Ефективність застосування комбінації оральних антисептиків та імуномодуляторів в терапії дітей з гострим та рецидивуючим фарингітом: Повід. 1: Вплив локальних антисептиків на клініко-імунологічний стан дітей з гострим та рецидивуючим фарингітом / В. М. Писанко [та ін.] // Журн. вушних, носових і горлових хвороб. - 2018. - N 4. - С. 35-43
MeSH-головна:
ФАРИНГИТ (лекарственная терапия)
ПРОТИВОИНФЕКЦИОННЫЕ СРЕДСТВА ЛОКАЛЬНЫЕ (терапевтическое применение)
АДЪЮВАНТЫ ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ (терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. На сьогодні однією з актуальніших проблем дитячої отоларингології є підвищення ефективності лікування пацієнтів з гострими фарингітами та профілактика хронізації процесу. Великого поширення набули медикаментозно-індуковані фарингіти, спричинені впливом місцевих антибактеріальних препаратів. Це пов’язують з тим, що останніми роками в педіатричній практиці панує тенденція до використання препаратів саме місцевого застосування. Мета. Загальною метою даної роботи, був пошук можливостей підвищення ефективності лікування дітей з гострим та рецидивуючим фарингітом за рахунок використання комбінації оральних антисептиків та імуномодуляторів. На першому етапі проведено визначення впливу оральних антисептиків на перебіг гострого та рецидивуючого фарингіту та на стан локальної імунної системи. Матеріали і методи. Було обстежено 79 дітей (38 жіночої та 41 чоловічої статі) віком від 8 до 17 років. Хворих було розподілено на 4 групи. Проводили стандартне отоларингологічне обстеження до лікування та на 3; 5 та 7-у добу від початку лікування. У частини дітей (по 5 з кожної групи) брали матеріал (слину) для дослідження стану місцевої імунної системи до лікування та в останній день лікування. З метою визначення стану локального імунітету в ротовій частині глотки після застосування антисептичних препаратів в ротоглотковому секреті досліджували вміст секреторного імуноглобуліну класу А (sIgA), альфа-інтерферону (?-IFN), та прозапального цитокіну – інтерлейкіну-1? (IL-1). Результати. Локальні антисептики (препарати фузафунгіну, бензидаміну, фенолу) виявились більш ефективними при лікуванні дітей з гострим та рецидивуючим фарингітом, ніж використання стандартної комплексної терапії. Це підтверджується і результатами визначення прозапального цитокіну – IL- 1. Проведені імунологічні дослідження стану місцевого імунітету до та після застосування оральних антисептиків при гострому фарингіті свідчать про різноспрямовану дію місцевих антисептиків на чинники місцевого імунітету ротоглоткового секрету, але при цьому превалює імуносупресивний ефект. Висновки. Локальні антисептики (препарати фузафунгіну, бензидаміну, фенолу) є більш ефективними при лікуванні дітей з гострим та рецидивуючим фарингітом, ніж використання традиційної терапії. Використання препаратів фузафунгіну та фенолу призводило до зниження рівня sIgA в ротоглотковому секреті, а бензидамін гідрохлорид достовірно не впливав на його рівень. В той же час бензидамін гідрохлорид та фузафунгін достовірно не впливали на рівень ?-інтерферону в ротоглотковому секреті, а препарат фенолу достовірно підвищував його вміст.


Дод.точки доступу:
Писанко, В. М.; Мельников, О. Ф.; Миронюк, Б. М.; Кудь, Л. А.; Тимченко, С. В.; Заєць, Т. А.; Хоменко, М. Г.; Цвєткова, М. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)