРАЦИОННЫЙ МОНИТОРИНГ
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ
ПАРАЦЕТАМОЛ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ДЕКСМЕДЕТОМИДИН (прием и дозировка, терапевтическое применение)
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННАЯ ТОШНОТА И РВОТА (профилактика и контроль)
Анотація: Метою роботи було вивчення ANI-моніторингу для оцінки періопераційної аналгезії і контролю балансу ноцицепції/антиноцицепції при різних варіантах анестезіологічного забезпечення пластичної хірургії носа. Матеріали та методи. Було обстежено 116 пацієнтів віком від 18 до 60 років з викривленням перегородки носа, яким проводилася септопластика в умовах комбінованої анестезії, що включала тотальну внутрішньовенну анестезію зі штучною вентиляцією легенів і місцевою анестезією лідокаїном. Усі пацієнти були розподілені на 4 групи: 1-ша група (n = 28) (контрольна) — зі стандартним комбінованим анестезіологічним забезпеченням; 2-га група (n = 31) — стандартне анестезіологічне забезпечення доповнювалося внутрішньовенною інфузією парацетамолу за 30 хвилин до початку операції в дозі 15 мг/кг (але не більше 1000 мг) одноразово; 3-тя група (n = 30) — проводилася інфузія дексмедетомідину, що починалася за 10 хвилин до індукції анестезії в дозі 0,7 мкг/кг/год і закінчувалася за 10 хвилин до завершення операції; 4-та група (n = 27) — проводилася інфузія дексмедетомідину, що починалася за 10 хвилин до індукції анестезії в дозі 0,7 мкг/кг/год і закінчувалася за 10 хвилин до завершення операції, в комбінації з внутрішньовенною інфузією парацетамолу за 30 хвилин до початку операції в дозі 15 мг/кг (але не більше 1000 мг) одноразово. Проводилася реєстрація АNI-індексу. Після операції реєструвалися рівень болю за візуально-аналоговою шкалою (ВАШ) і частота розвитку післяопераційної нудоти і блювання. Реєструвалася оцінка пацієнтами якості анестезії за допомогою шкали Iowa Satisfaction with Anesthesia Scale. Результати. У контрольній групі ANI-індекс на етапі інтубації, початку операції, на етапі найбільш травматичного моменту операції був нижче 50 одиниць, що, можливо, пов’язано з недостатнім рівнем аналгезії. У 2-й групі з використанням парацетамолу ANI-індекс в момент інтубації знижувався до 50 одиниць, але потім перебував у межах 50–70 одиниць. У 3-й групі з застосуванням дексмедетомідину ANI-індекс на етапі індукції анестезії та в момент пробудження пацієнта був вище 70 одиниць. У 4-й групі з комбінованим використанням дексмедетомідину і парацетамолу ANI-індекс на всіх етапах, крім початку операції, був вище 70 одиниць. При аналізі рівня післяопераційної аналгезії за ВАШ найбільш оптимальний рівень спостерігався у 2-й і 4-й групах пацієнтів. Частота розвитку післяопераційної нудоти і блювання була нижче в основних групах дослідження: 2-га група — 17 %, 3-тя група — 12 %, 4-та група — 14 % порівняно з пацієнтами контрольної групи — 20 %. При оцінці пацієнтами якості проведеної анестезії за Iowa Satisfaction with Anesthesia Scale кращі результати були отримані в 4-й групі пацієнтів, у якій 25 % оцінили якість анестезії як добру, а 75 % — як відмінну. Найгірші результати були отримані в 1-й групі пацієнтів, 30 % з яких оцінили якість анестезії як задовільну. Висновки. Використання АNI-індексу в анестезіологічній практиці дозволяє з високим ступенем специфічності в режимі онлайн мониторувати рівень сприйняття болю в інтра- і післяопераційному періоді і забезпечити поліпшення періопераційної аналгезії. Застосування парацетамолу і дексмедетомідину забезпечує більш надійну і повноцінну періопераційну аналгезію.


Дод.точки доступу:
Кобеляцкий, Ю.Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Білецький, О. В.
    Можливість вивчення церебрального кровообігу за допомогою реоенцефалографії [Текст] / О. В. Білецький, С. В. Курсов // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 108-113. - Бібліогр.: с. 112-113
MeSH-головна:
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ
МОЗГА ГОЛОВНОГО ТРАВМЫ (диагностика, осложнения)
МОЗГА ГОЛОВНОГО СМЕРТЬ (диагностика)
МОЗГА ГОЛОВНОГО КРОВООБРАЩЕНИЕ
ПЛЕТИЗМОГРАФИЯ ИМПЕДАНСНАЯ (методы)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Проводилися реоенцефалографічні дослідження постраждалих із політравмою з провідним компонентом тяжкої черепно-мозкової травми, в яких було діагностовано смерть головного мозку. Смерть головного мозку констатували на підставі клінічних діагностичних критеріїв, затверджених Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 821 (2013 р.), та додаткового визначення напруження кисню в артеріальній крові та крові, що була взята з внутрішньої яремної вени. Обидва пацієнти продовжували перебувати на штучній вентиляції легенів. За допомогою безперервної інфузії дофаміну та фенілефрину усунено артеріальну гіпотензію й брадикардію. Систолічний артеріальний тиск доведено до 180 мм рт.ст. Спроможність серцевого викиду контролювалася за допомогою тетраполярної грудної реографії за методом Кубічека. Однак ефективна гемодинамічна підтримка не дозволила зареєструвати комплекси реоенцефалограми, що за величиною амплітуди могли б свідчити про наявність ефективного церебрального кровообігу. Автори стверджують, що головна роль у формуванні комплексів імпедансної реоплетизмограми при проведенні реоенцефалографічного дослідження належить церебральному кровообігу, а не кровообігу в тканинах скальпа.


Дод.точки доступу:
Курсов, С.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Нейромедиаторные механизмы восстановления сознания у пациентов с тяжелой черепно-мозговой травмой [Текст] / В. И. Черний [и др.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 114-121. - Библиогр.: с. 119-120
MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ (диагностика, осложнения, терапия)
КОМА ПОСЛЕ ЧЕРЕПНОМОЗГОВОЙ ТРАВМЫ (диагностика, терапия)
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
АМАНТАДИН (прием и дозировка, терапевтическое применение)
НООТРОПНЫЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
Анотація: Актуальність. Одним із перспективних напрямків постішемічної корекції церебрального гомео­стазу є застосування препаратів, спрямованих на переривання швидких реакцій глутаматкальцієвого каскаду. До препаратів із глутаматблокуючою дією належить амантадин, неконкуруючий антагоніст дофамінових і NMDA-рецепторів. Він справляє стабілізуючий вплив на специфічні глутаматергічні рецептори, що переривають наростання глутаматного викиду і пригнічують глутаматну ексайтотоксичність. Подібний ефект доведено і для унікального ноотропного препарату — N-карбамоїл-метил-4-феніл-2-піролідону (фенілпірацетам). Механізми реалізації ефектів фенілпірацетаму визначаються посиленням синтезу білка і фосфоліпідів, підвищенням швидкості обороту інформаційних молекул, полімодальним впливом на широкий діапазон синаптичних систем — холінергічну, адренергічну, дофамінергічну, глутаматергічну і, найголовніше, ГАМКергічну. Мета — вивчення нейромедіаторних механізмів відновлення свідомості в пацієнтів із тяжкою черепно-мозковою травмою. Матеріали та методи. Дослідження проводили у 2010–2015 роках в ДоКТМО на базі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ФІПО Донецького національного медичного університету ім. М. Горького. 1-ша група (порівняння) складалася з 30 пацієнтів, які отримували терапію за стандартним протоколом. 2-га група (дослідження) складалася з 30 хворих, які отримували, крім терапії за протоколом, препарат амантадин, що застосовували в першу добу після отримання травми у вигляді інфузійного розчину в дозі 1000 мл (400 мг) на добу внутрішньовенно повільно крапельно протягом 7 діб. 3-тя група (дослідження) складалася з 32 хворих, які отримували, крім терапії за протоколом, препарат фенілпірацетам через зонд один раз на добу. Оцінювали рівень свідомості за шкалою коми Глазго. Застосовували комп’ютерний цифровий енцефалограф NIHON KOHDEN EEG-1200. Для оцінки динаміки нейрофізіологічних змін вивчали усереднені показники спектрального аналізу електроенцефалографії за 8 відведеннями, зокрема спектральну потужність із частотою 1 Гц (діяльність нейрогліальної популяції), 6–7,5 Гц (холінергічна система), 4–5 Гц (адренергічна система), 11–12 Гц (дофамінергічна система), 24–25 Гц (?2) (серотонінергічна система). Усі отримані дані оброблялися з використанням методів математичної статистики із застосуванням кореляційного аналізу. Результати. Зафіксовані нами у відповідь на застосування амантадину і фенілпірацетаму ЕЕГ-зміни (зниження ?-, підвищення ?- і ?1- і ?2-ритмів) відображали зменшення активності глутаматергічної нейромедіаторної системи, що є одним із механізмів відновлення свідомості при тяжкій ЧМТ. Інтенсивна терапія із застосуванням амантадину у хворих із тяжкою черепно-мозковою травмою відновлює нейромедіаторний баланс: підвищує дофамінергічну активність, переважно в проекції стовбурових структур, активує холінергічну нейромедіаторну систему, переважно в проекції так званої когнітивної осі, що є ще одним із механізмів відновлення свідомості. У пацієнтів із тяжкою ЧМТ після введення фенілпірацетаму була зафіксована значна активація переважно серотонінергічної системи мозку з гіперпродукцією серотоніну, прискоренням процесів метаболізму в нейрогліальній популяції і помірними асиметричними ангіоспастичними ефектами, що також є одним із механізмів відновлення свідомості. Застосування додатково до стандартного протоколу лікування амантадину і фенілпірацетаму підвищувало шанс відновлення свідомості до 11 і більше балів за шкалою коми Глазго вже на 7-му добу терапії (ОR ± 95% ДІ = 5,5 (2,8–13,2) і ОR ± 95% ДІ = 0,626 (0,219–1,000) відповідно). Використання амантадину і фенілпірацетаму в гострому періоді тяжкої ЧМТ обумовлювало статистично значуще зниження ризику смерті (RR ± 95% ДІ = 0,273 (0,084–0,881) і RR ± 95% ДІ = 0,426 (0,168–1,000) відповідно).


Дод.точки доступу:
Черний, В.И.; Андронова, И.А.; Городник, Г.А.; Черний, Т.В.; Андронова, M. A.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Пилипенко, С. О.
    Зміни показників кардіогенодинаміки в онкологічних хворих із синдромом верхньої порожнистої вени [Текст] / С. О. Пилипенко // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 122-126. - Библиогр.: с. 125
MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ (осложнения, хирургия)
ПОЛОЙ ВЕРХНЕЙ ВЕНЫ СИНДРОМ (осложнения, хирургия, этиология)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА (патофизиология)
ГЕМОДИНАМИКА
Анотація: Подані матеріали дослідження, що характеризують зміни показників кардіогемодинаміки при синдромі верхньої порожнистої вени в онкологічних хворих.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Льовкін, О. А.
    Ультразвук-асистована техніка в невідкладній травматології [Текст] / О. А. Льовкін // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 127-130. - Бібліогр.: с. 129
MeSH-головна:
КОНЕЧНОСТИ ВЕРХНЕЙ ТРАВМЫ (ультрасонография, хирургия)
КОНЕЧНОСТИ НИЖНЕЙ ТРАВМЫ (ультрасонография, хирургия)
НЕРВА БЛОКАДА (методы)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ (методы)
Анотація: Актуальність. У структурі травматизму 60–65 % припадає на травми кінцівок. Постраждалим із травмою кінцівок потрібна ефективна аналгезія вже в ранньому госпітальному періоді. Але метод аналгезії повинен бути не тільки швидким, але й безпечним та ефективним. Таким методом є реґіонарна анестезія. Мета даного дослідження — оцінити ефективність ультразвук-асистованої (УЗ-асистованої) блокади нервів верхніх та нижніх кінцівок у невідкладній травматології. Матеріали та методи. У проспективний аналіз було включено 60 пацієнтів, які перебували на лікуванні в травматологічних відділеннях КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9» та КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» у 2016–2017 рр. Середній вік постраждалих становив 50,1 ± 10,1 року, 59 % досліджуваних — жінки. Результати. Усім пацієнтам проводилась УЗ-асистована ідентифікація нервів за допомогою ультразвукового апарата Logiq E зі стандартним лінійним датчиком 12 МГц. На етапах дослідження всім постраждалим оцінювали показники гемодинаміки, рівень насичення гемоглобіну артеріальної крові киснем. Статистичний аналіз даних передбачав застосування методів описової статистики. В усіх процедурах статистичного аналізу критичний рівень значущості р приймали рівним 0,05. Висновки. Серед пацієнтів з ізольованою механічною травмою переважали пацієнти з травмою плеча віком понад 60 років (62,0 %), більшість із них — жінки (37,0 %). УЗ-асистована блокада нервів не впливає на гемодинамічні та респіраторні показники пацієнтів. УЗ-асистована блокада нервів виключає появу життєво небезпечних ускладнень, але не виключає можливості «незначних» ускладнень (пункція поверхневих судин з утворенням підшкірних гематом; ненавмисна блокада верхнього гортанного нерва; ненавмисна блокада діафрагмального нерва). Середня тривалість виконання УЗ-асистованої ідентифікації нервів та введення місцевого анестетика становила 12,8 ± 0,2 хв.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Курділь, Н. В.
    Національні пріоритети в сфері хімічної безпеки та захищеності відповідно до вимог глобального партнерства G7 проти поширення зброї масового знищення [Текст] / Н. В. Курділь // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 1. - С. 131-135. - Бібліогр.: с. 134
MeSH-головна:
ХИМИЧЕСКАЯ БЕЗОПАСНОСТЬ
ОРУЖИЕ МАССОВОГО ПОРАЖЕНИЯ
БОЕВЫЕ ОТРАВЛЯЮЩИЕ ВЕЩЕСТВА
ТОКСИКОЛОГИЯ (кадры, обучение, организация и управление)
ЛАБОРАТОРИИ (организация и управление)
Анотація: У статті висвітлені результати обговорення проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі в сфері хімічної безпеки та захищеності у рамках Міжнародної конференції «Забезпечення прав людини на охорону здоров’я, безпечне і захищене середовище життя», що відбулась у Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України 10–11 грудня 2017 року (м. Київ). Наведені проекти Організації з безпеки та співробітництва в Європі, діяльність за якими нещодавно розпочалася, стосуються ідентифікації небезпечних хімічних речовин і удосконалення національної системи нормативного регулювання у сфері хімічної безпеки та захисту. Обговорено проблемні питання діяльності хімічно-аналітичних і токсикологічних лабораторій, зокрема, рівень технічного оснащення та кваліфікації фахівців для визначення хімічних речовин і ступеня їх токсичності. Узагальнено результати реалізації партнерського проекту у 2017 році між Українською військово-медичною академією, кафедрою військової токсикології, радіології і медичного захисту та Науковим центром превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України в сфері розробки сучасних уніфікованих програм підготовки медичних токсикологів для системи хімічної безпеки та захищеності в Україні, що були наведені в доповіді «Сучасні методи діагностики та розслідування масових хімічних уражень».

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-26 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)