Діагностично-лікувальні властивості відеоторакоскопії [Текст] / Ю. І. Фещенко [та ін.] // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 2. - С. 16-23
MeSH-головна:
ТОРАКОСКОПИЯ (использование, методы)
ГРУДНАЯ ХИРУРГИЯ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ВИДЕОТЕХНИКИ (использование, методы)
БИОПСИЯ (использование, методы)
Анотація: Нині широкого розповсюдження в світі набула відеоасистована торакальна хірургія (ВАТС) — з англійської video assisted thoracic surgery (VATS). Цей метод включає в себе методику відеоторакоскопічного (ВТС) втручання шляхом установлення торакопортів. Мета роботи — ознайомитися з лікувально­-діагностичними можливостями ВТС втручань для диференціальної діагностики захворювань органів грудної порожнини на прикладі досвіду клініки. Матеріали та методи. Проаналізовано наслідки 1634 ВТС і ВАТС втручань за період від 2008 до 2018 р., виконаних у відділенні торакальної хірургії і інвазивних методів діагностики ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського НАМН України». Результати та обговорення. Ексудативний плеврит. Діагностична ефективність ВТС біопсії плеври становила 99,3 %. Синдром легеневої дисемінації. Показники чутливості, діагностичної цінності і результативності ВТС і ВАТС біопсії легені при синдромі легеневої дисемінації були високими: при ВТС біопсії — 98,0; 99,0 та 95,2 %, а при ВАТС — 94,7; 100,0 та 94,7 % відповідно. Синдром внутрішньогрудної лімфаденопатії. Рівень незбігу клінічного і патогістологічного діагнозів становив 60,6 %, у 70,7 % випадків він призвів до помилкового лікування. Показники чутливості, діагностичної цінності і результативності: при ВТС біопсії — 90,2; 96,2 та 92,3 %, а при ВАТС — 93,7; 97,1 та 94,2 % відповідно. Випітний перикардит. ВТС біопсію перикарда з його фенестрацією проведено 20 (1,6 %) пацієнтам, найчастіше (55,0 % випадків) спостерігався у разі системних захворювань сполучної тканини. Периферичні утворення легені. Було виконано 230 відеоторакоскопічних резекційних оперативних втручань та 34 трансторакальні голкові біопсії легені. Інформативність способу становила 100 %. Новоутворення межистіння. Виконано 86 оперативних втручань з приводу згаданої нозології. ВТС видалення новоутворень проведено в 17 (19,8 %) спостереженнях, у 69 (80,2 %) виконано біопсію. Пневмоторакс і бульозна емфізема. Виконано 69 ВТС резекцій бул легені за допомогою ендоскопічного зшивального апарата в поєднанні з термохімічним плевродезом або парієтальною плевректомією. Рівень післяопераційних ускладнень — 5,0 % (82 випадки). Рівень післяопераційної летальності — 4 (0,2 %) випадки. Висновки. ВТС втручання відіграють важливу роль у діагностиці і лікуванні різних патологій органів грудної порожнини в результаті біопсії з гістологічним дослідженням, їх можна розглядати як альтернативу торакотомії. Втручання є малотравматичним і перспективним методом діагностики та хірургічного лікування захворювань органів грудної порожнини.


Дод.точки доступу:
Фещенко, Ю. І.; Опанасенко, М. С.; Конік, Б. М.; Терешкович, О. В.; Шалагай, С. М.; Леванда, Л. І.; Шамрай, М. Ю.; Калениченко, М. І.; Лисенко, В. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)