Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Голяновський О.В., Білянський Л.С., Падалко А.А., Фролов С.В.
Назва : Гостра жирова дистрофія печінки вагітних, ускладнена абдомінальним компартмент- і ДВЗ-синдромами (випадок із практики)
Місце публікування : Здоровье женщины: всеукраинский научно-практический журнал. - Киiв : Национальная медицинская академия последипломного образования им. П. Л. Шупика : Институт стратегических исследований МЗ Украины : ГУ "Институт педиатрии, акушерства и гинекологии НАМН Украины" : ООО "Редакция журнала "Здоровье женщины" : Ассоциация перинатологов Украины: Министерство здравоохранения Украины, 2020. - № 9/10. - С. 19-27. - ISSN 1992-5921 (Шифр ЗУ38/2020/9/10). - ISSN 1992-5921
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПЕЧЕНИ ЖИРОВАЯ ДИСТРОФИЯ
ДВС-СИНДРОМ
ВНУТРИБРЮШНАЯ ГИПЕРТЕНЗИЯ
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
Анотація: Проблема пізніх гестозів і сьогодні залишається доволі актуальною, зважаючи на різноманітність форм прояву тяжких ускладнень за наявності цієї акушерської патології. У цьому контексті одним з ускладнень тяжкої прееклампсії (або як окрема нозологія) по праву вважають гостру жирову дистрофію печінки (ГЖДП) вагітних (частота – 1 випадок на 7–16 тис. пологів), яка може зумовити розвиток абдомінального компартмент-синдрому (АКС) та коагулопатичних змін. Така комбінація ускладнень є на сьогодні потенційно летальною для вагітної/породіллі та залишається нагальним викликом для лікарів-перинатологів. У статті представлено сучасні уявлення щодо етіології, своєчасної діагностики, лікування та розродження за наявності цієї акушерської патології на прикладі клінічного випадку. Метою даної роботи було вивчення потенційного алгоритму діагностики і терапії ГЖДП з оцінюванням ефективності запропонованих нами заходів. На першому етапі було проведено ретроспективний огляд публікацій з даної проблеми з подальшим аналізом випадку ГЖДП вагітних, ускладненого АКС та ДВЗ-синдромом, лікування якого було успішно виконано на клінічній базі кафедри акушерства та гінекології №1. Успішний результат і одужання пацієнтки, яка знаходилась у вкрай тяжкому стані, досягнуто внаслідок застосування базового алгоритму дій із вчасним розродженням вагітної із ГЖДП, комплексної посиндромної терапії поліорганної недостатності, вчасного хірургічного лікування АКС, неординарного підходу до лікування генералізованого фібринолізу, ДВЗ-синдрому із використанням комплексної терапії з трансфузією цільної одногрупної донорської крові.

Дод.точки доступу:
Голяновський, О.В.; Білянський, Л.С.; Падалко, А.А.; Фролов, С.В.