Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЕУ3/2014/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 42
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-42 
1.


    Адейшвили-Сыромятникова, М. К.
    Применение микроэлементного комплекса для стимуляции заживления экспериментальных ран [Текст] / М. К. Адейшвили-Сыромятникова, Л. П. Абрамова, В. В. Мясоедов // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 7-10
MeSH-головна:
РАНЫ ЗАЖИВЛЕНИЕ (действие лекарственных препаратов)
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ (действие лекарственных препаратов)
АНТИОКСИДАНТЫ (метаболизм)
МИКРОЭЛЕМЕНТЫ (терапевтическое применение)
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: Нанесення щурам експериментальних ран викликало суттєве розбалансування прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу, який повністю не відновлювався навіть до кінця спостережень (30-та доба). Застосування мікроелементного комплексу Есмін у щурів з експериментальними ранами вже у середині дослідження (15-ту добу) обумовлювало повну нормалізацію перекисного окислення ліпідів і відновлення активності антиоксидантних ферментів в крові та шкірі щурів, що супроводжувалось прискореним заживленням ран у середньому на 7 днів (або на 26 %) у порівнянні з нелікованими щурами контрольної групи.
Нанесение крысам экспериментальных ран вызвало существенное разбалансирование прооксидантно-антиоксидантного гомеостаза, который полностью не восстанавливался даже к концу наблюдений (30-е сутки). Применение микроэлементного препарата Эсмин у крыс с экспериментальными ранами уже к середине исследования (15-м суткам) обусловливало полную нормализацию перекисного окисления липидов и восстановление активности антиоксидантных ферментов в крови и коже крыс, что сопровождалось ускоренным заживлением ран в среднем на 7 дней (или на 26%) по сравнению с нелеченными крысами контрольной группы.


Дод.точки доступу:
Абрамова, Л.П.; Мясоедов, В.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Анчева, І. А.
    Імуногістохімічні особливості васкулярно-ендотеліального фактора росту (VEGF) в плаценті у жінок з дисфункцією плаценти та анемією [Текст] / І. А. Анчева // Експерим. і клініч. медицина : Наук. - практ. журн. - 2014. - N 4. - С. 11-14
MeSH-головна:
ПЛАЦЕНТАРНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (иммунология, этиология)
АНЕМИЯ ЖЕЛЕЗОДЕФИЦИТНАЯ (осложнения)
КРОВЕНОСНЫХ СОСУДОВ ЭНДОТЕЛИАЛЬНЫЕ ФАКТОРЫ РОСТА (анализ, иммунология)
(использование, методы)
Анотація: Проведено імуногістохімічне дослідження мезенхімального фактора Vimentin і експресії судинного ендотеліального фактора росту (VEGF) в плацентах жінок, вагітність у котрих перебігала на фоні дисфункції й анемії. Показано, що при синтропіі дисфункції плаценти та анемії процеси ангіогенезу порушуються більш виражено, ніж при ізольованому перебігу захворювання.
Проведено исследование мезенхимального фактора Vimentin, а также экспрессии сосудистого эндотелиального фактора роста (VEGF) в плацентах женщин, беременность которых протекала на фоне дисфункции и анемии. Показано, что при синтропии дисфункции плаценты и анемии процессы ангиогенеза нарушаются более выраженно, чем при изолированном течении заболевания.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Воробьева, Т. М.
    Влияние каннабиоидной зависимости на эмоциональное поведение и электрогенез мозга крыс [Текст] / Т. М. Воробьева, А. В. Шляхова, Е. В. Веселовская // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 15-22
MeSH-головна:
(патофизиология, психология)
КАННАБИНОИДЫ (вредные воздействия)
ПОВЕДЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (патофизиология, психология, этиология)
ЭЛЕКТРОЭНЦЕФАЛОГРАФИЯ (использование, методы)
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: Досліджено вплив канабіноїдів на формування агресивного і підлеглого типів поведінки та електрогенез лімбіко-неокортикальних структур і медіальної нюхової ділянки мозку щурів. Виявлено порушення просторово-часового стереотипу поведінки, зміна агресивного типу поведінки на пасивний на тлі збагачення електрогенезу структур мозку щурів, що досліджувалися, генералізованими пароксизмами складної структури з ініціацією розвитку в гіпокампі.
Проведено исследование влияния каннабиноидов на формирование агрессивного и подчинительного типов поведения и электрогенез лимбико-неокортикальных структур и медиальной обонятельной области мозга крыс. Выявлены нарушения пространственно-временного стереотипа поведения, смена агрессивного типа поведения на пассивный на фоне обогащения электрогенеза исследуемых структур мозга крыс генерализованными пароксизмами сложной структуры с инициацией развития в гиппокампе.


Дод.точки доступу:
Шляхова, А.В.; Веселовская, Е.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


   
    Бета-адреноблокаторы в профилактике и лечении онкологических заболеваний [Текст] / И. А. Громакова [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 23-28
MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
АДРЕНЕРГИЧЕСКИЕ БЕТА-АНТАГОНИСТЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Наведено дані епідеміологічних і клінічних робіт, в яких досліджено зв'язок між використанням бета-блокаторів і розвитком і прогресуванням злоякісних новоутворень, а також розглянуто результати експериментальних досліджень, що описують ефекти поєднаного використання бета-блокаторів і стандартних методів протипухлинного лікування.
Представлены данные эпидемиологических и клинических работ, в которых исследована связь между применением бета-блокаторов и развитием и прогрессированием злокачественных новообразований, а также рассмотрены результаты экспериментальных исследований, описывающие эффекты комбинированного применением бета-блокаторов и стандартных методов противоопухолевого лечения.


Дод.точки доступу:
Громакова, И.А.; Сорочан, П.П.; Прохач, Н.Э.; Шутов, С.В.; Громакова, И.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Дубина, С. А.
    Сравнительный анализ точности фотограмметрии лицевого черепа с использованием прикладных программ MATHMASK и FACEANALYSER [Текст] / С. А. Дубина, О. К. Зенин // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 29-32
MeSH-головна:
ЧЕРЕП (анатомия и гистология)
ЦЕФАЛОМЕТРИЯ (использование, методы)
Анотація: Виконано порівняння точності вимірювання лінійних краніометричних показників, отриманих на 28 препаратах черепів, з використанням краніоскопіі (толстотний циркуль) та фотограмметрії (прикладні програми Mathmask і Faceanalyser). Доведено, що точність оцінки в програмі Mathmask є вищою. Це дозволяє рекомендувати її до подальшого використання в краніометричних дослідженнях.
Выполнено сравнение точности измерений линейных краниометрических показателей, полученных на 28 препаратах черепов, с использованием краниоскопии (толстотный циркуль) и фотограмметрии (прикладные программы Mathmask и Faceanalyser). Доказано, что точность оценки в программе Mathmask является более высокой. Это позволяет рекомендовать ее к дальнейшему использованию в краниометрических исследованиях.


Дод.точки доступу:
Зенин, О.К.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Карнаух, Э. В.
    Фитоэстрогенные препараты Цимицифуги при климактерическом синдроме [Текст] / Э. В. Карнаух // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 33-38
MeSH-головна:
КЛИМАКТЕРИЧЕСКОГО ПЕРИОДА РАССТРОЙСТВА
ФИТОЭСТРОГЕНЫ (терапевтическое применение)
ЦИМИЦИФУГА
Анотація: Виконано огляд і систематизовані основні дані літератури за сучасними фітоестрогенними препаратами на основі Циміцифуги гроновидної, які застосовуються для корекції клімактеричного синдрому в Україні та за кордоном.
Выполнен обор и систематизированы основные данные литературы по современным фитоэстрогеннным препаратам на основе цимицифуги кистевидной, которые применяются для коррекции климактерического синдрома в Украине и за рубежом.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Структурная реакция слизистой оболочки полости рта на действие стресс-протекторов при экспериментальном воспалении [Текст] / Л. Т. Киричек [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 39-42
MeSH-головна:
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА (действие лекарственных препаратов, патология)
ВОСПАЛЕНИЕ (лекарственная терапия, осложнения)
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (лекарственная терапия, осложнения)
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: Доповнено відоме уявлення про сприятливу дію стрес-протекторів (тіоцетаму, тіотриазоліну, пірацетаму) на функціональний стан слизової оболонки порожнини рота патоморфологічними даними, що одержані на моделі гострого стоматиту у щурів. Встановлено, що за цих умов структурна реакція дослідженої тканини характеризується зменшенням ознак запалення, кератозу, ступеня склерозу та покращенням кровопостачання. Відмічено різноспрямовані цитофотометричні зміни порівняно з інтактним контролем, серед яких повністю відновлюються PAS-позитивні глікозаміноглікани.
Дополнено известное представление о благоприятном действии стресс-протекторов (тиоцетама, тиотриазолина, пирацетама) на функциональное состояние слизистой оболочки полости рта патоморфологическими данными, полученными на модели острого стоматита у крыс. Установлено, что в этих условиях структурная реакция исследованной ткани характеризуется уменьшением признаков воспаления, кератоза, степени склероза и улучшением кровоснабжения. Отмечены разнонаправленные цитофотометрические изменения сравнительно с интактным контролем, среди которых полностью восстанавливаются PAS-позитивные гликозаминогликаны.


Дод.точки доступу:
Киричек, Л.Т.; Плитень, О.Н.; Попова, Л.Д.; Кальчук, P.O.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Реакции поджелудочной железы при развитии в организме первично хронического иммунного воспаления [Текст] / Н. А. Клименко [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 43-47
MeSH-головна:
ИММУННОЙ СИСТЕМЫ РАССТРОЙСТВА (иммунология, осложнения, патофизиология)
ВОСПАЛЕНИЕ (иммунология, патофизиология)
ПОДЖЕЛУДОЧНАЯ ЖЕЛЕЗА (патология, патофизиология)
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: На моделі первинно хронічного імунного запалення по типу ад'ювантного артриту у щурів виявлено, що реакція підшлункової залози, зокрема її ендокринної частини та ендокриноцитів екзокринної частини, є одними із загальних проявів запалення при первинно хронічному імунному запаленні, що підтверджується збільшенням білково-синтетичної функції підшлункової залози в ранні строки хронічного запалення та зменшенням у більш віддалені. При цьому відбувається зниження морфофункціонального стану підшлункової залози зі зменшенням кількості острівців Лангерганса та щільності їх розташування (від 7-ї до 14-ї доби), як реалізація адаптивних процесів, та помітним зниженням указаних показників до 28-ї доби на тлі значного порушення кровообігу, що асоціюється зі склерозом і атрофією залози з наступною її деформацією.
На модели первично хронического иммунного воспаления типа адъювантного артрита у крыс показано, что реакция поджелудочной железы, в частности ее эндокринной части и эндокриноцитов экзокринной части, являются одними из общих проявлений воспаления при первично хроническом иммунном воспалении, о чем свидетельствует увеличение белково-синтетической функции поджелудочной железы в ранние сроки хронического воспаления и уменьшение в более поздние. При этом происходит снижение морфофункционального состояния поджелудочной железы с уменьшением количества островков Лангерганса и плотности их расположения (от 7-х до 14-х суток), как реализация адаптивных процессов, и заметным снижением указанных показателей к 28-м суткам на фоне выраженного нарушения кровообращения, что ассоциируется со склерозом и атрофией железы с последующей ее деформацией.


Дод.точки доступу:
Клименко, Н.А.; Руднева, Е.А.; Омельченко, O.A.; Литвиненко, Е.Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Особенности течения репаративного хондрогенеза в разных условиях стимуляции механоцитогенеза на модели хондромаляции [Текст] / A. В. Литовченко [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 48-52
MeSH-головна:
КОЛЕННОЙ ЧАШЕЧКИ ХОНДРОМАЛЯЦИЯ (патофизиология, хирургия)
ХРЯЩ СУСТАВНОЙ (патология, патофизиология)
АРТРОСКОПИЯ (использование, методы)
ХОНДРОГЕНЕЗ
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: Теоретико-експериментально обгрунтована артроскопічна хірургічна технологія лікування хворих з хондромаляцією колінного суглоба. Найбільша кількість клітин-попередників хондрогенезу локалізована на межі ендосту і кістково-мозкової порожнини.
Теоретически и экспериментально обоснована артроскопическая хирургическая технология лечения больных с хондромаляцией суставного хряща. Наибольшее количество клеточных предшественников хондрогенеза локализовано на границе эндоста и костно-мозговой полости.


Дод.точки доступу:
Литовченко, A.В.; Березка, Н.И.; Губина-Вакулик, Г.И.; Мирошниченко, Е.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Перспективы получения, выявления и применения индуцированных нейрональных клеток (обзор литературы) [Текст] / С. Ю. Масловский [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 53-60
MeSH-головна:
СТВОЛОВЫЕ КЛЕТКИ ПЛЮРИПОТЕНТНЫЕ ИНДУЦИРОВАННЫЕ (цитология)
КЛЕТОК ТРАНСДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ (генетика)
НЕРВНЫЕ СТВОЛОВЫЕ КЛЕТКИ (цитология)
Анотація: Узагальнені останні відкриття, що стосуються клітинної пластичності, і розглянуті шляхи отримання різних підтипів індукованих нейрональних клітин. Виявлено п'ять найбільш важливих факторів транскрипції для отримання індукованих нейрональних клітин з фібробластів мишей та людини. Показано, що пул ВАМ, що включає Brn2, Ascl1 і Myt1L транскрипційні фактори, є важливим для індукції нервових клітин, що володіють як молекулярними, так і основними функціональними властивостями нейронів. Додавання підтип-специфічних транскрипційних факторів у перепрограмуючу суміш може направити фібробласти до диференціації в необхідні підтипи клітин нервової тканини.
Обобщены последние открытия в области исследования клеточной пластичности и рассмотрены пути получения различных подтипов индуцированных нейрональных клеток. Выявлено пять наиболее важных факторов транскрипции для получения индуцированных нейрональных клеток из мышинных и человеческих фибробластов. Показано, что пул ВАМ, включающий Brn2, Ascl1 и Myt1L транскрипционные факторы, имеет важное значение для индукции нервных клеток, обладающих как молекулярными, так и основными функциональными свойствами нейронов. Добавления подтип-специфических транскрипционных факторов в перепрограммирующую смесь может направить фибробласты к дифференциации в желаемые подтипы клеток нервной ткани.


Дод.точки доступу:
Масловский, С.Ю.; Золотько, К.Н.; Панасенко, В.А.; Клочко, Н.И.; Трач, О.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Оценка антибиотикочувствительности клинических штаммов ESCHERICHIA COLI, выделенных у больных перитонитом [Текст] / В. В. Минухин [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 61-64
MeSH-головна:
ПЕРИТОНИТ (микробиология)
ESCHERICHIA COLI (выделение и очистка, действие лекарственных препаратов)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ У БАКТЕРИЙ
МИКРОБНОЙ ЧУВСТВИТЕЛЬНОСТИ ТЕСТЫ (использование, методы)
Анотація: Escherichia coli займає одне з перших місць в етіології перитонітів, і поширення антибіотикорезистентних клінічних штамів істотно ускладнює лікування хворих. Згідно з результатами дослідження, штами Escherichia coli, виділені у хворих з перитонітом, були стійкими до одного і більше антибіотиків з різних груп. Клінічні штами, виділені у дітей, були чутливими до всіх груп антибіотиків, за винятком пеніцилінів (ампіцилін, ампіцилін/клавуланат і амоксицилін) і тетрациклінів (тетрациклін і доксициклін). Клінічні штами, виділені у дорослих, навпаки, були резистентними до всіх груп антибіотиків, за винятком карбапенемів. Показник полірезистентності штамів Escherichia coli у дорослих в 2 рази перевищував аналогічний показник у дітей (p?0,05). Таким чином, ситуація відносно антибіотикорезистентності у дітей була кращою, ніж у дорослих. Проведене дослідження підкреслює важливість заходів щодо попередження поширення антибіотикорезистентних штамів, особливо серед дорослого населення.
Escherichia coli занимает одно из первых мест в этиологии перитонитов, и распространение антибиотикорезистентных клинических штаммов существенно усложняет лечение больных. Согласно результатам исследований, штаммы Escherichia coli, выделенные у больных перитонитом, были устойчивы к одному и более антибиотикам из разных групп. Клинические штаммы, выделенные у детей, были чувствительными ко всем группам антибиотиков, за исключением пенициллинов (ампициллин, ампициллин/клавуланат и амоксициллин) и тетрациклинов (тетрациклин и доксициклин). Клинические штаммы, выделенные у взрослых, наоборот, были резистентными ко всем группам антибиотиков, за исключением карбапенемов. Показатель полирезистентности штаммов Escherichia coli у взрослых в 2 раза превышал аналогичный показатель у детей (p?0,05). Антибиотикорезистентность у детей была лучше, чем у взрослых. Проведенное исследование подчеркивает важность мероприятий по сдерживанию распространения антибиотикорезистентных штаммов, особенно среди взрослого населения.


Дод.точки доступу:
Минухин, В.В.; Сирица, А.В.; Косилова, О. Ю.; Садковская, И.Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Павлова, Е. А.
    Состояние неспецифической клеточной и гуморальной иммунологической реактивности после иммунокоррекции у больных с пневмонией, возникшей на фоне хронической сердечной недостаточности [Текст] / Е. А. Павлова // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 65-69
MeSH-головна:
ПНЕВМОНИЯ (иммунология, лекарственная терапия, этиология)
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (осложнения)
АДЪЮВАНТЫ ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ (терапевтическое применение)
ИММУНИТЕТ КЛЕТОЧНЫЙ (иммунология)
ИММУНИТЕТ ГУМОРАЛЬНЫЙ (иммунология)
Анотація: Після додаткового включення імуномодулятора в схему комплексного лікування вторинної пневмонії, що ускладнила хронічну серцеву недостатність важкого ступеня, порівнянно з контролем встановлено посилення функціональної активності поліморфноядерних лейкоцитів: збільшення фагоцитарного числа через 30 і 120 хвилин інкубації, фагоцитарного індексу через 120 хвилин інкубації, а також літичної активності системи комплементу, що підсилює розпізнавання, захват і руйнування патогенезу та презентацію його пептидів імуноцитам. Також відзначається істотне зниження рівня СРБ і деяке ФНП-альфа, ІЛ-1бета, ІЛ-6 в крові хворих, що свідчить про зменшення неспецифічної активації індукторів синтезу прозапальних цитокінів (макрофагів і моноцитів) і активності процесу, сприяючи зниженню ризику розвитку можливих ускладнень.
После дополнительного включения иммуномодулятора в схему комплексного лечения вторичной пневмонии, осложнившей хроническую сердечную недостаточность тяжелой степени, по сравнению с контролем установлено усиление функциональной активности полиморфноядерных лейкоцитов: увеличение фагоцитарного числа через 30 и 120 минут инкубации, фагоцитарного индекса через 120 минут инкубации, а также литической активности системы комплемента, что усиливает распознавание, захват и разрушение патогенеза и презентацию его пептидов иммуноцитам. Также отмечается существенное снижение уровня СРБ и некоторое ФНО-альфа, ИЛ-1бета, ИЛ-6 в крови больных, что свидетельствует об уменьшении неспецифической активации индукторов синтеза провоспалительных цитокинов (макрофагов и моноцитов) и активности процесса, способствуя снижению риска развития возможных осложнений.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Потапов, С. П.
    Морфологическая характеристика семиномы яичек [Текст] / С. П. Потапов // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 70-74
MeSH-головна:
СЕМИНОМА (диагноз, патофизиология, эпидемиология)
ЯИЧКИ (патология)
Анотація: Проведено аналіз захворюваності семіномами яєчок в період з 1993 по 2013 р., а також морфологічне дослідження даних пухлин, що дозволило виявити частоту виникнення різних видів семіном, вікові тенденції та макро- і мікроскопічні особливості в залежності від різновиду пухлини. Також представлені дані про частоту ангіоінвазіі, апоптозу, вторинних змін, частоту проростання в паратестикулярні структури. Підкреслюється необхідність використання прогностичних імуногістохімічних маркерів з метою удосконалення критеріїв діагностики семіноми.
Проведены анализ заболеваемости семиномами яичек в период с 1993 по 2013 г., а также морфологическое исследование данных опухолей, что позволило выявить частоту встречаемости различных видов семином, возрастные тенденции, макро- и микроскопические особенности в зависимости от разновидности опухоли. Также представлены данные о частоте ангиоинвазии, апоптоза, вторичных изменений, частоте прорастания в паратестикулярные структуры. Подчеркивается необходимость использования прогностических иммуногистохимических маркеров с целью усовершенствования критериев диагностики семиномы.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Состояние Т-клеточного иммунитета у кроликов с индукцией лимбальной недостаточности роговицы и после лечения [Текст] / Е. Н. Свидко [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 79-84
MeSH-головна:
РОГОВИЦЫ ЛИМБ (патология, патофизиология)
ПЛОДА КРОВЬ (трансплантация)
T-ЛИМФОЦИТЫ (иммунология)
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: Для обґрунтування застосування кріоконсервованої кордової крові людини (кККЛ) при лікуванні лімбальної недостатності рогівки (ЛНР) була обрана експериментальна модель опікової хвороби. Було показано, що застосування кККЛ більшою мірою відновлює показники Т-клітинної ланки імунітету у кролів при лікуванні ЛНР. Лікування ЛНР введенням кККЛ мало перевагу - поліпшувалися показники загальних Т-лімфоцитів, субпопуляції регуляторних Т-хелперів і Т-супресорів/цитотоксичних. У піддослідних кролів найбільшою мірою наближалися до контролю в усі терміни визначення показники імунорегуляторного індексу (CD4/CD8). У групі тварин, у якій застосовували зруйновані заморожуванням-розморожуванням ККЛ, такого ефекту не спостерігали.
Для обоснования применения криоконсервированной кордовой крови человека (кККЧ) при лечении лимбальной недостаточности роговицы (ЛНР) была выбрана экспериментальная модель ожоговой болезни. Было показано, что применение кККЧ восстанавливает показатели Т-клеточного звена иммунитета у кроликов при лечении ЛНР. Лечение ЛНР введением кККЧ имело преимущество - улучшались показатели общих Т-лимфоцитов, субпопуляции регуляторных Т-хелперов и Т-супрессоров/цитотоксических. У животных в наибольшей степени приближались к контролю во все сроки определения показатели иммунорегуляторного индекса (CD4/CD8). В группе животных, которым применяли разрушенные замораживанием-оттаиванием ККЧ, такого эффекта не наблюдали.


Дод.точки доступу:
Свидко, Е.Н.; Останков, М.В.; Дубрава, Т.Г.; Бондарович, Н.А.; Демин, Ю.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Застосування фотодинамічної терапії в онкології (сучасні можливості і перспективи) [Текст] / Л. І. Сімонова-Пушкар [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 85-96
MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ (терапия)
ФОТОХИМИОТЕРАПИЯ (методы, тенденции)
Анотація: Проаналізовано сучасний стан фотодинамічної терапії (ФДТ) в онкології. Наведені результати, що досягнуті за допомогою ФДТ при лікуванні злоякісних пухлин різної етіології, визначено місце ФДТ в комплексному протипухлинному лікуванні при різних локалізаціях пухлин. Висвітлені актуальні проблеми щодо удосконалення даного методу на сучасному етапі, вимоги до створення нових фотосенсибілізаторів.
Проанализировано современное состояние фотодинамической терапии (ФДТ) в онкологии. Приведены результаты, достигнутые с помощью ФДТ при лечении злокачественных опухолей различной этиологии, определено ее место в комплексном противоопухолевом лечении при различных локализациях опухолей. Освещены актуальные проблемы усовершенствования данного метода на современном этапе, требования к созданию новых фотосенсибилизаторов.


Дод.точки доступу:
Сімонова-Пушкар, Л.І.; Гертман, В.З.; Білогурова, Л.В.; Пушкар, С.М.; Гоні Сімеха, А.Т.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Стрижельчик, Н. Г.
    Оцінка мутагенних властивостей нового лікарського препарату при дії на щурят різного віку [Текст] / Н. Г. Стрижельчик, Л. В. Яковлєва // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 97-100
MeSH-головна:
ДИАКАРБ (вредные воздействия)
МУТАГЕННОСТИ ТЕСТЫ (использование)
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: Досліджені потенційні мутагенні властивості лікарського препарату Ацетазоламід шляхом оцінки домінантних летальних мутацій у зародкових клітинах ссавців. Дослідження проведено на щурятах різного віку (3 та 6 тижнів). Встановлено, що вплив препарату на рівень адаптивних властивостей та мутагенезу в статевих клітинах залежить як від віку тварин, так і від дози препарату. Ацетазоламід при введенні статевонезрілим щурятам у дозі 10 мг/кг практично не знижує плодючості тварин і не індикує достовірного підвищення частоти домінантних летальних мутацій. Проте у дозі 100 мг/кг препарат здатний чинити негативний вплив на генетичний апарат статевих клітин ссавців - знижувати відсоток фертильності та індукувати статистично значуще підвищення частоти летальних мутацій у зародкових клітинах.
Исследованы потенциальные мутагенные свойства лекарственного препарата Ацетазоламид методом оценки доминантных летальных мутаций в зародышевых клетках млекопитающих. Исследования проведены на крысятах разного возраста (3 и 6 недель). Установлено, что влияние препарата на уровень адаптационных возможностей и мутагенеза в половых клетках зависит как от возраста крысят, так и от дозы препарата. Ацетазоламид при введении половонезрелым крысятам в дозе 10 мг/кг практически не снижает плодовитость животных и не вызывает достоверного повышения частоты летальных мутаций. Однако в дозе 100 мг/кг препарат способен оказывать негативное действие на генетический аппарат половых клеток млекопитающих - снижать процент фертильности и индуцировать статистически значимое повышение частоты летальных мутаций в зародышевых клетках.


Дод.точки доступу:
Яковлєва, Л.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Татарко, С. В.
    Морфофункциональное состояние тимуса при разных по течению и этиологии видах воспаления [Текст] / С. В. Татарко // Експерим. і клініч. медицина : Наук. - практ. журн. - 2014. - N 4. - С. 101-106
MeSH-головна:
ВОСПАЛЕНИЕ (иммунология)
ТИМУС (анатомия и гистология, иммунология)
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: На моделях різних за течією та етіологією видів запалення (гостре інфекційне, вторинно і первинно хронічне гранульоматозне, хронічне імунне) у щурів за допомогою гістологічних, гістохімічних та імуногістохімічних методів дослідження вивчено морфофункціональний стан тимуса. При хронічному запаленні відбувається більш виражена активація тимуса, ніж при гострому. В той час як при гострому процесі відмічається лише тимчасова акцидентальна трансформація тимуса, при хронічному запаленні також розвивається персистувальна гіперплазія. При гострому запаленні в тимусі зростає хелперна активність, при хронічному процесі збільшується супресорна активність. При всіх видах запалення підсилюється міграція B-лімфоцитів у тимус, особливо при гострому процесі. Макрофагальна реакція зростає лише при первинно хронічному неімунному і гострому запаленні.
На моделях разных по течению и этиологии видов воспаления (острое инфекционное, вторичное и первично хроническое гранулематозное, хроническое иммунное) у крыс с помощью гистологических, гистохимических и иммуногистохимических методов исследования изучено морфофункциональное состояние тимуса. При хроническом воспалении происходит более выраженная активация тимуса, чем при остром. В то время как при остром процессе отмечается временная акцидентальная трансформация тимуса, при хроническом воспалении также развивается персистирующая гиперплазия. При остром воспалении в тимусе возрастает хелперная активность, при хроническом процессе увеличивается супрессорная активность. При всех видах воспаления усиливается миграция B-лимфоцитов в тимус, особенно при остром процессе. Макрофагальная реакция возрастает лишь при первично хроническом неиммунном и остром воспалении.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Федота, A. M.
    Анализ динамики параметров брачно-миграционной структуры населения малых городов и сел Харьковской области [Текст] / A. M. Федота // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 107-110
MeSH-головна:
БРАК
(тенденции)
ДЕМОГРАФИЯ (тенденции)
ГЕНЕТИКА ПОПУЛЯЦИОННАЯ
Анотація: Проведено дослідження параметрів шлюбно-міграційної структури населення малих міст і сіл Харківської області на прикладі двох районів та проаналізована їх динаміка за дванадцять років. Виявлено, що мешканці є уродженцями тих районів, де проживають в даний час. Для районних центрів характерні більш інтенсивні шлюбні міграції, для сільських популяцій - міграції на невеликі відстані в межах району. Ймовірні віддалені генетичні наслідки спостережуваних демографічних процесів будуть проявлятися підвищенням частоти асортативності споріднених шлюбів і ростом обтяжливості населення важкими рецесивними патологіями.
Проведено исследование параметров брачно-миграционной структуры населения малых городов и сел Восточной Украины на примере двух районов Харьковской области и проанализирована их динамика за двенадцать лет. Выявлено, что жители являются уроженцами тех районов, где проживают в настоящее время. Для районных центров характерны более интенсивные брачные миграции, для сельских популяций - миграции на небольшие расстояния в пределах района. Вероятные отдаленные генетические последствия наблюдаемых демографических процессов будут проявляться повышением частоты ассортативных родственных браков и ростом отягощенности населения тяжелыми рецессивными патологиями.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Шевченко, А. Н.
    Патогенетическое обоснование использования натрия нуклеината для профилактики хронического воспаления [Текст] / А. Н. Шевченко, Л. И. Коваленко // Експерим. і клініч. медицина : Наук. - практ. журн. - 2014. - N 4. - С. 111-118
MeSH-головна:
ВОСПАЛЕНИЕ (иммунология, кровь, лекарственная терапия, профилактика и контроль)
АДЪЮВАНТЫ ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ (терапевтическое применение)
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: У роботі встановлено, що застосування натрію нуклеїнату при вторинно хронічному запаленні призводить до зменшення інфільтрації запальної тканини гранулоцитами протягом усього періоду дослідження. Інфільтрація моноцитами і лімфоцитами в більш ранні терміни посилюється, а в більш пізні терміни знижується, що свідчить про зменшення хронізації запалення. Зміни клітинного складу вогнища запалення на його периферії під впливом натрію нуклеїнату відповідають таким в центрі, проте менш виражені. При запаленні на тлі застосування натрію нуклеїнату в порівнянні з природним перебігом процесу в ранні терміни відбувається більше вимивання клітин з кісткового мозку в кров, більш виражена, а в більш пізні терміни менш виражена активація гемопоезу. Лейкоцитарна реакція периферичної крові в більш ранні терміни виражена більше, а в більш пізні - менше. Функціональна активність нейтрофілів периферичної крові, за даними активності маркерних ферментів, менша. Активність моноцитів і лімфоцитів в більш ранні терміни запалення вища, а в більш пізні - нижча. Отримані результати вказують на можливість і доцільність використання натрію нуклеїнату для профілактики хронічного запалення.
В работе установлено, что применение натрия нуклеината при вторично хроническом воспалении приводит к уменьшению инфильтрации воспаленной ткани гранулоцитами в течение всего периода иссследования. Инфильтрация моноцитами и лимфоцитами в более ранние сроки усиливается, а в более поздние сроки снижается, что свидетельствует об уменьшении хронизации воспаления. Изменения клеточного состава очага воспаления на его периферии под влиянием натрия нуклеината соответствуют таковым в центре, однако менее выражены. При воспалении на фоне применения натрия нуклеината по сравнению с естественным течением процесса в ранние сроки происходит большее вымывание клеток из костного мозга в кровь, более выраженная, а в более поздние сроки менее выраженная активация гемопоэза. Лейкоцитарная реакция периферической крови в более ранние сроки выражена больше, а в более поздние - меньше. Функциональная активность нейтрофилов периферической крови, по данным активности маркерных ферментов, меньше. Активность моноцитов и лимфоцитов в более ранние сроки воспаления выше, а в более поздние - ниже. Полученные результаты указывают на возможность и целесообразность использования натрия нуклеината для профилактики хронического воспаления.


Дод.точки доступу:
Коваленко, Л.И.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


   
    Характеристика цитодеструктивных процессов в зоне повреждения при экспериментальном некрозе миокарда у крыс [Текст] / Т. В. Шканд [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - N 4. - С. 119-125
MeSH-головна:
МИОКАРД (патология)
НЕКРОЗ
АПОПТОЗ
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: На трьох моделях некрозу серцевого м'яза в ядрах клітин міокарда проведено цитохімічне визначення p53 як одного з маркерів апоптозу. Встановлено, що в усіх досліджуваних групах відзначається експресія p53 в частині клітин запалення і фібробластів осередків сполучної тканини (великих при ішемічному ушкодженні і кріодеструкції, дрібних при дифузній токсичній дії), що формується. Найбільш високі показники апоптотичного індексу відмічені в групі після кріонекрозу, і значення цього показника знаходилося в прямій залежності від тривалості кріоушкодження серця. На відміну від попереднього чинника введення токсичних доз адреналіну сприяло появі найнижчих значень апоптотичного індексу. Ішемічний некроз серця призводив до двохетапного підйому апоптотичного індексу в міокарді.
На трех моделях некроза сердечной мышцы в ядрах клеток миокарда проведено цитохимическое определение белка p53 как одного из маркеров апоптоза. Установлено, что во всех исследуемых группах отмечается экспрессия p53 в части клеток воспаления и фибробластов очагов формирующейся соединительной ткани (крупных при ишемическом повреждении и криодеструкции, мелких при диффузном токсическом действии). Наиболее высокие показатели процентного содержания p53-позитивных ядер отмечены в группе после крионекроза, и значение этого показателя находилось в прямой зависимости от длительности криоповреждения сердца. В отличие от предыдущего фактора введение токсических доз адреналина способствовало появлению самых низких значений процентного содержания p53-позитивных ядер. Ишемический некроз сердца приводил к двухэтапному подъему процентного содержания p53-позитивных ядер в миокарде.


Дод.точки доступу:
Шканд, Т.В.; Чиж, Н.А.; Наумова, О.В.; Сандомирский, Б.П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-42 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)