Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:К Н И Г И (2)Дисертації та автореферати (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Психотерапия<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 133
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Антонова-Рафі, Ю. В.
    Роль психотерапії у лікуванні дітей, хворих на цукровий діабет [Текст] / Ю. В. Антонова-Рафі, І. Ю. Худецький, Л. А. Андріянова // Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія : наук. журнал . - 2022. - № 1. - С. 94-98. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ (психология, терапия)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
ДЕТИ
Анотація: Цукровий діабет є «чумою» XXI ст. Кожного року кількість хворих невпинно зростає. У зв’язку з цим потрібна модифікація способу життя, а також психологічна допомога та моральна підтримка. Саме тому дуже важливою є робота психолога з родичами хворої дитини. У зв’язку з набуттям популярності та доступності методів психотерапії, яка полегшує перебіг симптомів діабету, постає питання вагомості ролі психотерапії у лікуванні дітей, хворих на цукровий діабет. Мета. Популяризація здорового способу життя та підкреслення важливості психологічної підтримки дітей, хворих на цукровий діабет. Методи. Історико-порівняльний, статистичний, метод системного аналізу, спостереження. Результати. У ході проведеної роботи моральнопсихологічний стан дітей покращився, вони змогли заспокоїтися, відкритися, психологічно розвантажилися. Діти мали хороший настрій, відволікалися та забували про свої проблеми, близько 70 % відчували емоційне покращення. Проведене дослідження мало практичне значення та довело важливість психологічної підтримки дітей.


Дод.точки доступу:
Худецький, І.Ю.; Андріянова, Л.А.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Матреницкий, В. Л.
    Психотравма диагноза, дистресс и депрессия у пациентов как факторы прогрессии онкозаболевания, способы их профилактики и терапии [Текст] / В. Л. Матреницкий // Клінічна онкологія. - 2020. - Том 10, N 1/2. - С. 34-42. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, иммунология, кровь, психология, терапия)
БОЛЕЗНИ ПРОГРЕССИРОВАНИЕ
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (диагностика, иммунология, кровь, лекарственная терапия, осложнения, профилактика и контроль, терапия, этиология)
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (иммунология, кровь, лекарственная терапия, осложнения, профилактика и контроль, терапия, этиология)
АДРЕНЕРГИЧЕСКИЕ АНТАГОНИСТЫ (терапевтическое применение)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Загуровський, В. М.
    Стрес та якість життя після перенесеної транзиторної ішемічної атаки [Текст] / В. М. Загуровський, Н. Л. Калайтан, О. В. Строна // Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 6. - С. 83-90. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЧЕСКАЯ АТАКА ТРАНЗИТОРНАЯ (осложнения, психология)
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (диагностика, патофизиология, терапия, этиология)
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЯ НЕВРОТИЧЕСКИЕ (патофизиология, терапия, этиология)
АДАПТАЦИЯ ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
ПСИХОТЕРАПИЯ


Дод.точки доступу:
Калайтан, Н. Л.; Строна, О. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Демецька, О.
    Море за склом: акваріумна «психотерапія» [Текст] / О. Демецька // Фармацевт Практик. - 2020. - № 5. - С. 38. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы, тенденции)
РЫБЫ
ХОББИ (психология, тенденции)
Анотація: Одне з питань тренувальної бази знавців інтелектуального клубу звучить так: «Німецький натураліст Еміль Адольф Россмесслер у 1857 р. написав книгу «Море за склом». Латинське слово, яке він придумав, дало назву тим, що у 1972 р. виступили у «Трюмі». Назвіть це слово». Нескладно здогадатись, що правильна відповідь — «акваріум» (лат. aquarium). Це штучно створене водне середовище у прозорому резервуарі для утримання організмів-гідробіонтів (рослин і тварин) та спостереження за ними є не тільки прикрасою інтер’єру та дитячою забавкою. Акваріум удома чи на роботі — доволі дієвий засіб порятунку від стресу

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Загуровський, В. М.
    Психологічна дезадаптація при гострих коронарних станах [Текст] / В. М. Загуровський, Н. Л. Калайтан // Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 5. - С. 71-79. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ (лекарственная терапия, осложнения, психология, хирургия)
ИНФАРКТ МИОКАРДА (лекарственная терапия, осложнения, психология, хирургия)
ТРОМБОЛИТИЧЕСКАЯ ТЕРАПИЯ (психология)
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (осложнения, терапия, этиология)
ПСИХОТЕРАПИЯ
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ


Дод.точки доступу:
Калайтан, Н. Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Косенко, К. А.
    Специфіка поведінкового копінгового репертуару в моряків далекого плавання з різним рівнем психічного здоров'я та стресового навантаження [Текст] / К. А. Косенко // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2020. - № 1. - С. 51-60. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (патофизиология)
ПСИХИЧЕСКОЕ ЗДОРОВЬЕ
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ (психология)
Анотація: Досліджено особливості копінгу як базового конструкта поведінкового репертуару в моряків далекого плавання з урахуванням стану їхнього психічного здоров’я та рівня психосоціального стресу. Протягом 2016–2019 років обстежено 110 офіцерів командного складу морського торговельного флоту, 90 робітників-матросів морського торговельного флоту, 70 представників командної ланки морського пасажирського флоту та 30 рядових морського пасажирського флоту. Усі обстежені були чоловіками, громадянами України. Дослідження проведено з використанням клініко-психопатологічного і психодіагностичного методів. Загальним трендом у розподілі напруженості копінгів стала їхня асоційованість із рівнем психосоціального стресу, притаманного обстеженим, а саме: збільшення кількісних показників використання неконструктивних стратегій (конфронтаційного копінгу, втечі–уникнення, дистанціювання) та зменшення використання конструктивних копінгів (позитивної переоцінки, пошуку соціальної підтримки, самоконтролю, прийняття відповідальності, планування вирішення проблеми) зі збільшенням тяжкості випробуваного стресу та погіршенням стану психічного здоров’я аж до розвитку клінічно окреслених розладів адаптації. Загальною відмінністю, виявленою в ході дослідження, є низька напруженість використання стратегії прийняття відповідальності в моряків незалежно від виду морського флоту та рівня психосоціального стресу та, навпаки, високі її показники разом із стратегією самоконтролю, що використовував командний склад і торговельного, і пасажирського флотів, зі зменшенням їхньої напруженості зі збільшенням стресового навантаження, що випробовували капітани. Виявлені закономірності необхідно враховувати при розробці специфічних заходів психотерапії і психопрофілактики для даного контингенту.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Кривоніс, Т. Г.
    Медико-психологічна допомога в онкологічній практиці [Текст] / Т. Г. Кривоніс // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2020. - № 1. - С. 61-68. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОНКОЛОГИЯ МЕДИЦИНСКАЯ
КРИТИЧЕСКИ БОЛЬНЫМ ПОМОЩЬ
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
ПСИХОФАРМАКОЛОГИЯ
Анотація: Онкологічні захворювання є причиною суттєвих зрушень у психічному функціонуванні пацієнтів, що проявляються психологічними реакціями та окресленими психічними розладами. Це зумовлює необхідність розробки медико-психологічних заходів і впровадження їх у клінічну практику. Проаналізовано різні аспекти медико-психологічної допомоги в онкологічній практиці. У роботі з онкологічними пацієнтами використовують різноманітні психотерапевтичні напрямки, такі як короткостроковий психоаналіз, когнітивно-біхевіоральну терапію, релаксацію, йоготерапію, арт-терапію, музикотерапію та креативну візуалізацію. Психологічну допомогу в онкології застосовують у формі індивідуального консультування, груп підтримки, сімейної психотерапії, психологічного консультування пар. На основі загальних принципів медико-психологічної допомоги в онкології розробляють окремі програми підтримки залежно від етапу лікувального процесу, характеру протипухлинної терапії та нозологічної належності. З огляду на психогенну й соматогенну дію онкологічного захворювання одним зі складових лікувальних заходів є психофармакотерапія. Онкологічне захворювання спричиняє складні багаторівневі зрушення у психічній сфері пацієнтів, що потребують інтегрованого комплексного підходу до надання допомоги у вигляді медико-психологічних заходів та психофармакотерапії.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Платинюк, О. Б.
    Система психотерапевтичної підтримки учасників бойових дій, які одержали поранення [Текст] / О. Б. Платинюк, В. О. Кощій // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2020. - № 3. - С. 89-94. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
КОМБАТАНТНЫЕ РАССТРОЙСТВА (психология, терапия)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы, организация и управление)
Анотація: Унаслідок впливу бойового стресу найчастіше виникають непсихотичні психічні розлади, які проявляються у значних емоційних переживаннях, порушеннях когнітивної переробки інформації, деформаціїї соціальних зв'язків комбатантів. Обстежено і проліковано 145 комбатантів-чоловіків у віці 20-55 років, які одержали поранення та перебували на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону (м. Харків). За отриманими даними, у обстежених комбатантів відмічались такі непсихотичні розлади: гостра реакція на стрес (F43.0) - 36,2 % обстежених, посттравматичний стресовий розлад (F43.1) - у 32,1 %, пролонгована депресивна реакція (F43.21) - у 11,3%, змішана тривожно-депресивна реакція (F43.22) - у 12,2%, депресивний епізод (F32.1, F32.2) - у 8,2 % обстежених. Базуючись на отриманих даних щодо клініко-психопатологічних особливостей непсихотичних психічних розладів, ми розробили й апробували програму персоніфікованої психотерапевтичної підтримкм комбатантів. Доведено, що розроблена програма психотерапевтичної підтримки комбатантів сприяє продуктивній динаміці психопатологічної симптоматики, формує відчуття самодостатності, психологічного благополуччя та сприяє покращанню міжособистісних відносин і загального сприйняття якості життя.


Дод.точки доступу:
Кощій, В.О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Сучасний погляд на проблему психогенного непліддя у подружній парі [Текст] / О. О. Корчинська [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело : науково-практичний журнал. - 2020. - № 5/6. - С. 29-41. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0049-6804
MeSH-головна:
БЕСПЛОДИЕ (патофизиология, психология, этиология)
ПСИХОФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА (осложнения)
СУПРУЖЕСКИЕ ПАРЫ (психология)
ПСИХОТЕРАПИЯ
Анотація: В оглядовій статті наведено дані про особливості психосоматичних порушень, які сприяють розвитку неплідності серед подружніх пар. Соціально-психологічні особливості репродуктивної системи неплідних чоловіків і жінок, особливості самосприйняття і самооцінки жінок у неплідному шлюбі, причини психологічної неготовності до материнства. Розкриті причини настання психологічного непліддя, які слід шукати не тільки з боку жінки, а й серед чоловіків. Висвітлено важливість психотерапії у лікуванні цієї патології. У загальній структурі репродуктивної сфери фізіологічний і психологічний компоненти є взаємопов'язаними. Це означає, що в жінок з непліддям в анамнезі наявні певні психологічні проблеми, які ускладнюють формування готовності до вагітності і материнства. Це можуть бути страхи, тривоги, пов'язані із сімейною історією, особистим досвідом жінки, її індивідуально-особистісними якостями або особливостями актуальної життєвої ситуації (відносини з партнером й іншими близькими людьми, альтернативні життєві цінності, матеріальні проблеми), що проявляється в неусвідомлюваному опорі, реалізується в соматичній формі.


Дод.точки доступу:
Корчинська, О.О.; Созанська, М.А.; Братасюк, Н.М.; Андрашчикова, С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Доцільність застотосування психокорекційних заходів пацієнтам з дермато-естетичними дефектами шкіри / І. М. Левицька [та ін.] // Дерматологія та венерологія. - 2019. - N 3. - С. 59-60
MeSH-головна:
КОЖНЫЕ БОЛЕЗНИ (психология, терапия)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы, тенденции)


Дод.точки доступу:
Левицька, І. М.; Сизон, О. О.; Дашко, М. О.; Бабак, І. Д.; Чаплик-Чижо, І. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Частота депресивних станів у пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу [] = The frequency of depressive status in patients with type 2 diabetes mellitus / М. В. Шевчук [та ін.] // Ендокринологія. - 2019. - Т. 24, № 4. - С. 318-322. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (диагностика, кровь, метаболизм, эпидемиология, этиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 (кровь, метаболизм, патофизиология)
РАНДОМИЗИРОВАННОЕ КОНТРОЛИРУЕМОЕ КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ
ЗДОРОВЬЯ СОСТОЯНИЯ ПОКАЗАТЕЛИ, ШКАЛА
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
АНТИДЕПРЕССАНТЫ (терапевтическое применение)
УКРАИНА (эпидемиология)
Анотація: Психічні розлади входять до численних ускладнень у хворих на цукровий діабет (ЦД), які значною мірою погіршують його перебіг. У статті наведено дані міжнародного дослідження та результати, отримані серед пацієнтів України. Мета роботи — вивчити частоту депресивних станів у хворих на ЦД 2-го типу (ЦД2), ґрунтуючись на результатах проведеного дослідження. Матеріал і методи. Для проведення даного спостереження було рандомізовано 190 пацієнтів відповідно до протоколу міжнародного проспективного дослідження International Prevalence and Treatment of Diabetes and Depression (INTERPRET-DD). Діагностичними інструментами були адаптовані шкали PHQ?9, PAID, WHO, MINI?6, Гамільтона; вимірювання рівня HbA1с, ліпідограми; опрацьовані дані з амбулаторних карт пацієнтів за останні 15 років, збирання анамнезу, проведення загального огляду; консультативні висновки психіатра, ендокринолога, хірурга кабінету діабетичної стопи. На підставі отриманих результатів вирішували питання про доцільність тактики лікування за допомогою заспокійливих, антидепресантів, протитривожних засобів і сеансів психотерапії. Результати. Частка чоловіків у дослідженні становила 39,47%, середня тривалість ЦД2 — 9,3±1,2 року. Депресивні розлади діагностовано в 10,7% пацієнтів, за результатами тестування за шкалою PHQ?9 (Patient Health Questionnaire) у 12,10% випадків відзначено наявність депресивної симптоматики різного ступеня (рівень PHQ9). Таким пацієнтам було рекомендовано проведення сеансів психотерапії, медикаментозне лікування антидепресантами та прицільне спостереження психіатром протягом подальшого року. Висновки. Визначено частоту депресивних розладів у пацієнтів із ЦД2
Mental disorders are one of the numerous complications in patients with diabetes mellitus (DM), which greatly enhances its course. This article presents the data of the conducted international research and the results obtained among patients in Ukraine. Aim — to research the frequency of depressive status in patients with type 2 DM. Material and methods. A total of 190 male and female patients were randomly assigned to conduct this observation, in accordance with the protocol of international study International Prevalence and Treatment of Diabetes and Depression (INTERPRET-DD) protocol. As diagnostic materials were used adapted scale PHQ?9, PAID, WHO, MINI?6, Hamilton scale; measuring HbA1с level, lipid profile; processed data from medical history for the last 15 years, collection of anamnesis, general review; Advisory opinion of a psychiatrist, endocrinologist, surgeon of diabetic foot cabinet. Guided by the results of the decision on the appropriateness of treatment tactics with the use of sedative, antidepressants, anxiolitics, and the involvement of psychotherapy sessions. Results. The total number of randomized patients in the study was 190 (39.47% male) with an average duration of DM 2 type 9.3±1.2 years. Depressive disorders were diagnosed in 10.7% of patients and interpreted by the results on the PHQ?9 scale; 12.10% had moderate, moderately severe and severe depressive symptoms (PHQ9). Such patients were recommended to conduct sessions of psychotherapy, the appointment of medication with antidepressants and targeted surveillance by a psychiatrist for the next year. Conclusion. The obtained results of this observation demonstrate the frequency of occurrence of depressive disorders in patients with DM


Дод.точки доступу:
Шевчук, М. В.; Циганенко, О. О.; Тараненко, О. В.; Крижевський, В. В.; Маньковський, Б. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Демецька, О.
    Страх ліків: фармакофобія [Текст] / О. Демецька // Фармацевт Практик. - 2019. - № 2. - С. 42-43. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ (использование, психология)
ФОБИИ (психология)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
Анотація: Приймання ліків не викликає занепокоєння у переважної більшості пацієнтів, які часом готові миритися навіть із незначним дискомфортом, що може виникати в процесі фармакотерапії. Якщо ж вся увага людини концентрується виключно на інформації щодо негативних наслідків застосування лікарських засобів, а страх змушує відмовлятися від медикаментозного лікування, скоріше за все, йдеться про наявність фармакофобії

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Демченко, А. В.
    Тривожно-депресивні розлади при хворобі Паркінсона [Текст] / А. В. Демченко // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 81-87. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ПАРКИНСОНА БОЛЕЗНЬ (осложнения)
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (диагностика, лекарственная терапия, терапия, этиология)
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЯ НЕВРОТИЧЕСКИЕ (диагностика, лекарственная терапия, терапия, этиология)
СЕРОТОНИНА ЗАХВАТА ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение)
АНТИДЕПРЕССАНТЫ ТРИЦИКЛИЧЕСКИЕ (терапевтическое применение)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
Анотація: У статті розглянуті сучасні аспекти патогенезу, ранньої діагностики та комплексного лікування тривожно-депресивних розладів при хворобі Паркінсона (ХП). На сьогодні науковці виділяють дві форми депресивних розладів при ХП залежно від наявності або відсутності зв’язку із флуктуаціями симптомів — депресію, що пов’язана із періодами вимикання, та депресію, що не пов’язана із періодами вимикання. Для корекції депресії при ХП застосовуються селективні інгібітори зворотного захвату серотоніну (СІЗЗС) — сертралін, пароксетин, циталопрам, міансерин, трициклічні антидепресанти (ТЦА) — амітриптилін, нортриптилін, іміпрамін, дезипрамін, селективні інгібітори зворотного захвату серотоніну та норадреналіну — дулоксетин, венлафаксин, селективний інгібітор зворотного захвату норадреналіну ребоксетин, пресинаптичний антагоніст α2-адренорецепторів міртазапін. У літературі наводяться суперечливі дані щодо ефективності тих чи інших антидепресантів. Основними препаратами для лікування депресії при ХП вважаються СІЗЗС та ТЦА. Мультидисциплінарний підхід до оптимізації лікування та догляду за пацієнтами із ХП може включати фізичну та трудотерапію, логопедичну та психологічну терапію. Все частіше у неврологічній практиці застосовуються психотерапевтичні методики на основі біоадаптивного управління, що є перспективним напрямком сучасної медицини й іменується біологічним зворотним зв’язком. Актуальним є раннє виявлення немоторних порушень при ХП, зокрема психоемоційних розладів, з метою їх своєчасної корекції для покращення якості життя пацієнтів із ХП та їх родичів. А також необхідні подальші наукові дослідження для оцінки клінічної ефективності антидепресантів при лікуванні тривожно-депресивних розладів у пацієнтів із ХП та оптимізації їх лікування з використанням у комплексній терапії сучасних немедикаментозних методів лікування, таких як когнітивно-поведінкова терапія та метод біоадаптивного управління.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Безрук, Р. І.
    Комплексна особистісно орієнтована психотерапія онкологічних хворих із суїцидальними тенденціями / Р. І. Безрук // Медична психологія = Медицинская психология. - 2019. - Том 14, N 3. - С. 75-78
MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ (патофизиология, психология, терапия)
СУИЦИДАЛЬНЫЕ НАМЕРЕНИЯ
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
Анотація: Вивчено вплив психопатологічної феноменології онкохворих на формування невротичних психічних розладів та проведено своєчасну оцінку ризику їх суїцидальних тенденцій. Дано оцінку результатів застосування у пацієнтів комплексу особистісно орієнтованої психотерапії та психокорекції для зниження суїцидального ризику і психопрофілактики суїцидальних вчинків.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Хаустов, М. М.
    Медико-психологічний погляд на проблему розладів адаптації у студентів [Текст] / М. М. Хаустов // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2019. - № 2. - С. 53-58. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АДАПТАЦИИ ПСИХОСОЦИАЛЬНОЙ НАРУШЕНИЯ (патофизиология, этиология)
ДЕПРЕССИЯ (этиология)
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ (этиология)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ (психология)
Анотація: На основі ідентифікації і комплексного оцінювання клініко-психологічних проявів і механізмів формування дезадаптивних станів у студентів-медиків обґрунтовано й розроблено систему заходів їхньої психотерапевтичної корекції. Проведено комплексне обстеження 412 студентів ІІ–V курсів Харківського національного медичного університету обох статей у віці 17–22 років. Усіх обстежених було розподілено на три групи: 1-ша – 215 студентів – мешканців східної України; 2-га – 87 студентів – мешканців Луганської та Донецької областей, які поступили до навчання у ХНМУ до початку АТО; 3-тя –110 студентів – переселенців із зони АТО. Показано, що у студентів-переселенців більш високий рівень розладів адаптації, ніж у студентів 1-ї та 2-ї груп. Установлено, що розлади адаптації представлені депресивним, неврастенічним, тривожним та дисоціативним синдромокомплексами. Прогностично значущими в формуванні розладів адаптації є збудливість і неврівноваженість, конфліктність у відносинах, тривожна помисливість, дезорганізація поведінки, неспроможність до саморегуляції, нездатність успішно долати стресові ситуації, діяти за умов невизначеності, ригідність, фіксованість на травматичних і негативних переживаннях. Розроблена система корекції розладів адаптації у студентів-медиків шляхом медико-психологічної підтримки, яка полягала в індивідуалізованому застосуванні психотерапевтичного й психоосвітнього впливів. Відмічено позитивну динаміку психологічного стану: швидку редукцію тривожної та депресивної симптоматики, зниження рівня нервово-психічного напруження, підвищення психофізичної активності студентів та позитивну зміну копінг-стратегії.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Безрук, Р. И.
    Особенности психотерапии невротических расстройств, направленной на снижение суицидального риска у онкологических больных [Текст] = The features of psychotherapy for neurotic disorders, aimed at reducing suicidal risk in cancer patients / Р. И. Безрук // Мед. психология = Медицинская психология. - 2018. - Том 13, N 1. - С. 67-70. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПСИХОТЕРАПИЯ
НЕВРОТИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ
СУИЦИДАЛЬНЫЕ НАМЕРЕНИЯ
ОНКОЛОГИЯ МЕДИЦИНСКАЯ
Анотація: Оцінено психопатологічні зміни особистості онкологічних хворих, прояви у них невротичної тривожної і депресивної симптоматики, яка призводила до зростання суїцидального ризику. Комплекс заходів психокорекції і психотерапії у пацієнтів визначався наявністю чинників ризику формування у них суїцидальних думок і тенденцій, а також особливостями життєвої ситуації, ступенем вираженості психопатологічних і невротичних розладів, рівнем зниження якості життя. Його головною метою було підвищення антисуїцидального бар’єру особистості, стресостікості онкологічних пацієнтів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Іщук, В. В.
    Нозогенно-орієнтована психотерапія хворих з психоендокринним синдромом на тлі гіпотиреозу [Текст] = Disease-oriented psychotherapy in patients with psychoendocrine syndrome against a background of hypothyroidism / В. В. Іщук // Мед. психология = Медицинская психология. - 2018. - Том 13, N 1. - С. 59-62. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПСИХИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА
ЭНДОКРИННОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ
ПСИХОТЕРАПИЯ
ГИПОТИРЕОЗ
Анотація: Сформовано нозогенно?диференційовану систему психотерапевтичного супроводу хворих із психоендокринним синдромом на тлі гіпотиреозу, в основу якої покладено результати аналізу ступеня вираженості нозогенного впливу 12 факторів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Борисова, С. Л.
    Новый Эдип: психоаналитическая терапия современного невротического субъекта [Текст] / С. Л. Борисова // Therapia. Український медичний вісник. - 2018. - N 1. - С. 40-41
MeSH-головна:
НЕВРОТИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ (терапия)
ЭДИПОВ КОМПЛЕКС
ПСИХОАНАЛИЗА ТЕОРИЯ
ФРЕЙДА ТЕОРИЯ (история)
ПСИХОАНАЛИТИЧЕСКАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
СНОВИДЕНИЯ (психология)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Копчак, О. О.
    Сучасні уявлення про патогенез і лікування тривожних розладів [Текст] / О. О. Копчак // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - N 2. - С. 78-84. - Бібліогр.: с. 82-84
MeSH-головна:
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЯ НЕВРОТИЧЕСКИЕ (генетика, диагностика, лекарственная терапия, терапия, этиология)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
ТРАНКВИЛИЗАТОРЫ (терапевтическое применение)
АНТИДЕПРЕССАНТЫ (терапевтическое применение)
ОБЗОР
Анотація: Періодичне відчуття тривоги може бути в кожного, особливо якщо є часті стреси. Однак наявність надмірного відчуття тривоги та занепокоєння, що важко контролюється та перешкоджає повсякденній життєвій активності, є ознакою генералізованого тривожного розладу (ГТР) [33]. Генералізований тривожний розлад належить до частих захворювань, поширеність якого становить від 4,3 ± 5,9 % [17]. ГТР діагностують за наявності надмірної тривоги, що впливає на всі сфери життя пацієнта (робота, стосунки, здоров’я) та непокоїть хворого більшість днів протягом щонайменше 6 місяців, супроводжується дратівливістю, підвищеною втомлюваністю, проблемами з концентрацією, порушеннями сну [50]. Пацієнти з ГТР найчастіше звертаються по допомогу до лікарів загальної практики через наявність саме соматичних симптомів. Крім того, у пацієнтів із ГТР досить високі рівні супутньої патології, такої як депресивні розлади (ДР), біполярні розлади, серцево-судинні захворювання [49], діабет та артрит [27]. Як правило, тривожні розлади, на жаль, досить часто залишаються нерозпізнаними й недооціненими лікарями загальної практики.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


   
    Тревожные состояния и расстройство сна: современные принципы лечения [Текст] // Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 3. - С. 77-80. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Прегабалин
MeSH-головна:
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ (диагностика, лекарственная терапия, психология)
СНА РАССТРОЙСТВА (лекарственная терапия, терапия, этиология)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
Анотація: Генералізований тривожний розлад (ГТР) як психічний патологічний стан, що характеризується загальною стійкою тривогою, не пов’язаною з певними об’єктами чи ситуаціями, значно поширений у сучасному суспільстві. Клінічно це супроводжується стійким відчуттям тривоги впродовж не менше 6 міс протягом більшості днів. Значне поширення ГТР у популяції, схильність до затяжного перебігу і висока коморбідність з іншими психічними розладами, що супроводжується у багатьох випадках істотним погіршенням працездатності та якості життя пацієнтів, роблять необхідним пошук нових ефективних засобів для лікування пацієнтів із цією патологією. Саме цьому присвячена стаття, де зроблена спроба систематизації наявних на сьогодні даних із діагностики та лікування при ГТР і супутніх коморбідних станів, зокрема розладу сну.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)