Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:К Н И Г И (1)Нововведення у сфері охорони здоров'я (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Бенца, Т. М.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 34
Показанi документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-34 
1.


    Бенца, Т. М.
    Неалкогольна жирова хвороба пеінки та серцево-судинні захворювання: особливості коморбідного перебігу [Текст] / Т. М. Бенца // Ліки України. - 2020. - № 1. - С. 44-47. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ (лекарственная терапия)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия)
ГИПЕРТЕНЗИЯ (лекарственная терапия)
АТЕРОСКЛЕРОЗ
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
АРИТМИИ СЕРДЕЧНЫЕ
КОМОРБИДНОСТЬ
ФАКТОРЫ РИСКА

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Бенца, Т. М.
    Фармакотерапия острого бронхита [Текст] = Pharmacotherapy of acute bronchitis / Т. М. Бенца // Ліки України. - 2018. - N 4. - С. 19-22. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
БРОНХИТ
ОСТРАЯ БОЛЕЗНЬ
КАШЕЛЬ
ТЕРАПЕВТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА
Анотація: Гострий бронхіт уражає мільйони людей і є однією з найпоширеніших причин звернення за амбулаторною допомогою. Близько 90 % випадків захворювання викликані вірусами. Гострий бронхіт – це захворювання, яке характеризується запаленням великих повітроносних шляхів у межах легені, супроводжується кашлем з харкотинням або без нього, тривалістю від 1 до 3 тижнів. У статті висвітлено сучасні уявлення щодо терапії гострого бронхіту. Лікування складається з нефармакологічних і фармакологічних варіантів і включає антивірусні, протикашльові та прокашльові засоби, антибіотики.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Бенца, Т. М.
    Нейроциркуляторная дистония: рациональные подходы к диагностике и лечению [Текст] = Rutional approaches to the diagnosis and treatment of neurocirculatory dystonia / Т. М. Бенца // Ліки України. - 2018. - N 3. - С. 29-35. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНАЯ ДИСТОНИЯ
ДИАГНОСТИКА
Анотація: У статті представлені дані щодо медико-соціальної значущості проблеми нейроциркуляторної дистонії (НЦД). Актуальність проблеми пов’язана з суттєвим збільшенням поширеності функціональних серцево-судинних захворювань, які були зареєстровані за останні роки. НЦД найчастіше зустрічається у молодих людей працездатного віку, які страждають від системного нейрогенного дисбалансу в організмі. Захворювання негативно впливає на якість життя. Діагноз НЦД зазвичай встановлюють пацієнтам молодого і зрілого віку, які не мають органічної патології і надають різні соматичні скарги: запаморочення, головний біль, порушення сну, серцебиття, задишку тощо. Представлені та проаналізовані сучасні можливості лікування хворих на НЦД.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Бенца, Т. М.
    Кашель у пациента с сопутствующей аллергической патологией [Текст] / Т. М. Бенца // Ліки України. - 2020. - № 5. - С. 15-20. - Библиогр. в конце ст. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цетло® Плюс
MeSH-головна:
ДЫХАТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА (патология, патофизиология)
ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ
ПРИЗНАКИ И СИМПТОМЫ ДЫХАТЕЛЬНЫЕ
КАШЕЛЬ
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ
РЕСПИРАТОРНЫЕ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ СРЕДСТВА
ПРОТИВОКАШЛЕВЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ДЕКСТРОМЕТОРФАН (терапевтическое применение)
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Бенца, Т. М.
    Сахарный диабет и хроническая сердечная недостаточность: современное состояние проблемы [Текст] = Dsabetes mellitus and chonic heart failute: the current state of problem / Т. М. Бенца // Ліки України. - 2018. - N 2. - С. 4-7. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА
Анотація: Епідеміологічні та клінічні дані показали, що поширеність хронічної серцевої недостатності (ХСН) у хворих на цукровий діабет (ЦД) дуже висока, і прогноз для пацієнтів з ХСН гірший за наявності діабету, ніж при його відсутності. На даний час ЦД та ХСН набувають статусу епідемії XXI століття. У статті наведено дані про механізми та особливості розвитку ХСН у хворих на ЦД. Між ЦД та ХСН існує патогенетичний взаємозв’язок. Інсулінорезистентність та компенсаторна гіперінсулінемія відіграють ключову роль у патогенезі ЦД 2-го типу. Порушення ремоделювання міокарда при ЦД 2-го типу зумовлене комбінацією факторів, пов’язаних з діабетичною кардіоміопатією, зниженням метаболічної активності кардіоміоцитів, недостатнім транспортом глюкози в клітини, ендотеліальною дисфункцією, діабетичною макро- та мікроангіопатією, фіброзом міокарда, що призводять до розвитку ХСН. Представлено та проаналізовано можливості лікування антидіабетичними препаратами хворих на ЦД 2-го типу та ХСН. Cпектр доступних антидіабетичних препаратів достатньо широкий, у межах від класичних (інсулін, бігуаніди, препарати сульфонілсечовини) до нових засобів (глітазони, інгібітори ДПП-4, інгібітори ниркового натрій-глюкозного котранспортера 2-го типу). Серцево-судинні ефекти цих препаратів різноманітні, їх знання важливе в щоденній практиці для безпечного використання даних препаратів щодо ХСН. Під час лікування важливо безперервно контролювати динаміку ознак серцевої декомпенсації.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Бенца, Т. М.
    Новые возможности патогенетической терапии остеоартроза [Текст] / Т. М. Бенца // Український терапевтичний журнал. - 2019. - № 1. - С. 87-92
Рубрики: Глюквамин
MeSH-головна:
ОСТЕОАРТРИТ (лекарственная терапия)
ГЛЮКОЗАМИН (прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакокинетика, фармакология)
КВЕРЦЕТИН (прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакокинетика, фармакология)
Анотація: Остеоартроз (ОА) становить серйозну медичну та соціально-економічну проблему, оскільки є однією з основних причин порушення функції опорно-рухового апарату і стійкої втрати працездатності. Для лікування пацієнтів з ОА застосовуються симптоматичні повільно діючі препарати (SYSADOA), такі як глюкозамін, хондроїтин, гіалуронова кислота, які є природними сполуками, що складаються з дисахаридів, які повторюються. Існують докази, що підтверджують вплив цих препаратів на симптоми ОА й ефекти, які модифікують захворювання в довгостроковій перспективі. Глюкозамін є однією з найбільш широко застосовуваних дієтичних добавок для управління ОА. Ця дієтична добавка належить до природних компонентів хрящової міжклітинної речовини. Згідно результатів численних досліджень, глюкозамін виявляє виражену структурно-модифікуючу дію і помірну дію на больовий синдром та функціональну рухливість суглобів при ОА. Ефективність глюкозаміну пов’язана зі стимуляцією синтезу матриксу хряща й антизапальними властивостями. Доведено, що N-ацетил-D-глюкозамін володіє більшою хондропротекторною активністю in vitro у порівнянні з глюкозаміном. Пероральне введення N-ацетил-D-глюкозаміну полегшує симптоми ОА. Кверцетин - це біоактивний флавоноїд з протизапальними, антиоксидантними і захисними властивостями. У контексті лікування OA охарактеризовано застосування дієтичної добавки «Глюквамін», перевагами якої є багатовекторна фармакодинаміка, що включає хондропротекторний, протизапальний, аналгезуючий, антиоксидантний ефекти. Прийом «Глюкваміну» є безпечним і характеризується мінімумом побічних ефектів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Бенца, Т. М.
    Ожирение: современные подходы к рациональной терапии [Текст] / Т. М. Бенца // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 4-9. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Орлистат
   Лоркасерин

MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ
ОЖИРЕНИЯ ЛЕЧЕНИЯ МЕТОДЫ
ФАКТОРЫ РИСКА
ПИТАНИЕ ИЗБЫТОЧНОЕ
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ
ПОЛОВЫЕ ФАКТОРЫ
Анотація: Приблизно 1,9 мільярда дорослих у всьому світі мають надлишкову вагу, а 600 мільйонів страждають на ожиріння, яке викликає, посилює або негативно впливає на численні супутні захворювання, включаючи цукровий діабет і серцево-судинні захворювання. Неінфекційна епідемія ожиріння є однією з найбільш складних і актуальних проблем медицини. Ожиріння є другою у світі причиною смертності, якій можливо запобігти. Лікування першої лінії – це зміна способу життя, що призводить до втрати ваги, однак для тих, хто не досягає мети або має труднощі у підтримці досягнутих результатів, необхідне фармакологічне або хірургічне лікування. Фармакотерапію ожиріння можна розглядати як доповнення до зміни способу життя, якщо у пацієнтів індекс маси тіла (ІМТ) складає ?30 кг/м2 або ІМТ ?27 кг/м2 при наявності супутніх захворювань, пов’язаних із зайвою вагою. Механізми дії лікарських засобів проти ожиріння включають зменшення споживання енергії або збільшення витрати енергії, прискорення настання відчуття ситості, а також зменшення відчуття голоду і в результаті зменшення споживання калорій. П’ять препаратів, які найчастіше застосовуються, включають орлістат, лоркасерин, фентермін/топірамат, налтрексон/бупропіон і ліраглутид 3,0 мг. Орлістат є несистемним інгібітором ліпази шлунка і підшлункової залози. Він блокує поглинання приблизно 30 % жиру в раціоні. Лоркасерин – селективний агоніст рецепторів серотоніну-2C, який має аноректичну активність. Фентермін/топірамат поєднує в собі засіб для пригнічення апетиту фентермін з топіраматом – протиепілептичним засобом з ефектами, які пригнічують апетит. Комбінація налтрексону/бупропіону використовує синергічні ефекти двокомпонентних ліків, опосередкованих нейронами в гіпоталамусі, для зниження споживання енергії. Ліраглутид є агоністом глюкагоноподібного пептидного рецептора-1, який діє шляхом збільшення ситості і зменшення споживання їжі. У статті представлені сучасні дані щодо терапії ожиріння. Показана ефективність різних методик у вирішенні задач нормалізації енергообміну, параметрів маси тіла, підтверджена результатами численних наукових та клінічних досліджень.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Бенца, Т. М.
    Современные подходы к лечению кашля [Текст] / Т. М. Бенца // Современная педиатрия. - 2017. - N 7. - С. 47-52. - Библиогр.: с. 52
MeSH-головна:
КАШЕЛЬ (лекарственная терапия)
ОТХАРКИВАЮЩИЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
АЦЕТИЛЦИСТЕИН (прием и дозировка, терапевтическое применение)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Бенца, Т. М.
    Нарушения микробиоты кишечника и их коррекция [Текст] / Т. М. Бенца // Український медичний часопис. - 2018. - Т. 1, № 4. - С. 75-79. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Линекс Форте®
MeSH-головна:
КИШЕЧНИК (действие лекарственных препаратов, микробиология)
ЛАКТОБАЦИЛЛЫ (действие лекарственных препаратов, физиология)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Бенца, Т. М.
    Рациональная терапия кашля при инфекциях нижних дыхательных путей у пациентов с аллергическим ринитом [Текст] / Т. М. Бенца // Ліки України. - 2019. - № 5/6. - С. 12-16. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
РИНИТ АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия)
БРОНХИТ
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ (лекарственная терапия)
ПНЕВМОНИЯ
КАШЕЛЬ
ТЕРАПЕВТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА
Анотація: Алергічний риніт (АР) уражає від 25 до 40 % населення. Це атопічне захворювання, яке має серйозний негативний вплив на якість життя пацієнтів. АР є запальним захворюванням слизової оболонки носа, що викликане IgE-опосередкованою реакцією після впливу алергена, до якого чутливий пацієнт. Симптоми алергічної відповіді є результатом дії гістаміну на H1-рецептори. У клінічній практиці часто трапляється поєднання алергічного і інфекційного процесу в одного пацієнта. На фоні алергії виникають умови для приєднання вторинної інфекції або виникнення інфекційного захворювання. Алергічне запалення, особливо таке, що тривало зберігається, спричиняє схильність до інфікування і персистенції інфекційного агента. Інфекції нижніх дихальних шляхів (ІНДШ) включають гострий бронхіт, загострення хронічного обструктивного захворювання легень, пневмонію. Тактика ведення пацієнтів з АР при виникненні ІНДШ повинна передбачати патогенетичний підхід, комплексність і етапність терапії. Антигістамінні препарати (АГП) є основою лікування АР. Перевага АГП другого покоління полягає в селективному зв’язуванні H1-рецепторів і їх протиалергійному і протизапальному ефектах. Муколітичний препарат амброксол – метаболіт бромгексину. Окрім мукокінетичного і секретогенного ефектів, амброксол має антиоксидантну, протизапальну, місцеву анестезувальну дії й стимулює синтез сурфактанта. У контексті лікування кашлю при ІНДШ у пацієнтів з АР охарактеризовано застосування комбінованого препарату Респікс Л®, перевагами якого є багатовекторна фармакодинаміка, що включає муколітичний, протизапальний, антигістамінний ефекти. Прийом Респіксу Л® є безпечним і характеризується мінімумом побічних ефектів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)