Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Завіднюк, Н. Г.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 28
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-28 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М.А., Завіднюк Н.Г., Ничик Н.А.
Назва : Епідеміологічні та клінічні аспекти гарячки Зіка (огляд літератури)
Місце публікування : Журнал Національної академії медичних наук України. - К., 2016. - Том 22, N 3/4. - С. 377-386 (Шифр ЖУ3н/2016/22/3/4)
MeSH-головна: КОМАРЫ КРОВОСОСУЩИЕ
AEDES
НАСЕКОМЫХ УКУСЫ И УКОЛЫ
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ НОВЫЕ И ВНОВЬ ВОЗНИКШИЕ
ФЛАВИВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): лихорадка зика--вирус зика
Анотація: Наведено найновіші відомості про гарячку (хворобу) Зіка та її ендемічні регіони у світі. Докладно розглянуто особливості розповсюдження захворювання на континенти і країни, де в минулому ця гарячка не реєструвалась, раніше встановлені та нові механізми передачі вірусу. Описано основні симптоми гарячки Зіка в порівнянні з іншими вірусними лихоманками, що передаються людині комарами. Особливу увагу приділено загрозам ускладнень, таких як можливість народження дитини з мікроцефалією жінками, що під час вагітності перенесли хворобу Зіка, а також аутоімунні неврологічні стани: синдром Гієна-Барре та рідше — гострий дисемінований енцефаломієліт. Специфічну діагностику захворювання подано у формі алгоритмів. Наведено основні рекомендації ВООЗ і Communicable Disease Center (CDC) стосовно профілактики цієї інфекції.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М. А., Ничик Н. А., Завіднюк Н. Г., Йосик Я. І., Іщук І. С.
Назва : Лікування хворих з COVID-19 на сучасному етапі
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2020. - N 3. - С. 5-17 (Шифр ІУ5/2020/3)
MeSH-головна: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
ПАНДЕМИИ
Анотація: На підставі огляду наукової літератури висвітлено сучасні підходи до лікування хворих на COVID-19. Наведено показання до госпіталізації хворих і дані про ефективність препаратів з різним механізмом дії, враховуючи міжнародний досвід. Відзначено, що широка апробація ремдезивіру, гідроксихлорохіну, лопінавіруритонавіру, інтерферонів не дала переконливих результатів. Надія з’явилася щодо використання плазми реконвалесцентів і моноклональних антитіл до вірусу, які, однак, потребують ретельної багатоцентрової апробації. Водночас, певних успіхів досягнуто в патогенетичній терапії. Чітко обґрунтовано показання, строки призначення і оптимальні дози кортикостероїдів, інгібіторів інтерлейкінів (тоцилізумаб), антикоагулянтів, переважно низькомолекулярних похідних гепарину, під контролем рівня D-димеру та інших показників гемостазу. Антибіотики рекомендовано призначати при приєднанні бактерійної коінфекції, що спостерігається нечасто. Стаття адресована головно для лікарів, які працюють з хворими на COVID-19.На основании обзора научной литературы освещены современные подходы к лечению больных COVID-19. Приведены показания к госпитализации больных и данные об эффективности препаратов с различным механизмом действия, учитывая международный опыт. Отмечено, что широкая апробация ремдезивира, гидроксихлорохина, лопинавируритонавира, интерферонов не дала убедительных результатов. Надежда появилась при использования плазмы реконвалесцентов и моноклональных антител к вирусу, которые, однако, требуют тщательной многоцентровой апробации. В то же время, определенные успехи достигнуты в патогенетической терапии. Четко обоснованы показания, сроки назначения и оптимальные дозы кортикостероидов, ингибиторов интерлейкинов (тоцилизумаб), антикоагулянтов, преимущественно низкомолекулярных производных гепарина под контролем уровня D-димера и других показателей гемостаза. Антибиотики рекомендуется назначать при присоединении бактериальной коинфекции, что наблюдается редко. Статья адресована в основном для врачей, работающих с больными COVID-19.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Завіднюк Н.Г.
Назва : Актуальні проблеми діагностики Епштейна-Барр вірусної інфекції
Місце публікування : Інфекційні хвороби: всеукраїнський науково-практичний медичний журнал. - Тернопіль, 2015. - № 4. - С. 79-85. - ISSN 1681-2727ISSN 2414-9969 (Шифр ІУ5/2015/4). - ISSN 1681-2727ISSN 2414-9969. - ISSN 1681-2727ISSN 2414-9969
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЭПШТЕЙНА-БАРРА ВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
Анотація: Наведено історичні віхи відкриття Епштейна-Барр вірусу. Розглянуто особливості його структури та життєдіяльності, охарактеризовано деякі вірусні антигени. Описано вплив на імунну систему людини. Показано сучасні погляди на патогенез та клінічну картину інфекційного мононуклеозу та хронічних форм EBV-інфекції, підходи до діагностики із використанням як серологічних методів, так і ПЛР.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М.А., Ничик Н.А., Завіднюк Н.Г., Йосик Я.І.
Назва : Епідеміологічні та клінічні особливості Nipah-вірусної інфекції
Місце публікування : Інфекційні хвороби: всеукраїнський науково-практичний медичний журнал. - Тернопіль, 2018. - № 1. - С. 54-62. - ISSN 1681-2727ISSN 2414-9969 (Шифр ІУ5/2018/1). - ISSN 1681-2727ISSN 2414-9969. - ISSN 1681-2727ISSN 2414-9969
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: NIPAH ВИРУС
ВИРУСНЫЕ БОЛЕЗНИ
Анотація: Мета роботи – узагальнити дані про етіологію, епідеміологічні особливості, клінічні прояви та підходи до лабораторної діагностики Ніпаг-вірусної інфекції, подати основні рекомендації ВООЗ і CDC стосовно її профілактики та лікування. Висновок. Наведені найновіші дані про хворобу, спричинену вірусом Ніпаг (NiV), особливості її розповсюдження, характерні клінічні симптоми та ускладнення свідчать про особливу небезпеку цього захворювання для людства. NiV, згідно із СDC, належить до патогенів з найвищим (4) рівнем біологічної безпеки для збудників інфекційних хвороб, що поширюються повітряно-краплинним механізмом. На даний час методами боротьби з цією інфекцією, згідно з основними рекомендаціями ВООЗ і CDC, є лише профілактичні заходи. Ефективні методи лікування ще не розроблено
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М. А., Ничик Н. А., Завіднюк Н. Г., Йосик Я. І.
Назва : Жовта гарячка: епідеміологія, клініка, діагностика та профілактика
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2018. - N 4. - С. 44-55 (Шифр ІУ5/2018/4)
MeSH-головна: ЖЕЛТАЯ ЛИХОРАДКА
Анотація: В роботі узагальнюються дані про етіологію, епідеміологічні особливості, клінічні прояви та лабораторну діагностику жовтої гарячки, подаються основні рекомендації ВООЗ і CDC стосовно її профілактики та лікування.В работе обобщаются данные об этиологии, эпидемиологических особенностях, клинических проявлениях и лабораторной диагностике желтой лихорадки, даются основные рекомендации ВОЗ и CDC относительно ее профилактики и лечения.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М. А., Ничик Н. А., Завіднюк Н. Г., Йосик Я. І., Іщук І. С., Івахів О. Л.
Назва : COVID-19: епідеміологія, клініка, діагностика, лікування та профілактика
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2020. - N 2. - С. 41-55 (Шифр ІУ5/2020/2)
MeSH-головна: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
Анотація: На підставі огляду наукової літератури наведено основні дані про історію коронавірусних інфекцій людини, зокрема епідемії тяжкого гострого респіраторного синдрому (SARS) і близькосхідного респіраторного синдрому (MERS) та теперішню пандемію COVID-19. Послідовно описано етіологію COVID-19, її епідеміологію, патогенез, основні клінічні варіанти та їх прояви, класифікацію за ступенем тяжкості, можливі ускладнення та обтяжливі чинники. Подано визначення різних випадків цієї інфекції за епідеміологічними та клінічними критеріями. Перечислено лабораторні та апаратні методи діагностики з клінічним тлумаченням. Виокремлено методи специфічної та диференційної діагностики. Наведено показання до госпіталізації хворих на COVID-19 і сучасні підходи до лікування за відсутності специфічних противірусних засобів. У лікуванні акцент зроблено на застосуванні патогенетичної терапії. Стисло наведено основні заходи неспецифічної індивідуальної та колективної профілактики із запровадженням карантину. Стаття призначена головно для лікарів, які працюють з хворими на COVID-19 і контактними особами.На основании обзора научной литературы приведены основные данные об истории коронавирусных инфекций человека, в том числе эпидемии тяжелого острого респираторного синдрома (SARS) и ближневосточного респираторного синдрома (MERS) и нынешней пандемии COVID-19. Последовательно описана этиология COVID-19, ее эпидемиология, патогенез, основные клинические варианты и их проявления, классификация по степени тяжести, возможные осложнения и отягощающие факторы. Даны определения различных случаев этой инфекции по эпидемиологическим и клиническим критериям. Перечислены лабораторные и аппаратные методы диагностики с клиническим толкованием. Выделены методы специфической и дифференциальной диагностики. Приведены показания к госпитализации больных COVID-19 и современные подходы к лечению при отсутствии специфических противовирусных средств. В лечении акцент сделан на применении патогенетической терапии. Кратко приведены основные мероприятия неспецифической индивидуальной и коллективной профилактики с введением карантина. Статья предназначена в основном для врачей, работающих с больными COVID-19 и контактными лицами.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М. А., Івахів О. Л., Вишневська Н. Ю., Качор В. О., Іщук І. С., Йосик Я. І., Васильєва Н. А., Копча В. С., Ничик Н. А., Завіднюк Н. Г.
Назва : Практичні навички для студентів медичного факультету на кафедрі інфекційних хвороб з епідеміологією: нові підходи та оптимізація навчання
Паралельн. назви :Practical skills of medical faculty students at the infectious diseases and epidemiology department: new approaches and optimization of teaching
Місце публікування : Медична освіта. - Тернопіль, 2018. - N 4. - С. 19-21 (Шифр МУ7/2018/4)
MeSH-головна: ОБУЧЕНИЕ
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ
Анотація: Мета роботи - поліпшити якість засвоєння нових практичних навичок студентами на кафедрі інфекційних хвороб завдяки вдосконаленню методів викладання. Основна частина. У статті наведено підходи викладачів кафедри інфекційних хвороб до навчання практичних навичок студентів з наданням переваги сучасним методам діагностики інфекційної патології та використанню новітніх досягнень медичної науки. Висвітлено проблемні питання підготовки студентів з інфекційних хвороб у вищих медичних навчальних закладах. Наводиться досвід впровадження в навчальний процес нових методик із використанням як теоретичних, так і практичних методів для формування практичних навичок у майбутніх лікарів з дисципліни "Інфекційні хвороби". Висновок. Удосконалення засвоєння практичних навичок у клініці інфекційних хвороб, як і на інших клінічних кафедрах, - це складний і тривалий процес. Необхідно більше уваги приділяти оволодінню студентами не тільки традиційними, а й новітніми методами діагностики інфекційних хвороб і лікування хворих, використовуючи й розробки колективу кафедри.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М. А., Ничик Н. А., Завіднюк Н. Г., Йосик Я. І.
Назва : Проблема пандемічного грипу A/H1N1
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2019. - N 2. - С. 45-57 (Шифр ІУ5/2019/2)
MeSH-головна: ГРИППА A ВИРУС, H1N1 ПОДТИП
ПАНДЕМИИ
Анотація: Висвітлено етіологічні, епідеміологічні, клінічні особливості пандемічного грипу А/H1N1. Наведено критерії діагностики, профілактики грипу А/H1N1, основні рекомендації ВООЗ і CDC стосовно його профілактики та лікування. Освещены этиологические, эпидемиологические, клинические особенности пандемического гриппа А/H1N1. Приведены критерии диагностики, профилактики гриппа А/H1N1, основные рекомендации ВОЗ и CDC относительно его профилактики и лечения.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ничик Н.А., Завіднюк Н.Г., Федчишин Н.Ф.
Назва : Близькосхідний респіраторний синдром
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - 2014. - N 4. - С. 71-75 (Шифр ІУ5/2014/4)
MeSH-головна:

Анотація: Наведено дані про новий коронавірус, який було виявлено в 2012 році в Йорданії. Він отримав назву - вірус Близькосхідного респіраторного синдрому чи англійською - Middle East respiratory syndrom coronavirus (MERS-CoV). Описано новітні дослідження по епідеміології та клініці захворювання. Потрібно наголосити, що лікування та профілактика цього захворювання не розроблені.Приведены данные о новом коронавирусе, который был выявлен в 2012 году в Иордании. Он получил название - вирус Ближневосточного респираторного синдрома или на английском - Middle East respiratory syndrom coronavirus (MERS - CoV). Описаны новейшие исследования по эпидемиологии и клинике заболевания. Нужно отметить, что лечение и профилактика этого заболевания не разработаны.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М. А., Ничик Н. А., Завіднюк Н. Г., Йосик Я. І.
Назва : Епідеміологічні та клінічні особливості гарячки Рифт-Валлі
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2019. - N 4. - С. 53-62 (Шифр ІУ5/2019/4)
MeSH-головна: РИФТ ДОЛИНЫ ЛИХОРАДКА
Анотація: Мета роботи – узагальнити дані про етіологію, епідеміологічні особливості, клінічні прояви та підходи до лабораторної діагностики гарячки Рифт-Валлі, подати основні рекомендації ВООЗ і CDC стосовно профілактики та лікування цієї інфекції. Висновок. Наведені найновіші дані про хворобу, спричинену вірусом гарячки Рифт-Валлі (Rift Valley fever virus), особливості її розповсюдження, характерні клінічні симптоми та ускладнення свідчать про особливу небезпеку цього захворювання для людства. Через серйозні наслідки хвороби, можливість виникнення великих епідемій, поширення за межі Африки ГРВ включено до Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП) 2005 року до групи інфекційних хвороб «які становлять особливу національну та регіональну проблему», а збудник віднесено до тих біологічних агентів, які офіційно визнано чинниками біологічної зброї. Вірус ГРВ здатний інфікувати багато видів тварин, призводити до розвитку тяжких захворювань серед великої рогатої худоби, овець, верблюдів і кіз. Резервуаром збудника можуть бути також антилопи і гризуни. Найчутливішими до збудника є вівці, більше 90 % інфікованих ягнят помирає. Показник викиднів серед інфікованих вагітних овець досягає майже 100 %. На даний час основними методами боротьби з цією інфекцією, згідно з основними рекомендаціями ВООЗ і CDC, є лише профілактичні заходи. Ліцензованих вакцин проти ГРВ, доступних для людини, немає. Ефективні методи лікування ще не розроблені.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Копча В.С., Завіднюк Н.Г., Ничик Н.А., Легеза К. М., Іщук І. С., Борак В. П.
Назва : Сучасні етіотропні противірусні хіміопрепарати
Місце публікування : Інфекц. хвороби: науково-практичний журнал. - Тернопіль: Тернопільський державний медичний університет, 2013. - N 1. - С. 84-95 (Шифр ІУ5/2013/1)
MeSH-головна: ПРОТИВОВИРУСНЫЕ СРЕДСТВА
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Завіднюк Н.Г.
Назва : Бактеріофаги: назад у майбутнє
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2015. - N 1. - С. 72-78 (Шифр ІУ5/2015/1)
MeSH-головна:

Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Завіднюк Н.Г.
Назва : Сучасний погляд на комбіноване лікування деяких герпетичних інфекцій
Місце публікування : Вісн. наук. досліджень. - Тернопіль, 2015. - N 4. - С. 14-17 (Шифр ВУ9/2015/4)
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шкільна М. І., Андрейчин М. А., Івахів О. Л., Йосик Я. І., Завіднюк Н. Г., Творко М. С., Корда М. М., Кліщ І. М.
Назва : Динаміка інтерлейкінів у хворих на лайм-бореліоз
Паралельн. назви :Interleukins dynamic in patients with lyme borreliosis
Місце публікування : Медична та клінічна хімія. - Тернопіль, 2020. - Том 22, N 1. - С. 17-22 (Шифр МУ92/2020/22/1)
MeSH-головна: ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ
ИНТЕРЛЕЙКИНЫ
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Андрейчин М.А., Завіднюк Н.Г., Ничик Н.А.
Назва : Проблеми хвороби Зіка у світі
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - 2016. - N 1. - С. 56-62 (Шифр ІУ5/2016/1)
Знайти схожі

16.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2020р.,N 2
Цікаві статті :
Виноград Н. О. Оптимізація протиепідемічного забезпечення у динаміці пандемії COVID-19/ Н. О. Виноград [та ін.] (стр.6-14)
Марценюк В. П. Ідентифікація параметрів у SIR-моделях за результатами пандемії COVID-19 в Тернопільській області/ В. П. Марценюк [та ін.] (стр.15-21)
Шкільна М. І. Лайм-бореліоз та кліщові поворотні гарячки у лісівників Тернопільщини/ М. І. Шкільна [та ін.] (стр.22-30)
Широбоков В. П. Коронавірусні інфекції у людини/ В. П. Широбоков, В. А. Понятовський (стр.31-40)
Андрейчин М. А. COVID-19: епідеміологія, клініка, діагностика, лікування та профілактика/ М. А. Андрейчин [та ін.] (стр.41-55)
Бондаренко А. М. Роздуми стосовно лікувальної та профілактичної перспективності різних засобів при COVID-19/ А. М. Бондаренко, В. С. Копча (стр.56-64)
Грицко Р. Ю. Що насправді означає тестування на коронавірус для пацієнта?/ Р. Ю. Грицко, Г. І. Біла, Р. О. Білий (стр.65-72)
Москалюк В. Д. Клінічні прояви ВІЛ-асоційованого ураження центральної нервової системи та вплив на них антиретровірусної терапії/ В. Д. Москалюк [та ін.] (стр.73-83)
Іванова Л. А. Кір у дітей, поєднаний з іншими інфекційними захворюваннями/ Л. А. Іванова [та ін.] (стр.84-87)
Славний ювілей доцента Миколи Степановича Суременка: 75 років від дня народження (стр.88-89)
Андрейчин М. А. Дві книжки про визначного лікаря-епідеміолога Генріха Мосінга/ М. А. Андрейчин (стр.90-92)
Цікаві статті :
Знайти схожі


17.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2014р.,N 4
Цікаві статті :
Пам'яті ректора Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського члена-кореспондента НАМН України, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Леоніда Якимовича Ковальчука (стр.5-6)
Андрейчин М.А. Проблема ВІЛ-інфекції в Україні і участь лікарів загальної практики - сімейної медицини в її вирішенні/ М. А. Андрейчин (стр.7-12)
Показники функції ендотелію у хворих на хронічний гепатит С з кріоглобулінемією на тлі противірусного лікування (стр.13-19)
Возна Х.І. Дисфункція ендотелію при ВІЛ/HCV-коінфекції/ Х. І. Возна (стр.20-23)
Мамедова Е. С. Зміни при УЗД у пацієнтів з коінфекцією ХГС/ВІЛ залежно від рівня клітин CD4/ Е. С. Мамедова, М. Ч. Корчинський (стр.24-30)
Грижак І.Г. Ефективність лікування церебрального токсоплазмозу у ВІЛ-інфікованих осіб з використанням імуноглобулінів людини/ І. Г. Грижак (стр.30-34)
Ліпковська І.В. Гіперчутливість до антигенів Т. gondii у хворих на інфекційні недуги, що перебігають на тлі латентної форми токсоплазмозу/ І. В. Ліпковська (стр.35-38)
Клінічні та епідеміологічні особливості сучасної бешихи (стр.39-42)
Ніколов В.В. Сучасна клініко-епідеміологічна характеристика бешихи в Болгарії/ В. В. Ніколов (стр.42-44)
Тєрьошин В.О. Ефективність ентеросорбенту "біле вугілля" в комплексному лікуванні хворих на первинну бешиху/ В. О. Тєрьошин, Я. А. Соцька, О. В. Круглова (стр.45-49)
Трихліб В.І. Шкірні прояви при хворобі Лайма/ В. І. Трихліб (стр.49-52)
Волосовець Т.М. Перебіг катарального гінгівіту, генералізованого пародонтиту початкового та І ступеня в осіб різного віку на тлі персистуючої герпесвірусної інфекції/ Т. М. Волосовець (стр.52-57)
Кармазіна Г.М. Оцінка ступеня тяжкості та можливості прогнозування перебігу гострого кишкового клебсієльозу у дітей першого року життя/ Г. М. Кармазіна (стр.57-60)
Андрейчин Ю.М. Моделювання слизової оболонки верхньощелепних синусів на тлі токсичного гепатиту в експерименті/ Ю. М. Андрейчин (стр.61-63)
Копча В.С. Патогенетичне обгрунтування лікування хворих на грип та інші ГРВІ/ В. С. Копча, Ю. В. Копча (стр.64-70)
Ничик Н.А. Близькосхідний респіраторний синдром/ Н. А. Ничик, Н. Г. Завіднюк, Н. Ф. Федчишин (стр.71-75)
Бондаренко А.М. Клінічні протоколи - допомога чи перешкода?/ А. М. Бондаренко (стр.76-82)
Випадок завезеної тропічної малярії з летальним наслідком: патоморфологічні зміни (стр.83-88)
Копча В.С. Випадок ін'єкційного ботулізму/ В. С. Копча, В. Т. Борак (стр.88-90)
Ничик Н.А. Біліарна гамартома/ Н. А. Ничик, С. В. Сніцаренко (стр.90-91)
Цікаві статті :
Знайти схожі


18.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2015р.,N 1
Цікаві статті :
Бондаренко А.М. Визначення чутливості криптококів до антимікотиків - основа ефективності лікування криптококового менінгіту/ А. М. Бондаренко (стр.6-19)
Грижак Л.Р. Ефективність препаратів специфічних імуноглобулінів і рибонуклеїнової кислоти у лікуванні ВІЛ-інфікованих осіб, хворих на цитомегаловірусний енцефаліт/ Л. Р. Грижак, Б. М. Дикий, З. Ю. Ткачук (стр.20-24)
Москалюк В.Д. Епідеміологічна характеристика герпесвірусної інфекції на Буковині протягом 2010-2014 рр./ В. Д. Москалюк, М. О. Соколенко (стр.25-28)
Покровська Т.В. Порівняльна характеристика клінічного перебігу кору в дітей і дорослих/ Т. В. Покровська, В. В. Гнатюк, О. Б. Надрага (стр.28-32)
Ліпковська І.В. Застосування токсоплазміну для протирецидивного лікування хворих на токсоплазмоз/ І. В. Ліпковська, А. І. Сидяченко, В. А. Сидяченко (стр.33-36)
Hierarchic structure of nasopharynx microbiotic community in patients with acute respiratory infection (стр.37-40)
Андрейчин Ю.М. Мікроморфометрична оцінка змін стінок верхньощелепних синусів у морських свинок при експериментальному синуситі/ Ю. М. Андрейчин, В. А. Міхньов, Ю. М. Орел (стр.41-44)
Bobrovytska A.I. Organism's main reactive potental specialities of young children by BCG-lymphadenitis/ A. I. Bobrovytska, T. F. Holubova, V. V. Sukhodolska (стр.45-48)
Vynnychuk N.A. Peculiarities of chemioresistant micobacterium tuberculosis in Ternopil region in recent years/ N. A. Vynnychuk, S. I. Klymnyuk (стр.49-52)
Орел Ю.М. Порушення поглинально-видільної функції печінки в пізній період травматичної хвороби/ Ю. М. Орел (стр.53-57)
Інфекційні захворювання під час локальних війн (стр.58-65)
Возна Х.І. Ендотелій: функціональні властивості та його дисфункція/ Х. І. Возна, В. Д. Москалюк (стр.66-71)
Завіднюк Н.Г. Бактеріофаги: назад у майбутнє/ Н. Г. Завіднюк (стр.72-78)
Кравчук Ю.А. Оцінка ситуації стосовно лептоспірозу в світлі соцекосистемного аналізу/ Ю. А. Кравчук (стр.79-86)
Демкович А.Є. Особливості формування мікробіоценозу в розвитку запальних захворювань пародонта/ А. Є. Демкович (стр.87-92)
Кіселик І.О. Спалах гострого гепатиту D у відділенні хронічного гемодіалізу/ І. О. Кіселик (стр.93-97)
Морочковський Р.С. Захворювання на сказ у Волинській області/ Р. С. Морочковський (стр.97-99)
Поважний ювілей Наталі Сергіївни Доніч (стр.100-101)
Славний ювілей Михайла Антоновича Андрейчина (стр.101-103)
Вітаємо з ювілеєм! (стр.104-105)
Світлій пам'яті Дмитра Євгеновича Телегіна (стр.106)
Трихліб В.І. Науково-практична конференція "Актуальні інфекційні захворювання. Клініка. Діагностика. Лікування та профілактика"/ В. І. Трихліб (стр.107-109.)
Цікаві статті :
Знайти схожі


19.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2020р.,N 3
Цікаві статті :
Андрейчин М. А. Лікування хворих з COVID-19 на сучасному етапі/ М. А. Андрейчин [та ін.] (стр.5-17)
Юрко К. В. Особливості порушення системи гемостазу у хворих на коронавірусну інфекцію/ К. В. Юрко [та ін.] (стр.18-22)
Живиця Д. Г. Сироватковий вміст 25-(OH) вітаміну D не впливає на ефективність безінтерферонових режимів лікування хворих на HCV-інфекцію/ Д. Г. Живиця, О. В. Царьова (стр.23-28)
Шевченко-Макаренко О. П. Аналіз рівня експресії мікроРНК-29А у хворих з різними клінічними варіантами хронічної HCV-інфекції/ О. П. Шевченко-Макаренко (стр.29-35)
Москалюк В. Д. Когнітивні порушення при ВІЛ-інфекції/ В. Д. Москалюк [та ін.] (стр.36-43)
Коваленко Н. І. Аналіз антибіотикорезистентності умовно-патогенної мікрофлори, виділеної при негоспітальних пневмоніях/ Н. І. Коваленко, Т. М. Замазій, І. В. Новікова (стр.44-49)
Бережна А. В. Оцінка рівня знань, прихильності та практики медичних працівників щодо роботи із судинними катетерами та запобігання інфекційним ускладненням катетеризації судин/ А. В. Бережна, С. Д. Новіков, Т. О. Чумаченко (стр.50-59)
Yarmuhamedova N. A. Clinical and epidemiological aspects of neurobrucellosis according to the information on Samarkand municipal infectious diseases hospital/ N. A. Yarmuhamedova [et al.] (стр.60-65)
Чемич М. Д. Клініко-лабораторні особливості цирозу печінки, асоційованого з вірусами гепатитів/ М. Д. Чемич, А. О. Горбачевський (стр.66-72)
Малий В. П. Патогенез коронавірусної інфекції COVID-19/ В. П. Малий [та ін.] (стр.73-83)
Шагінян В. Р. Клініко-епідеміологічні особливості паразитарної інвазії BLASTOCYSTIS SPP./ В. Р. Шагінян [та ін.] (стр.84-90)
Віктор Федорович Марієвський. До 75-річчя з дня народження (стр.91-92)
Заслуженому працівнику освіти України, епідеміологу Олександру Даниловичу Крушельницькому виповнилося 70 років (стр.93-94)
Славний ювілей Остяка Романа-Йосифа Степановича (стр.95-96)
Світлої пам'яті професора Антоніни Олексіївни Руденко (стр.97-98)
Цікаві статті :
Знайти схожі


20.

Назва журналу :Медична та клінічна хімія -2020р. т.22,N 1
Цікаві статті :
Kravchenko G. B. Hypoglycemic and hypolipidemic activity of arginine containing bearberry leaves extract in insulin resistant rats/ G. B. Kravchenko, O. A. Krasilnikova, M. Mazen (стр.5-10)
Сегеда Ю. С. Вплив чинників серцево-судинного ризику на рівні тол-подібних рецепторів 2 та васкулоендотеліального фактора росту у хворих на ревматоїдний артрит/ Ю. С. Сегеда [та ін.] (стр.11-16)
Шкільна М. І. Динаміка інтерлейкінів у хворих на лайм-бореліоз/ М. І. Шкільна [та ін.] (стр.17-22)
Долгіх Г. В. Активність катепсинів B, L, H у плазмі крові пацієнтів із хронічними дифузними захворюваннями печінки/ Г. В. Долгіх [та ін.] (стр.23-35)
Гнатюк М. С. Процеси ліпопероксидації в сім’яниках за умов пострезекційної артеріальної легеневої гіпертензії/ М. С. Гнатюк, С. О. Коноваленко, Л. В. Татарчук (стр.36-41)
Гаріян С. В. Зміни в системі пероксидного окиснення ліпідів у піддослідних тварин внаслідок модельованої поєднаної абдоміно-скелетної травми та ішемії-реперфузії нижніх кінцівок/ С. В. Гаріян (стр.42-48)
Федосєєва О. В. Зміни показників антиоксидантно-прооксидантної системи в тканині легень за умов травми органів черевної порожнини, гіповолемічного шоку та реперфузії нижніх кінцівок в експерименті/ О. В. Федосєєва (стр.49-56)
Безкоровайна Г. О. Гендерні аспекти кардіопротекторної ефективності мелатоніну при розвитку адреналініндукованого некрозу міокарда на тлі перманентного освітлення/ Г. О. Безкоровайна, І. М. Кліщ, М. Р. Хара (стр.57-63)
Вастьянов Р. C. Непряма реваскуляризація при діабетичній мікроангіопатії – від експериментальних моделей до клінічного застосування/ Р. C. Вастьянов, О. В. Чехлова, М. В. Чехлов (стр.64-72)
Жулай Т. С. Ефективність і переносимість енісаміуму йодиду назального спрею: результати доклінічних та клінічних досліджень/ Т. С. Жулай [та ін.] (стр.73-82)
Гецько Н. В. Зміни показників протеолітичної активності сироватки крові у щурів за умови пасивного тютюнокуріння на тлі тривалого введення натрій глутамату у віковому аспекті/ Н. В. Гецько, I. Я. Криницька (стр.83-90)
Рябуха О. І. Вміст йоду в щитоподібних залозах білих щурів при прийманні йоду органічного і неорганічного за умов субклінічного гіпертиреозу/ О. І. Рябуха (стр.91-98)
Яремчук О. З. Вплив модуляторів синтезу оксиду азоту на показники гемостазу при експериментальному антифосфоліпідному синдромі/ О. З. Яремчук (стр.99-106)
Зарівна Н. О. Розробка методики ідентифікації флавоноїдів та гідроксикоричних кислот в екстрактах чебрецю повзучого/ Н. О. Зарівна, Л. С. Логойда (стр.107-111)
Манзій Т. П. Дослідження макро- та мікроелементного складу листків pinus sylvestris l. та pinus mugo turra/ Т. П. Манзій (стр.112-117)
Новосел О. М. Визначення арбутину в груші звичайної листі сортів Лимонка, Лісова красуня та Ноябрська/ О. М. Новосел [та ін.] (стр.118-122)
Був світочем науки, патріотом і неординарною людиною (стр.123-124)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-20    21-28 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)