Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:К Н И Г И (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Зуб, Л. О.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 40
Показанi документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40  
1.
Шифр: БУ5/2024/28/1
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал. - Чернівці : БДМУ, 1997 - . - ISSN 1684-7903. - Виходить кожного кварталу
2024р. Т. 28 № 1
Зміст:
Галицька, В. О. Прогностичне значення тригліцеридно-глюкозного індексу у пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень, бронхіальною астмою та їх поєднанням / В. О. Галицька, Г. Я. Ступницька. - С.3-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Кулаєць, Н. М. Параметри гемодинаміки та структурні зміни міокарда у хворих на серцеву недостатність та фібриляцію передсердь: роль мозкового натрійуретичного пептиду, NT-pro BNP, галектину-3 та sST-2 / Н. М. Кулаєць. - С.7-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Поширеність та діагностична структура захворювань пародонта при хронічній ревматичній хворобі серця. - С.13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Інформативність холтерівського моніторування та рівня системного запалення у пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця, поєднаною із цукровим діабетом 2-го типу, залежно від кількості уражених коронарних артерій. - С.19-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Аврамчук, О. С. Клініко-психологічні особливості дистресу осіб, які були вимушені переїхати через війну / О. С. Аврамчук, Н. В. Гринько, Ю. В. Герман. - С.28-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Козлова, Ю. В. Рухова активність щурів із вибухо-індукованою травмою головного мозку в Ж-подібному лабіринті / Ю. В. Козлова. - С.35-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Бакун, О. В. Визначення експресії гена мРНК ІЛ-1бета та експресії гена мРНК HMGB-1 у жінок із генітальним ендометріозом, асоційованим із безпліддям на етапі підготовки до допоміжних репродуктивних технологій / О. В. Бакун. - С.41-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Вовк-Шульга, С. О. Асоціація I/D поліморфізму гена ACE з наявністю/відсутністю маткових кровотеч та характеристиками лейоміоматозних вузлів у пацієнток із коморбідним перебігом лейоміоми матки та генітального ендометріозу / С. О. Вовк-Шульга, С. В. Хміль. - С.46-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Марчук, І. В. Взаємозв'язок метаболічних дизрегуляцій, ожиріння, патологій органів черевної порожнини, органів дихання, серцево-судинної системи та хронічних порушень нирок як потенційних чинників ризику розвитку злоякісних новоутворень у контексті паліативної медичної практики / І. В. Марчук. - С.56-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості перебігу та лікування гострого інфекційного риносинуситу в осіб голосомовних професій. - С.61-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Пальтов, Є. В. Показники діаметра капілярної ланки сітківки в нормі на різних термінах експериментального опіоїдного впливу та в субхронічний та хронічний періоди їх корекції / Є. В. Пальтов. - С.66-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Пастернак, Б. О. Особливості ведення хворих із післяпологовими гнійно-септичними ускладненнями / Б. О. Пастернак, К. М. Лісова. - С.75-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Токар, П. Ю. Морфометричні параметри зрілості хоріальних ворсинок плаценти при передчасних пологах / П. Ю. Токар. - С.80-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Тащук, В. К. Діджиталізація електрокардіограми в оптимізації лікування гострого та хронічного коронарного синдромів за застосування ранолазину / В. К. Тащук, О. В. Маліневська-Білійчук. - С.88-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Ханюков, О. О. Вплив андрогенного статусу на ризик госпіталізації з приводу серцево-судинних захворювань у чоловіків з ішемічної хворобою серця / О. О. Ханюков, О. В. Бучарський. - С.95-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Хіміч, О. С. Мікробіологічна характеристика ефективності лікування щурів з експериментальною інфікованою раною з використанням антисептика та імуномодулятора / О. С. Хіміч. - С.101-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Зуб, Л. О. Морфо-функціональні властивості еритроцитів як маркер прогресування уражень нирок у хворих, які перенесли коронавірусну хворобу / Л. О. Зуб, Б. В. Горбан, І. О. Буздуган. - С.106-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Бореліозна лімфоцитома у дитини. Клінічний випадок. - С.112-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Синдром Поланда: випадок із практики. - С.117-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Дмитренко, Р. Р. Ембріологічні передумови вад розвитку черепа людини / Р. Р. Дмитренко, О. В. Цигикало, І. С. Макарчук. - С.123-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Електрокардіографічна діагностика гіпертрофії міокарда лівого шлуночка (огляд літератури). - С.132-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості лікування дизурії у чоловіків при доброякісній гіперплазії передміхурової залози. - С.138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Ляшук, П. М. Нобель і нобеліанти - вихідці з України / П. М. Ляшук, Р. П. Ляшук. - С.144-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Кучук, О. П. Радзіховський Борис Леонідович - науковець, педагог, лікар, особистість, фундатор офтальмології на Буковині / О. П. Кучук ; О. П. Кучур, Я. І. Пенішкевич. - С.148-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Melnyk, N. Historical aspects of scientific relations between morphologists of Ukraine and the Czech Republic in different times / N. Melnyk. - С.151-152

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Зуб, Л. О.
    Морфо-функціональні властивості еритроцитів як маркер прогресування уражень нирок у хворих, які перенесли коронавірусну хворобу [Текст] / Л. О. Зуб, Б. В. Горбан, І. О. Буздуган // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald : український науково-практичний журнал. - 2024. - Т. 28, № 1. - С. 106-111. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1684-7903
MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ (осложнения)
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ (этиология)
ЭРИТРОЦИТЫ (патология)
Анотація: Патологія морфо-функціонального стану еритроцитів впливає не тільки на реологічні властивості крові, а ще й на різноманітні регуляторні процеси, що забезпечують мікроциркуляцію, зокрема, і в нирках. Зміни морфо-функціонального стану еритроцитів спричиняють патологічний вплив на мембрани та рецептори клітин нирок, що призводить до негативних розладів їх життєдіяльності та функціонування. Мета. Дослідити морфо-функціональний стан еритроцитів у хворих з ураженням нирок, що перенесли COVID‑19. Матеріал і методи. Було обстежено 75 хворих у віці 45-65 років з ураженням нирок, які перенесли COVID середньої тяжкості 8-12 місяців тому. Усі пацієнти вже мали ХХН 1-2 ст. Було сформовано групи дослідження та групи контролю (пацієнти з відповідною нозологією, які не хворіли на COVID): І - гломерулонефрит (ХГН); ІІ –пієлонефрит (ХПН); ІІІ – діабетична нефропатія 4 ст. (ДН). Всі пацієнти мали протокольне дослідження нефрологічних пацієнтів, а також ми дослідили у них морфо-функціональні властивості еритроцитів (індекс деформабельності еритроцитів (ІДЕ), відносну в’язкість еритроцитарної суспензії (ВВЕС), пероксидний гемоліз еритроцитів (ПГЕ) за допомогою фільтраційних методів. Результати дослідження. Зміни морфо-функціональних властивостей еритроцитів можуть свідчити про прогресуючий перебіг захворювань нирок у хворих, які перенесли COVID. Це проявилося зменшенням індексу деформабельності еритроцитів, більш як на 40% у хворих на ХГН та удвічі у хворих з ДН, а також вірогідним підвищенням відносної в’язкості еритроцитарної суспензії, що було в 2 рази вищим у групі з ХГН та у 3 рази вищим у групі з ДН за відповідні показники у групі з ХПН. Виявлено зворотню кореляційну залежність між добовою протеїнурією та ІДЕ у хворих з ХХН після COVID (r=-0,59) (р=0,041), а також відповідну пряму залежність між ПГЕ та добовою протеїнурією (r=0,68) (р=0,038) та між ВВЕС з добовою протеїнурією (r=0,76) (р=0,035). Висновки. Зміни морфо-функціональних властивостей еритроцитів були глибшими у хворих на ДН та ХГН після перенесеного COVID, ніж у пацієнтів з ХПН. Виявлено кореляцію між показниками морфо-функціональних властивостей еритроцитів та добовою протеїнурією. Показники морфо-функціональних властивостей еритроцитів – ВВЕС, ІДЕ та ПГЕ можуть бути маркерами прогресування ХХН у хворих, які перенесли COVID середньої важкості.


Дод.точки доступу:
Горбан, Б.В.; Буздуган, І.О.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

3.
Шифр: КУ27/2023/XXІI/3
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, 2002 - . - ISSN 1727-4338. - Виходить кожного кварталу
2023р. Т. XXІI № 3
Зміст:
Гур'єв, С. О. Аналіз клініко-анатомічної характеристики дорожньо-транспортної травми в умовах обласного міста повідомлення друге: анатомічна верифікація пошкоджень / С. О. Гур'єв, В. А. Кушнір, В. І. Гребенюк. - С.3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Єгоренко, О. С. Коморбідні порушення циклу спання-неспання у кіндлінгових щурів за умов застосування антагоніста Н3-рецепторів пітолізанта / О. С. Єгоренко. - С.11-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Зуб, Л. О. Динаміка вмісту бета2-мікроглобуліну крові та сечі у хворих з ураженням нирок, які перенеcли коронавірусну хворобу / Л. О. Зуб, Б. В. Горбан. - С.16-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Карімулін, Р. Ф. Аналіз впливу різних комбінацій нейропротекторів на показники оксидативного стресу в сироватці крові пацієнтів з ішемічними інсультами / Р. Ф. Карімулін, A. I. Семененко. - С.22-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Маліневська-Білійчук, О. В. Вікові та гендерні клініко-діагностичні характеристики пацієнтів з ішемічною хворобою серця - акцент на диджиталізацію ЕКГ / О. В. Маліневська-Білійчук. - С.28-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Пушкашу, А. В. Вплив серотоніну на перебіг вагітності у першому триместрі / А. В. Пушкашу, С. Г. Приймак. - С.36-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Ткачук, С. С. Стан показників протео- та фібринолітичної активності в легенях щурів із цукровим діабетом, ускладненим ішемією-реперфузією головного мозку / С. С. Ткачук, М. І. Гринюк, О. В. Ткачук. - С.43-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Analysis of the medical assistance organization for patients with oncological and precancerous diseases of the stomach. - С.48-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Первак, М. П. Контроль ангіогенезу як патогенетично обгрунтований підхід до пригнічення хронічної епілептичної активності / М. П. Первак. - С.56-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Теоретико-феноменологічні підходи до вивчення поняття трансформації особистості військовослужбовців внаслідок бойової травми. - С.62-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Власова, О. В. Досвід застосування платформи "Miro" за умов дистанційного навчання / О. В. Власова. - С.74-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Іванова, Л. А. Шляхи оптимізації підготовки студентів-медиків з питань імунопрофілактики в аспекті запобігання спалаху кору / Л. А. Іванова, М. Н. Гарас. - С.78-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Ходоровський Георгій Іванович: фізіолог, науковець, вчитель, політик, дипломат, громадський діяч (до 85-ліття від дня народження). - С.83-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Наукова школа та педагогічна спадщина професора Мислицького Валентина Францовича (до 85-річчя від дня народження). - С.88-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Internet-новини клінічної та експериментальної патології. Частина LXXIX. - С.93-95

Знайти схожі
Перейти до описів статей

4.


    Зуб, Л. О.
    Динаміка вмісту бета2-мікроглобуліну крові та сечі у хворих з ураженням нирок, які перенесли коронавірусну хворобу [Текст] / Л. О. Зуб, Б. В. Горбан // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology = Klinichna ta eksperimental'na patologiya : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2023. - Т. XXІI, № 3. - С. 16-21. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1727-4338
MeSH-головна:
БЕТА 2-МИКРОГЛОБУЛИН (кровь, моча)
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ (осложнения)
ПОЧЕК ОСТРОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ (этиология)
Анотація: Мета роботи – вивчити вміст бета-2-мікроглобуліну в крові та сечі хворих з ураженням нирок, що перенесли коронавірусну хворобу, та здійснити інтерпретацію отриманих результатів. Матеріал та методи. Обстежено 95 хворих з ураженням нирок, що перенесли коронавірусну хворобу. У всіх пацієнтів досліджували вміст бета-2-мікроглобуліну крові та сечі імуноферментним методом. Результати. Найбільш суттєве зростання вмісту бета-2-мікроглобуліну як у крові, так і в сечі відзначено у пацієнтів, що перехворіли на коронавірусну хворобу на тлі хронічної хвороби нирок (ХХН) ІІІ-IVстадії, у тому числі – у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі. У пацієнтів із ХХН І-ІІ стадії з пієлонефритом та гломерулонефритом спостерігалося, в основному, підвищення рівня бета-2-мікроглобуліну тільки в крові. У хворих на ХХН із цукровим діабетом ІІ типу відзначено зростання вмісту бета-2-мікроглобуліну в крові та в сечі за наявності навіть ХХН-ІІ стадії. Висновки. Коронавірусна хвороба має негативний вплив на перебіг хронічної хвороби нирок та прискорює її прогресування внаслідок суттєвого пришвидшення розвитку нирково (тубулярної) дисфункції. На це вказує зростання вмісту бета-2-мікроглобуліну у крові та сечі хворих, що перенесли коронавірусну хворобу. Хворі на цукровий діабет ІІ типу з ураженням нирок, які перенесли коронавірусну хворобу, є окремою групою ризику швидкого прогресування ХХН. Вказаний метод контролю динаміки вмісту бета-2-мікроглобуліну у крові та сечі може бути використаним для ранньої діагностики прогресування ХХН у хворих, що перенесли коронавірусну хворобу.


Дод.точки доступу:
Горбан, Б.В.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

5.
Шифр: КУ27/2022/XXІ/4
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія [Текст] : щоквартальний український науково-медичний журнал. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, 2002 - . - ISSN 1727-4338. - Виходить кожного кварталу
2022р. Т. XXІ № 4
Зміст:
Бідучак, А. С. Характеристика стилів поведінки медичного персоналу у конфліктних ситуаціях / А. С. Бідучак, В. В. Горачук, Н. В. Гопко. - С.3-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Зуб, Л. О. Характеристика вмісту та діагностична цінність бета2-мікроглобуліну крові та сечі хворих з ураженням нирок та синдромом мальабсорбції / Л. О. Зуб, А. Є. Шкарутяк. - С.9-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Ілащук, Т. О. Запальні та протизапальні механізми при хронічному обструктивному захворюванні легень, хронічному коронарному синдромі та їх поєднанні / Т. О. Ілащук, Я. В. Чобану. - С.14-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Квіт, Х. Б. Роль інуліну у лікуванні неалкогольної жирової хвороби печінки та змін мікробіому кишківника / Х. Б. Квіт, H. В. Харченко. - С.23-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рековець, О. Л. Оцінка впливу моно та комбінованої терапії лерканідипіном та ділтіаземом на центральний артеріальний тиск та жорсткість артерій у пацієнтів із м'якою та помірною артеріальною гіпертензією / О. Л. Рековець. - С.30-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Ходзінська, Ю. Ю. Вплив здоров'язберігаючих технологій на показники активної уваги та засвоєння інформації у школярів / Ю. Ю. Ходзінська, Ю. М. Нечитайло. - С.39-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Long-term results of surgical treatment of patients with proximal humerus fracture. - С.44-50. - Бібліогр. в кінці ст.
The role of immunotherapy in the prevention of the special treatment complications` development of the patients with the oral cavity cancer. - С.51-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Shevchuk, M. M. Macro- and microstructural heart arrangement in white rats in health / M. M. Shevchuk. - С.60-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Voroniuk, K. O. Association of the allelic state of the GNB3 (rs5443) and AGT (rs4762) genes with anthropometric, metabolic-hormonal parameters and indicators of mineral metabolism in patients with essential arterial hypertension / K. O. Voroniuk, L. Р. Sydorchuk. - С.65-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Тащук, В. К. Клінічні докази доцільності застосування колхіцину пацієнтами із атеросклеротичними серцево-судинними захворюваннями (огляд літератури) / В. К. Тащук, Р. А. Бота. - С.71-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Савка, С. Д. Зовнішні та внутрішні детермінанти психологічної адаптації іноземних студентів до навчання у закладі вищої медичної освіти у період поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) / С. Д. Савка, І. Г. Савка, Н. С. Карвацька. - С.78-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Garvasiuk, O. V. Peculiarities of teaching pathomorphology and sectional course to foreign students in terms of distance learning / O. V. Garvasiuk, S. V. Namestiuk. - С.84-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Ilika, V. V. Significance of innovative technologies in the mechanism of improving the education quality of future medical professionals as illustrated by teaching the discipline "Pathomorphology" / V. V. Ilika, O. V. Ilika. - С.91-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Khlunovska, L. Yu. Assessment of students` knowledge during distance learning using the google forms application / L. Yu. Khlunovska. - С.96-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Povar, M. A. The issue of academic virtue in studying the subject "Physiology" in the distance learning conditions of english-speaking medical students / M. A. Povar, S. S. Tkachuk. - С.101-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Впровадження сучасних рекомендацій для терапії тромбоемболії легеневої артерії в умовах антифосфоліпідного синдрому та діджиталізація ЕКГ для диференціації цієї патології та гострого коронарного синдрому (спостереження з практики). - С.105-111. - Бібліогр. в кінці ст.
INTERNET - новини клінічної та експериментальної патології. Частина LXXVI. - С.112-114

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.


    Зуб, Л. О.
    Характеристика вмісту та діагностична цінність бета2-мікроглобуліну крові та сечі хворих з ураженням нирок та синдромом мальабсорбції [Текст] / Л. О. Зуб, А. Є. Шкарутяк // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology = Klinichna ta eksperimental'na patologiya : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2022. - Т. XXІ, № 4. - С. 9-13. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1727-4338
MeSH-головна:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ (диагностика)
МАЛЬАБСОРБЦИИ СИНДРОМЫ (диагностика)
БЕТА 2-МИКРОГЛОБУЛИН (кровь, моча)
Анотація: Важливим діагностичним дослідженням при багатьох захворюваннях, особливо в нефрології, є визначення рівня низькомолекулярного білка бета-2-мікроглобуліну організмі людини. Органом виведення бета-2-мікроглобуліну з організму є нирки, а позаренальний шлях його екскреції не доведений. Тому цей білок є інформативним у діагностиці уражень нирок. Мета роботи – дослідити вміст бета-2-мікроглобуліну в крові та сечі хворих з ураженням нирок і синдромом мальабсорбції та визначити його діагностичну цінність при вказаній коморбідній патології. Матеріали та методи. Обстежено 107 хворих з ураженням нирок із наявністю оксалурії на тлі синдрому мальабсорбції. Усім пацієнтам проводили дослідження бета-2-мікроглобуліну крові та сечі імуноферментним методом. Результати. У хворих на синдром мальабсорбції (СМА) з наявністю хронічної хвороби нирок ІІІ стадії з нефрокальцинозом та сечокам’яною хворобою ступінь зростання бета-2-мікроглобуліну в крові та сечі був значно більшим порівняно з відповідними даними решти пацієнтів з ураженням нирок. Подібні зміни спостерігали у хворих з інтерстиційним нефритом. Висновок. Ступінь зростання бета-2-мікроглобуліну в крові та сечі хворих на синдром мальабсорбції з наявністю хронічної хвороби нирок ІІІ стадії з нефрокальцинозом та сечокам’яною хворобою перевищує відповідні показники у пацієнтів з ураженням нирок без СМА, що вказує на коморбідність зазначених патологічних станів. Визначення бета-2-мікроглобуліну в крові та сечі може використовуватись для ранньої діагностики прогресування цих поєднаних патологічних станів.


Дод.точки доступу:
Шкарутяк, А.Є.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Зуб, Л. О.
    Характеристика синдрому мальабсорбції на сучасному етапі [Текст] / Л. О. Зуб, А. Є. Шкарутяк // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald : український науково-практичний журнал. - 2021. - Т. 25, № 1. - С. 121-126. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1684-7903
MeSH-головна:
МАЛЬАБСОРБЦИИ СИНДРОМЫ (диагностика)
Анотація: На сьогодні термін «синдром мальабсорбції» широко використовується в медичній практиці як загальний термін для опису симптомів порушення перетравлювання, всмоктування і транспорту слизовою оболонкою кишківника адекватно перетравлених харчових продуктів, включаючи вітаміни і мікроелементи, що в результаті призводить до різноманітних метаболічних розладів. Мета роботи - провести огляд наукових робіт, в яких висвітлюється інформація про сучасні погляди на етіологію, механізми розвитку та клінічні прояви синдрому мальабсорбції. Висновок. Сьогодні значно розширені уявлення щодо механізмів розвитку та прогресування синдрому мальабсорбції. Це дає можливість розробки методів запобігання впливу тригерних факторів, своєчасного правильного лікування та профілактики ускладнень зазначеного синдрому.


Дод.точки доступу:
Шкарутяк, А.Є.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.
Шифр: БУ5/2021/25/1
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал. - Чернівці : БДМУ, 1997 - . - ISSN 1684-7903. - Виходить кожного кварталу
2021р. Т. 25 № 1
Зміст:
Гістопатологічні особливості печінки при неалкогольному та алкогольному стеатогепатитах залежно від наявності супутньої анемії. - С.3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Взаємозв'язок генетичних відхилень з лабораторними показниками периферичної крові та кісткового мозку в дітей, хворих на гостру лімфобластну лейкемію. - С.11-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Гапченко, А. В. Деградація та клітинна токсичність нових нановолокнистих матеріалів для тканинної інженерії / А. В. Гапченко. - С.19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Гараздюк, М. С. Судово-медична диференційна діагностика інфарктів мозку та крововиливів травматичного генезу методом 3D-Мюллер-матричної мікроскопії / М. С. Гараздюк, О. В. Дуболазов, В. О. Тюленєва. - С.24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Імуногістохімічне дослідження клітин трофобласта на матеріалі абортів у терміні 9-12 тижнів вагітності у жінок на фоні запальних захворювань жіночих статевих органів. - С.31-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Іващук, O. I. Динаміка регіональної захворюваності на злоякісні новоутворення органів черевної порожнини з урахуванням окремих чинників / O. I. Іващук, І. О. Малишевський, Ю. М. Мишковський. - С.37-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Коломієць, В. О. Особливості змін меридіональної сепарабільної гостроти зору при лікуванні амбліопії методом тренувань акомодації у пацієнтів з астигматизмом / В. О. Коломієць, О. В. Качан. - С.46-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Ефективність контролю бронхіальної астми у дітей шкільного віку залежно від особливостей дебюту захворювання. - С.54-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Комариця, О. Й. Патогенетичний вплив стеатозу печінки у пацієнтів із геморагічним васкулітом: кореляційний аналіз / О. Й. Комариця, О. М. Радченко. - С.63-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Малик, Ю. Ю. Мікроскопічна та ультрамікроскопічна будова типових сухожилкових струн двостулкового клапана лівого шлуночка серця людини / Ю. Ю. Малик, Т. О. Семенюк, Н. П. Пентелейчук. - С.68-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив дистанційного навчання на основні показники соціально-психологічної адаптації вітчизняних та іноземних студентів. - С.75-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Радченко, О. М. Активність запалення у пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень та анемією / О. М. Радченко, О. В. Федик. - С.82-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Репчук, Ю. В. Фенотипові прояви артеріальної гіпертензії з урахуванням поліморфізму гена рецептора вітаміну Д / Ю. В. Репчук, Л. П. Сидорчук. - С.89-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості морфогенезу структур очної ямки та органа зору у плодів людини. - С.95-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Nechytailo, Y. M. Peculiarities of breath holding tests in schoolage age children / Y. M. Nechytailo, Ben Othmen Mabrouk. - С.103-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Куса, О. М. Формування структури та змісту дисципліни "Акушерство" для підготовки студентів спеціальності медсестринство спеціалізації "Лікувальна справа" освітнього ступеня молодший спеціаліст при вищих медичних навчальних закладах / О. М. Куса. - С.108-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Зарічна, О. З. Про епідемічну ситуацію з кліщових плямистих гарячок в Україні (огляд літератури) / О. З. Зарічна, Ю. О. Логінов, І. М. Лозинський. - С.115-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Зуб, Л. О. Характеристика синдрому мальабсорбції на сучасному етапі / Л. О. Зуб, А. Є. Шкарутяк. - С.121-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Патофізіологічні механізми діабетичної ретинопатії. - С.127-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Ефективність рослинного харчування при лікуванні артеріальної гіпертензії. - С.132-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Яковець, К. І. Медичні INTERNET-вісті. Частина XXX / К. І. Яковець, С. Є. Дейнека. - С.138-140

Знайти схожі
Перейти до описів статей

9.


   
    Сучасні напрямки діагностики прогресування хронічної хвороби нирок у хворих на ревматоїдний артрит [Текст] / В. Т. Кулачек [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology = Klinichna ta eksperimental'na patologiya : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2020. - Т. XIX, № 1. - С. 139-144. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1727-4338
MeSH-головна:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ (диагностика)
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ (диагностика)
Анотація: У статті розглянуто діагностичні методи визначення патології нирок у хворих на ревматоїдний артрит з урахуванням основних патогенетичних механізмів прогресування хронічної хвороби. Мета роботи: проаналізувати сучасні напрямки діагностики прогресування хронічної хвороби нирок у хворих на ревматоїдний артрит згідно з даними медичної літератури. У роботі наведено дані щодо важливості визначення морфофункціональних властивостей еритроцитів, низькомолекулярних білків у крові та сечі, цитокінів у крові як маркерів пошкодження нирок. З метою визначення темпів прогресування хвороб нирок з успіхом використовується динаміка показників ?2-мікроглобулінемії та трансформуючого фактора росту ?1 плазми крові хворих. Висновок. Вивчення та впровадження нових підходів до діагностики ревматичної нефропатії сприятиме своєчасному виявленню та лікуванню даної патології.


Дод.точки доступу:
Кулачек, В.Т.; Зуб, Л.О.; Роборчук, С.В.; Кулачек, Я.В.; Гончарук, Л.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Новиченко, С. Д.
    Взаємозв'язок між морфо-функціональним станом еритроцитів та доплерографічними показниками ниркового кровообігу у хворих на хронічну хворобу нирок з артеріальною гіпертензією [Текст] / С. Д. Новиченко, Л. О. Зуб // Український журнал нефрології та діалізу. - 2020. - N 4. - С. 38-44
MeSH-головна:
РЕНАЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ХРОНИЧЕСКАЯ (патофизиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ (патофизиология)
ПОЧКИ (кровоснабжение)
ЭРИТРОЦИТЫ


Дод.точки доступу:
Зуб, Л. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)