Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Головач, І. Ю.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 70
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-70 
1.


   
    Оцінка стану кісткової тканини за показниками ультразвукової денсинометрії у гендерному аспекті (дослідження СКЕЛЕТ) [Текст] = Evaluation of the bone fissue statein terms of ultrasoungd densifomeiry in the gender aspect (SCELET study) / О. М. Барна [та ін.] // Ліки України. - 2018. - N 3. - С. 57-60
MeSH-головна:
ОСТЕОПОРОЗ
КОСТЕЙ БОЛЕЗНИ МЕТАБОЛИЧЕСКИЕ
ДЕНСИТОМЕТРИЯ
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ
СКЕЛЕТ
Анотація: Остеопороз – системне захворювання скелета, що характеризується зниженням кісткової маси і погіршенням якості кісткової тканини. Це призводить до крихкості кісток і підвищеного ризику переломів. Існують гендерні відмінності в швидкості розвитку та вираженості остеопорозу. У чоловіків кісткове ремоделювання розвивається менш інтенсивно в зв'язку з відсутністю різкого, порівняно з жінками, зниження рівня статевих гормонів, що є причиною постменопаузального остеопорозу. Втрата кісткової маси у чоловіків відбувається лінійно і поступово впродовж десятиліть. Метою проведення дослідження СКЕЛЕТ (Стан Кісткової тканини сЕред насеЛення України: Епідеміологічні Тенденції) було оцінити стан кісткової тканини у населення України і порівняти показники в різних регіонах залежно від статевого аспекту. Матеріали і методи. Дослідження СКЕЛЕТ ґрунтувалося на обстеженні населення у великих містах України – Києві, Харкові, Одесі, Львові. Всього денситометричне обстеження пройшли 986 людей, з них 84,6 % – жінки, середній вік усіх обстежених складав 49,2±15,32 років. Результати. Нормальні показники МЩКТ мали 45,54 %, обстежених жінок чотирьох міст України (Київ, Одеса, Львів, Харків), остеопенію було виявлено у 47,43 % і остеопороз – у 7,03 % обстежених незалежно від віку. Найбільша частота остеопорозу була виявлена у жінок м. Київ. Висновки. Корисним інструментом скринінгу остеопорозу є ультразвукова денситометрія. В дослідженні СКЕЛЕТ, яке охоплювало населення різних міст України, найвищий рівень ризику переломів кісток виявлено у жінок м. Київ.


Дод.точки доступу:
Барна, О.М.; Головач, І.Ю.; Погребняк, О.О.; Корост, Я. В.; Пехенько, B. C.; Аліфер, О. О.; Лотушко, В. В.; Дивнич, Є. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    До 70-річчя створення Европейської антиревматичної ліги: досягнення ревматології [Текст] / В. М. Коваленко [и др.] // Український ревматологічний журнал. - 2017. - № 3. - С. 3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
РЕВМАТОЛОГИЯ (история, статистика, тенденции, экономика)
МЕДИЦИНСКИЕ ОБЩЕСТВА
ЮБИЛЕИ И ДРУГИЕ ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ


Дод.точки доступу:
Коваленко, В. М.; Головач, І. Ю.; Яременко, О. Б.; Рекалов, Д. Г.; Шуба, Н. М.; Гарміш, О. О.; Гнилорибов, А. М.; Тер-Вартаньян, С. Х.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Головач, І. Ю.
    Сучасна стратегія діагностики і довготривалого лікування постменопаузального остеопорозу [Текст] / І. Ю. Головач // Український ревматологічний журнал. - 2018. - № 2. - С. 9-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бисфосфонаты
MeSH-головна:
ОСТЕОПОРОЗ ПОСТКЛИМАКТЕРИЧЕСКИЙ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ПЕРЕЛОМЫ КОСТИ (профилактика и контроль, этиология)
КОСТИ ПЛОТНОСТЬ (действие лекарственных препаратов)
Анотація: В оглядовій статті представлено й узагальнено сучасні дані щодо підходів до діагностики та лікування постменопаузального остеопорозу. В огляді зроблено спробу допомогти визначити вибір лікарських засобів і забезпечити найкращі клінічні стратегії управління для жінок у постменопаузальний період. Діагноз остеопорозу базується на виокремленні пацієнтів із високим ризиком переломів і виявленні у них таких критеріїв: перенесений остео­поротичний перелом, 10-річна ймовірність перелому за регіональною моделлю FRAX перевищує поріг втручань і Т-критерій, визначений методом двофотонної рентгенівської абсорбціометрії, нижче –2,5 SD. Щодо питання, хто з пацієнток підлягає фармакологічному втручанню, то виділяють три групи: пацієнти з низькоенергетичними переломами в анамнезі, пацієнти з низькою кістковою масою і пацієнти з остеопенічним синдромом і високим ризиком виникнення остеопоротичних переломів (за даними FRAX). Медикаментозне лікування при остеопорозі спрямоване на зниження ризику переломів. Бісфосфонати є препаратами першої лінії. Особливості їх фармакології та здатність накопичуватися у кістковій тканині роблять можливим проведення пауз у лікуванні — «лікарських канікул». Рішення про тривалість терапії бісфосфонатами і довгочасність перерви в лікуванні, а також застосування препаратів з альтернативним механізмом дії необхідно приймати з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта з використанням щорічної оцінки факторів ризику, динаміки мінеральної щільності кістки і маркерів кісткового обороту.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Головач, І. Ю.
    Ефективність та доцільність застосування напроксену при різних клінічних ситуаціях [Текст] / І. Ю. Головач // Міжнародний неврологічний журнал. - 2017. - N 8. - С. 65-70. - Бібліогр.: с. 69-70
MeSH-головна:
РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия)
НАПРОКСЕН (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Головач, І. Ю.
    Діагностичне і прогностичне значення антицитрулінованих антитіл у ревматології [Текст] / І. Ю. Головач // Український ревматологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 25-32. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ (диагностика, метаболизм, микробиология, этиология)
РЕВМАТОИДНЫЙ ФАКТОР (метаболизм)
АУТОАНТИТЕЛА
ПЕПТИДЫ ЦИКЛИЧЕСКИЕ
ВИМЕНТИН

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Оцінка стану кісткової тканини за показниками УЗ денситометрії у віковому аспекті (дослідження СКЕЛЕТ) [Текст] = Evaluation of the bone tissue state in terms of ultrasound densitometry in the age aspect (SCELF research) / О. М. Варна [та ін.] // Ліки України. - 2017. - № 8. - С. 65-70. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
АБСОРБЦИОМЕТРИЯ ФОТОННАЯ (использование)
КОСТЬ И КОСТНЫЕ ТКАНИ (рентгенография)
УКРАИНА
Анотація: Мета дослідження. Метою проведення дослідження СКЕЛЕТ (Стан Кісткової тканини сЕред насеЛення України: Епідеміологічні Тенденції) було оцінити стан кісткової тканини серед населення України і порівняти показники в різних регіонах у віковому аспекті. Матеріали і методи. Дослідження СКЕЛЕТ ґрунтувалося на обстеженні населення у великих містах України – Києві, Харкові, Одесі, Львові. Всього денситометричне обстеження пройшло 986 людей, з них 84,6% - жінки, середній вік всіх обстежених – 49,2±15,32 років. Усі обстежені були поділені на 3 групи за віковим показником - 40 років, 41 - 55 років, 55 років. Результати. В цілому в дослідженні СКЕЛЕТ серед всіх обстежених осіб чотирьох міст України за показниками МЩКТ незалежно від віку половина мала нормальні показники МЩКТ, остеопенію було виявлено у 43% і остеопороз 7% обстежених. Найбільша частота остеопорозу була виявлена серед населення м. Києва в усіх вікових групах. Остеопенію у віковій групі до 40 років було більше виявлено серед киян, а у віці старше 55 років у жителів м. Харків. Висновки. Остеопороз - системне метаболічне захворювання скелету, яке прогресує з віком серед населення України. Вчасна діагностика та профілактика цього стану допоможе запобігти епідемії його в нашій державі і запобігти медико-соціальним наслідкам


Дод.точки доступу:
Варна, О. М.; Головач, І. Ю.; Погребняк, О. О.; Корост, Я. В.; Пехенько, B. C.; Аліфер, О. О.; Лотушко, В. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Головач, І. Ю.
    Алгоритм діагностики та покрокового лікування остеоартриту: на допомогу сімейному лікарю [Текст] = Algorithm of diagnostics and step-by-step treatment of osteoarthritis: to help a family physician / І. Ю. Головач // Ліки України. - 2017. - № 5. - С. 16-21. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
ОСТЕОАРТРИТ (диагностика, терапия)
СЕМЕЙНАЯ ПРАКТИКА (тенденции)
Анотація: У етапі узагальнено сучасні підходи до діагностики та лікування такого поширеного захворювання, як остеоартрит. Представлено критерії діагностики остеоартриту різної локалізації, а також алгоритм лікування остеоартриту колінних суглобів ESCEO-2014. Ці рекомендації є першим досвідом створення докладного алгоритму, який дозволяє лікарям різних спеціальностей орієнтуватися в численних методах лікування остеоартриту та обирати адекватну терапію на різних стадіях розвитку цього захворювання. Алгоритм побудований як покрокові дії, що зумовлюють перехід до наступного кроку у разі неефективності попереднього етапу чи утримання симптомів остеоартриту. Фармакологічне лікування необхідно модифікувати та поступово нарощувати відповідно до вказаних кроків до досягнення задовільної клінічної відповіді. Рекомендується призначати повільно діючі симптом-модифікуючі препарати вже на перших етапах встановлення діагнозу та лікування остеоартриту, а нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) - у разі недостатності симптом-модифікуючої дії хондроїтину сульфату і глюкозаміну, Вибір НПЗП необхідно базувати на оцінці ризику побічних ефектів та індивідуально обирати препарат у кожному випадку, зважаючи на гастротоксичність, нефротоксичність та підвищення серцево-судинних подій при тривалому використанні цих препаратів

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Головач, І. Ю.
    Кардіоваскулярна безпека як важливий критерій вибору нестероїдних протизапальних препаратів [Текст] / І. Ю. Головач // Міжнародний неврологічний журнал. - 2017. - N 6. - С. 68-74. - Бібліогр.: с. 73
Рубрики: Налгезин®форте
MeSH-головна:
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (вредные воздействия, терапевтическое применение)
НАПРОКСЕН (вредные воздействия, прием и дозировка, терапевтическое применение)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА (действие лекарственных препаратов)
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ И НЕБЛАГОПРИЯТНЫЕ РЕАКЦИИ, СВЯЗАННЫЕ С ЛЕКАРСТВАМИ
ФАКТОРЫ РИСКА

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Головач, І. Ю.
    Розвиток мультифокального асептичного остеонекрозу в пацієнта із дерматоміозитом як ускладнення глюкокортикоїдної терапії [Текст] / І. Ю. Головач, Т. М. Чіпко, О. М. Михальченко // Український ревматологічний журнал. - 2017. - № 2. - С. 58-64. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДЕРМАТОМИОЗИТ (лекарственная терапия)
ОСТЕОНЕКРОЗ (диагностика, этиология)
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ (вредные воздействия)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ


Дод.точки доступу:
Чіпко, Т. М.; Михальченко, О. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Головач, І. Ю.
    Асептичний некроз колінних суглобів у хворого на дерматоміозит, якому проводили високодозову глюкокортикоїдну терапію [Текст] / І. Ю. Головач, Т. М. Чіпко, О. М. Михальченко // Therapia. Український медичний вісник. - 2017. - N 9. - С. 32-34
MeSH-головна:
ДЕРМАТОМИОЗИТ (лекарственная терапия)
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ (вредные воздействия, прием и дозировка)
ЛЕКАРСТВО, ДОЗА-ЭФФЕКТ ЗАВИСИМОСТЬ
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ И НЕБЛАГОПРИЯТНЫЕ РЕАКЦИИ, СВЯЗАННЫЕ С ЛЕКАРСТВАМИ
ОСТЕОНЕКРОЗ (химически вызванный)
КОЛЕННЫЙ СУСТАВ (патология, рентгенография)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ


Дод.точки доступу:
Чіпко, Т.М.; Михальченко, О.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Головач, І. Ю.
    Сучасні рекомендації з менеджменту подагри [Текст] / І. Ю. Головач // Ліки України. - 2020. - № 3. - С. 36-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фебуксостат
MeSH-головна:
ГИПЕРУРИКЕМИЯ (лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль)
ПОДАГРА (лекарственная терапия, метаболизм)
АРТРИТ ПОДАГРИЧЕСКИЙ (лекарственная терапия)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (терапевтическое применение)
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ
МЕДИЦИНСКОЙ ПРАКТИКИ МЕНЕДЖМЕНТ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Головач, І. Ю.
    Ідіопатичні запальні міопатії : складнощі діагностики (огляд) [Текст] / І. Ю. Головач, Є. Д. Єгудіна // Український терапевтичний журнал. - 2019. - № 3. - С. 72-86
MeSH-головна:
МЫШЦ БОЛЕЗНИ (диагностика, классификация, кровь)
ДЕРМАТОМИОЗИТ (диагностика, кровь)
ПОЛИМИОЗИТ (диагностика, кровь)
БИОПСИЯ (методы)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
Анотація: Стрімкий розвиток фундаментальних досліджень медицини в останнє десятиліття дозволяє по-новому розглянути етіопатогенез низки хвороб, до яких, зокрема, належать запальні міопатії. Ідіопатичні запальні міопатії (ІЗM) - це група хронічних автоімунних станів, при яких у патологічний процес залучаються насамперед проксимальні групи м’язів. Найбільш поширені типи ІЗМ: дерматоміозит, поліміозит, некротична автоімунна міопатія і спорадичний міозит із включеннями. Даний клінічний огляд присвячений диференційній діагностиці зазначених клінічних форм ІЗМ, що вкрай важливо, оскільки кожен підтип характеризується індивідуальною картиною перебігу і відповіддю на терапію. Маніфестуючими ознаками ІЗМ є підгострий або хронічний початок проксимальної м’язової слабкості, що проявляється труднощами при вставанні зі стільця, підйомі сходами, підійманні предметів і розчісуванні волосся. Крім того, для ІЗМ характерні позам’язові прояви (інтерстиціальне захворювання легень, біль у суглобах, феномен Рейно, ураження серця (аритмії, шлуночкова дисфункція, міокардит), дисфагія). Лабораторні дослідження, які визначають підвищений рівень сироваткової креатинфосфокінази і наявність міозит-специфічних антитіл, можуть допомогти в диференціації клінічного фенотипу і підтвердженні діагнозу. Наявні досить специфічні ознаки міопатії на електроміографії, однак саме біопсія м’язів залишається золотим стандартом у діагностиці ІЗМ. Удосконалення класифікаційних критеріїв, нові можливості патогістологічного дослідження і візуалізація м’язів дозволили поліпшити діагностику підтипів даного захворювання, що вкрай важливо, бо рання діагностика й рання ініціація терапії залишаються наріжним каменем для оптимального прогнозу.


Дод.точки доступу:
Єгудіна, Є. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Головач, І. Ю.
    Безсимптомна гіперурикемія: чи не проходимо ми повз проблему? [Текст] / І. Ю. Головач // Ліки України. - 2020. - № 8. - С. 21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фебуксостат
MeSH-головна:
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ
ГИПЕРУРИКЕМИЯ
ПОДАГРА
КСАНТИНОКСИДАЗА
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ
АЛЛОПУРИНОЛ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Історія розвитку системних захворювань сполучної тканини та системних васкулітів у дзеркалі нумізматики [Текст] / О. В. Синяченко [та ін.] // Український ревматологічний журнал. - 2020. - № 3. - С. 4-11. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СОЕДИНИТЕЛЬНОЙ ТКАНИ БОЛЕЗНИ (история)
СИСТЕМНЫЙ ВАСКУЛИТ (история)
НУМИЗМАТИКА


Дод.точки доступу:
Синяченко, О. В.; Коваленко, В. М.; Борткевич, О. П.; Гнилорибов, А. М.; Головач, І. Ю.; Єрмолаєва, М. В.; Кузьміна, Г. П.; Сміян, С. І.; Станіславчук, М. А.; Яременко, О. Б.; Яцишин, Р. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Головач, І. Ю.
    Сучасні стратегії профілактики та лікування остеопорозу : роль кальцію і вітаміну D [Текст] / І. Ю. Головач // Сімейна медицина. - 2020. - № 4. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Азвестив
MeSH-головна:
ОСТЕОПОРОЗ (лекарственная терапия, метаболизм, радиоизотопные изображения, терапия)
КАЛЬЦИЙ (выделение и очистка, диагностическое применение, кровь, прием и дозировка, фармакология)
ВИТАМИН D (аналоги и дериваты, диагностическое применение, метаболизм, прием и дозировка, фармакология)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Головач, І. Ю.
    Роль мікробіому при спондилоартритах. Трансплантація фекальної мікробіоти при спондилоартритах готова до клінічних випробувань? [Текст] = The Role of the Microbiome in spondyloarthritis. Fecal microbiota transplantation in spondyloarthritis: ready for a clinical trial? / І. Ю. Головач, Є. Д. Єгудіна // Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2019. - N 1. - С. 52-61. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
СПОНДИЛОАРТРИТ (генетика, иммунология, микробиология, патофизиология)
КИШЕЧНИКА СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА (действие лекарственных препаратов, иммунология, метаболизм, микробиология)
МИКРОБИОТА (генетика, действие лекарственных препаратов, иммунология)
БАКТЕРИОФАГИ (генетика, действие лекарственных препаратов, иммунология, метаболизм, патогенность)
КЛЕТОК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ (методы)
CLOSTRIDIUM DIFFICILE (действие лекарственных препаратов, патогенность)
ПРОБИОТИКИ (терапевтическое применение)
ПРЕБИОТИКИ (использование)
Анотація: Зростає розуміння механізмів впливу мікробіоти за межами її первинної локалізації (слизової оболонки кишечника) на інші органи і системи. Бактерії, присутні в кишечнику, значно впливають на імунну систему «господаря» як на місцевому, так і на віддаленому рівні. Як відомо, мікробіом кишечника відіграє певну роль в патогенезі запальних захворювань кишечника. Існує багато загальних клінічних проявів між запальними захворюваннями кишечника і спондилоартритом. Клінічний оверлап разом з подібною генетикою між цими захворюваннями передбачає можливий загальний патогенетичний механізм, який, ймовірно, обумовлений станом мікробіоти кишечника. В даному огляді розглянуті докази, що підтверджують роль мікробіома в етіології і патогенезі спондилоартрита. Крім того, обговорюються різні парадигми лікування, спрямовані на мікробіоту кишечника при спондилоартрите.
There is a growing understanding of the mechanisms by which the influence of the microbiota projects beyond sites of primary mucosal occupation to other human body systems. Bacteria present in the intestinal tract exert a profound effect on the host immune system, both locally and at distant sites. The intestinal microbiome is thought to play a role in the pathogenesis of inflammatory bowel disease. There are many shared clinical manifestations between inflammatory bowel disease and spondyloarthritis. Clinical overlap along with similar genetics between these diseases suggests a possible shared pathogenetic mechanism, which might center on the intestinal microbiota. In this review evidence which supports a role of the microbiome in the aetiology and pathogenesis of spondyloarthritis is examined. In addition, different treatment paradigms targeting the intestinal microbiome for spondyloarthritis are discussed


Дод.точки доступу:
Єгудіна, Є. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Головач, І. Ю.
    Роль кишкової мікробіоти в патофізіології спондилоартритів. Досягнення в терапевтичній корекції мікробіому [Текст] = The role of intestinal microbiota in the pathophysiology of spondyloarthritis. Achievement in therapeutic correction of microbiome / І. Ю. Головач, Є. Д. Єгудіна // Сучасна гастроентерологія. - 2018. - № 6. - С. 62-71. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
СПОНДИЛОАРТРИТ (иммунология, микробиология, патофизиология, терапия)
МИКРОБИОТА (действие лекарственных препаратов, иммунология)
КЛЕТОЧНАЯ И ТКАНЕВАЯ ТЕРАПИЯ (использование, методы)
КИШЕЧНИК (действие лекарственных препаратов, микробиология, патология)
ЖИДКОСТИ И СЕКРЕТЫ (ВНЕШ) (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Розширюється уявлення про механізми впливу мікробіоти за межами її первинної локалізації (слизова оболонка кишечника) на інші органи і системи. Бактерії, наявні в кишечнику, значно впливають на імунну систему носія як на місцевому, так і на віддаленому рівні. Як відомо, мікробіом кишечника відіграє певну роль у патогенезі запальних захворювань кишечника. Є багато спільних клінічних виявів запальних захворювань кишечника і спондилоартриту. Клінічний оверлап разом з подібною генетикою між цими захворюваннями передбачає можливий спільний патогенетичний механізм, який, імовірно, зумовлений станом мікробіоти кишечника. Розглянуто докази ролі мікробіому в етіології та патогенезі спондилоартриту. Висвітлено парадигми лікування, спрямовані на зміну мікробіоти кишечника при спондилоартриті
There is a growing understanding of the mechanisms by which the influence of the microbiota projects beyond sites of primary mucosal occupation to other human body systems. Bacteria present in the intestinal tract exert a profound effect on the host immune system, both locally and at distant sites. The intestinal microbiome is thought to play a role in the pathogenesis of inflammatory bowel disease. There are many common clinical manifestations of inflammatory bowel disease and spondyloarthritis. The clinical overlap along with similar genetics between these diseases suggests a possible common pathogenetic mechanism, which might center on the intestinal microbiota. The evidence has been considered, supporting the microbiome role in the aetiology and pathogenesis of spondyloarthritis. The treatment paradigms aimed on the changing the intestinal microbiota during spondyloarthritis have been elucidated


Дод.точки доступу:
Єгудіна, Є. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Головач, І. Ю.
    Ураження шлунково-кишкового тракту при системній склеродермії: діагностично-лікувальні аспекта [Текст] = Gastrointestinal involvement in systemic sclerosis: diagnostic and therapeutic aspects / І. Ю. Головач, Є. Д. Єгудіна // Сучасна гастроентерологія. - 2019. - № 2. - С. 99-113
MeSH-головна:
СКЛЕРОДЕРМИЯ СИСТЕМНАЯ (иммунология, метаболизм, патофизиология)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА (действие лекарственных препаратов, иммунология, метаболизм, патофизиология, повреждения, секреция)
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЙ ТРАКТ (действие лекарственных препаратов, иммунология, метаболизм, патофизиология, повреждения, секреция)
ФИБРОЗ (диагностика, лекарственная терапия, осложнения, профилактика и контроль)
ДИАГНОСТИКА
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Системна склеродермія є рідкісним автоімунним розладом, який асоціюється з високою захворюваністю та смертністю. Характеризується фіброзом численних органів, зокрема шкіри, опорно-рухового апарату, легень, нирок, серця та шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Найчастіше страждає ШКТ (у 90 % випадків). Патогенетичні механізми, котрі беруть участь у цьому захворюванні, охоплюють ендотеліальне ушкод­ження, васкулопатію і вивільнення цитокінів, які ініціюють імунну відповідь, відкладення колагену і, зреш­тою, фіброз. До клінічних виявів захворювання належать втрата нормальної перистальтики, гіпотонія, ригідність стінок і м’язова атрофія, які призводять до парезу і дилатації органів ШКТ, надмірного росту бактерій у кишечнику, хронічної кишкової псевдообструкції, діареї, запору. Стравохід є найчастіше ураженою частиною ШКТ, що виявляється гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, езофагітом, ризиком розвитку інтерстиціальних захворювань легень і стравоходу Барретта та потребує ретельного спостереження для раннього виявлення злоякісної трансформації. Варіанти ведення хворих на системну склеродермію з ураженням ШКТ далекі від ідеалу з огляду на короткострокову ефективність і наявність багатьох побічних ефектів. Застосовують інгібітори протонної помпи, прокінетики, антибіотики та ендоскопічні втручання. Необхідно провести додаткові дослідження для виявлення терапевтичних методів, які можуть стримати фіброзний процес на ранніх стадіях захворювання, запобігаючи ускладненням і постійному пошкодженню життєво важливих органів. Протиревматичні препарати, котрі модифікують захворювання, не мають ефекту при ураженні ШКТ
Systemic sclerosis (SSc) is a rare autoimmune disorder that carries a high morbidity and mortality. It is characterized by fibrosis of multiple organs including skin, musculoskeletal system, the lungs, kidneys, heart and gastrointestinal (GI) tract. Among those organs, GI tract is the most commonly affected where up to 90 % of SSc patients have GI involvement. Pathogenetic mechanisms implicated in this disease include endothelial damage, vasculopathy and cytokine release triggering immune response, collagen deposition and ultimately fibrosis, the hallmark of the disease. Clinical manifestations of the disease, including dysmotility, hypotension, rigidity of the walls and muscle atrophy, resulting in paresis, dilatation, excessive growth of intestine bacteria, chronic intestinal pseudo-obstruction, diarrhea, constipation. The esophagus is the most commonly affected part of the GI tract, manifested by gastroesophageal reflux disease, esophagitis, risk of interstitial lung disease and Barret’s esophagus, the latter necessitating close surveillance for early detection of malignant transformation. The management options for the GI manifestations of SSc are far from ideal given the short-term efficacy and limiting side effects; these include proton pomp inhibitors, prokinetics, antibiotics and various endoscopic interventions. Further research is needed to identify therapeutic modalities that arrest the fibrotic process early in the disease, thus preventing complications and permanent damage to vital organs. Disease modifying antirheumatic drugs have no benefit and effect in GI tract lesions in SSc.


Дод.точки доступу:
Єгудіна, Є. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Головач, І. Ю.
    Нефармакологічний та харчовий менеджмент подагри: поточні й майбутні напрямки [Текст] / І. Ю. Головач, Є. Д. Єгудіна // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 129-137. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПОДАГРА (генетика, диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, патофизиология, радиоизотопные изображения, терапия, энзимология, этиология)
ГИПЕРУРИКЕМИЯ (диагностика, классификация, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, моча, осложнения, патофизиология, терапия, ультрасонография, энзимология, этиология)
МОЧЕВАЯ КИСЛОТА (анализ, классификация, метаболизм, моча, химический синтез)
ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ ОРГАНИЧЕСКИЕ (использование, микробиология, стандарты, статистика)
ПУРИНЫ (анализ, вредные воздействия, классификация, метаболизм, химический синтез)
ФРУКТОЗА (анализ, биосинтез, вредные воздействия, классификация, кровь, метаболизм)
ДИЕТА (использование, классификация, методы, стандарты, статистика, этика)
ТЕЛА МАССЫ ИНДЕКС
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ (психология)
Анотація: Подагра – це запальний артрит, спричинений відкладенням кристалів моноурату натрію у синовіальних суглобах і м’яких тканинах. Поточні рекомендації акцентують увагу насамперед на агресивній медикаментозній терапії для лікування подагри. Водночас рекомендаціям щодо зміни способу життя і відповідного харчування приділено менше уваги. У даному літературному огляді наведено ретельний аналіз впливу способу життя, окремих продуктів харчування і компонентів їжі на ризик розвитку гіперурикемії, подагри та її клінічних проявів, виходячи з останніх рекомендацій та проведених досліджень. Розглянуто механізми, що лежать в основі впливу особливостей певних продуктів на рівень сироваткової сечової кислоти. Наголошено на важливості дієтичного консультування пацієнтів при подагрі, необхідності контролю маси тіла і регулярних помірних фізичних навантажень задля поліпшення прогнозу перебігу цього захворювання.


Дод.точки доступу:
Єгудіна, Є. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Головач, І. Ю.
    Клінічні випадки прижиттєвої діагностики ревматоїдного менінгіту з гістологічною верифікацією [Текст] / І. Ю. Головач // Український ревматологічний журнал. - 2018. - № 4. - С. 25-31. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ (осложнения)
МЕНИНГИТ (диагностика, этиология)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Ревматоїдний артрит (РА) — хронічне захворювання, етіологія якого остаточно не з’ясована, а у патогенезі ключову роль відіграє активація прозапальних шляхів, що призводить до суглобового й системного запалення. Якщо патологія периферичної нервової системи спостерігається доволі широко при РА, то ураження центральної нервової системи (ЦНС) виникає й діагностується значно рідше. Залучення ЦНС, як правило, розвивається у пацієнтів, які мали довгостроковий анамнез серопозитивного РА, не залежить від активності системного артриту і характеризується високим рівнем смертності, незважаючи на лікування. Оскільки клінічна симптоматика патологічного процесу, рентгенологічні ознаки, дані гістопатологічного дослідження тканин головного мозку є досить неспецифічними, діагноз ревматоїдного менінгіту (РМ) є одним із винятків. Найспецифічнішим критерієм РМ є позитивний ревматоїдний фактор у спинномозковій рідині. Наведено два клінічних спостереження прижиттєвої діагностики РМ із досить різною клінічною симптоматикою. Описано диференційний діагноз ураження ЦНС при РА з проведенням основних діагностичних процедур, надано оцінку ефективності лікування в обох випадках. Лікарі повинні бути насторожені за наявності симптомів енцефалопатії, головного болю, судом або фокального неврологічного дефіциту у пацієнтів з РА і запідозрити залучення ЦНС з призначенням відповідних досліджень, оскільки це потенційне ускладнення вимагає швидкої діагностики та специфічного лікування.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-70 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)