Шушман, І. В.
    Динамічні зміни знань і ступеня мотивації сімейних лікарів та медсестер після проходження ними інтерактивного тренінгу [Текст] / І. В. Шушман, П. О. Колесник // Сімейна медицина. - 2018. - № 5. - С. 32-35. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МОТИВАЦИЯ (классификация, этика)
ИНТЕРАКТИВНЫЕ ОБУЧАЮЩИЕ СИСТЕМЫ
МЕДСЕСТРИНСКИЙ ПЕРСОНАЛ (использование, классификация, обучение, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, этика)
ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ (законодательство и юриспруденция, использование, классификация, обучение, организация и управление, стандарты, статистика, этика)
Анотація: Мета дослідження: оцінювання ефективності тренінгових занять щодо зміни рівня знань та ступеня мотивації сімейних лікарів стосовно впровадження в їхню клінічну практику доказового скринінгу та превентивних заходів. Матеріали та методи. До проведення інтерактивного тренінгу, одразу після проведення, через 3 і 12 міс після тренінгу проводили оцінювання знань учасників, а також оцінювання мотивації щодо впровадження знань у практичну діяльність. Загальна кількість осіб, які взяли участь у тестуванні, становила 334 особи, серед яких 68,7% сімейних лікарів та 31,3% медсестер. Результати. За результатами тестування середній рівень знань сімейних лікарів на початку тренінгу був досить низьким і становив лише 6,1±1,8 бала із 20 можливих. Одразу після тренінгу рівень знань достовірно підвищився і становив 14,9±2,3 бала (р0,001), а через 3 міс після тренінгу середній рівень знань зменшився до 10,21±3,21 бала, але був вище, ніж до початку тренінгу (р0,005). Рівень мотивації медпрацівників на початку тренінгу був середнім, одразу після тренінгу рівень мотивації підвищився до 19,95±2,38 бала і був достовірно вище, ніж спочатку (р0,005). Через 3 міс після тренінгу рівень мотивації учасників тренінгу до впровадження змін у практиці дещо знизився і становив 19,11±3,18 бала (р0,005), а через 12 міс після тренінгу він виявився достовірно нижче попередніх даних – 16,1±4,53 бала (р0,005) і фактично відповідав стартовому стартовому рівню мотивації, зареєстрованому до тренінгу. Заключення. Інтерактивні тренінги виявилися ефективним методом підвищення рівня знань і мотивації медпрацівників щодо впровадження в їхню клінічну практику доказових рекомендацій з профілактики і скринінгу кардіоваскулярних ризиків. Хоча рівень знань медпрацівників залишився стабільним через 3 і 12 міс після тренінгу, рівень мотивації через 12 міс після тренінгу достовірно знизився за відсутності низки факторів, що підтримують мотивацію медичного персоналу до змін.


Дод.точки доступу:
Колесник, П. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)