Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ64/2018/6<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 17
Показанi документи с 1 за 17
1.


    Vinychuk, S. M.
    Crossed cerebellar diaschisis in acute stroke patients: case analysis and report [Text] = Перехресно-мозочковий діашиз у пацієнтів із гострим інсультом: аналіз та презентація клінічних випадків / S. M. Vinychuk, O. Y. Fartushna // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - P15-20. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ
МОЗЖЕЧОК (патофизиология)
Анотація: Актуальність. Спонтанне відновлення неврологічних функцій після інсульту пояснюється феноменом діашизу й пов’язане з реорганізацією в моторних та премоторних ділянках кори головного мозку. Однак на сьогодні опубліковано недостатньо проспективних когортних досліджень, у яких наведено та проаналізовано клініко-нейровізуалізаційні характеристики перехресно-мозочкового діашизу в пацієнтів iз гострим ішемічним інсультом. Мета дослідження: визначення особливостей клінічних проявів перехресно-мозочкового діашизу в пацієнтів iз гострим ішемічним інсультом та підвищення ефективності його діагностики шляхом зіставлення отриманих даних з результатами магнітно-резонансної томографії. Матеріали та методи. Ми провели проспективне госпітальне когортне дослідження пацієнтiв iз гострим ішемічним інсультом (n = 124), які були госпіталізовані у відділення цереброваскулярних захворювань Олександрівської клінічної лікарні м. Київа протягом перших 24 годин з моменту розвитку інсульту. Усі пацієнти пройшли комплексне клініко-неврологічне, лабораторне, ультразвукове і нейровізуалізаційне обстеження. Результати. Серед 124 хворих iз гострим ішемічним інсультом перехресно-мозочковий діашиз був діагностований у 5 (4,03 %) пацієнтів. Ми проаналізували патофізіологічні, анатомічні та клініко-нейровізуалізаційні особливості перехресно-мозочкового діашиза в пацієнтів iз гострим ішемічним інсультом. Висновки. Семіотика гострого інсульту визначається не тільки первинним інфарктом мозочку, а й діашизом, що обумовлює більш серйозний неврологічний дефіцит. Перехресно-мозочковий діашиз асоціюється не тільки з характерними симптомами ураження мозочку, але й парезом кінцівок, порушеннями чутливості та вищих функцій мозку.


Дод.точки доступу:
Fartushna, O. Y.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Структура судомного синдрому в пацієнтів із черепно-мозковою травмою в гострому періоді [Текст] / А. А. Шкіряк [та ін.] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 23-28. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ТРАВМЫ (диагностика, лекарственная терапия, осложнения, рентгенография, ультрасонография, хирургия)
ЭПИЛЕПСИЯ ПОСТТРАВМАТИЧЕСКАЯ (диагностика, лекарственная терапия, рентгенография, ультрасонография, хирургия)
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
Анотація: Актуальність. Вивчення структури епілептичних нападів, часу їх появи, зв’язку з характером черепно-мозкової травми дозволяє виявити групу потерпілих, які потребуватимуть невідкладної хірургічної корекції їх стану, профілактичного призначення протиепілептичних препаратів, а також уточнити вплив епілептичних нападів на наслідки травми. Мета: вивчити структуру епілептичних нападів у гострому періоді черепно-мозкової травми для оптимізації діагностичних і лікувальних заходів у відповідної категорії пацієнтів. Матеріали та методи. Проведено клінічне, інструментальне обстеження й проаналізовано результати лікування 779 хворих із черепно-мозковою травмою, у яких при надходженні та/або перебуванні в стаціонарі мали місце епілептичні напади. Середній вік пацієнтів становив 35,5 ± 7,8 року. Більшість спостережень — кримінальна травма — 320 хворих (41,1 %), у 272 осіб травма була наслідком дорожньо-транспортної пригоди (34,9 %), 109 хворих отримали травму при падінні з висоти власного росту (13,9 %), у 78 хворих обставини травми були невідомі (10,0 %). Результати. Епілептичні напади виникають у 8,4 % хворих у гострому періоді черепно-мозкової травми. У 81,4 % мали місце негайні епілептичні напади, у 15,7 % — ранні епілептичні напади, у 2,9 % — пізні епілептичні напади. Для негайних і ранніх епілептичних нападів характерними були парціальні епілептичні судоми, у структурі пізніх епілептичних нападів у гострому періоді черепно-мозкової травми переважали генералізовані епілептичні напади. 422 хворих (54,2 %) прооперовано в ургентному порядку. Хірургічне лікування після попередньої консервативної терапії виконано у 232 хворих (29,8 %). Консервативна терапія проведена в 125 пацієнтів (16,0 %). Висновки. Неврологічне обстеження хворих з епілептичними нападами в гострому періоді черепно-мозкової травми обов’язково повинне доповнюватися проведенням комп’ютерної томографії головного мозку, незалежно від рівня порушення свідомості пацієнта. Екстрене хірургічне втручання в таких хворих, спрямоване на усунення прогресуючого дислокаційного синдрому, часто є основним методом лікування. Терапія протиепілептичними препаратами повинна проводитись після появи одиничного епілептичного нападу протягом короткого періоду часу, за наявності неспровокованих епілептичних нападів і їх повторюваності прийом протиепілептичних препаратів повинен бути тривалим.


Дод.точки доступу:
Шкіряк, А. А. ; Гончарук, О. М.; Аскеров, Е. А.; Камінський, А. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Влияние комбинации донепезила и холина альфосцерата на поведенческие расстройства при болезни Альцгеймера: промежуточные результаты исследования ASCOMALVA [Текст] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 29-39. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
АЛЬЦГЕЙМЕРА БОЛЕЗНЬ (лекарственная терапия, осложнения)
ПОВЕДЕНИЕ (действие лекарственных препаратов)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
ХОЛИНЭСТЕРАЗЫ ИНГИБИТОРЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ХОЛИНЕРГИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Актуальність. Поведінкові і психологічні симптоми деменції (ППСД) представляють собою групу психологічних реакцій, психіатричних симптомів і форм поведінки, які часто виявляються при хворобі Альцгеймера (ХА). Описано чотири кластери ППСД: розлади настрою (депресія, тривога й апатія), психотичні симптоми (марення і галюцинації), аберантна рухова поведінка (ходьба туди-сюди, безцільне ходіння й інші види безцільної поведінки), а також форми неадекватної поведінки (збудженість, загальмованість і ейфорія). Більшість із них пояснюють нестачею ацетилхоліну. Мета: оцінити ефективність комбінації донепезилу і холіну альфосцерату в пацієнтів, які страждають на бронхільну астму, зокрема з'ясувати, чи здатна ця комбінація надавати більш сприятливий ефект, ніж монотерапія донепезилом. Матеріали та методи. Були проведені вимірювання показників ППСД на початковому етапі і через 24 місяці у 113 пацієнтів з легким/середнім ступенем ХА, які були включені в подвійне сліпе рандомізоване дослідження ASCOMALVA, що проводиться за нейропсихіатричним опитувальноком (NPI). Порівняння проводилося у двох порівнянних групах: група А приймала донепезил (10 мг/день), а група В отримувала донепезил (10 мг/день) плюс плацебо. Результати. Дані NPI у пацієнтів у групі А показали значне зниження ступеня тяжкості ППСД і стресового переживання в осіб, що забезпечують догляд, порівняно з групою В. В осіб,які отримували лікування із застосуванням донепезину і холіну альфосцерату, значно знижувалася вираженість розладів настрою (депресія, тривожність і апатія), у той час як в іншій групі частота і ступінь тяжкості зазначених явищ збільшувалася. Висновки. У пацієнтів, які проходили лікування з застосуванням донепезилу плюс холіну альфосцерат, відзначався більш низький рівень розладів поведінки, ніж у тих, хто приймав тільки донепезил, що дозволяє припустити, що вживання комбінації зазначених препаратів може мати позитивний ефект.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Воробьева, О. В.
    Как предупредить хронизацию боли в области спины [Текст] / О. В. Воробьева // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 40-45. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СПИНА, БОЛИ (лекарственная терапия, терапия, этиология)
БОЛИ ХРОНИЧЕСКИЕ (лекарственная терапия, терапия, этиология)
ФАКТОРЫ РИСКА
АНАЛГЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
АНТИДЕПРЕССАНТЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Статтю присвячено проблемі хронічного болю в спині. Наведено фактори, що сприяють її розвитку, розглядається патогенез і питання лікування.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Насколько эффективен эдаравон при лечении острого ишемического инсульта и бокового амиотрофического склероза? [Текст] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 46-58. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ БОКОВОЙ АМИОТРОФИЧЕСКИЙ (лекарственная терапия)
ИНСУЛЬТ (лекарственная терапия)
АНТИОКСИДАНТЫ (история, прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакология, химия)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Едаравон є низькомолекулярним антиоксиданним засобом, який серед багатьох видів активних форм кисню цілеспрямовано взаємодіє з пероксильними радикалами. Завдяки своїй амфіфільності він поглинає як жиро-, так і водорозчинні пероксильні радикали, передаючи радикалу електрон. Таким чином, він пригнічує окислення ліпідів шляхом поглинання водорозчинних пероксильних радикалів, що ініціюють ланцюгові хімічні реакції, а також жиророзчинних пероксильних радикалів, що підтримують даний ланцюг. У 2001 році цей препарат був схвалений в Японії як лікарський засіб для лікування гостого ішемічного інсульту, а потім, в 2015 році, він був схвалений для лікування бічного аміотрофічного склерозу (БАС). У 2017 році Управління США з контролю за продуктами й лікарськими засобами такж схвалило едаравон для лікування пацієнтів, які страждають від БАС. Було встановлено, що механізм його дії полягає в поглинанні пероксинітриту. В даному огляді ми зупинимося на здатності едаравону здійснювати захват вільних радикалів порівняно з деякими іншими антиоксидантами, що були вивчені в клінічних дослідженнях, і резюмуємо його фармакологічну дію та клінічну ефективність у пацієнтів з гострим ішемічним інсультом і БАС.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Слободин, Т. Н.
    Патогенез и современный комплексный подход в лечении болевых синдромов в неврологии [Текст] / Т. Н. Слободин, И. Г. Маслова // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 61-66. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Прегабалин
MeSH-головна:
БОЛИ (лекарственная терапия, этиология)
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
МЕМАНТИН (терапевтическое применение)
Анотація: Статтю присвячено проблемі больового синдрому в неврології. Розглянуто патогенез його розвитку, а також деякі аспекти лікування.


Дод.точки доступу:
Маслова, И. Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Корвитин® - важный компонент комплексной терапии острых и хронических заболеваний головного мозга [Текст] / подгот. Т. Чистик // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 67-72. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ (лекарственная терапия, патофизиология)
ИНСУЛЬТ (лекарственная терапия, патофизиология)
КВЕРЦЕТИН (прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакология)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
Анотація: У статті розглянуті можливості та перспективи застосування сучасного нейропротектора Корвітин® у складі комплексної терапії при гострих і хронічних ішемічних захворюваннях головного мозку, наведено результати вивчення його клінічної ефективності та безпеки. Зроблено висновок про доцільність призначення препарату для швидкого регресу клінічної і неврологічної симптоматики, поліпшення функціонального стану пацієнтів та якості їх життя.


Дод.точки доступу:
Чистик, Т. \подгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Орос, М. М.
    Застосування парентеральних форм іпідакрину в лікуванні захворювань центральної й периферичної нервової системи [Текст] / М. М. Орос // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 75-78. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ (лекарственная терапия)
РАДИКУЛОПАТИЯ (лекарственная терапия)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ПЕРИФЕРИЧЕСКОЙ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия)
ХОЛИНЭСТЕРАЗЫ ИНГИБИТОРЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ИНЪЕКЦИИ ВНУТРИМЫШЕЧНЫЕ
Анотація: Іпідакрин покращує роботу холінергічних синапсів і перешкоджає дегенерації нервових структур, що робить його препаратом вибору при терапії багатьох неврологічних захворювань. До унікальних властивостей іпідакрину відносять його здатність залучати декілька механізмів для досягнення лікувального ефекту (блокада потенціалзалежних К+-каналів, оборотне інгібування ацетилхолінестерази). Крім того, препарат однаково добре діє в центральних відділах і на периферії. У рамках цього огляду було висвітлено застосування парентеральних лікарських форм іпідакрину у гострій фазі ішемічного й геморагічного інсультів, при нейропатіях і радикулопатіях різного генезу.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Головокружения: возможности фармакотерапии сегодня [Текст] / подгот. Т. Чистик // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 79-82
MeSH-головна:
ДОБРОКАЧЕСТВЕННОЕ ПАРОКСИЗМАЛЬНОЕ ПОЗИЦИОННОЕ ГОЛОВОКРУЖЕНИЕ (лекарственная терапия, этиология)
ГОЛОВОКРУЖЕНИЕ (лекарственная терапия, этиология)
МЕНЬЕРА БОЛЕЗНЬ (лекарственная терапия)
БЕТАГИСТИН (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ


Дод.точки доступу:
Чистик, Т. \подгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Сосудистые факторы риска и когнитивные нарушения: фокус на мемантин [Текст] / подгот. Т. Чистик // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 85-88
MeSH-головна:
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (лекарственная терапия, этиология)
ДЕМЕНЦИЯ (лекарственная терапия, этиология)
ФАКТОРЫ РИСКА
МЕМАНТИН (терапевтическое применение)


Дод.точки доступу:
Чистик, Т. \подгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Леонович, А. Л.
    К демиелинизирующим заболеваниям нервной системы: клинические аспекты (часть 2) [Текст] / А. Л. Леонович, А. И. Кудлач // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 89-98. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ДЕМИЕЛИНИЗИРУЮЩИЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ (диагностика, осложнения)
Анотація: Демієлінізуючі захворювання нервової системи (ДЗНС) залишаються актуальною темою неврології. Мета цього повідомлення — конкретизувати уявлення про ДЗНС, що повинні допомогти знизити число діагностичних помилок; обґрунтувати провідну роль клінічного підходу порівняно з другорядним значенням параклінічних інструментальних методів. У статті описана власна гіпотеза щодо етіології та патогенезу демієлінізуючих захворювань нервової системи. Позначені межі цієї патології. Звернуто увагу на діагностичні критерії. Від першої особи описаний синдром клінічної дисоціації в шести сферах і обґрунтована секстада Маркова при розсіяному склерозі. Запропоновано класифікацію з формами і варіантами, спрямовану на конкретну диференціальну діагностику (тобто синдромальні форми). Детально викладені нозологічні форми, в тому числі первинний полірадикулоневрит і його класичні форми, що є прототипом сучасного визначення «запальні демієлінізуючі полінейропатії». Коротко описані лейкоенцефаліти (підгостра і хронічна форми) і лейкодистрофії. Опис підгострого склерозуючого паненцефаліту за ван Богартом доповнено акінетико-ригідним варіантом за А.Л. Леонович. Виявлено диференціально-діагностичну роль електроенцефалографічного та нейровізуального обстеження при хронічних демієлінізуючих захворюваннях нервової системи.


Дод.точки доступу:
Кудлач, А. И.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Морозова, О. Г.
    Эффективность препарата Артрида® при боли в нижней части спины [Текст] / О. Г. Морозова, А. А. Ярошевский, Я. В. Липинская // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 101-107. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СПИНА, БОЛИ (диагностика, лекарственная терапия)
ПОЯСНИЧНО-КРЕСТЦОВАЯ ОБЛАСТЬ
ХОНДРОИТИНСУЛЬФАТЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Стаття присвячена лікуванню пацієнтів із хронічним рецидивуючим болем у нижній частині спини. Наведено дані дослідження клінічної ефективності та безпеки препарату Артрида®, застосування якого в комплексній терапії в момент загострення і наявності актуального больового синдрому дозволяло скорочувати терміни прийому і дози нестероїдних протизапальних препаратів, а також сприяло поліпшенню біомеханічних показників і функціональної здатності пацієнтів.


Дод.точки доступу:
Ярошевский, А. А.; Липинская, Я. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Brainin, M.
    Нейропротекция и нейрорегенерация после инсульта: пример Церебролизина [Текст] / M. Brainin // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 108-111
MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ (реабилитация)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
НООТРОПНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Winkler, A.
    Принципы неинвазивной стимуляции головного мозга и мультимодальной терапии при двигательной реабилитации [Текст] / A. Winkler // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 112-115
MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ (осложнения, реабилитация)
ДВИЖЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (терапия, этиология)
ТРАНСКРАНИАЛЬНАЯ СТИМУЛЯЦИЯ ПОСТОЯННЫМ ТОКОМ (методы)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Кулик, О. В.
    Кількісні лінійні ЕЕГ-властивості біоелектричної активності головного мозку у хворих із синдромами посткоматозного порушення свідомості після тяжкої ЧМТ [Текст] / О. В. Кулик // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 116-125. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
КОМА ПОСЛЕ ЧЕРЕПНОМОЗГОВОЙ ТРАВМЫ (диагностика, осложнения)
СОЗНАНИЯ РАССТРОЙСТВА (диагностика, этиология)
МОЗГА ВОЛНЫ
ЭЛЕКТРОЭНЦЕФАЛОГРАФИЯ (методы)
Анотація: В основу роботи покладено аналіз 220 хворих із посткоматозними розладами свідомості після тяжкої черепно-мозкової травми (ЧМТ). Дослідження присвячене питанням кількісного лінійного аналізу біоелектричної активності головного мозку, зареєстрованої за допомогою комп’ютерної електроенцефалографії (ЕЕГ), залежно від стадій посткоматозної свідомості за Т.А. Доброхотовою під час відновного лікування та реабілітації. У ній розкриваються особливості ключових кількісних лінійних властивостей ЕЕГ та проводиться аналіз маловивчених і спірних донині питань щодо високоінформативних показників, що найбільше корелюють з динамікою переходу на вищі стадії синдромів порушеної свідомості. На основі отриманих даних робиться висновок про значне переважання діагностичної інформативності кількісного лінійного аналізу ЕЕГ порівняно з рутинним (візуальним) аналізом, і тому для підвищення результативності електроенцефалографічної діагностики, а також посилення вірогідності отриманих ЕЕГ-показників у хворих із посткоматозними порушеннями свідомості після тяжкої ЧМТ, незалежно від стадії відновлення свідомості в процесі відновного лікування та реабілітації, рекомендується рутинний аналіз комп’ютерної ЕЕГ завжди доповнювати кількісним лінійним аналізом.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Бойчук, М. О.
    Від ефективної діагностики розсіяного склерозу та вчасного лікування його загострень до покращення статистичних показників перебування в спеціалізованому медичному закладі [Текст] / М. О. Бойчук // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 126-132. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ (диагностика, терапия, эпидемиология)
Анотація: Мета. Поглиблений персоніфікований аналіз стану госпіталізації з приводу розсіяного склерозу (РС) жителів Львівської області, які перебували на стаціонарному лікуванні у відділенні неврології Львівської обласної клінічної лікарні (ЛОКЛ) за період 2012–2016 роки. Матеріали та методи. Дослідження проведено шляхом аналізу 1512 «Медичних карт стаціонарного хворого» (ф. № 003/о) хворих на РС, які стаціонарно лікувались з приводу цього захворювання у відділенні неврології ЛОКЛ протягом досліджуваного періоду. Статистична обробка матеріалів проводилась за допомогою комп’ютерної програми Statistica 10.0. Для перевірки нормальності розподілу кількісних даних вибірок із числом спостережень до 100 одиниць застосовували критерії Колмогорова — Смірнова, Лілієфорда та Шапіро — Уїлка. Визначення чинників, які обумовлюють тривалість одного випадку стаціонарного лікування, проводили за допомогою методу множинної регресії. Вірогідність різниці між двома та більше відносними показниками визначалась за допомогою точного тесту Фішера з Metropolis-алгоритмом. Результати. За період 2012–2016 рр. у відділенні неврології ЛОКЛ лікувались 1206 жителів Львівської області, хворих на РС. Кількість госпіталізованих жінок із приводу РС у 2,1 раза перевищувала кількість госпіталізованих чоловіків (814 проти 392). Більшість госпіталізованих хворих (69,98 %) були особами молодого віку, тобто належали до вікової групи 18–44 роки. Серед 1512 випадків стаціонарного лікування хворих на РС у неврологічному відділенні ЛОКЛ у 2012–2016 рр. 1206 випадків (79,76 %) були первинними, а 306 (20,24 %) — повторними. З 2012 по 2016 р. середня тривалість первинного випадку у хворих на РС мала вірогідну тенденцію до зниження (з 11,92 ± 0,42 дня до 8,82 ± 0,27 дня; ? = –0,80; р 0,05), у той же час середня тривалість повторного випадку вірогідно не змінилась (з 10,41 ± 0,78 дня до 9,12 ± 0,43 дня; ? 0,05). Висновки. Вчасна діагностика РС та ефективне лікування цього захворювання зменшують середню тривалість первинного випадку в пацієнтів у стаціонарі, а також, у деяких випадках, частоту госпіталізацій.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Петренко, М. С.
    Зв'язок SWI-інтенсивності та легкої паркінсонічної симптоматики в пацієнтів із хворобою дрібних судин [Текст] / М. С. Петренко // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 6. - С. 133-139. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ЦЕРЕБРАЛЬНЫХ МИКРОСОСУДОВ БОЛЕЗНИ (диагностика, осложнения)
ПАРКИНСОНОПОДОБНЫЕ РАССТРОЙСТВА (диагностика, этиология)
МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ (методы)
Анотація: Актуальність. Легка паркінсонічна симптоматика (ЛПС) (mild parkinsonian sіgns) може бути проявом нейродегенеративного процесу, результатом дисциркуляторної енцефалопатії або проявлятися як наслідок цих двох процесів, що перебігають паралельно та посилюють один одного. Мета дослідження: виявити, чи існує взаємозв’язок між зміною магнітної сприйнятливості підкіркових структур головного мозку та наявністю легкої паркінсонічної симптоматики в пацієнтів із хронічною ішeмією мозку. Матеріали та методи. Для дослідження були відібрані 82 пацієнти, у яких було діагностовано дисциркуляторну енцефалопатію та виключено нейродегенеративні захворювання. Усім пацієнтам було виконано магнітно-резонансну томографію (МРТ) у послідовностях T1-WI, T2-WI, TIRM, DWI, SWI. Наявність MPS діагностувалася за допомогою третьої секції шкали UPDRS. Результати. За допомогою U-критерію Манна — Уїтні було виявлено, що пацієнти з ЛПС мали вірогідно вищі рівні магнітної сприйнятливості підкіркових структур і, як наслідок, більшу кількість гіпоінтенсивних вокселів на МРТ-зображеннях у SWI-послідовності. Програмне забезпечення 3D Slicer використовувалося для сегментації підкіркових структур за рівнями інтенсивності сигналу. У пацієнтів із ЛПС було виявлено більшу кількість гіпоінтенсивних вокселів у блідих кулях, шкаралупі та чорних субстанціях обох півкуль. Після врегулювання за віком та балом шкали Fazekas було виявлено, що ЛПС найбільше асоційована із збільшенням кількості вокселів вираженої гіпоінтенсивності (SI 75) у правій блідій кулі (OR 1,29, CI 1,08–1,55). Висновки. Підвищення рівнів гіпоінтенсивності підкіркових структур, що виявляються на SWI МРТ-знімках, можуть бути асоційовані з ЛПС у пацієнтів із хворобою дрібних судин головного мозку.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)