Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Беш, Л. В.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 68
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-68 
1.


   
    Труднощі диференціальної діагностики атопічного дерматиту в дітей [Текст] / Л. В. Беш [та ін.] // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 6. - С. 45-50. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДЕРМАТИТ АТОПИЧЕСКИЙ (диагностика, патофизиология)
ПИЩЕВАЯ ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (диагностика, патофизиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
ДЕТИ
Анотація: У статті надані дані літератури та власний досвід диференціальної діагностики атопічного дерматиту. Відзначені діагностичні труднощі на прикладі аналізу спостереження за 57 дітьми з атопічним дерматитом (віком 1–5 років) і запропоновано діагностичний алгоритм, що включав три етапи: клінічний (детальний збір скарг та анамнестичних даних), лабораторний (загальний аналіз крові, біохімічне та копрологічне обстеження, визначення загального IgE та специфічних IgE до глютену та різних фракцій молока, серологічних біомаркерів целіакії) та інструментальний (нашкірне тестування в період досягнення контролю захворювання та за потреби — ендоскопія з подальшим гістологічним дослідженням біоптатів слизової оболонки тонкої кишки). Спостереження за пацієнтами проводилося в умовах Львівського міського дитячого алергологічного центру на базі комунального некомерційного підприємства «Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова». Дітей оглядали на старті дослідження та в динаміці через 1, 2, 3 міс. Оцінка ефективності лікування проводилася на підставі клінічних симптомів, характеру та поширеності висипу та інтенсивності свербежу. Результати дослідження показали, що в досліджуваній групі виявлено наступні причини рефрактерності до лікування дітей з атопічним дерматитом: 36,84 % — коморбідні алергічні захворювання (в 71,43 % — з неконтрольованим перебігом); 24,56 % — харчова алергія, 12,28 % — алергія до білка коров’ячого молока; 7,02 % — лактазна недостатність; 7,02 % — гельмінтози; 5,25 % — стрептодермія; 3,51 % — алергія на глютен; 3,51 % — целіакія; 3,51 % — короста; 1,75 % — гіперчутливість до харчових добавок (E102), та у 3,51 % дітей причину ідентифікувати не вдалося (проводиться подальший пошук). Описано потребу індивідуального підходу до лабораторно-інструментального алгоритму діагностики атопічного дерматиту та показано результати власного шляху до постановки діагнозу.


Дод.точки доступу:
Беш, Л. В.; Мацюра, О. І.; Ліщук-Якимович, Х. О.; Пукаляк, Р. М.; Луговський, С. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Беш, Л. В.
    Сучасні аспекти вибору мукоактивної терапії кашлю в педіатричній практиці [Текст] / Л. В. Беш, О. І. Мацюра // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 6. - С. 33-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пектолван Ц
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия, патофизиология)
КАШЕЛЬ (лекарственная терапия)
ОТХАРКИВАЮЩИЕ СРЕДСТВА
ДЕТИ
Анотація: У статті подані основні підходи до призначення мукоактивної терапії кашлю в педіатричній практиці. Охарактеризовані одні з найпоширеніших щодо застосування у дітей препарати амброксол і карбоцистеїн та їх комбінація. Проведений аналіз власних досліджень щодо ефективності трьох мукоактивних середників: амброксолу, карбоцистеїну та їх комбінації (Пектолван Ц) в лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій у дітей віком 2–6 років, які супроводжувалися продуктивним кашлем із в’язким мокротинням, що важко відділялося. Доведено, що найефективнішим у таких випадках є комбінований препарат Пектолван Ц.


Дод.точки доступу:
Мацюра, О. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Беш, Л. В.
    Особливості підбору дієти для дітей, хворих на атопічний дерматит [Текст] / Л. В. Беш, О. І. Мацюра, О. М. Микитчин // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2017. - N 4. - С. 90-91
MeSH-головна:
ДЕРМАТИТ АТОПИЧЕСКИЙ (диетотерапия)
ДЕТИ


Дод.точки доступу:
Мацюра, О.І.; Микитчин, О.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


   
    Досвід діагностики природженої аномалії артеріальної системи в дитини з бронхіальною обструкцією: клінічний випадок та інформаційна довідка [Текст] / Л. В. Беш [та ін.] // Здоровье ребенка = Здоров'я дитини = Child's Health : научно-практический журнал. - 2017. - Том 12, № 5. - С. 113-118. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2224-0551. - ISSN 2307-1168
MeSH-головна:
АОРТА ГРУДНАЯ (аномалии, патофизиология, ультрасонография, хирургия)
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ ОБСТРУКЦИЯ (диагностика, патофизиология, этиология)
ДЕТИ
Анотація: Природжені аномалії дуги аорти становлять велику групу кардіоваскулярних аномалій. Деякі з них є ізольованими, інші асоційовані з вродженими вадами серця чи генетичними синдромами. Такі аномалії клінічно можуть мати різні прояви — від безсимптомних форм (виявлених випадково при обстеженні) до критичного порушення кровообігу, що вимагає проведення оперативного втручання в перші години після народження немовляти. У статті наведений опис клінічного пошуку подвійної дуги аорти в дитини та успішної оперативної корекції даної аномалії. Така природжена вада аорти зазвичай викликає найбільшу компресію дихальних шляхів порівняно з іншими аномаліями кровоносних судин. Подвійна дуга аорти розвивається внаслідок відсутності інволюції дистальної частини IV правої аортальної дуги. У результаті цього дві IV дуги продовжують свій розвиток і зливаються разом у лівосторонню низхідну грудну аорту, таким чином оточуючи трахею та стравохід. Часто менша з двох дуг піддається атрезії, проте вона залишається з’єднаною з низхідною аортою, формуючи повноцінне судинне кільце. Здійснюючи тиск на трахею та стравохід, подвійна дуга аорти може викликати в пацієнта обструкцію дихальних шляхів та дисфагію. Лікувальна тактика залежить від інтенсивності проявів, наявності супутніх аномалій чи захворювань, а також багатьох додаткових факторів, що аналізуються і приймаються до уваги на консиліумі лікарями різних спеціальностей.


Дод.точки доступу:
Беш, Л.В.; Мацюра, О.І.; Яськів, В.Б. ; Коник, М.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Досвід діагностики та спостереження дитини із синдромом Вольфа-Хіршхорна [Текст] / Л. В. Беш [та ін.] // Здоровье ребенка = Здоров'я дитини = Child's Health : научно-практический журнал. - 2017. - Том 12, № 1. - С. 150-154. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2224-0551. - ISSN 2307-1168
MeSH-головна:
ВОЛЬФА-ХИРШХОРНА СИНДРОМ (генетика, диагностика, патофизиология)
ВРОЖДЕННЫЕ, НАСЛЕДСТВЕННЫЕ И НОВОРОЖДЕННЫХ БОЛЕЗНИ И АНОМАЛИИ (генетика, диагностика, патофизиология)
Анотація: У статті подано сучасні дані щодо причин виникнення, особливостей перебігу, принципів діагностики та симптоматичного лікування дітей із синдромом Вольфа — Хіршхорна. Дане захворювання характеризується затримкою фізіологічного, розумового і психомоторного розвитку. Здебільшого можуть спостерігатися множинні природжені вади розвитку, зокрема серця та нирок. Серед зовнішніх ознак виділяють: незвичайну будову черепа («шолом стародавнього воїна»), пряме перенісся, помірно виражену мікроцефалію, гіпертелоризм, маленький рот з опущеними кутами, аномальної форми вушні раковини, можливі розщелини верхньої губи та піднебіння, аномалії очних яблук, гіпоспадія, деформації стоп. Часто спостерігаються гемангіоми шкіри, зазвичай плоскі, невеликих розмірів, локалізовані на обличчі. Під час обстеження виявляють гіпотонію м’язів, значно знижену реакцію на зовнішні подразники. Діагноз установлюють на підставі клінічних змін і підтверджують ДНК-дослідженнями. Приблизно у 80 % випадків у пробанда виявляється делеція частини короткого плеча 4-ї хромосоми. Наведений опис власного клінічного спостереження за дитиною із синдромом Вольфа — Хіршхорна, підтвердженим у 3-місячному віці. Незважаючи на раннє виявлення даного синдрому та призначену адекватну терапію, захворювання має несприятливий прогноз.


Дод.точки доступу:
Беш, Л.В.; Мацюра, О.І.; Булак, Г.В.; Чирун, В.Н.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Беш, Л. В.
    Лікування алергічного риніту в дітей: стара проблема, нові рішення [Текст] / Л. В. Беш // Здоровье ребенка = Здоров'я дитини = Child's Health : научно-практический журнал. - 2017. - Том 12, № 2. - С. 26-28. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2224-0551. - ISSN 2307-1168
MeSH-головна:
РИНИТ АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ (патофизиология, терапия, этиология)
НАДПОЧЕЧНИКОВ КОРЫ ГОРМОНЫ (терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: У статті розглядається проблема алергічного риніту в дітей. Приділено увагу питанням лікування цієї патології. Підкреслено, що найбільш типовим і найпроблемнішим проявом алергічного риніту є набряк слизової оболонки носа, який блокує носове дихання. Для полегшення цього симптому патогенетично обґрунтованим є призначення препарату групи топічних кортикостероїдів, наприклад препарату вітчизняного виробництва під торговою назвою Форінекс. Наведені дані ефективності використання Форінексу в дітей 6–14 років з алергічним ринітом середньої тяжкості.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Індивідуальний підбір програм харчування у дітей з різними формами алергії [Текст] / Л. В. Беш [та ін.] // Современная педиатрия. - 2017. - N 7. - С. 64-69. - Бібліогр.: с. 69
MeSH-головна:
ПИЩЕВАЯ ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (диетотерапия)
МОЛОКО, ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (диетотерапия)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
ДЕТИ


Дод.точки доступу:
Беш, Л.В.; Фус, С.В.; Мацюра, О.І.; Микитчин, О. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Беш, Л. В.
    GINA (Global Initiative for Asthma) – 1995-2017. Історичний екскурс [Текст] / Л. В. Беш, Т. С. Ласиця // Алергія у дитини. - 2017. - № 21/22. - С. 34
MeSH-головна:
МЕДИЦИНСКИЕ ОБЩЕСТВА (история)
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (история)


Дод.точки доступу:
Ласиця, Т. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Беш, Л. В.
    Екзантеми в практиці педіатра: алергія чи інфекція? [Текст] / Л. В. Беш, О. І. Мацюра // Алергія у дитини. - 2017. - № 21/22. - С. 17-19 : фот.
MeSH-головна:
ЭКЗАНТЕМА (диагностика, иммунология, кровь, лекарственная терапия, моча)
АНТИПИРЕТИКИ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ДЕТИ


Дод.точки доступу:
Мацюра, О. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Беш, Л. В.
    Бронхіальна астма в практиці сімейного лікаря: сучасні стандарти базисної фармакотерапії [Текст] / Л. В. Беш, Т. С. Ласиця, О. М. Беш // Алергія у дитини. - 2017. - № 21/22. - С. 8-10
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (терапия)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ (классификация, методы, стандарты, тенденции)
ДЕТИ


Дод.точки доступу:
Ласица, Т. С.; Беш, О. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Беш, Л. В.
    Оральні провокаційні проби в педіатрії: показання, ризики та власний досвід [Текст] / Л. В. Беш, О. І. Мацюра, В. П. Бобик // Здоровье ребенка. - 2017. - Т. 12, № 7. - С. 111-116. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПИЩЕВАЯ ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (диагностика)
МОЛОКО, ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (диагностика)
МОЛОЧНЫЕ СМЕСИ ДЛЯ ВСКАРМЛИВАНИЯ МЛАДЕНЦА
ДЕТИ


Дод.точки доступу:
Мацюра, О. І.; Бобик, В. П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Беш, Л. В.
    Можливості фітотерапії в лікуванні гострих респіраторних захворювань у дітей: прості відповіді на запитання щоденної педіатричної практики [Текст] / Л. В. Беш, О. І. Мацюра // Здоровье ребенка. - 2017. - Т. 12, № 7. - С. 99-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Самбукол
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия)
ФИТОТЕРАПИЯ (использование)
ДЕТИ


Дод.точки доступу:
Мацюра, О. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Беш, Л. В.
    Оральні провокаційні проби в педіатричній практиці [Текст] / Л. В. Беш, О. І. Мацюра // Алергія у дитини. - 2017. - № 21/22. - С. 35-38 : табл.
MeSH-головна:
ПИЩЕВАЯ ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (диагностика)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ


Дод.точки доступу:
Мацюра, О. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Ектодермальна дисплазія у дітей: особливості діагностичного пошуку та власне клінічне спостереження / Л. В. Беш [та ін.] // Алергія у дитини. - 2020. - № 25/26. - С. 39-41
MeSH-головна:
ЭКТОДЕРМАЛЬНАЯ ДИСПЛАЗИЯ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ДЕТИ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ


Дод.точки доступу:
Беш, Л. В.; Мацюра, О. І.; Душар, М. І.; Дебера, Д. М.; Вітковська, Н. В.; Никитюк, С. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Беш, Л. В.
    Анулярна гранульома у дитини: клінічний випадок / Л. В. Беш, О. І. Мацюра, З. Л. Слюзар // Алергія у дитини. - 2020. - № 25/26. - С. 34-35
MeSH-головна:
ГРАНУЛЕМА (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ДЕТИ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ


Дод.точки доступу:
Мацюра, О. І.; Слюзар, З. Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Беш, Л. В.
    Антигістамінні препарати в практиці сімейного лікаря: запитання і відповіді / Л. В. Беш, О. М. Беш // Алергія у дитини. - 2020. - № 25/26. - С. 13-14
Рубрики: Левоцетиризин
   Дезлоратадин

MeSH-головна:
ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (лекарственная терапия, патофизиология)
ГИСТАМИНА H1 АНТАГОНИСТЫ (прием и дозировка)
СЕМЕЙНАЯ ПРАКТИКА (методы)


Дод.точки доступу:
Беш, О. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Беш, Л. В.
    Алергія на кліщів домашнього пилу: практичні поради (як розпізнати, діагностувати, лікувати та попереджати симптоми захворювання) [Текст] / Л. В. Беш, З. Л. Слюзар, О. І. Мацюра // Український медичний часопис : науково-практичний загальномедичний журнал. - 2022. - № 4. - С. 53-55 . - ISSN 1562-1146
MeSH-головна:
КЛЕЩИ ПЫЛЕВЫЕ ДОМАШНИЕ (патогенность)
ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (этиология)
Анотація: Алергія на кліщів домашнього пилу - основна причина респіраторних форм алергії, а саме алергічного риніту та бронхіальної астми. До кліщів домашнього пилу сенсибілізовані 1-2% населення у світі, що еквівалентно 65-135 млн осіб. Загалом сьогодні доведено існування понад 150 видів кліщів домашнього пилу. Серед них найбільш поширеними і клінічно значимими видами є Dermatophagoides pteronyssinus та Dermatophagoides farinae. У статті представлено практичні поради щодо розпізнавання, діагностики, лікування алергії на кліщів домашнього пилу та попередження розвитку симптомів захворювання.


Дод.точки доступу:
Слюзар, З.Л.; Мацюра, О.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Беш, Л. В.
    Спадковий ангіоневротичний набряк: нові можливості діагностики і лікування вже сьогодні / Л. В. Беш // Алергія у дитини. - 2020. - № 25/26. - С. 44
MeSH-головна:
ГЕНЕТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ ВРОЖДЕННЫЕ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
АНГИОЭДЕМА (генетика, диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
КОМПЛЕМЕНТА КОМПОНЕНТ 1 ИНАКТИВИРУЮЩИЕ БЕЛКИ
ДЕТИ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Беш, Л. В.
    Ви запитуєте - ми відповідаємо / Л. В. Беш, О. І. Мацюра // Алергія у дитини. - 2020. - № 25/26. - С. 42-43
MeSH-головна:
ДЕРМАТИТ АТОПИЧЕСКИЙ (патофизиология)
КИШЕЧНИК (микробиология)
ДЕТИ
ДИЕТОТЕРАПИЯ (методы)
МОЛОКО, ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ
ДИЕТА (методы)
МЛАДЕНЕЦ, ПИТАНИЯ РАССТРОЙСТВА (патофизиология)
Анотація: Чи існує потреба проводити терапію порушень мікроекології кишок у дітей з проявами атопічного дерматиту? Педіатри часто завдають питання, що стосуються особливостей організації елімінаційної дієти для немовлят, які страждають на харчову алергію до білків коров’ячого молока. На ці запитання дають відповідь Л. В. Беш та О. І. Мацюра, фахівці з Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.


Дод.точки доступу:
Мацюра, О. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Слюзар, З. Л.
    Якість життя у дітей, хворих на бронхіальну астму [Текст] / З. Л. Слюзар, Л. В. Беш // Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2020. - N 2. - С. 71
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ
ДЕТИ
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
Анотація: Проведені дослідження довели ефективність АСІТ в лікуванні БА. 2. Доведено, що використовуючи АСІТ, як додатковий метод лікування, швидше покращується якість життя пацієнтів з БА. 3. Застосування опитувальників покращує прихильність до лікування в усіх пацієнтів, внаслідок більшого розуміння як дитиною, так і батьками проблеми захворювання


Дод.точки доступу:
Беш, Л. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-68 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)