Сліпецький, Р. Р.
    Огляд сучасних методів лікування раннього раку гортані [Текст] / Р. Р. Сліпецький, Т. Г. Фецич // Львів. мед. часопис = Acta Medica Leopoliensia. - 2019. - Том 25, N 4. - С. 50-56
MeSH-головна:
ГОРТАНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ (терапия, хирургия)
Анотація: Для аналізу відібрано фахові наукові статті за вказаною тематикою, які входять у міжнародні наукометричні бази. Визначено основні покази та протипокази до застосування різних хірургічних та нехірургічних методів лікування раннього раку гортані. Мета лікування раннього раку гортані на сучасному етапі - це не лише абластична ліквідація пухлини, а збереження органу та його функції, зокрема - мовної. Розвиток ендоскопічних та роботизованих хірургічних методик, а також обладнання для променевої терапії за останнє десятиліття значно розширили арсенал дій для лікаря. Водночас накопичений досвід великих медичних центрів дозволив виокремити покази для кожного з методів. Аналіз та систематизація їх результатів дозволить змінити існуючі принципи лікування, виявити групи пацієнтів для оптимального хірургічного чи променевого методу лікування, що передбачатиме збереження голосу та знизить частоту рецидивів. При ранньому раку гортані у пацієнтів є два основних методи лікування: променева терапія або хірургія. Для остаточного вибору необхідно враховувати ряд обставин: локалізацію та поширеність процесу, тривалість лікування, його вартість та ефективність, досвід та вміння хірурга пухлин голови та шиї.
Для анализа отобраны профессиональные научные статьи по указанной тематике, которые входят в международные наукометрические базы. Определены основные показания и противопоказания к применению различных хирургических и нехирургических методов лечения раннего рака гортани. Цель лечения раннего рака гортани на современном этапе - это не только абластична ликвидация опухоли, а сохранение органа и его функции, в частности - языковой. Развитие эндоскопических и роботизированных хирургических методик, а также оборудования для лучевой терапии за последнее десятилетие значительно расширили арсенал действий для врача. В то же время накопленный опыт крупных медицинских центров позволил выделить показания для каждого из методов. Анализ и систематизация их результатов позволит изменить существующие принципы лечения, выявить группы пациентов для оптимального хирургического или лучевого метода лечения, предусматривающий сохранение голоса и снизит частоту рецидивов. При раннем раке гортани у пациентов есть два основных метода лечения: лучевая терапия или хирургия. Для окончательного выбора необходимо учитывать ряд обстоятельств: локализацию и распространенность процесса, продолжительность лечения, его стоимость и эффективность, опыт и умение хирурга опухолей головы и шеи.


Дод.точки доступу:
Фецич, Т. Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)