Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Моргун С. О., Устінова Л. А., Барасій М. І., Євдотьєв О. А., Сагло В. І., Гаврилко Є. В., Курділь Н. В., Оборонова Т. С.
Назва : Сучасні методи токсико-гігієнічної оцінки бойового єдиного комплекту військовослужбовців Збройних сил України
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 7. - С. 78-82 (Шифр МУ66/2018/7)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ
ОДЕЖДА
ТОКСИКОЛОГИЯ
ВОЕННАЯ ГИГИЕНА
Анотація: Актуальність. Контроль за безпекою спеціального одягу, що тривалий час контактує з поверхнею шкіри бійця, є важливим фактором безпеки для здоров’я та високої боєздатності. Мета. Вивчення токсикологічних і гігієнічних характеристик костюму літнього польового, який складається з куртки та штанів. Матеріали та методи. Дослідження проводились на 9 зразках костюмів польових відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил. Дослідження виконані у Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України. Результати. Авторами подані результати токсико-гігієнічних досліджень костюму літнього польового, що входить до складу бойового єдиного комплекту військовослужбовців Збройних сил України. В одориметричному експерименті визначали інтенсивність запаху зразків продукції. Дослідження включали визначення рівнів міграції формальдегіду, ацетальдегіду, фенолу, органічних розчинників (бензол, толуол, ксилол), іонів важких металів у водне модельне середовище; формальдегіду, ацетальдегіду, фенолу, органічних розчинників (бензол, толуол, ксилол) у повітряну витяжку. Досліджувалася міграція ацетальдегіду, органічних розчинників (бензол, толуол, ксилол), іонів важких металів (нікель, мідь, кадмій) у водну витяжку. Встановлено, що 5 із 9 зразків не відповідали медичним критеріям (показникам) безпеки при застосуванні у легкій промисловості для виготовлення костюму літнього польового. Висновки. Використання сучасних методів токсико-хімічного та санітарно-гігієнічного дослідження дозволяє швидко отримувати об’єктивну інформацію про якість дослідних зразків спеціальної форми для прийняття обґрунтованих рішень щодо можливості їх придбання та використання в сучасних бойових умовах.

Дод.точки доступу:
Моргун, С. О.; Устінова, Л. А.; Барасій, М. І.; Євдотьєв, О. А.; Сагло, В. І.; Гаврилко, Є. В.; Курділь, Н. В.; Оборонова, Т. С.