Splenectomy in the treatment of diffuse large B cell lymphoma and its results [Text] / Yu. L. Yevstakhevych [et al.] // Онкология. - 2018. - Том 20, N 4. - P269-274. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ЛИМФОМА B-КРУПНОКЛЕТОЧНАЯ ДИФФУЗНАЯ (хирургия)
СПЛЕНЭКТОМИЯ
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ
Анотація: Мета: проаналізувати безпосередні та віддалені результати спленектомії при дифузній В-великоклітинній лімфомі і на основі цього уточнити показання до проведення спленектомії, хірургічну тактику та наслідки. Об'єкт і методи: серед 114 спленектомій у хворих на неходжкінські лімфоми виконано 29 спленектомій при дифузній В-великоклітинній лімфомі (ДВКЛ). Серед них було 15 чоловіків та 14 жінок віком від 21 до 75 років (медіана 57 років). Показаннями до спленектомії при ДВКЛ були: спленомегалія, лейкопенія, імунна тромбоцитопенія, аутоімунна гемолітична анемія, регіонарна портальна гіпертензія, відсутність діагнозу. Результати спленектомії оцінювали безпосередньо після видалення селезінки (на 14-16-й день) за описаними у літературі критеріями і у віддалений період. Статистичну обробку проводили за допомогою пакета програм Statistica for Windows 6,0 (StatSoft, USA). Параметричні дані подавали як медіану (мінімум-максимум) [нижній-верхній квартилі]. Загальну виживаність визначали за методом Каплана-Мейєра та описували як медіану виживаності (нижній-верхній квартилі), оцінювали також 3- і 5-річну виживаність, будуючи таблиці кумулятивного дожиття. Криві виживаності порівнювали за допомогою log-rank критерію і F-критерію Кокса. Результати: спленектомія виявилася ефективною у 25 (86,2%) хворих на ДВКЛ: ліквідовано абдомінальний дискомфорт, анемію, лейкопенію, при супутній аутоімунній гемолітичній анемії припинився гемоліз, а при імунній тромбоцитопенії збільшилася або нормалізувалася кількість тромбоцитів та зник геморагічний синдром. При аналізі віддалених результатів спленектомії у хворих на ДВКЛ встановлено, що медіана виживаності за оцінкою кривої Каплана - Мейєра становила 31,9 міс (термін спостереження 1,0-192,0 міс, нижній-верхній квартилі 5,6-72,5 міс) з 3-річною кумулятивною виживаністю - 48,7% хворих і з 5-річною - 32,9%. У пацієнтів із супутніми імунними цитопеніями медіана виживаності становила 6,5 міс на противагу 56.5 міс за їх відсутності. Різниця між групами була високозначущою - р0,01 за log-rank критерієм і F-критерієм Кокса. Багатофакторний аналіз методом регресії за Коксом засвідчив, що, окрім супутньої імунної цитопенії, незалежним предиктором нижчої виживаності є більш раннє настання рецидивів; вік і тривалість хвороби не впливали на виживаність. Висновки: у результаті спленектомії у хворих на ДВКЛ безпосередній клініко-гематологічний ефект наступив у 86,2% випадків. У пацієнтів із ДВКЛ, які не мали супутніх імунних цитопеній, медіана загальної виживаності після операції становила 56,5 міс, проте при наявності цитопеній дорівнювала лише 6,5 міс. Найкращі результата спленектомії при ДВКЛ зафіксовано у хворих з ізольованим ураженням селезінки: пацієнти жили від 72 до 186 міс.


Дод.точки доступу:
Yevstakhevych, Yu. L.; Semerak, M. M.; Yevstakhevych, I.Yo.; Vyhovska, Ya. I.; Lebed, H. B.; Tumak, I. M.; Petronchak, O. A.; Loginsky, V. E.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)