Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:К Н И Г И (1)Електронна Навчальна література (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Биофармация<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 6
Показанi документи с 1 за 6
1.


    Gureeva, S. M.
    Bioavailability research of solid medical forms by the example of bisoprolol fumarate tablets in relation to the biopharmaceutical classification system [Текст] / S. M. Gureeva // Вісн. фармації. - 2014. - N2. - С. 10-14 : граф. - 10 ref.
MeSH-головна:

(стандарты)
(стандарты)


Кл.слова (ненормовані):
Процедура биовейвер

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Кобец, М. Н.
    Проблема персонализации медицины и место провизора в условиях развития новых биофармацевтических технологий [Текст] / М. Н. Кобец, О. В. Филипцова // Український медичний альманах : науково-практичний журнал. - 2014. - Т. 17, № 1. - С. 27-30. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
БИОФАРМАЦИЯ (тенденции)
Анотація: Представлена узагальнююча інформація опитування провізоріввідносно їх знань в галузі фармакогенетики та бачення свого місця в просуванні фармакогенетичних тестів в клінічну практику. Обговорюється відношення хворих до проведення такого тестування. Проведено аналіз сучасного стану введення фармакогенетичних тестів в різних країнах світу. Наведені приклади алгоритмів взаємодії провізорів, клініцистів та пацієнтів.


Дод.точки доступу:
Филипцова, О.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Біофармацевтичне обгрунтування вибору основи для дерматологічних мазей [Текст] / Є. В. Зуйкіна [та ін.] // Укр. біофармац. журнал. - 2018. - № 4. - С. 10-14
MeSH-головна:
МАЗИ (фармакокинетика)
ДЕРМАТОЛОГИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА
ТЕХНОЛОГИЯ ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ (методы)
ЛЕКАРСТВ ПРИГОТОВЛЕНИЕ ПО РЕЦЕПТУ ВРАЧА (методы)
БИОФАРМАЦИЯ (методы)
Анотація: Актуальність. В екстемпоральних мазях, що виготовляються в Україні, в якості основи використовується вазелін або суміш ланоліну з вазеліном. Перспективність екстемпоральної рецептури спонукає до удосконалення застарілих основ, що дасть змогу досягти більш повного вивільнення діючих речовин та мінімізувати їх негативний вплив на фізіологічний стан шкіри. Мета роботи. Вивчення впливу природи і складу основ на динаміку вивільнення лікарських речовин та антимікробну активність мазей з кислотою борною і кислотою саліциловою. Матеріали та методи. Динаміку вивільненя лікарських речовин досліджували методом in vitro рівноважного діалізу через напівпроникну мембрану мазей з 5 % кислоти борної і 20 % кислоти саліцилової, виготовлених на різних основах. Антимікробну активність зразків мазі вивчали в умовах in vitro загальноприйнятим у мікробіологічній практиці методом дифузії в агар. Результати та їх обговорення. Порівняльний аналіз динаміки вивільнення лікарських речовин та антимікробної активності зразків показав залежність від природи і складу основи. Більш високий ступінь вивільнення лікарських речовин і антимікробна активність виявлені у зразків на емульсійній основі у порівнянні з жировою. Висновки. Отримані результати вказують на залежність вивільнення лікарських речовин і відповідно антибактеріальної активності від природи та складу основи і дозволяють рекомендувати емульсійні основи для саліцилової та борної мазі.


Дод.точки доступу:
Зуйкіна, Є. В.; Половко, Н. П.; Сілаєва, Л. Ф.; Ковальова, Т. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Рухмакова, О. А.
    Вивчення стабільності назального гелю «Фіторин-плюс» для лікування вірусного риніту [Текст] / О. А. Рухмакова, І. А. Карпенко, Т. Г. Ярних // Укр. біофармац. журнал. - 2018. - № 4. - С. 15-20
MeSH-головна:
БИОФАРМАЦИЯ (методы)
ЛЕКАРСТВ ХИМИЧЕСКАЯ СТАБИЛЬНОСТЬ
ГЕЛИ
ПРОТИВОВИРУСНЫЕ СРЕДСТВА
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ
Анотація: Актуальність. З метою ефективної терапії вірусного риніту актуальним є створення нових назальних гелів із комплексною противірусною та антимікробною дією. На кафедрі технології ліків НФаУ був розроблений назальний гель під умовною назвою «Фіторин-плюс» із вмістом сухого екстракту солодкового кореня, ефірних олій евкаліпту та сосни для лікування вказаної патології. Метою даної роботи є дослідження стабільності, встановлення терміну придатності та умов зберігання запропонованого гелю. Матеріали та методи. Об’єктами дослідження були 5 серій зразків назального гелю «Фіторин-плюс». Відповідно до вимог ДФУ контроль якості препарату проводили за показниками: опис, однорідність, ідентифікація і кількісне визначення АФІ, рН, мікробіологічна чистота, маса вмісту упаковки. Реологічні властивості вивчали на віскозиметрі BROOKFIELD DV-II + PRO (США). Результати та їх обговорення. На підставі комплексу проведених фізико-хімічних і структурно-механічних досліджень встановлено термін придатності та умови зберігання назального гелю – 2 роки у тубах алюмінієвих при температурі (8-15) °С та/або (15-25) °С. Показано, що гель «Фіторин-плюс» є структурованою системою з певними тиксотропними властивостями. Розраховані показники механічної стабільності та коефіцієнтів динамічного розрідження зразків препарату підтверджують його стабільність у процесі зберігання. Висновки. Експериментально вивчена стабільність назального гелю «Фіторин-плюс», встановлений термін його придатності та умови зберігання.


Дод.точки доступу:
Карпенко, І. А.; Ярних, Т. Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Вишневська, Л. І.
    Біофармацевтичні та мікробіологічні дослідження твердих желатинових капсул із багатокомпонентним рослинним сухим екстрактом [Текст] / Л. І. Вишневська, О. О. Шмалько // Укр. біофармац. журнал. - 2019. - № 2. - С. 22-26
MeSH-головна:
КАПСУЛЫ
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ
БИОФАРМАЦИЯ (методы)
БИОТЕХНОЛОГИЯ (методы)
Анотація: Актуальність. Статистичні дані свідчать, що серед методів лікування сечостатевої системи оперативні втручання становлять 33,23 %. Тому існує проблема зменшення їх кількості шляхом підвищення ефективності результатів консервативного лікування та зменшення витрат на лікарські засоби без погіршення його якості. Поширеність інфекційно-запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів спонукала нас до пошуку нових засобів їх лікування, розробки, виробництва та впровадження в практику ефективних оригінальних лікарських препаратів. З цих позицій важливу роль відіграють лікарські засоби рослинного походження, зокрема, ефіроолійні рослини. Метою роботи стали біофармацевтичні та мікробіологічні дослідження твердих желатинових капсул із сухим багатокомпонентним рослинним екстрактом урохолум як експериментальне обґрунтування якості розробленого лікарського засобу. Матеріали та методи. Об’єктами дослідження були тверді желатинові капсули з багатокомпонентним сухим екстрактом, тест розчинення для яких є одним із найважливіших при створенні нових твердих лікарських препаратів. При аналізі мікробіологічної чистоти розробленого лікарського препарату урохолум використовували метод ДФУ 2 вид. (п. 2.6.12), відповідно до вимог якого досліджувані зразки капсул повинні відповідати критеріям прийнятності мікробіологічної чистоти нестерильних готових рослинних засобів для орального застосування (категорія С). Результати та їх обговорення. За результатами досліджень модельні зразки капсул урохолум в умовах проведення експерименту показали ступінь розчинення суми поліфенольних сполук у перерахунку на галову кислоту ≥ 90 %. В аналізованих зразках капсул не виявлено бактерій Escherichia coli і Salmonella, а загальне число життєздатних аеробних мікроорганізмів (TAMC) не перевищує 3,5 × 103 КУО/г (при нормі 105 × КУО/г) і загальне число дріжджових і плісневих грибів (ТYMC) не перевищує 4,3 × 102 КУО/г (при нормі 104 КУО/г). Висновки. Отримані експериментальні дані свідчать про те, що модельні зразки капсул урохолум відповідають вимогам ДФУ за показниками тесту «Розчинення» та «Мікробіологічна чистота».


Дод.точки доступу:
Шмалько, О. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Носівець, Д. С.
    Біофармацевтичний аналіз взаємодії L-тироксину, диклофенаку натрію та хондроїтину сульфату як компонентів фармакотерапії проявів остеоартрозу внаслідок гіпотиреозу [Текст] / Д. С. Носівець // Медичні перспективи. - 2019. - Т. XXIV, № 3. - С. 10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОСТЕОАРТРИТ (лекарственная терапия, этиология)
ГИПОТИРЕОЗ (лекарственная терапия, осложнения)
ТИРОКСИН (анализ, действие лекарственных препаратов, терапевтическое применение, фармакокинетика)
ДИКЛОФЕНАК (анализ, терапевтическое применение, фармакокинетика)
ХОНДРОИТИНСУЛЬФАТЫ (анализ, терапевтическое применение, фармакокинетика)
БИОФАРМАЦИЯ
Анотація: В статье рассмотрен вопрос биофармацевтического взаимодействия L-тироксина, диклофенака натрия и хондроитина сульфата как компонентов фармакотерапии проявлений остеоартроза при сопутствующем гипотиреозе. Известно, что функциональная недостаточность щитовидной железы негативно сказывается на всех видах обмена веществ и в частности на состоянии костнохрящевой ткани, приводя к развитию остеоартроза. Существующие фармакотерапевтические подходы медикаментозного лечения данной коморбидной патологии требуют назначения базовой заместительной гормональной терапии, для коррекции недостаточности щитовидной железы, и нестероидных противовоспалительных средств (НПВС), как препаратов симптоматического лечения остеоартроза. Однако на сегодняшний день не освещены вопросы биофармацевтического взаимодействия L-тироксина и диклофенака натрия, а также недостаточно изучена профилактика остеоартроза на фоне гипотиреоза при помощи хондроитина сульфата и его взаимодействие с компонентами фармакотерапии. На основании проведенного исследования установлено, что, исходя из теоретического анализа физико-химических и химических свойств данных лекарственных средств, предполагаются преимущественно обратимые кислотно-щелочные взаимодействия. Вероятность сильных и необратимых физико-химических реакций очень низка, и физические смеси данных лекарственных препаратов не подвергаются негативным взаимодействиям, которые могут привести к глубоким деструктивным изменениям со стороны лекарственных форм. Поскольку L-тироксин, диклофенак натрия и хондроитина сульфат абсорбируются преимущественно путем простой диффузии, имеют различные механизмы транспорта через биологические мембраны, имеют разную степень связывания с белками плазмы крови и различные ферментные системы, вовлеченные в их метаболизм и экскреции, исключаются фармакокинетические взаимодействия между ними. На уровне фармакологического взаимодействия ожидается сочетанное и однонаправленное воздействие комбинации активных веществ L-тироксина, диклофенака натрия и хондроитина сульфата, в частности, при дегенеративно-дистрофических нарушениях вследствие функциональной недостаточности щитовидной железы, для восстановления структуры хрящевой ткани и для комплексного этиотропного и симптоматического лечения остеоартроза и связанных с ним состояний.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)