Динаміка лабораторних показників щурів після імплантації матеріалу біоскла і склокераміки [Текст] / В. М. Шимон [та ін.] // Львів. мед. часопис = Acta Medica Leopoliensia. - 2019. - Том 25, N 4. - С. 45-49
MeSH-головна:
КОСТЕЙ ЗАМЕНИТЕЛИ
БИОПРЕПАРАТЫ
СТЕКЛО
ЭУКАРИОТЫ
Анотація: Експеримент проведено на білих щурах, де було вивчено деталі ряду динаміки маркерів після їх імплантації на основі скла та склокераміки. Дослідні щури було розподілено на 2 групи. В першій групі імплантували матеріал на основі склокераміки АС-5, в другій - на основі скла FAR-5. Токсичність імплантатів визначали на основі дослідження динаміки вмісту в сироватці крові загального білка, сечовини та активності ферменту аланінової амінотрансферази (АлАТ). Стан відновлення структури та щільності губчастої та кортикальної кістки досліджували за допомогою рівня лужної фосфатази. В результаті дослідження встановлено відсутність впливу імплантатів на основі склокераміки АС-5 на функціональний стан печінки і нирок експериментальних тварин, проте виявлено присутність запально-регенераційних змін кістковій тканині за місцем введення імплантату, які проявляються лише на 7 добу спостереження, що є закономірним для нормального перебігу регенерації після імплантації. Динаміка активності лужної фосфатази в сироватці крові щурів відповідала етапам регенерації кісткової тканини та приживаності імплантатів. У щурів другої групи вміст загального білка, на відміну від тварин першої групи, був значно вищим порівняно з інтактними щурами на всі терміни спостереження, що свідчить про присутність у тварин інтоксикації. Вміст глікопротеїнів був збільшений, що вказує на присутність запалення в організмі тварин наприкінці дослідження. На відміну від щурів першої групи активність лужної фосфатази була значуще підвищеною порівняно з показником інтактних щурів. Показник збільшувався з терміном спостереження, а на 90-ту добу повернувся до референтних значень.
Эксперимент проведен на белых крысах, где было изучено детали ряда динамики маркеров после их имплантации на основе стекла и стеклокерамики. Подопытные крысы были распределены на 2 группы. В первой группе имплантировали материал на основе стеклокерамики АС-5, во второй - на основе стекла FAR-5. Токсичность имплантатов определяли на основе исследования динамики содержания в сыворотке крови общего белка, мочевины и активности фермента аланиновой аминотрансферазы (АлАТ). Состояние восстановления структуры и плотности губчатой и кортикальной кости исследовали с помощью уровня щелочной фосфатазы. В результате исследования установлено отсутствие влияния имплантатов на основе стеклокерамики АС-5 на функциональное состояние печени и почек экспериментальных животных, однако обнаружено присутствие воспалительно-регенерационных изменений костной ткани за местом введения имплантата, которые проявляются лишь на 7 сутки наблюдения, что является закономерным для нормального течения регенерации после имплантации. Динамика активности щелочной фосфатазы в сыворотке крови крыс соответствовала этапам регенерации костной ткани и приживаемости имплантатов. У крыс второй группы содержание общего белка, в отличие от животных первой группы был значительно выше по сравнению с интактными крысами на все сроки наблюдения, что свидетельствует о присутствии у животных интоксикации. Содержание гликопротеинов было увеличено, что указывает на присутствие воспаления в организме животных в конце исследования. В отличие от крыс первой группы активность щелочной фосфатазы была значимо повышенной по сравнению с показателем интактных крыс. Показатель увеличивался со сроком наблюдения, а на 90-е сутки вернулся к референтным значениям.


Дод.точки доступу:
Шимон, В. М.; Алфелдій, С. П.; Шимон, М. В.; Стойка, В. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)