Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Степанов Ю. М., Гравировская Н.Г.
Назва : Первые итоги применения сдвиговолновой транзиторной эластометрии в определении состояния паренхимы поджелудочной железы (обзор литературы и собственные исследования)
Місце публікування : Гастроентерологія: збірник наукових статей. - Донецк, 2015. - № 3. - С. 53-58. - ISSN 2308-2097 (Шифр ГУ14/2015/3). - ISSN 2308-2097
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ПОДЖЕЛУДОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ БОЛЕЗНИ
Анотація: Еластометрія є методом діагностики, що швидко розвивається та дозволяє виявляти і диференціювати вогнищеві утворення різного походження, а також стадіювати фіброзну трансформацію печінки, про що свідчить безліч дослідницьких робіт. Метод міцно увійшов у практику гастроентерології. Поява апаратів нового покоління з функцією ARFI (VTQ) і SWEI дозволила науковцям почати транзиторне дослідження жорсткості паренхіми підшлункової залози. Однак цих робіт поки небагато, існує необхідність стандартизації техніки виконання дослідження та його результатів при різних захворюваннях. Апарат UltimaPAExpert® («Радмір», Україна) з функцією SWEI дозволяє при застосуванні певних технічних прийомів провести транзиторну еластометрію (еластографію) підшлункової залози з метою визначення жорсткості її паренхіми в нормі та при дифузній патології. Показники жорсткості, що отримують на апараті Ultima PA Expert® («Радмір», Україна), представлені в кПа і одночасно в м/с, що робить ці дані зіставними з показниками, отриманими іншими дослідниками на апаратах, які мають тільки одну вимірювальну функцію. У практично здорових осіб отриманий показник жорсткості паренхіми підшлункової залози становить (4,86 ± 0,05) кПа, (1,33 ± 0,05) м/с. При хронічному панкреатиті цей показник дорівнює (6,48 ± 0,80) кПа, (1,52 ± 0,17) м/с. Отримані дані дозволять визначати тактику лікування, а також його ефективність, спираючись на показники жорсткості.

Дод.точки доступу:
Гравировская, Н.Г.