Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Гулиев, Н. Дж.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 2
Показанi документи с 1 за 2
1.

Назва журналу :Сучасна педіатрія. Україна -2019р.,N 5
Цікаві статті :
Дорош О. І. Лейкемоїдні реакції та хронічні мієлопроліферативні захворювання у дітей: схожість і відмінності/ О. І. Дорош [та ін.] (стр.9-30)
Кушніренко С. В. Вплив метаболічної терапії на карнітиновий статус і метаболомічний профіль амінокислот у дітей, хворих на хронічну хворобу нирок/ С. В. Кушніренко, Н. В. Ольхович (стр.31-37)
Гулиев Н. Дж. Оценка психомоторного развития детей до года, перенесших желтуху в неонатальном периоде, с помощью Денверского скринингового теста ІІ/ Н. Дж. Гулиев, Г. Х. Гаджизаде (стр.38-42)
Рак Л. И. Физическая активность и физическое развитие детей школьного возраста/ Л. И. Рак, Е. В. Штрах (стр.43-48)
Мэтрэнгунэ Н. Г. Влияние поведенческих факторов риска на развитие артериальной гипертензии у детей/ Н. Г. Мэтрэнгунэ, Л. И. Бигир-Тхоряк, С. В. Кожокарь (стр.49-56)
Слабкий Г. О. Готовність лікарів загальної практики-сімейних лікарів до попередження передчасної смерті дітей: за даними соціологічного дослідження/ Г. О. Слабкий, С. В. Дудник (стр.57-63)
Yankovskiy D. S. The role of microbiome in the formation of child health (literature review)/ D. S. Yankovskiy, V. P. Shirobokov, G. S. Dyment (стр.64-88)
Янковский Д. С. Роль микробиома в формировании здоровья ребенка (обзор литературы)/ Д. С. Янковский, В. П. Широбоков, Г. С. Дымент (стр.89-111)
Бойко Я. Є. Диференціальна діагностика артритів у дітей/ Я. Є. Бойко (стр.112-122)
Марунчин Т. А. Особливості ведення дітей із первинними та вторинними гіпогаммаглобулінеміями (огляд літератури)/ Т. А. Марунчин, А. П. Волоха (стр.123-132)
Мальська А. А. Аневризма вени Галена як екстракардіальна причина важкої серцевої недостатності у періоді новонародженості/ А. А. Мальська, О. Б. Куриляк, Л. Є. Борова (стр.133-140)
Душар М. І. Синдром Альперса-Гуттенлохера у лікарській практиці (клінічний випадок)/ М. І. Душар [та ін.] (стр.141-147)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гулиев Н. Дж., Гаджизаде Г. Х.
Назва : Оценка психомоторного развития детей до года, перенесших желтуху в неонатальном периоде, с помощью Денверского скринингового теста ІІ
Місце публікування : Сучасна педіатрія. Україна. - Київ, 2019. - N 5. - С. 38-42 (Шифр СУ66/2019/5)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ГИПЕРБИЛИРУБИНЕМИЯ НОВОРОЖДЕННЫХ
ГЕМАТО-ЭНЦЕФАЛИЧЕСКИЙ БАРЬЕР
БЕЛКИ НЕРВНОЙ ТКАНИ
ПСИХОМОТОРНЫЕ РАССТРОЙСТВА
ДЕТИ
Анотація: Мета: оцінка психомоторного розвитку (ПМР) у дітей віком до року, що народилися передчасно та перенесли жовтяницю у неонатальному періоді. Матеріали і методи. Обстежено 86 дітей, що мали жовтяницю у неонатальному періоді, які залежно від гестаційного віку на момент народження були розподілені на дві групи: I група — доношені (n=54), II група — передчасно народжені (n=32). Усім обстеженим у 3, 6, 9, 12 місяців оцінювали ПМР за допомогою Денверського скринінгового тесту II. Для вивчення впливу неонатальної гіпербілірубінемії на проникність гематоенцефалічного бар'єру у всіх дітей у динаміці неонатального періоду (1–3, 5–7, 21–28 дні) визначалися нейроспецифічні білки — нейроспецифічна енолаза (NSE), гліафибрилярний кислий протеїн (GFAP) і трофічний фактор мозку (BDNF). Результати та висновки. У 22,2% доношених і 35,3% передчасно народжених дітей, що мали гіпербілірубінемію у неонатальному періоді, спостерігається затримка розвитку. У дітей із затримкою ПМР, як доношених, так і народжених передчасно, у неонатальному періоді виявлялися вищі рівні нейроспецифічних білків порівняно з дітьми із нормальним ПМР, що дозволяє використовувати ці показники у якості критеріїв прогнозування.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)