Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ4/2019/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 17
Показанi документи с 1 за 17
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Колупаєв С.М., Лісовий В.М., Березняк О.П.
Назва : Інфрачервона спектроскопія в оцінюванні мінерального складу ниркових каменів
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 4-9 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПОЧЕЧНОКАМЕННАЯ БОЛЕЗНЬ
СПЕКТРОФОТОМЕТРИЯ ИНФРАКРАСНАЯ
Анотація: За результатами інфрачервоної спектроскопії ниркових каменів, отриманих у 59 пацієнтів із сечокам’яною хворобою, у складі зразків було ідентифіковано широкий спектр хімічних сполук. Із останніх у найбільшій кількості представлені вевеліт (моногідрат оксалату кальцію), гідроксилапатит та сечова кислота. Монофазні камені мали місце у 8,4 % хворих. Дво-, три- та чотирифазний склад сечових каменів визначено у 37,2; 42,3 та 11,8 % пацієнтів відповідно. Проведення аналізу сечових каменів, отриманих у результаті самостійного відходження або шляхом застосування хірургічних методів, за допомогою інфрачервоної спектроскопії сприятиме правильному вибору індивідуальної програми метафілактики сечокам’яної хвороби в різних пацієнтів.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Крилюк В.О., Гаріян С.В.
Назва : Вплив ішемії-реперфузії кінцівки на стан мінералізації за умови поєднаної абдоміно-скелетної травми та масивної крововтрати
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 10-17 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: РЕПЕРФУЗИОННОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ
КАЛЬЦИФИКАЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ
ГЕМОРРАГИИ
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR
Анотація: Вивчено вплив реперфузії кінцівки в моделі поєднаної абдоміно-скелетної травми та масивної крововтрати на процеси мінералізації. У експерименті використано 130 статевозрілих щурів-самців лінії Wistar масою 190–220 г, які знаходились на стандартному раціоні віварію. Установлено, що реперфузія кінцівки в моделі поєднаної абдоміно-скелетної травми справляє потенціюючу дію на зміни показників лужної та кислої фосфатаз, що проявляється значним зростанням їхньої активності протягом 21 доби післятравматичного періоду. Зміни індексу мінералізації в дослідних тварин указують на негативний вплив ішемії-реперфузії на репаративні процеси в кістковій тканині, що окреслює напрямки подальших досліджень.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Личко В.С.
Назва : Місце нейротрофічної терапії в концепції стимуляції вторинного ангіогенезу при гострій фокальній церебральній ішемії
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 18-26 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ
АНГИОГЕНЕЗ-ИНДУЦИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА
КРОВИ СЫВОРОТКА
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR
Анотація: Вивчали особливості змін структурно-функціональних характеристик мозкової тканини 60 безпородних щурів-самців лінії Wistar під час моделювання гострої фокальної церебральної ішемії (ГФЦІ) у динаміці лікування кріоконсервованою сироваткою кордової крові (КСКК) людини. Проводили електронне й оптичне мікроскопічне дослідження сенсомоторної ділянки кори головного мозку. Усіх тварин було розподілено на три групи по 20 щурів у кожній: перша (контроль) – інтактні щури без травматизації й лікування; друга – тварини після моделювання ГФЦІ без лікування; третя – щури після моделювання ГФЦІ, яким вводили КСКК. Матеріал для морфологічного дослідження забирали після введення розчину КСКК тваринам із моделлю ГФЦІ через 12, 24, 72 год та 7 діб від початку експерименту. Середня площа периваскулярних просторів, яка є показником вазогенного набряку, у щурів групи 2 перевищувала таку в групі 1 у 45 разів, а в щурів групи 3, що отримували КСКК, – у 37 разів. Середня площа перицелюлярних просторів, що вказує на ступінь цитотоксичного набряку, у тварин групи 2 на 7-му добу після ГФЦІ майже у 23 рази перевищувала таку групи 1. Даний показник у щурів групи 3 був збільшений у 20 разів відносно такого в щурів групи 2. На тлі використання даного препарату спостерігались ознаки реактивних змін ендотеліоцитів у вигляді збільшення кількості рибосом і полісом у цитоплазмі, зменшення ступеня периваскулярного набряку тканини мозку на 21,4 %. Площа поверхні ендотеліальних клітин у зоні ГФЦІ на 7-му добу експерименту у тварин, які додатково отримували КСКК, становила (1483,00±26,48) мкм2, що свідчить про позитивний протизапальний ефект препарату. На 7-му добу експерименту в щурів групи 3 за допомогою оптичної мікроскопії виявлено збільшення щільності церебральних капілярів порівняно з такою в щурів групи 2, що вказує на стимуляцію відновлення ультраструктури пошкоджених капілярів, збільшення їхньої щільності, утворення нових капілярів під дією компонентів КСКК.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Павлович О.В., Гапон Г.О., Юрчук Т.О., Петрушко М.П.
Назва : Кріоконсервування сперматозоїдів людини з проникаючими і непроникаючими кріопротекторами
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 27-34 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СПЕРМАТОЗОИДЫ
КРИОПРЕЗЕРВАЦИЯ
БЕСПЛОДИЕ МУЖСКОЕ
КРИОПРОТЕКТОРЫ
Анотація: При лікуванні безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій широко використовують кріоконсервовані сперматозоїди. Проте частота виживання сперматозоїдів у пацієнтів з олігоастенотератозооспермією залишається низькою. У зв’язку з цим розробка ефективних способів кріоконсервування сперматозоїдів при патоспермії є актуальною. У дослідженні порівнювали ефективність кріоконсервування сперматозоїдів чоловіків при олігоастенотератозооспермії з використанням проникаючих і непроникаючих кріопротекторів. Після кріоконсервування оцінювали рухливість, життєздатність та морфологічні характеристики сперматозоїдів. Показано, що завдяки кріоконсервуванню з полівінілпіролідоном зберігається (89,6±8,6) % життєздатних клітин із нормальними морфологічними характеристиками. Використання сперматозоїдів людини з полівінілпіролідоном є перспективним для допоміжних репродуктивних технологій, оскільки можна використовувати сперматозоїди одразу після відігріву для запліднення ооцитів.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сідь Є.В., Соловйов О.В.
Назва : Розподіл генотипів поліморфізмів генів маркерів системної запальної відповіді у хворих зі STEMI
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 35-42 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ИНФАРКТ МИОКАРДА
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ
СИСТЕМНОЙ ВОСПАЛИТЕЛЬНОЙ РЕАКЦИИ СИНДРОМ
Анотація: Визначали особливості розподілу генотипів поліморфізмів генів маркерів системної запальної відповіді у хворих зі STEMI. Критеріями включення в дослідження були: чоловіча і жіноча стать, вік від 46 до 75 років; для жінок постменопаузальний період більше 1 року; наявність STEMI у перші дванадцять годин від початку захворювання; інформована згода пацієнта на участь у дослідженні. ДНК виділяли з лейкоцитів із цільної крові з використанням набору «ДНК-експрес-кров» (Літех). У процесі виділення ДНК дотримувались рекомендацій, наведених в інструкції до набору. Визначали SNP поліморфізмів генів С-реактивного білка G-3014A, фактора некрозу пухлин-? G-308A та інтерлейкіну-10 G-1082A методом полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу з використанням ампліфікатора «Rotor-Gene 6000» (Corbett Research, Australia). Використовували структуру праймерів зі стандартних наборів «SNP-експрес-РВ» (Літех). Установлено, що у хворих зі STEMI збільшилась частка гомозигот (GG) і зменшилась – гетерозигот (GA) генотипів поліморфізму G-3014A гена С-реактивного білка у порівнянні з такими за розподілом Харді–Вайнберга. Поліморфізм G-308A гена фактора некрозу пухлин-? у хворих зі STEMI мав достовірну розбіжність із рівновагою Харді–Вайнберга, при цьому визначалось збільшення частки гомозигот (GG) і зменшення – гетерозигот (GA) та гомозигот (AA). Розподіл поліморфізму G-1082A гена інтерлейкіну-10 характеризувався збільшенням частки гомозигот (GG) і зменшенням – гетерозигот (GA) у хворих зі STEMI у порівнянні з їхніми частками за розподілом Харді–Вайнберга.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ярова С.П., Комлев А.А., Гензицька О.С., Турчененко С.О.
Назва : Оптимізація виготовлення еластичних підкладок при знімному зубному протезуванні
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 43-47 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЗУБНОЙ ПРОТЕЗ СЪЕМНЫЙ НАКЛАДНОЙ
ЗУБНЫХ ОРТОПЕДИЧЕСКИХ ПРИСПОСОБЛЕНИЙ ФИКСАЦИЯ
ЗУБНОГО ПРОТЕЗА КОНСТРУИРОВАНИЕ
Анотація: Подано результати досліджень еластичних підкладкових матеріалів у складі знімних пластинкових протезів. Показано негативну роль у механізмі швидкого старіння еластичних матеріалів функціональних навантажень, що викликають їхнє стиснення та перевищують відносно оборотну деформацію матеріалів. Запропоновано методику конструювання еластичних підкладок при протезуванні знімними пластинковими протезами. Проведено клінічне оцінювання довговічності роботи пружно-еластичних підкладок у складі знімних пластинкових протезів. З метою збереження властивостей еластичних підкладок протези конструювали так, щоб підкладочні матеріали під час функції не зазнавали навантаження, яке перевищує величину їхньої відносно оборотної деформації. Визначено, що наявність у протезах обмежувачів деформації, а також еластичних підкладок, сконструйованих з урахуванням запобігання їхнім надмірним функціональним стисненням, дозволяє протезам значно довше зберігати функціональну цінність.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мартовицький Д.В.
Назва : Вплив рівня інсуліноподібного фактора росту-І та ендостатину в сироватці крові на показники ліпідного профілю у хворих на гострий інфаркт міокарда й ожиріння
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 48-54 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ИНФАРКТ МИОКАРДА
ИНСУЛИНОПОДОБНЫЙ ФАКТОР РОСТА I
ОЖИРЕНИЕ
ЭНДОСТАТИНЫ
Анотація: У хворих на гострий інфаркт міокарда із супутнім ожирінням (n=60) та без нього (n=45) вивчали вплив рівня інсуліноподібного фактора росту-I (ІФР-І) й ендостатину в сироватці крові на показники ліпідного профілю. Контрольну групу становии 20 практично здорових осіб. Вміст ІФР-І та ендостатину в сироватці крові визначали імуноферментним методом: вміст ІФР-І – за допомогою набору Нuman Іnsulin like growth factor-I ELISA Kit (MEDIAGNOST, Німеччина), рівень ендостатину – за допомогою набору Endostatin Elisa Kit (BIOMEDICA, Австрія). Проведено біохімічне дослідження. Отримані кореляційні зв’язки свідчать про те, що збільшення рівня ендостатину в сироватці крові достовірно пов’язано зі збільшенням рівнів загального холестерину, ліпопротеїдів низької щільності, тригліцеридів, коефіцієнта атерогенності та зменшенням рівня ліпопротеїдів високої щільності. Отримано достовірні дані щодо зворотних зв’язків між вмістом ІФР-І та рівнями загального холестерину, ліпопротеїдів низької щільності, тригліцеридів та коефіцієнта атерогенності, а також щодо прямого зв’язку між показниками ІФР-І та ліпопротеїдів високої щільності. Показано, що ендостатин як маркер ангіогенезу асоціюється з ожирінням та дисліпідемією. У хворих на гострий інфаркт за наявності ожиріння спостерігаються протизапальні й антиоксидантні властивості ІФР-І за високої імунозапальної активності та оксидативного стресу.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Варешнюк О.В., В'юн В.В.
Назва : Клініко-неврологічні особливості передчасно народжених дітей із гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 55-60 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ
МОЗГА ГОЛОВНОГО ГИПОКСИЯ-ИШЕМИЯ
Анотація: Вивчено клініко-неврологічні особливості передчасно народжених дітей із перинатальним гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи (ЦНС). Проведено комплексне обстеження 79 недоношених дітей обох статей, які перенесли перинатальне гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС. У 37,9 % обстежених діагностовано спастичний церебральний параліч, у 20,3 % – спастичну диплегію, у 27,8 % – дитячу геміплегію, у 13,9 % – набуту гідроцефалію внаслідок нетравматичних внутрішньошлуночкових крововиливів. У 10,3 % дітей відмічались тяжкі рухові розлади (хворі зі спастичним церебральним паралічем та набутою гідроцефалією без оперативного втручання), 37,7 % дітей не освоїли ходьби (хворі зі спастичною диплегією, спастичним церебральним паралічем та набутою гідроцефалією, прооперовані в терміни після 6 місяців життя), 35,5 % дітей освоїли ходьбу з допоміжними пристроями (хворі зі спастичною диплегією та набутою гідроцефалією, прооперовані в терміни до 6 місяців життя), 16,5 % освоїли ходьбу без обмежень (діти з дитячою геміплегією та набутою гідроцефалією, прооперовані до 6 місяців життя). Характерними структурними змінами при перинатальному гіпоксично-ішемічному ураженні ЦНС є перивентрикулярна лейкомаляція ІІ–ІІІ ступенів і внутрішньошлуночкові крововиливи І–ІІІ ступенів. Установлено, що у структурі тяжких рухових порушень у дітей із перинатальним гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС значне місце посідають порушення довільної регуляції рухів і постурального контролю. Установлено чіткий прояв тісноти кореляційного зв’язку між порушенням моторних функцій, пізнавальною активністю та рівнем тривожності в обстежених дітей, що свідчить про негативний вплив негативного емоційного стану на розвиток дитини з тяжкими руховими порушеннями.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волошина Н.П., Черненко М.Е., Волошин-Гапонов И.К, Василовский В.В.
Назва : Нейровизуализация как способ "заглянуть под клинический порог" нейродегенерации
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 61-68 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: НЕЙРОДЕГЕНЕРАТИВНЫЕ БОЛЕЗНИ
МАГНИТНО-РЕЗОНАНСНАЯ СПЕКТРОСКОПИЯ
Анотація: Адаптивні властивості нервової системи й феномен нейропластичності формують поняття клінічний поріг, завдяки якому пошкодження нервової системи до певного моменту клінічно не проявляються. Клінічний поріг – це комплекс адаптаційних механізмів, в основі яких лежать пластичні властивості нервової тканини. Високопольні сучасні магнітно-резонансні томографи дають можливість заглянути під клінічний поріг і своєчасно призначити або оптимізувати терапію. Завдяки своєчасному проведенню магнітно-резонансної томографії головного мозку можна виявити доклінічні зміни нервової системи, а також виявити несприятливі тенденції в перебігу хвороби з метою мінімізації пошкоджень нервової системи. Описано зміни шлуночкової системи й субарахноїдальних просторів головного мозку у пацієнтів із розсіяним склерозом і хворобою Вільсона–Коновалова. Виявлено зміни, які свідчать про наявність атрофічних змін, характерних як для демієлінізуючої патології, так і для нейродегенеративної. Прогресуючі атрофічні зміни головного мозку при стабільній клінічній картині можуть бути ознакою втрати неврологічного резерву. Явища швидко наростаючої атрофії головного мозку, наростаюча атрофія мозолистого тіла й мозочка вже на ранніх стадіях патологічного процесу є несприятливими прогностичними ознаками як розсіяного склерозу, так і хвороби Вільсона–Коновалова. Своєчасне оцінювання вираженості атрофії може допомогти у прийнятті рішення про зміну препарату, проведенні комплексу інтенсивних нейропротективних заходів та персоніфікувати терапію.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Косенко К.А.
Назва : Аналіз вираженості й варіативності психопатологічної симптоматики у структурі порушень психічного здоров'я моряків далекого плавання залежно від випробуваного ними рівня психосоціального стресу
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 69-78 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ
ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ ВЫГОРАНИЕ
ПСИХИЧЕСКОЕ ЗДОРОВЬЕ
Анотація: Із використанням клініко-психопатологічного і психодіагностичного методів досліджували вираженість і варіативність психопатологічної симптоматики у структурі порушень психічного здоров’я в моряків далекого плавання залежно від випробовуваного ними рівня психосоціального стресу для визначення мішеней персоніфікованих заходів з охорони психічного здоров’я для даного контингенту. Протягом 2016–2019 років обстежено 110 офіцерів командного складу морського торговельного флоту (КТФ), 90 робітників-матросів морського торговельного флоту (РТФ), 70 представників командної ланки морського пасажирського флоту (КПФ) та 30 рядових морського пасажирського флоту (РПФ). У міжрейсовий період переважна більшість моряків далекого плавання або є психічно здоровими (30,9 % КТФ , 41,1 % РТФ, 42,9 % КПФ, 33,3 % РПФ), або мають окремі ознаки психічної дезадаптації (52,7 % КТФ, 37,7 % РТФ, 44,3 % КПФ, 40,0 % РПФ). Клінічно окреслені розлади невротичного регістру кластера F43 (розлади адаптації) притаманні 26,7 % РПФ, 21,1 % РТФ, 16,4 % КТФ і 12,8 % КПФ. Вираженість і варіативність психопатологічних проявів у цілому по вибірці відповідають невротичному рівню реагування, проте мають розбіжності в обстежених різних груп. Найбільша вираженість симптомів депресії на тлі високого рівня тривоги, ворожості і психотизму притаманна РПФ, а найбільша вираженість тривожності, фобічної тривожності, ворожості і соматизації – КТФ. Найменша вираженість психопатологічної симптоматики характерна для КПФ. Вираженість і варіативність психопатологічних проявів прямо асоційовані з рівнем стресового навантаження, що випробовують обстежені: зі збільшенням стресового тягаря зростають показники тяжкості психопатологічного реагування.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кривицький В.О.
Назва : Аналіз особливостей міжособистісної взаємодії у хворих на хронічний простатит із різним станом подружньої задоволеності
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 79-86 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПРОСТАТИТ
МЕЖЛИЧНОСТНЫЕ ОТНОШЕНИЯ
ПСИХОТЕРАПИЯ СУПРУЖЕСКИХ ПАР
ЧУВСТВО УДОВЛЕТВОРЕНИЯ
Анотація: Вивчено особливості міжособистісної взаємодії у хворих на хронічний простатит і їхніх дружин для визначення мішеней медико-психологічної допомоги даному контингенту. Обстежено 109 чоловіків, хворих на хронічний простатит, та їхніх дружин. За критерієм наявності / відсутності подружньої задоволеності обстежені пари були розподілені на дві групи. До першої групи ввійшли 73 (67,0 %) подружжя з низьким або зниженим рівнем подружньої задоволеності, до другої – 36 (33,0 %) подружніх пар, задоволених власними стосунками. Комплексне обстеження проведено стандартними клінічними, клініко-психологічним та психодіагностичним методами. Загальними негармонійними міжособистісними патернами, які впливають на розвиток подружньої незадоволеності, що призводить до вторинної травматизації подружжів через формування неадекватної психологічної відповіді на захворювання на хронічний простатит у чоловіка та пов’язані з цим порушення сексуальної реалізації, визначено такі деформації родинного спілкування, як зниження довірливості, взаєморозуміння, легкості та психотерапевтичності; превалювання ознак недовірливо-скептичного, прямолінійно-агресивного, залежного патерна міжособистісної поведінки або такого, що підкоряє; домінування агресії (32,9 %) або уникання (67,1 %) як провідних стратегій психологічного захисту у спілкуванні. Отримані дані необхідно враховувати при розробці заходів медико-психологічної допомоги подружнім парам, у яких чоловік хворіє на хронічний простатит.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кривоніс Т.Г.
Назва : Почуття провини як фактор впливу на сімейне функціонування в родинах з онкологічним пацієнтом
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 87-92 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ВИНЫ ЧУВСТВО
УХОД ЗА БОЛЬНЫМ
СЕМЬЯ
Анотація: Онкологічне захворювання чинить негативний вплив на психічну сферу не лише пацієнтів, а й їхніх рідних. Із урахуванням етичних і деонтологічних принципів проведено психологічне обстеження 288 членів сімей з онкологічним пацієнтом – 174 чоловіків і 114 дружин. Використано методику «Сприйнятий індекс провини» (Perceived Guilt Index), шкалу сімейної адаптації і згуртованості FACES-3 та клініко-психологічне інтерв’ю. Установлено, що на інтенсивність прояву почуття провини вплив справляли прогресування онкологічного захворювання, рівень сімейної адаптації та гендерна належність. Вираженість ситуаційної провини була більше, ніж особистісної, у членів родини з онкологічним пацієнтом. За онкологічного захворювання почуття провини в пацієнта та членів його сім’ї було частим проявом психічного дистресу, проте прогресування хвороби ставало вагомим фактором його актуалізації. Особи жіночої статі становили групу підвищеного ризику щодо впливу почуття провини на психологічний стан. У родинах із порушеннями сімейної адаптації почуття провини було складовою негативних переживань, що супроводжували подружню взаємодію, і значною мірою посилювалось у кризовій ситуації, якою й є онкопатологія. Показано, що медико-психологічна допомога для родини пацієнта – важлива й необхідна складова інтервенцій в онкологічній практиці.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мисула Ю.І.
Назва : Особливості змін у когнітивній сфері хворих із первинним епізодом біполярного афективного розладу
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 93-100 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: БИПОЛЯРНЫЕ АФФЕКТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА
Анотація: Проведено дослідження 153 хворих із первинним епізодом біполярного афективного розладу з використанням тесту Рея–Остерріца. Виявлено в них порушення когнітивного функціонування, структура й вираженість яких пов’язані з клінічним варіантом первинного епізоду. При депресивному варіанті спостерігалось рівномірне погіршення показників виконання тесту за всіма векторами оцінювання. При маніакальному варіанті виявлено найнижчі показники щодо повноти, точності, акуратності та старанності при виконанні тесту, нестійкість показників за більшістю векторів оцінювання. У хворих зі змішаним варіантом мали місце поліморфність когнітивних порушень та складні тенденції, пов’язані зі швидкою зміною фаз і наявністю протилежних афективних проявів. Загальними порушеннями, притаманними хворим усіх груп, були спотворення цілісності й симетрії фігури, контамінація елементів фігури та пропуск другорядних деталей. Розбіжності між чоловіками та жінками за структурою і вираженістю когнітивних порушень статистично незначущі.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стародубцева Ю.А.
Назва : Клініко-патопсихологічна і психодіагностична специфіка розладів адаптації, коморбідних із комп'ютерною адикцією
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 101-106 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АДАПТАЦИИ ПСИХОСОЦИАЛЬНОЙ НАРУШЕНИЯ
ЗАВИСИМОСТЬ (ПСИХОЛОГИЯ)
КОМПЬЮТЕРЫ
Анотація: Вивчено клініко-психопатологічні і психодіагностичні особливості розладів адаптації, поєднаних із комп’ютерною залежностю. Проведено комплексне обстеження 97 пацієнтів із розладами адаптації та клінічно вираженою комп’ютерною залежністю (основна група) та 62 хворих із розладами адаптації без ознак залежної поведінки (контрольна група). Установлено, що клінічна картина розладів адаптації з коморбідною комп’ютерною адикцією характеризувалась: депресивним, тривожним, обсесивним, астенічним, дисфоричним та соматовегетативним синдромокомплексами, у 35,8 % хворих відмічався синдром карпального каналу. Особам із розладами адаптації й комп’ютерною залежністю притаманні клінічні прояви тривоги й депресії за госпітальною шкалою, тяжкий депресивний та тривожний епізоди за шкалою Гамільтона, високі рівні ситуативної та особистісної тривожності за шкалою Спілбергера–Ханіна; надмірне нервово-психічне напруження за шкалою Нємчина. Показано, що ключова роль у патопсихологічних механізмах формування розладів адаптації, коморбідних із комп’ютерною залежністю, належить дезактуалізації базових потреб особистості, нестабільності рівня вимог, домінуванню ігрових мотивів, копінг-стратегіям, спрямованим на відволікання та емоції, та копінг-моделям у конфліктній ситуації у вигляді уникнення та пристосування, високому рівню соціальної фрустрованості у сферах власного способу життя, родинних відносин, відносин на роботі та змісту роботи.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пуляєва І.С.
Назва : Діагностика колатерального кровообігу під час реваскуляризації артерій головного мозку
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 107-110 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: КРОВООБРАЩЕНИЕ КОЛЛАТЕРАЛЬНОЕ
ЦЕРЕБРАЛЬНАЯ РЕВАСКУЛЯРИЗАЦИЯ
ИНСУЛЬТ
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ
АНГИОГРАФИЯ ЦЕРЕБРАЛЬНАЯ
Анотація: Обстежено 54 хворих із гострим інсультом та виконано їхнє лікування: 12 хворим виконано тромболітичну терапію та/або тромбекстракцію, 22 хворим – ендартеректомію із внутрішньої сонної артерії та 20 хворим – антикоагулянтну, ноотропну та дезагрегантну терапію. У всіх хворих обстежено колатеральний кровообіг судин і вогнища ішемії головного мозку за ішемічного інсульту для вибору методу лікування. Проаналізовано вплив колатерального кровообігу у хворих із реканалізацією сонних і церебральних артерій на результат лікування гострого інсульту. За такими параметрами нейровізуалізації, як велике ядро й погані колатералі, у 25 з 54 хворих не було відповіді на реваскуляризуючу терапію, що доведено даними КТ та незначним регресом неврологічного дефіциту протягом 14 діб. Пацієнти з великим ядром і поганим колатеральним кровообігом не мають відповіді на хірургічне лікування по реваскуляризації. Порівняно групи хворих за даними КТ і встановлено, що рівень розвиненості колатералей асоціювався з кращими клінічними результатами. Адекватний колатеральний кровообіг може сприяти підтримці життєздатності тканин за відсутності реканалізації. Вибір методу реваскуляризації залежить від стану колатерального кровообігу, розміру вогнища ішемії (за даними КТ, МРТ) та терміну лікування від початку інсульту. Діагностика ішемії повинна починатися з МРТ-ангіографії в першу добу або КТ-ангіографії з другої доби, що дозволяє оцінити рівень колатералей, дати уявлення про перфузії колатералей у пацієнтів та розмір вогнища.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Годованець О.І., Котельбан А.В., Гринкевич Л.Г., Романюк Д.Г.
Назва : Чинники ризику розвитку захворювань твердих тканин зубів у дітей. Сучасний стан питання
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 111-120 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: КАРИЕС ЗУБОВ
СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ ПОМОЩЬ ДЕТСКАЯ
Анотація: У огляді літератури надано сучасне уявлення науковців про чинники ризику розвитку захворювань твердих тканин зубів у дітей. Карієс є важливою соціальною проблемою дітей в усіх країнах світу. Поширеність цього захворювання у світі коливається від 25 до 72 %. У той час як, згідно з даними ВООЗ, у низці країн світу в останні десятиліття знижуються частота й інтенсивність карієсу в дітей, в Україні ці показники залишаються високими і мають тенденцію до підвищення. Карієс тимчасових зубів посідає десяте місце серед найпоширеніших у світі захворювань. Це багатофакторне, дієт-асоційоване стоматологічне захворювання, що проявляється вогнищами демінералізації. Етіологія і патогенез стоматологічної нозології добре вивчені й відомі. Незважаючи на це карієс часто супроводжується серйозними впливами на стан здоров’я дітей, а також їхніх сімей.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Заболотная И.И.
Назва : Усовершенствование методов диагностики, классификации микротрещин эмали зубов и способа оценки эффективности их лечения
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2019. - № 4. - С. 121-126 (Шифр МУ4/2019/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ЗУБНАЯ ЭМАЛЬ
ЗУБНЫЕ БОЛЕЗНИ
ТРАНСИЛЛЮМИНАЦИЯ
Анотація: У клініці часто діагностують пришийкові ураження: клиноподібний дефект, пришийковий карієс та тріщини. Подано результати застосування електрометричного методу з метою діагностики мікротріщин твердих тканин зубів. У 16,7 % випадків діагностований перед дослідженням тип тріщин емалі зубів залежно від складності визначення не відповідав отриманим результатам ширини їхнього відкривання. Рекомендовано перед препаруванням пришийкової патології діагностовані мікротріщини емалі вестибулярної поверхні класифікувати як тріщини, які видні після застосування додаткового освітлення, висушування, оптичних систем, діагностичного забарвлення, визначення електроопору, використання трансілюмінації та інших додаткових методів дослідження – І тип, та тріщини, які видні неозброєним оком при звичайному освітленні – ІІ тип. Його використання дозволить не тільки провести доклінічну діагностику даної патології, але й оцінити ефективність лікувально-профілактичних заходів. Застосування запропонованої класифікації незавершених мікротріщин буде сприяти підвищенню ефективності оперативного лікування пришийкових уражень твердих тканин зубів.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)