Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ІУ5/2014/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 20
Показанi документи с 1 за 20
1.


   
    Пам'яті ректора Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського члена-кореспондента НАМН України, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Леоніда Якимовича Ковальчука [Текст] // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 5-6
MeSH-головна:
(история, кадры)
(история)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Андрейчин, М. А.
    Проблема ВІЛ-інфекції в Україні і участь лікарів загальної практики - сімейної медицини в її вирішенні [Текст] / М. А. Андрейчин // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 7-12
MeSH-головна:
(эпидемиология)

Анотація: Подано аналіз багаторічної захворюваності ВІЛ-інфекцією в Україні й авторське бачення прогнозу в близькому майбутньому. Наведено епідеміологічні та клінічні проблеми боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом та ймовірні шляхи їх розв'язання. Відзначено роль сімейних лікарів у здійсненні відповідних медичних заходів.
Подан анализ многолетней заболеваемости ВИЧ-инфекцией в Украине и авторское виденье прогноза в близком будущем. Приведены эпидемиологические и клинические проблемы борьбы с ВИЧ-инфекцией/СПИДом и вероятные пути их решения. Отмечена роль семейных врачей в осуществлении соответствующих медицинских мероприятий.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Показники функції ендотелію у хворих на хронічний гепатит С з кріоглобулінемією на тлі противірусного лікування [Текст] / Ю. Ю. Рябоконь [и др.] // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 13-19
MeSH-головна:
(лекарственная терапия, патофизиология)
(лекарственная терапия, патофизиология)
(действие лекарственных препаратов)
Анотація: Досліджено динаміку вмісту кріоглобулінів, нітритів й L-аргініну у хворих на хронічний гепатит С з клініко-біохімічними проявами кріоглобулінемії на тлі противірусного лікування. Показано, що у хворих на хронічний гепатит С з кріоглобулінемією комбінована противірусна терапія супроводжувалася формуванням ранньої вірусологічної відповіді у 57,9 % пацієнтів та нормалізацією активності аланінамінотрансферази в сироватці крові на 12-му тижні лікування у 84,2 % хворих. У хворих з ранньою вірусологічною відповіддю вміст еріоглобулінів був нижче, а вміст L-аргініну вище, ніж у пацієнтів, які не відповіли формуванням ранньої вірусологічної відповіді на противірусне лікування, що поєднувалося з регресом шкірних проявів геморагічного кріоглобулінемічного васкуліту.
Исследована динамика содержимого криоглобулинов, нитритов и L- аргинина у больных хроническим гепатитом С с клинико-биохимическими проявлениями криоглобулинемии на фоне противовирусного лечения. Показано, что у больных хроническим гепатитом С с криоглобулинемией комбинированная противовирусная терапия сопровождалась формированием раннего вирусологического ответа у 57,9 % пациентов и нормализацией активности аланинаминотрансферазы в сыворотке крови на 12-й неделе лечения у 84,2 % больных. У больных с ранним вирусологическим ответом содержимое эриоглобулинов было ниже, а содержимое L- аргинина выше, чем у пациентов, которые не ответили формированием раннего вирусологического ответа на противовирусное лечение, которое сочеталось с регрессом кожных проявлений геморрагического криоглобулинемического васкулита.


Дод.точки доступу:
Рябоконь, Ю.Ю.; Андрейчин, М.А.; Абрамов, А.В.; Іпатова, Д.П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Возна, Х. І.
    Дисфункція ендотелію при ВІЛ/HCV-коінфекції [Текст] / Х. І. Возна // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 20-23
MeSH-головна:
(осложнения)
(осложнения)
(иммунология, патофизиология)
Анотація: Обстежено 47 хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД у вигляді моно- і коінфекції. В осіб із супутнім хронічним гепатитом С відзначається тенденція до істотного зменшення загальної кількості лейкоцитів, лімфоцитів і Т-хелперів. Під впливом вірусу гепатиту С змінюється рівень досліджуваних маркерів ендотеліальної дисфункції: зростає - ендотеліну-1 та падає - оксиду азоту, при чому порівняно з хворими на ВІЛ-інфекцію/СНІД, в яких супутньої патології не виявлено, ці зміни були статистично достовірними. При інших супутніх інфекційних недугах (герпетичній інфекції у фазі реактивації, рецидивних бактерійних інфекціях верхніх дихальних шляхів, урогенітальному хламідіозі, кандидозі ротоглотки, інших ураженнях шкіри і слизових оболонок) фактори дисфункції ендотелію не зазнавали статистично достовірних змін.
Обследовано 47 больных Вич-инфекцией/СПИД в виде моно- и коинфекции. У особ с сопутствующим хроническим гепатитом С отмечается тенденция к существенному уменьшению общего количества лейкоцитов, лимфоцитов и Т-хелперов. Под воздействием вируса гепатита С изменяется уровень исследуемых маркеров эндотелиальной дисфункции : растет - эндотелина-1 и падает - оксида азота, при чем сравнительно с больными Вич-инфекцией/СПИД, у которых сопутствующей патологии не выявлено, эти изменения были статистически достоверными. При других сопутствующих инфекционных болезнях (герпетической инфекции в фазе реактивации, рецидивных бактериальных инфекциях верхних дыхательных путей, урогенитальном хламидиозе, кандидозе ротоглотки, других поражениях кожи и слизистых оболочек) факторы дисфункции эндотелия не испытывали статистически достоверных изменений.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Мамедова, Е. С.
    Зміни при УЗД у пацієнтів з коінфекцією ХГС/ВІЛ залежно від рівня клітин CD4 [Текст] / Е. С. Мамедова, М. Ч. Корчинський // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 24-30
MeSH-головна:
(диагноз, иммунология, патофизиология)
(диагноз, иммунология, патофизиология)
Анотація: Проаналізовано зміни показників, що виявляються при ультразвуковому дослідженні у пацієнтів з коінфекцією ХГС/ВІЛ залежно від рівня клітин CD4. Було показано, що у коінфікованих хворих частіше виявлялися і були більш вираженими гепато- і спленомегалія, ознаки портальної гіпертензії (розширення ворітної і селезінкової вени, зниження середньої лінійної швидкості портального кровотоку). Частота збільшення селезінки і лімфатичних вузлів корелювала з рівнем клітин CD4. При визначенні стадії фіброзу печінки також відзначалося достовірне збільшення ступеня його проявів при зменшенні кількості CD4.
Проанализированы изменения показателей, которые возникают при ультразвуковом исследовании у пациентов с коинфекцией ХГС/ВИЧ в зависимости от уровня клеток CD4. Было показано, что у коинфицированных больных чаще оказывались и были более выражены гепато- и спленомегалия, признаки портальной гипертензии (расширение воротной и селезеночной вены, снижение средней линейной скорости портального кровотока). Частота увеличения селезенки и лимфатических узлов коррелировала с уровнем клеток CD4. При определении стадии фиброза печенки также отмечалось достоверное увеличение степени его проявлений при уменьшении количества CD4.


Дод.точки доступу:
Корчинський, М.Ч.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Грижак, І. Г.
    Ефективність лікування церебрального токсоплазмозу у ВІЛ-інфікованих осіб з використанням імуноглобулінів людини [Текст] / І. Г. Грижак // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 30-34
MeSH-головна:
(патофизиология)
(лекарственная терапия, этиология)
(терапевтическое применение)
Анотація: Під спостереженням перебували 60 ВІЛ-інфікованих пацієнтів в IV клінічній стадії із підтвердженим токсоплазмозним енцефалітом, які отримували лікування кліндаміцином по 600 мг 4 рази на день протягом 28 днів, з них 30 осіб - додатково специфічний імуноглобулін проти Toxoplasma gondii та нормальний імуноглобулін для внутрішньовенного введення. Встановлено, що обидві схеми лікування були ефективними, однак, у пацієнтів, які отримали імуноглобуліни, загально-мозкові симптоми та інтоксикація зникали на 4-5 днів швидше, у більших об'ємах відновлювалися функції парезованих кінцівок, зменшувалася летальність, скорочувався час перебування у відділені інтенсивної терапії та загалом у стаціонарі.
Под наблюдением находились 60 ВИЧ-инфицированных пациента в IV клинической стадии с подтвержденным токсоплазмозным энцефалитом, которые получали лечение клиндамицином по 600 мг 4 раза в день в течение 28 дней, из них 30 - дополнительно специфический иммуноглобулин против Toxoplasma gondii и нормальный иммуноглобулин для внутривенного введения. Установлено, что обе схемы лечения были эффективными, однако, у пациентов, которые получили иммуноглобулины, общемозговые симптомы и интоксикация исчезали на 4-5 дней быстрее, в больших объемах возобновлялись функции парезированых конечностей, уменьшалась летальность, сокращалось время пребывания в отделении интенсивной терапии и в целом в стационаре.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Ліпковська, І. В.
    Гіперчутливість до антигенів Т. gondii у хворих на інфекційні недуги, що перебігають на тлі латентної форми токсоплазмозу [Текст] / І. В. Ліпковська // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 35-38
MeSH-головна:
(диагноз, иммунология, патофизиология, этиология)
Анотація: Більш ніж у половини обстежених з латентною формою хронічного токсоплазмозу відзначається місцева позитивна реакція на внутрішньошкірне введення токсоплазміну без супутнього регіонарного лімфаденіту і погіршення загального стану. Проте розвиток досить виражених реакцій відмічено у (16,5+-2,6) % пацієнтів, при чому цей показник обумовлений найвищою частотою такої реакції у хворих на інфекційні недуги і значно рідше - при дискінезії жовчовивідних шляхів. Ймовірно, отримані дані можуть відображати певну близкість у патогенезі хронічних форм захворювань абсолютно різної етіології (віруси, бактерії, найпростіші), для збудників яких характерна здатність до тривалої персистенції в макроорганізмі.
Больше чем у половины обследованных с латентной формой хронического токсоплазмоза отмечается местная позитивная реакция на внутрикожное введение токсоплазмина без сопутствующего регионарного лимфаденита и ухудшения общего состояния. Однако развитие достаточно выраженных реакций отмечены у (16,5 -2,6) % пациентов, при чем этот показатель обусловлен наивысшей частотой такой реакции у больных инфекционными болезнями и значительно реже - при дискинезии желчевыводящих путей. Вероятно, полученные данные могут отображать определенную близость в патогенезе хронических форм заболеваний абсолютно разной этиологии (вирусы, бактерии, простейшие), для возбудителей которых характерна способность к длительной персистенции в макроорганизме.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Клінічні та епідеміологічні особливості сучасної бешихи [Текст] / Н. І. Ільїна [и др.] // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 39-42
MeSH-головна:
(диагноз, иммунология, патофизиология, эпидемиология)

Анотація: Проаналізовані клінічні особливості перебігу бешихи. Встановлено, що на бешиху частіше хворіють жінки старші 40 років. Спостерігається зростання частоти первинної бешихи і зниження відсотка рецидивної. У структурі захворювання переважає еритематозна форма недуги. Основною локалізацією місцевого запального процесу є нижні кінцівки. Реєструється зниження розвитку ускладнень бешихи.
Проанализированы клинические особенности хода рожи. Установлено, что на рожу чаще болеют женщины старше 40 лет. Наблюдается рост частоты первичной рожи и снижения процента рецидивной. В структуре заболевания преобладает эритематозная форма болезни. Основной локализацией местного воспалительного процесса являются нижние конечности. Регистрируется снижение развития осложнений рожи.


Дод.точки доступу:
Ільїна, Н.І.; Чемич, М.Д.; Захлєбаєва, В.В.; Капустян, Н.О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Ніколов, В. В.
    Сучасна клініко-епідеміологічна характеристика бешихи в Болгарії [Текст] / В. В. Ніколов // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 42-44
MeSH-головна:
(патофизиология, эпидемиология)

Анотація: У дослідженні представлені дані власних клінічних спостережень і вивчень історій хвороб пацієнтів за п'ятирічний період (з 01.10.2009 по 01.11.2013 р.) в клініці дерматовенерології університетської лікарні "Олександрівська" м. Софія (Болгарія) та описані клінічні особливості бешихової інфекції.
В исследовании представлены данные собственных клинических наблюдений и изучений историй болезней пациентов за пятилетний период (с 01.10.2009 по 01.11.2013 г.) в клинике дерматовенерологии университетской больницы "Александрийская" г. София (Болгария) и описаны клинические особенности рожистой инфекции.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Тєрьошин, В. О.
    Ефективність ентеросорбенту "біле вугілля" в комплексному лікуванні хворих на первинну бешиху [Текст] / В. О. Тєрьошин, Я. А. Соцька, О. В. Круглова // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 45-49
MeSH-головна:
(иммунология, лекарственная терапия)
(использование, методы)
Анотація: Вивчено ефективність ентеросорбенту "Біле вугілля" при лікуванні хворих на первинну бешиху. Встановлено, що у хворих до початку лікування мало місце підвищення концентрації протизапальних цитокінів ІЛ-1бета, ФНП-альфа та ІЛ-2 на тлі незначного збільшення протизапальних цитокінів ІЛ-4 та ІЛ-10. Застосування ентеросорбенту "Біле вугілля" у клінічному плані сприяло прискоренню одуження хворих і знижувало частоту розвитку ускладнень бешихи, а у патогенетичному відношенні обумовлювало нормалізацію рівня вивчених цитокінів.
Изучена эффективность энтеросорбента "Белый уголь" при лечении больных первичной рожей. Установлено, что у больных к началу лечения имело место повышение концентрации противовоспалительных цитокинов ИЛ-1бета, ФНП-альфа и ИЛ- 2 на фоне незначительного увеличения противовоспалительных цитокинов ИЛ- 4 и ИЛ- 10. Применение энтеросорбента "Белый уголь" в клиническом плане способствовало ускорению выздоровления больных и снижало частоту развития осложнений рожи, а в патогенетическом отношении обусловливало нормализацию уровня изученных цитокинов.


Дод.точки доступу:
Соцька, Я.А.; Круглова, О.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Трихліб, В. І.
    Шкірні прояви при хворобі Лайма [Текст] / В. І. Трихліб // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 49-52
MeSH-головна:
(патофизиология)
(этиология)
Анотація: Наведено огляд літератури стосовно клінічної картини хвороби Лайма. Проаналізований клінічний перебіг хвороби Лайма. У більшості хворих спостерігалася еритемна форма.
Приведен обзор литературы относительно клинической картины болезни Лайма. Проанализировано клиническое течение болезни Лайма. У большинства больных наблюдалась эритемная форма.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Волосовець, Т. М.
    Перебіг катарального гінгівіту, генералізованого пародонтиту початкового та І ступеня в осіб різного віку на тлі персистуючої герпесвірусної інфекції [Текст] / Т. М. Волосовець // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 52-57
MeSH-головна:
(патофизиология)
(диагноз, осложнения)
(диагноз, осложнения)
Анотація: Стаття присвячена особливостям перебігу катарального гінгівіту, генералізованого пародонтиту початкового та I ступеня, асоційованих із персистуючою герпесвірусною інфекцією, в різних вікових групах. Проаналізована роль персистуючої герпесвірусної інфекції у виникненні та розвитку патології пародонта, висвітлені деякі імунологічні аспекти перебігу захворювань, проведена порівняльна характеристика запальних і дистрофічно-запальних захворювань тканин пародонта у віковому аспекті в осіб, уражених персистуючою герпесвірусною інфекцією та без неї.
Статья посвящена особенностям течения катарального гингивита, генерализуемого пародонтита начальной и I степени, ассоциируемых с персистирующей герпесвирусной инфекцией, в разных возрастных группах. Проанализирована роль персистирующей герпесвирусной инфекции в возникновении и развитии патологии пародонта, освещены некоторые иммунологические аспекты течения заболеваний, проведена сравнительная характеристика воспалительных и дистрофично-воспалительных заболеваний тканей пародонта в возрастном аспекте у лиц, пораженных персистирующей герпесвирусной инфекцией и без нее.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Кармазіна, Г. М.
    Оцінка ступеня тяжкості та можливості прогнозування перебігу гострого кишкового клебсієльозу у дітей першого року життя [Текст] / Г. М. Кармазіна // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 57-60
MeSH-головна:
(диагноз, этиология)
(микробиология, патофизиология)
(патофизиология)
Анотація: Вивчено вміст токсичних метаболітів середньої молекулярної маси в ротовій рідині при гострій кишковій інфекції, спричиненій К. pneumoniae, у дітей першого року життя. Встановлено пряму залежність між тяжкістю початкових клінічних проявів хвороби та ступенем підвищення вмісту токсичних метаболітів середньої молекулярної маси в ротовій рідині, що свідчить про інформативність цього параклінічного тесту індикації ступеня ендотоксикозу. Між показниками частоти розвитку гострого циклічного чи затяжного перебігу кишкового клебсієльозу при середньотяжкій та тяжкій формах хвороби вірогідної різниці не виявлено. Це унеможливлює використання початкових показників вмісту токсичних метаболітів середньої молекулярної маси в ротовій рідині для прогнозування перебігу гострого кишкового клебсієльозу у дітей першого року життя.
Изучено содержимое токсичных метаболитов средней молекулярной массы в ротовой жидкости при острой кишечной инфекции, вызванной К. pneumoniae, у детей первого года жизни. Установлена прямая зависимость между тяжестью начальных клинических проявлений болезни и степенью повышения содержимого токсичных метаболитов средней молекулярной массы в ротовой жидкости, которая свидетельствует об информативности этого параклинического теста индикации степени эндотоксикоза. Между показателями частоты развития острого циклического или затяжного хода кишечного клебсиеллеза при среднетяжелой и тяжелой формах болезни достоверной разницы не выявлено. Это делает невозможным использование начальных показателей содержимого токсичных метаболитов средней молекулярной массы в ротовой жидкости для прогнозирования хода острого кишечного клебсиеллеза у детей первого года жизни.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Андрейчин, Ю. М.
    Моделювання слизової оболонки верхньощелепних синусів на тлі токсичного гепатиту в експерименті [Текст] / Ю. М. Андрейчин // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 61-63
MeSH-головна:
(патофизиология)
(патофизиология)

Анотація: У морських свинок змодельовано верхньощелепний синусит шляхом перерізки верхньошийного симпатичного ганглія. На 15-у добу експерименту досліджено слизову оболонку денервованого синуса. У гістологічних зрізах виявленні запально-проліферативні зміни, які були більш виразні на фоні токсичного гепатиту, спричиненого тетрахлорметаном.
У морских свинок смоделирован верхнечелюстной синусит путем перерезки верхнешейного симпатичного ганглия. На 15-ые сутки эксперимента исследована слизистая оболочка денервированного синуса. В гистологических срезах выявлении воспалительно-пролиферативные изменения, которые были более выразительны на фоне токсичного гепатита, вызванного тетрахлорметаном.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Копча, В. С.
    Патогенетичне обгрунтування лікування хворих на грип та інші ГРВІ [Текст] / В. С. Копча, Ю. В. Копча // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 64-70
MeSH-головна:
(лекарственная терапия)
(лекарственная терапия)
Анотація: На основі аналізу основних патогенетичних ланок грипу та інших ГРВІ пояснено особливості клінічних проявів цих захворювань і концептуальні положення у лікуванні. Відзначено, що ефективність етіотропних протигрипозних препаратів істотно обмежена - вони знаходять "точку прикладання" тільки за умови максимально раннього їх призначення - ще в інкубаційному періоді і/чи в перші 24-48 год від початку клінічних проявів. Від цього прямо залежить успіх етіотопного лікування, а отже - і прогноз при грипі. Антипіретичні та інші симптоматичні середники радше протипоказані при грипі та інших ГРВІ. Та патогенетично обгрунтованим є використання рослинних противірусних засобів з направленим механізмом пригнічення вірусної інфекції, безпечних за своїми токсикологічними показниками. Одним з таких засобів є альтабор.
На основе анализа основных патогенетических звеньев гриппа и других ОРВИ объяснены особенности клинических проявлений этих заболеваний и концептуальные положения в лечении. Отмечено, что эффективность этиотропных противогриппозных препаратов существенно ограничена - они находят "точку прикладывания" только при условии максимально раннего их назначения - еще в инкубационном периоде и/в первые 24-48 год от начала клинических проявлений. От этого прямо зависит успех этиотопного лечения, а следовательно - и прогноз при гриппе. Антипиретические и другие симптоматические средники скорее противопоказаны при гриппе и других ОРВИ. Но патогенетически обоснованным является использование растительных противовирусных средств с направленным механизмом притеснения вирусной инфекции, безопасных по своим токсикологическим показателям. Одним из таких средств есть альтабор.


Дод.точки доступу:
Копча, Ю.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Ничик, Н. А.
    Близькосхідний респіраторний синдром [Текст] / Н. А. Ничик, Н. Г. Завіднюк, Н. Ф. Федчишин // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 71-75
MeSH-головна:
(патофизиология, эпидемиология)
(патофизиология, эпидемиология)
Анотація: Наведено дані про новий коронавірус, який було виявлено в 2012 році в Йорданії. Він отримав назву - вірус Близькосхідного респіраторного синдрому чи англійською - Middle East respiratory syndrom coronavirus (MERS-CoV). Описано новітні дослідження по епідеміології та клініці захворювання. Потрібно наголосити, що лікування та профілактика цього захворювання не розроблені.
Приведены данные о новом коронавирусе, который был выявлен в 2012 году в Иордании. Он получил название - вирус Ближневосточного респираторного синдрома или на английском - Middle East respiratory syndrom coronavirus (MERS - CoV). Описаны новейшие исследования по эпидемиологии и клинике заболевания. Нужно отметить, что лечение и профилактика этого заболевания не разработаны.


Дод.точки доступу:
Завіднюк, Н.Г.; Федчишин, Н.Ф.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Бондаренко, А. М.
    Клінічні протоколи - допомога чи перешкода? [Текст] / А. М. Бондаренко // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 76-82
MeSH-головна:
(стандарты)
(стандарты)
Анотація: Автор дуже критично й аргументовано висвітлює проблему, що склалася в вітчизняній інфектології із запровадженням "клінічних протоколів", які чиновниками від медицини неправомірно наділені силою наказу. Поряд з цим у багатьох галузевих стандартах немає чіткої вказівки на конкретні діагностичні засоби і методи, і найважливіше - на конкретні фармакологічні препарати і їх дози. Нерідко лікарі стають очевидцями іншої парадоксальної ситуації - препарат вказаний у протоколі, але не зареєстрований і тому практично заборонений до використання в Україні. За висновком автора, сліпе дотримання протоколів, що містять явні помилки, неточності, з відсутністю необхідного інформаційного нормативного наповнення, що не відображає основні й провідні положення в діагностиці та терапії, а також неприкрите і головне "законне" (адже протокол - це нормативний офіційний документ) переслідування лікарів за відмову діяти згідно з протоколом вже коштувало здоров'я і життя не одному пацієнтові. Різко критикується і так звана "болонська система освіти", яка радше не упроваджується, а фактично насаджується вже багато років у всі сфери вітчизняної вищої освіти. Така система навчання економічно украй вигідна, але вже сьогодні ми стали очевидцями незадовільної кваліфікації випускників вищої школи практично у всіх сферах діяльності. Ця проблема стала вже "раковою пухлиною", пророслою у всі сфери діяльності в нашій країні.
Автор очень критически и аргументированно освещает проблему, которая сложилась в отечественной инфектологии с введением "клинических протоколов", которые чиновниками от медицины неправомерно наделены силой приказа. Рядом с этим во многих отраслевых стандартах нет четкого указания на конкретные диагностические средства и методы, и важнейшее - на конкретные фармакологические препараты и их дозы. Нередко врачи становятся очевидцами другой парадоксальной ситуации - препарат указан в протоколе, но не зарегистрирован и потому практически запрещен к использованию в Украине. Автор делает вывод, что слепое соблюдение протоколов, которые содержат явные ошибки, неточности, с отсутствием необходимого информационного нормативного наполнения, которое не отображает основные и ведущие положения в диагностике и терапии, а также неприкрытое и главное "законное" (ведь протокол - это нормативный официальный документ) преследование врачей за отказ действовать согласно протоколу уже стоило здоровья и жизни не одному пациенту. Резко критикуется и так называемая "болонская система образования", которая скорее не внедряется, а фактически насаждается уже много лет во все сферы отечественного высшего образования. Такая система обучения экономически очень выгодная, но уже сегодня мы стали очевидцами неудовлетворительной квалификации выпускников высшей школы практически во всех сферах деятельности. Эта проблема стала уже "раковой опухолью", проросшей во все сферы деятельности в нашей стране.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


   
    Випадок завезеної тропічної малярії з летальним наслідком: патоморфологічні зміни [Текст] / В. П. Малий [и др.] // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 83-88
MeSH-головна:
(диагноз, лекарственная терапия, патофизиология, смертность)
Анотація: Представлений випадок з клінічної практики завезеної тропічної малярії з докладним аналізом клініко-епідеміологічних даних, паталогоанатомічних змін, перебігу та лікування інфекції.
Представлен случай из клинической практики завезенной тропической малярии с подробным анализом клинико-эпидемиологических данных, паталогоанатомических изменений, хода и лечения инфекции.


Дод.точки доступу:
Малий, В.П.; Боднар, Я.Я.; Губіна-Вакулік, Г.І.; Гололобова, О.В.; Абду, Ж.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Копча, В. С.
    Випадок ін'єкційного ботулізму [Текст] / В. С. Копча, В. Т. Борак // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 88-90
MeSH-головна:
(этиология)
(вредные воздействия)
Кл.слова (ненормовані):
БОТОКС
Анотація: Описано випадок захворювання, що виникло на фоні ін'єкцій ботоксу - як запевняють косметологи, "безпечного та ефективного препарату для коректування зморщок". Диференціювання з іншими органічними причинами та позитивна реакція нейтралізації на білих мишах дали змогу встановити діагноз "інфекційний ботулізм".
Описан случай заболевания, которое возникло на фоне инъекций ботокса - как заверяют косметологи, "безопасного и эффективного препарата для корректирования морщин". Дифференцирование с другими органическими причинами и позитивная реакция нейтрализации на белых мышах дали возможность установить диагноз "инфекционный ботулизм".


Дод.точки доступу:
Борак, В.Т.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Ничик, Н. А.
    Біліарна гамартома [Текст] / Н. А. Ничик, С. В. Сніцаренко // Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 90-91
MeSH-головна:
(этиология)
(патофизиология)
Анотація: Описано випадок виявлення біліарної гамартоми під час обстеження пацієнта з ознаками хронічного гепатиту.
Описан случай выявления билиарной гамартомы во время обследования пациента с признаками хронического гепатита.


Дод.точки доступу:
Сніцаренко, С.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)