Успешное лечение синдрома Гудпасчера ритуксимабом: описание клинического случая [Текст] / И. Ю. Головач [и др.] // Український ревматологічний журнал. - 2018. - № 1. - С. 64-71. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Ритуксимаб
MeSH-головна:
ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТ С АНТИТЕЛАМИ К БАЗАЛЬНОЙ МЕМБРАНЕ (лекарственная терапия)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Описано клінічний випадок успішного застосування ритуксимабу у пацієнта з тяжким перебігом синдрому Гудпасчера. Хворий поступив до клініки у вкрай тяжкому стані з явищами вираженої дихальної та ниркової недостатності, що вимагали постійної респіраторної підтримки та проведення гемодіалізу. Діагноз «синдром Гудпасчера» було встановлено на підставі ізольованого ураження легень і нирок за типом швидкопрогресуючого гломерулонефриту і геморагічного альвеоліту, високих титрів антитіл до базальної мембрани гломерулярного апарату (двічі), відсутності підвищення титрів інших антитіл, специфічних для сис­темних захворювань сполучної тканини і системного васкуліту. Пацієнту була проведена синхронна пульс-терапія з подальшим застосуванням каскадної плазмофільтрації, циклофосфану та метилпреднізолону без істотного поліпшення. Обґрунтуванням для застосування ритуксимабу при синдромі Гудпасчера були дані літератури, опис клінічних випадків, а також підвищення у пацієнта рівня CD19+ більш ніж удвічі, високий рівень антитіл до базальної мембрани гломерулярного апарату, анемічний синдром і тромбоцитопенія, а також неефективність попередньої імуносупресивної терапії. Терапія ритуксимабом була проведена в дозі 1000?мг двічі з перервою у 14?днів. Відзначено істотне поліпшення клінічного стану хворого, відновилася здатність до спонтанного дихання, відсутність задишки у спокої та при фізичному навантаженні, відсутність кровохаркання, нормалізація показників тромбоцитів і гемоглобіну, поліпшення КТ-картини легких, а також повторний аналіз крові на антитіла до базальних мембран гломерулярного апарату зафіксував їх відсутність. Терапія ритуксимабом була проведена в перший місяць від моменту встановлення діагнозу синдрому Гудпасчера, що сприяло збереженню життя пацієнта і відновленню функції легень.


Дод.точки доступу:
Головач, И. Ю.; Яременко, О. Б.; Стельмащук, В. П.; Матийко, В. Н.; Чипко, Т. М.; Корочев, А. В.; Михальченко, Е. М.; Мясный, И. С.; Михальская, Л. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)